Psychologia

Błędy? Jakie błędy? A popełniaj je sobie na zdrowie!

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
19 lipca 2016
Fot. iStock/VasjaKoman
 

Podobno błędów nie popełnia tylko ten, co nic nie robi. I to już pierwszy błąd, bo tego powiedzenia najczęściej używamy jako usprawiedliwienia naszych błędów, albo pocieszając kogoś, kto właśnie jakiś błąd zrobił.

A to przecież kompletnie nie o to chodzi. I mówię to do wszystkich, od których ktoś wymaga, albo wymagają samo od siebie perfekcyjności. Hej – nie ma czegoś takiego.

O te błędy zawsze toczyłam boje z moim tatą, bo on mi powtarzał: „Ale po co masz się uczyć na własnych błędach, jak możesz na moich”. Rozumiem tę ojcowską miłość i potrzebę ochrony córki przed rozczarowaniem. Ale jak się czegokolwiek nauczyć bez swoich błędów. Skąd miałabym wiedzieć, czy coś robię dobrze, czy źle, czy moja decyzja była słuszna czy nie, skoro jej nawet nie podjęłam, bo bałam się błędu. No litości. Można tak sobie przejść boczkiem przez życie. Ale czy warto?

Więc popełniajmy błędy, bo to dzięki nim dowiadujemy się:

– na co nas stać

Jeśli nie spróbujemy, nie wiemy, czy podołamy – jakiemuś zadaniu, wyzwaniu, czy choćby nowym obowiązkom. Jasne, że paraliżuje nas najczęściej strach przed porażką – czytaj błędem, ale jak nie spróbujemy, to skąd będziemy wiedzieć, że nie damy rady? A jak nie damy? To… czytaj punkt kolejny.

– ile się jeszcze musimy nauczyć

Jak nie damy rady, to mamy obraz tego, ile jeszcze musimy się nauczyć i gdzie mamy braki, by osiągnąć cel. Weź jeszcze pod uwagę, że może się okazać, że to nie ma sensu, że lepiej iść jednak w inną stronę, spróbować czegoś innego. Lepiej chyba pomyśleć: „Kurde a jednak jeszcze nie teraz, muszę poćwiczyć” niż pół życia się zastanawiać, czy dalibyśmy radę…

– jak stawać się lepszym

Błędy to siła napędowa. Przecież, jak już się zdecydowałaś i zonk, to nie poddasz się tak łatwo. Często jest w nas taka przekora – nie udało się – muszę sobie udowodnić, że jednak się uda. Tylko trzeba spróbować, a nie siedzieć z założonymi rękami i czekać, aż ktoś za nas coś zrobi. Bo wiesz, co wtedy będzie najgorsze – będziesz patrzeć z zazdrością, jak ta osoba poszła do przodu, a ty nadal siedzisz z tymi rękami i nic w twoim życiu się nie zmienia.

– czy było warto

Dla mnie osobiście, to chyba jedna z największych wartości popełnianych błędów. Jak się inaczej przekonać, czy warto coś zrobić, zacząć nowy związek, postawić na jedną kartę, czy cokolwiek innego? No jak? Nie spróbujesz, bo się boisz pomyłki, błędu, rozczarowania. Ale pomyśl, czy świat się zawali, jeśli okaże się, że nie było warto? Nie – ty wyciągniesz wnioski i pójdziesz dalej. Ot i cały sukces błędów.

– że życie jest pełne niespodzianek i nowych wyzwań

Wyobraź sobie, że popełniasz błąd, dokonujesz złego wyboru. I co? Przecież nie usiądziesz załamując rąk, tylko będziesz myśleć, jak się z sytuacji wyplątać, zrobisz kolejny krok i kolejny i nagle zobaczysz, że kurczę – ja przez to przeszłam, tyle zrobiłam. Kto by powiedział, że będę w tym miejscu, kiedy jeszcze nie tak dawno płakałam nad sobą, nad swoimi decyzjami. Życie to wyzwania, jednym sprostamy, innym nie, ale po tych też przyjdą kolejne. Dla nich warto popełniać błędy.

– że nie jesteśmy idealni

Bo nikt z nas nie jest. Co się takiego stanie, jak powiesz: „Jaka ja byłam głupia, że się na to zgodziłam”. No nic, bo błędy są częścią naszego życia – brzmi jak banał, ale tak jest. Ufamy nie tym ludziom, wybieramy złych partnerów, wchodzimy w niedobre dla nas relacje, podejmujemy błędne decyzje. I co z tego? A właśnie wiele dobrego, jeśli tylko sobie na te błędy pozwolimy. Nie musimy być perfekcyjni! Co to, to nie.

– że warto zrobić ten jeden krok więcej

Bo nic nie daje nam takiej możliwości rozwoju, jak błędy, na które sobie pozwalamy. To popełniony przez nas błąd zmusza nas do reakcji, do działania. Nie pozwoli trzymać nam głowy w piasku i udawać, że nic się nie dzieje. Tak możemy się zachowywać, gdy stoimy w miejscu. Gdy jednak podejmujemy jakąś decyzję, to nie ma odwrotu, nawet jeśli się pomyliliśmy – trzeba stanąć z tym twarzą w twarz i zrobić kolejny i kolejny krok. Zobacz – jak błędy nas stymulują i w rzeczywistości nie są takie straszne.

– że zawsze można znaleźć plan B i C

To jest świetne (wiem, to brzmi jak masochizm), ale jednak każdy błąd zmusza nas do znalezienia alternatywy, wyjścia ewakuacyjnego, planu awaryjnego – jak zwał, tak zwał, ale trzeba przyznać, że błędy poszerzają nasze horyzonty i choć sytuacja, gdyby popatrzeć na nią z boku, wydawałby się bez wyjścia, to jednak potrafimy je znaleźć. Czy to nie budujące?

Jasne, że nie lubimy popełniać błędów, ale wiecie dlaczego? Bo one zmuszają nad do wyjścia z naszej strefy komfortu, do zrobienia czegoś więcej. I to jest w naszym życiu bezcenna lekcja. Więc popełniajcie błędy, wyciągajcie wnioski i czerpcie z życia garściami. Na zdrowie!


Psychologia

Pielęgnacja nowej generacji dla cery dojrzałej. Natura i technologia – duet idealny

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
19 lipca 2016
Fot. iStock / kupicoo
 

Technologia czy natura? To chyba najczęściej zadawane pytanie, szczególnie przez kobiety – bo w naszej naturze leży pewien rodzaj dociekliwości, dbałości, szukania rozwiązań. Szukamy ich w pracy, domu, w wychowaniu dzieci i w urodzie. I wydawać by się mogło, że dziś tę odpowiedź najtrudniej znaleźć. Szczególnie, gdy dbamy o nasz wygląd – mamy do wyboru nowoczesność i technologię kontra organiczne i naturalne. A gdyby tak nie trzeba było wybierać?

Przecież logika nakazuje połączyć to, co najlepsze w jednym i drugim. Na szczęście hybrydowe kosmetyki są w zasięgu kobiecej ręki!

Naturalne

Kochamy naturalne kosmetyki – miłością szczerą i oddaną, jednak nie zawsze spełniają nasze, wysokie oczekiwania. Przez te wszystkie lata, jednak zdążyłyśmy się na tyle dobrze przyjrzeć naturze, żeby wiedzieć, że bez niej człowiek sam niewiele by stworzył – również w kosmetyce. Nowoczesne technologie potrafią dokonać tego, co przynosi najlepsze efekty – wyłuskać z natury i nowoczesności to, co najlepsze i najbardziej efektywne. Natura jest niezastąpiona, prawdziwą sztuką jest z niej mądrze korzystać.

Nowoczesne

Skoro natura jest tak wspaniałomyślna dla naszej skóry – dlaczego nasze mamy i babki i miały tylu możliwości dbania o urodę, co my? Cóż, tak naprawdę te wszystkie skarby zawsze leżały tuż pod naszymi nosami – tylko nie mieliśmy odpowiednich narzędzi, żeby z nich skorzytać. Gdyby nie wiedza i technologia – trudno byłoby wydobyć bez szkody skuteczne składniki nowoczesnych kosmetyków. Właśnie tak rozpoczął się romans naturalnego z innowacyjnym, a my możemy w pełni i bezpiecznie korzystać z tego kosmetycznego mezaliansu ;).

Kosmetyki hybrydowe, czyli jakie?

Lek. med. Bożena Bierzniewska, Specjalista dermatolog
Hybryda kosmetyczna oznacza połączenie najnowszych i najbardziej zaawansowanych technologicznie składników razem z komponentami pochodzącymi z natury. Dodatkowo hybryda quote rozowy ohme2kosmetyczna „cross function” oznacza takie połączenie, w którym uzyskuje się produkt, który kojarzy w sobie efekty kilku różnych form działając na przykład jak: krem pielęgnacyjny, korektor i serum. Hybryda kosmetyczna „cross category” to krem który jest w stanie spełniać tak samo dobrze dwie funkcje na przykład: zapewniać efektywne nawilżenie i skuteczne działanie anti-aging.

Najcenniejszą cechą nowoczesnych kosmetyków hybrydowych jest ich siła działania. Dzięki umiejętnemu wykorzystaniu składników i technologii otrzymujemy kosmetyki bardziej skuteczne, takie, które pobudzają do działania głębsze warstwy naskórka. A to o wiele więcej niż dotychczas oferowały nam laboratoria kosmetyczne, bo otrzymujemy nie tylko szybki efekt widoczny w lustrze, ale długofalowe działanie – skóra nie tylko wygląda młodziej, w pewnym sensie jest młodsza – ponieważ znów uruchamiają się zwalniające z wiekiem mechanizmy ochronne i odbudowujące. Klasyczne kremy nie mają takich możliwości.

Nowa linia do pielęgnacji twarzy, dla skóry dojrzałej, LIFT HYBRID od Eveline

Czyli jak profesjonalny zabieg odnowy zamknąć w małym słoiczku… LIFT HYBRID to synergia aż 3 zabiegów estetycznych:

WOLUMETRII NICI HIALURONOWYCH

KOLAGENOWYCH MIKROSFER WYPEŁNIAJĄCYCH

oraz BIOMIMETYCZNEGO LIFTINGU PEPTYDOWEGO.

quote rozowy ohme2Lek. med. Bożena Bierzniewska, Specjalista dermatolog
Kremy oparte na technologii hybrydowej to produkty, które są idealnym rozwiązaniem dla osób poszukujących nieinwazyjnych, ale skutecznych sposobów wpływających na opóźnianie efektów starzenia i poprawę wyglądu. Metody hybrydyzacji wykorzystywane w kosmetykach otwierają nowe drzwi, za którymi znajdują się produkty o znacznie większej sile działania i skuteczności.

LIFT HYBRID™   to seria rewolucyjnych preparatów do cery dojrzałej. Inteligentne formuły bogate w najnowszej generacji peptydy, kolagen, kwas hialuronowy i ekstrakt z algi koralowej, wykorzystują moc trzech profesjonalnych zabiegów o udowodnionej skuteczności w poprawie napięcia skóry  i redukcji utrwalonych zmarszczek.

eveline synerga trzech zabiegów

Głównym „cudownym” składnikiem prosto z natury jest EKSTRAKT Z ALGI KORALOWEJ bogaty w regenerujące minerały i związki fenolowe o unikalnych właściwościach antyoksydacyjnych. Intensywnie ujędrnia i nawilża, silnie rewitalizuje i przywraca skórze promienny koloryt. Powstrzymuje fotostarzenie oraz zwalcza oznaki zmęczenia, dzięki czemu skóra ulega widocznemu odmłodzeniu.

Seria odpowiada na bardzo sprecyzowane potrzeby kobiet w różnym wieku, dlatego stoworzono kilka preparatów, dedykowanych paniom po 40-, 50-, 60- czy 70-tym roku życia.

HYBRYDYZACJA KOSMETYCZNA – SKÓRA PO 40. ROKU ŻYCIA

ULTRA-UJĘDRNIAJĄCY KREM-KOREKTOR ZMARSZCZEK + NAWILŻAJĄCE SERUM 40+ zapewnia wielowymiarowy efekt liftingu i odmłodzenia cery. Unikalna formuła łączy właściwości liftingującego kremu, silnie nawilżającego serum oraz punktowego korektora zmarszczek. Dzięki zawartości ekstraktu z algi koralowej i adenozyny, krem już od 1. aplikacji stymuluje intensywną odnowę biologiczną.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

EKSTRAKT Z ALGI KORALOWEJ bogaty w minerały i związki fenolowe o unikalnych właściwościach antyoksydacyjnych, silnie rewitalizuje i przywraca skórze promienny koloryt. Powstrzymuje fotostarzenie oraz zwalcza oznaki zmęczenia.

ADENOZYNA jest naturalnym aminokwasem występującym w DNA, o silnym działaniu wygładzającym nawet głębokie zmarszczki i likwidującym szorstkość naskórka.

MATRIXYL®SYNTHE’6 peptyd najnowszej generacji, stymuluje szybsze wytwarzanie kolagenu typu I, III i IV. Sprawia, że owal twarzy odzyskuje odpowiednie proporcje oraz kształt zbliżony do litery V.

HYBRYDYZACJA KOSMETYCZNA – SKÓRA PO 50. ROKU ŻYCIA

ULTRA-WYGŁADZAJĄCY KREM-KOREKTOR ZMARSZCZEK + LIFTINGUJĄCE SERUM 50+ zapewnia kompleksowy efekt poprawy napięcia cery. Unikalna formuła łączy właściwości kremu zwiększającego gęstość skóry, silnie liftingującego serum oraz wypełniacza zmarszczek. Dzięki zawartości ekstraktu z algi koralowej i kompleksu PERLAURATM, krem już od 1. aplikacji przywraca cerze zdrowy wygląd.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

EKSTRAKT Z ALGI KORALOWEJ bogaty w minerały i związki fenolowe o unikalnych właściwościach antyoksydacyjnych, silnie rewitalizuje i przywraca skórze promienny koloryt. Powstrzymuje fotostarzenie oraz zwalcza oznaki zmęczenia.

PERLAURA™ stymuluje perlekan, naturalny czynnik zwiększający napięcie skóry. Jego działanie można porównać do łańcucha, który stabilizuje siatkę komórkową i odmładza rysy twarzy.

RIGIN™   kompleks tetrapeptydów, który tworzy na skórze mikro-siateczkę napinająco-liftingującą, przywracającą młodzieńczy owal twarzy.

HYBRYDYZACJA KOSMETYCZNA – SKÓRA PO 60. ROKU ŻYCIA

SILNIE NAPINAJĄCY KREM-KOREKTOR GŁĘBOKICH ZMARSZCZEK + ODŻYWCZE SERUM 60+ zapewnia wielowymiarowy efekt wzmocnienia struktury skóry. Unikalna formuła łączy właściwości kremu zwiększającego napięcie skóry, liftingującego serum oraz korektora głębokich zmarszczek. Dzięki zawartości ekstraktu z algi koralowej i kompleksu ceramidów roślinnych, krem już od 1. aplikacji silnie wygładza i regeneruje skórę.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

EKSTRAKT Z ALGI KORALOWEJ bogaty w minerały i związki fenolowe o unikalnych właściwościach antyoksydacyjnych, silnie rewitalizuje i przywraca skórze promienny koloryt. Powstrzymuje fotostarzenie oraz zwalcza oznaki zmęczenia.

CERAMIDY ROŚLINNE  – wypełniają przestrzenie między komórkami odbudowując strukturę lipidową skóry. Zabezpieczają przed utratą nawilżenia i szkodliwym wpływem czynników wysuszających.

MATRIXYL®3000 – peptyd najnowszej generacji, który zapewnia spektakularną poprawę jędrności i sprężystości skóry, wygładza nawet głębokie zmarszczki
i likwiduje szorstkość naskórka.

HYBRYDYZACJA KOSMETYCZNA – SKÓRA PO 70. ROKU ŻYCIA

INTENSYWNIE ODMŁADZAJĄCY KREM-KOREKTOR GŁĘBOKICH ZMARSZCZEK + MULTI-REGENERUJĄCE SERUM 70+ zapewnia kompleksowy efekt regeneracji osłabionych struktur skóry. Unikalna formuła łączy właściwości odbudowującego kremu, serum wyrównującego koloryt oraz wypełniacza zmarszczek. Dzięki zawartości ekstraktu z algi koralowej i witaminy B3, krem już od 1. aplikacji intensywnie ujędrnia skórę.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

EKSTRAKT Z ALGI KORALOWEJ bogaty w minerały i związki fenolowe o unikalnych właściwościach antyoksydacyjnych, silnie rewitalizuje i przywraca skórze promienny koloryt. Powstrzymuje fotostarzenie oraz zwalcza oznaki zmęczenia.

WITAMINA B3 redukuje przebarwienia i neutralizuje zaczerwienienia, dzięki czemu widocznie ujednolica koloryt cery. Wykazuje udowodnione działanie spłycające zmarszczki i linie mimiczne.

MATRIXYL®SYNTHE’6™ i MATRIXYL®3000 – podwójna dawka peptydów, które działając w synergii sprawiają, że cera szybko odzyskuje gęstość i sprężystość,
a kontur twarzy nabiera wyrazistości.

KREM POD OCZY I NA POWIEKI

P_piel_lh_krem_oczy

Fot. Materiały prasowe

LIFTINGUJĄCY KREM-KOREKTOR ZMARSZCZEK POD OCZY I NA POWIEKI. Innowacyjna formuła hybrydowa, łączy właściwości dwóch preparatów pielęgnacyjnych:

  1. ROLL-ONU REDUKUJĄCEGO OPUCHNIĘCIA: dzięki zawartości skoncentrowanej kofeiny oraz ekstraktów ze świetlika i kasztanowca,
    błyskawicznie redukuje oznaki zmęczenia, stymuluje mikrokrążenie, likwiduje opuchnięcia i zwalcza cienie pod oczami.
  2. LIFTINGUJĄCEGO KREMU ANTI-AGE: formuła bogata w kolagen, peptydy, kwas hialuronowy, olejek sojowy i witaminę E,
    silnie napina skórę, przywraca jej jędrność i sprężystość oraz wypełnia zmarszczki i kurze łapki.

KREM-SERUM NA TWARZ, SZYJĘ I DEKOLT

P_piel_lh_krem-serum

Fot. Materiały prasowe

Zapewnia spektakularny efekt poprawy wyglądu i kondycji skóry: wygładza zmarszczki, wzmacnia osłabione tkanki, redukuje widoczne oznaki utraty elastyczności oraz skutecznie rozjaśnia przebarwienia. Dzięki zawartości oliwy z oliwek, skoncentrowanej witaminy E i energisomów Q10, intensywnie wygładza, głęboko nawilża i już od pierwszej aplikacji hamuje procesy fotostarzenia i przywraca skórze jedwabistą miękkość.

 


Wpis powstał we współpracy z firmą Eveline Cosmetics

 


Psychologia

8 wskazówek, jak mądrze prać i przechowywać staniki, by służyły dłużej

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
18 lipca 2016
Fot. iStock / razyph

Jeśli do tej pory zdarzało ci się wyciągać z bębna pralki rozwleczone staniki, koniecznie przyjrzyj się temu, co robisz źle podczas ich prania lub przechowywania. By biustonosz długo cieszył odpowiednim kształtem i prawidłowo podtrzymywał biust, należy o niego zadbać.

Zapomnij o wirowaniu w pralce i praniu w wysokich temperaturach. Jeśli nie chcesz mieć rozciągniętych, spadających ciągle ramiączek, lub zdeformowanych miseczek, pierz, susz i przechowuj biustonosze z delikatnością.

8 zasad, których przestrzeganie przedłuży żywotność stanikom

staniki

Fot. iStock / Metaphortography

1.Staniki pierz w ręku, koniecznie w ciepłej, ale nie gorącej wodzie. Do prania korzystaj z delikatnych detergentów.

2. Bielizny nie pocieraj w dłoniach, ale delikatnie je ugniataj.

3. Jeśli zdecydujesz się na pranie w pralce, wybieraj krótkie i delikatne cykle prania.

4. Zanim włożysz staniki do pralki, zapnij haftki, ponieważ mogą one zaczepić się i uszkodzić materiał.

5. Używaj siateczek do prania bielizny. To tani i skuteczny sposób na ochronę struktury stanika.

Fot. iStock / chengyuzheng

Fot. iStock / chengyuzheng

6. Nie wiruj i nie susz ich w suszarce.

7. Po wypłukaniu z detergentów, delikatnie wyciśnij materiał, a sam stanik powieś za ramiączka na suszarce. Opcjonalnie powieś je za materiał łączący z przodu miseczki

8. Przechowuj je mądrze! 

  • układaj stanik za stanikiem, na styk miseczkami
  • nie składaj ich na pół
staniki

Fot. iStock / margostock


źródło: kobieta.gazeta.pl


Zobacz także

O kangurowaniu

Kluczowa różnica między związkami, które się rozpadną, a tymi, które się rozwiną w trwałą relację

Nie mieć już mamy… Tęsknota, której nie da się ukoić. Bo nie ma jej, gdy wybierasz suknię ślubną. Bo są dzieci, które nigdy nie powiedzą do niej babciu