Go to content

9 rzeczy, które powinnaś wiedzieć wcześniej. Zdrowie psychiczne jest ważniejsze niż zły humor twojego partnera

fot. iStock

Umiejętność dobrego życia i dbania o siebie przychodzi z czasem, z doświadczeniami, z niekiedy trudną przeszłością. Gdybyśmy wcześniej wiedziały rzeczy, które dziś są oczywistością, pewnie wiele złych rzeczy by się po prostu nie wydarzyło. Zaufaj, pozwól się poprowadzić prostym wskazówkom, które uświadomią ci jak o siebie zadbać.

9 rzeczy, które powinnaś wiedzieć wcześniej

1. Zdrowie psychiczne jest ważniejsze niż kariera, pieniądze, opinia innych ludzi, ta impreza w której miałaś uczestniczyć i na którą nie poszłaś, zły humor twojego partnera i zdanie twojej rodziny. Jeśli, żeby o siebie zadbać, będziesz musiała kogoś zawieść – zawiedź go.

2. Nie przywiązuj się szczególnie mocno do jednego miejsca, organizacji, projektu. Przywiązuj się do misji, przyszłości, wartości. To najlepsza droga do tego, by nie wchodzić w relację z kimś, kto nie jest dla ciebie odpowiedni. Idź za głosem serca.

3. To, że za czymś tęsknisz, nie oznacza, że chcesz to mieć z powrotem, ani że to jest dla ciebie dobre…

4. 99% emocjonalnego cierpienia, które odczuwasz, dzieje się w twojej głowie, przez twoje myśli, twój sposób postrzegania siebie i świata. Zaledwie 1% ma coś wspólnego z rzeczywistością. Zatem problem sam w sobie nie jest tak trudny do rozwiązania jak twoje jego postrzeganie… Możesz rozwiązać większość skomplikowanych sytuacji zmieniając swoje myślenie o nich.

5. Miłość jest formą intymności. Nie ma intymności bez okazania wrażliwości. Jeśli twoja przeszłość sprawia, że boisz się okazać wrażliwość, nie wejdziesz w intymny, głęboki związek z drugą osobą. Unikanie wrażliwości tylko na krótką metę jest mechanizmem obronnym. Za chwilę zacznie cię uwierać.

6. Jeśli chcesz mieć problem, stale o nim myśl. Jeśli chcesz się go pozbyć, zacznij działać. Problemy karmią się twoją troską i biernością.

7. Nie ufaj słowom, jeśli nie potwierdzają ich czyny. Słowa mówią jedynie to, w co masz uwierzyć. Czyny pokazują, co dana osoba naprawdę myśli. Czasem czyny i słowa wędrują w różnych, sprzecznych kierunkach…

8. Za każdym razem, gdy czujesz, że się zatracasz, spróbuj na chwilę odizolować się od innych, wsłuchać się w swoje myśli, przypomnieć sobie czego pragniesz, kim jesteś i co jest dla ciebie ważne.

9. Nikt nie jest taki wspaniały, jakim prezentuje się na Instagramie, czy Facebooku. Jedyne wartościowe i zdrowe porównanie to porównanie siebie z wczoraj do siebie z dzisiaj. Prawdziwy sukces odniesiesz, gdy to zrozumiesz.