Go to content

7 rzeczy, które docenisz z uśmiechem, gdy będziesz starsza

Skąd brać radość życia, gdy ograniczeń coraz więcej, a nasze życie nie wygląda już tak, jak dawniej? Nie czekaj na cud, na zmiany, które nie nadejdą samoistnie. Z czasem doceniamy to, co najprostsze. To, co pomaga nam zobaczyć sens w naszej codzienności, uporządkować ją, dostrzec jej wartość.

Trzymaj się obranej przez siebie ścieżki, bądź pozytywny, a pewnego dnia przyłapiesz się na tym, że cieszą cię:

1. Wspomnienia wysiłku i pasji włożonej w jakieś ulubione zajęcie

Warto mieć w życiu jakieś hobby. To dzięki niemu przetrwasz najbardziej bolesne okresy w twoim życiu, to w nim znajdziesz sens, gdy już nigdzie indziej nie będziesz go widział. To on pozwoli ci się skupić na czymś innym, niż trudne emocje.

2. Małe chwile

Prawdziwe bogactwo to umiejętność przeżywania w pełni każdej chwili naszego życia. Czasami jesteśmy tak zajęci, że nie zwracamy uwagi na drobnostki, które porządkują nasze emocje, uspokajają nas, sprawiają, że czujemy się dobrze i bezpiecznie. Moje wyzwanie dla ciebie jest takie: otwórz oczy. Obudź się. Bądź uważny. Doceń to, co masz. Zobacz ten dzień jako kolejny, w którym możesz cieszyć się widokami, dźwiękami, zapachami i wrażeniami, jakie życie ma ci do zaoferowania.

3. Szczęście, które pomogłeś stworzyć

Bądź pozytywny.  Dobroć tkwi właśnie w pozytywnych myślach, radosnych słowach i bezinteresownych czynach – świat będzie dla ciebie wówczas jasnym i szczęśliwym miejscem do pracy, zabawy i budowania relacji z bliskimi osobami.

4. Związki, które przetrwały burze

Żaden związek nie jest idealny, ale dwóm osobom wspólnie łatwiej przetrwać burzę. To właśnie trudne momenty nas hartują i pozwalają nam dowiedzieć się o sobie dużo więcej.

5. Piękne wnętrze

W miarę jak się starzejesz, to, jak wyglądasz na zewnątrz staje się mniej ważne, a coraz bardziej liczy się to, kim jesteś w środku. W końcu zdajesz sobie sprawę, że piękno nie ma prawie nic wspólnego z wyglądem. Chodzi o to, jak myślisz o sobie, czy potrafisz się docenić, rozpoznać swoje słabości i mocne strony. I oczywiście o to, jak traktujesz innych.

6. Świadomość,  że dałeś z siebie wszystko

Nie bój się wypadków, śmierci. Bój się życia… bez życia. Nie musisz żyć wiecznie, po prostu musisz żyć teraz. Pamiętaj, że życie nie zawsze daje ci drugą szansę, więc kiedy nadarzy się okazja, wykorzystaj ją. I nigdy nie rezygnuj z marzeń tylko dlatego, że ich realizacja zajmie dużo czasu. Czas i tak minie. Rób to, co musisz, aby pewnego dnia spojrzeć wstecz na swoje życie i powiedzieć: „Dałem z siebie wszystko”.

7. Spokój w twoim sercu

Życie jest krótkie. Skoncentruj się więc na tym, co jest dla ciebie ważne i odpuść to, co nieistotne. Pamiętaj, że to twoja wewnętrzna siła, płynąca z  przekonania, że masz rację decyduje o twoim sukcesie, a nie liczba ludzi, którzy zgadzają się z każdą najmniejszą rzeczą, którą robisz. Będziesz wiedział, że podjąłeś właściwe decyzje i podążyłeś właściwą ścieżką, gdy w twoim sercu zapanuje spokój.


Na podstawie: marcandangel.com