Psychologia

31 lekcji o szczęściu i miłości, zainspirowanych naukami Buddy

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
30 lipca 2019
Fot. iStock / francescoch
 

Chociaż życie nie zawsze wypełniają same szczęśliwe chwile, możemy odnaleźć sposób, aby zobaczyć je w pozytywnych barwach. Miłość i szczęście należy pielęgnować w szczególny sposób. Pomogą nam w tym poniższe zasady, zainspirowane naukami Buddy.

1. Nie koncentruj się na przeszłości, nie martw się o przyszłość, pomyśl o chwili obecnej.

2. Twój umysł jest najważniejszy, jesteś tym, co myślisz – dbaj o swoje myśli i kontroluj to, co jest dla ciebie szkodliwe.

3. Odnajdziesz radość, jeśli twoje myśli pozostaną oczyszczone z tego, co złe.

4. Tylko ty sam możesz sobie pomóc, nikt inny.

5. Jedynymi błędami, jakie popełniamy w życiu są rezygnacja lub brak działania.

6. Potrafimy zmienić sposób naszego myślenia.

7. Wszyscy żyjemy w jakimś celu.

8.Wielu z nas poszukuje kierunku w życiu, nie zdając sobie sprawy, że mamy w sobie odpowiedź. Przestań szukać na zewnątrz, szukaj prawdy w sobie.

9. Spokój i harmonię osiąga się również wewnątrz siebie, a nie  z zewnetrznego źródła.

10. Zrobienie czegoś dobrego dla innych wpłynie pozytywnie również na ciebie.

11. W trudnych chwilach i doświadczeniach zawsze jesteśmy sami.

12. Współczucie i empatia są największą siłą tego świata.

13. Szczęścia nie trzeba szukać – ono tu już jest.

14. Jeśli twoim celem jest szczęście, nie możesz pozwolić, by złość ogarnęła twój umysł.

15. Aby żyć prawidłowo, musimy nauczyć się żyć bez strachu

16. To, że napotkamy w życiu ból jest pewne, ale cierpienie to już nasz osobisty wybór.

17. Radość i szczęście powinniśmy dzielić z innymi

18. Zmiana sposobu myślenia pomaga oczyścić nasz umysł z negatywności

19. Nie powinniśmy nigdy kontrolować innych, kontrolujmy swoje myśli, emocje działania.

20. Mądrość również pojawi się wtedy, kiedy nauczysz się kontrolować swoje myśli.

21. Wszyscy umrzemy. Chociaż wszyscy mamy różne przekonania dotyczące tego, co dzieje się po śmierci, ci z nas, którzy mają w życiu cel, nie mają się czego obawiać – bo wiemy, że nasz czas na ziemi został mądrze spędzony.

22. Te trzy rzeczy zawsze „wyjdą”: księżyc, słońce i prawda.

23. Na nasze życie składają się „małe chwile”. Nie lekceważ ich.

24. Nasze słowa wpływają na innych.  Musimy pamiętać o starannym wyborze naszych słów. Nawet jeśli nie mamy na myśli złych intencji, inni zawsze będą interpretować nasze słowa w taki czy inny sposób.

25. Tylko miłość może przynieść pozytywne zmiany w naszym życiu i życiu innych. Pozbądź się nienawiści.

26. Każdy nowy poranek jest możliwością rozpoczęcia wszystkiego od początku.

27. Wszyscy jesteśmy ze sobą połączeni, nie mieszkamy w próżni.

28. Zło jest wyborem. Czasem sami jesteśmy swoimi największymi wrogami.

29. Im więcej o czymś myślimy, tym bardziej to na nas wpływa.

30. Poświęcenie czasu na bycie samemu jest lepsze niż towarzystwo osób o negatywnych cechach.

31.Liczą się czyny. Możesz powiedzieć i obiecać wszystko,  ale jeśli będziemy mówić tylko bez podejmowania działań, nasze słowa nie będą niczym więcej niż pustką.


Na podstawie: powerofpositivity.com


Psychologia

Porównywarka ubezpieczeń – zmniejsz koszt ubezpieczenia OC swojego auta!

Redakcja
Redakcja
30 lipca 2019
Fot. Materiały prasowe
 

Posiadanie własnego samochodu to przywilej, na który obecnie może sobie pozwolić praktycznie każdy. Niestety z roku na rok koszty jego utrzymania stają się coraz większe, między innymi ze względu na rosnące ceny obowiązkowych ubezpieczeń OC. Co zrobić, by zoptymalizować koszty i płacić mniej? Wystarczy skorzystać z porównywarki ubezpieczeń, dzięki której wybierzemy najtańszą możliwą ofertę na rynku.

W większości krajów Europy, a także w Polsce, posiadanie ważnego ubezpieczenia OC, czyli polisy odpowiedzialności cywilnej, jest obowiązkowe. Oznacza to, że każdy właściciel samochodu musi ją wykupić, jeżeli chce użytkować swój pojazd zgodnie z obowiązującym prawem.

Na rynku dostępnych jest wiele towarzystw, które oprócz podstawowego ubezpieczenia, oferują też nieobowiązkowe pakiety dodatkowe, oferujące pomoc np. w przypadku następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) lub autocasco (AC), czyli ochrony przed zniszczeniem lub kradzieżą naszego pojazdu.

Wybranie odpowiedniego towarzystwa ubezpieczeniowego nie jest sprawą łatwą, szczególnie że ceny ofert mogą się pomiędzy sobą diametralnie różnić. Chodzenie do przedstawicieli poszczególnych firm w celu poznania najlepszej propozycji może być jednak czasochłonne, przez co rzadko kto może sobie dzisiaj na to pozwolić. Z pomocą przychodzi jednak porównywarka ubezpieczeń, dzięki której szybko i łatwo znajdziemy najtańszą ofertę.

Porównywarka ubezpieczeń – idealne rozwiązanie na Twoją kieszeń

Z porównywarki ubezpieczeń warto skorzystać z kilku powodów. Pierwszym z nich jest oczywiście oszczędność. Serwisy tego typu są swego rodzaju agregatorami, kumulującymi oferty większości dostępnych na rynku towarzystw ubezpieczeniowych.

Dzięki temu klient ma możliwość porównania ofert i wyboru tej, która jest najtańsza. Niekiedy może się okazać, że kwota OC przedstawiona przez porównywarkę ubezpieczeń jest nawet o połowę niższa, niż propozycja zaoferowana przez lokalnego agenta ubezpieczeniowego.

Porównywarka ubezpieczeń to także oszczędność czasu. Oferty towarzystw ubezpieczeniowych możemy przejrzeć o dowolnej porze, bez konieczności wychodzenia z domu. Wystarczy, że wpiszemy odpowiednie dane, korzystając z komputera lub urządzenia mobilnego.

Niepodważalną zaletą porównywarki ubezpieczeń jest ponadto fakt skumulowania wszystkich dostępnych na rynku ofert w jednym miejscu. To udogodnienie szczególnie dla mieszkańców mniejszych miast i wiosek, gdzie dostęp do agentów ubezpieczeniowych jest mocno ograniczony.

Porównywarka ubezpieczeń – jak to działa?

Korzystanie z porównywarki ubezpieczeń jest niezwykle proste, a znalezienie odpowiedniej polisy OC nie zajmie więcej, jak kilka minut. Klient musi jedynie wypełnić wniosek, podając między innymi dane techniczne swojego samochodu, a także informacje na temat kierowców, którzy jeżdżą tym samochodem.

O podobny zestaw informacji pyta nas każde towarzystwo ubezpieczeniowe. Na tej podstawie przedstawiane są oferty. Korzystając z porównywarki ubezpieczeń, podajemy te dane wyłącznie raz. Są one następnie przesyłane do wszystkich dostępnych towarzystw, które niemal natychmiastowo odsyłają ofertę zwrotną. W ten sposób klienci są w stanie w bardzo krótkim czasie poznać propozycje poszczególnych firm i wybrać tę, która odpowiada im najbardziej.

Po zapoznaniu się z listą opcji można od razu przejść do zakupu polisy online. Osoby mniej zdecydowane mogą natomiast pozostawić kontakt do siebie i poczekać na odpowiedź ze strony wybranego towarzystwa ubezpieczeniowego.

Porównywarka ubezpieczeń – ile można na tym zyskać?

W przypadku samego OC warto wybierać najtańszą opcję, gdyż zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem wszystkie polisy tego typu są takie same. Oznacza to, że każde towarzystwo musi oferować identyczne warunki ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej.

Różnicę mogą natomiast stanowić opcje dodatkowe, takie jak wspomniane już wcześniej NNW czy Assistance. W przypadku tego pierwszego warto zwrócić uwagę, jaka jest dokładna kwota ubezpieczenia. Zazwyczaj mieści się ona w zakresie od 10 000 do 100 000 zł.

Różnić będą się też oferty z pakietem Assistance. Tutaj należy zwracać uwagę m.in. na takie szczegóły jak maksymalna liczba holowań w ciągu trwania polisy, dostępność auta zastępczego czy możliwość skorzystania z drobnych napraw na miejscu zdarzenia.

Ile tak naprawdę można zaoszczędzić, korzystając z porównywarki ubezpieczeń? Postanowiliśmy porównać przykładowe oferty dla kierowcy w wieku 29 lat, który ma prawo jazdy od 4 lat, jest jedynym właścicielem i użytkownikiem samochodu, a na swoim koncie posiada jedną stłuczkę, która przydarzyła mu się 3 lata wcześniej. Ubezpieczenia szukamy dla samochodu Peugeot 308, napędzanego silnikiem diesla o pojemności 1,6 i mocy 110 koni mechanicznych.

W takim przypadku oferty na polisę OC wraz z pakietem Assistance wahają się od 780 do nawet 1565 zł. Różnica pomiędzy najtańszą a najdroższą ofertą wynosi zatem aż 785 zł. Tyle potencjalnie moglibyśmy stracić, gdyby wybrać propozycję najdroższego towarzystwa bez uprzedniego sprawdzenia innych opcji za pomocą porównywarki ubezpieczeń.


Artykuł sponsorowany


Psychologia

Miłość bezwarunkowa – skąd wiedzieć, że takim uczuciem darzy cię twój partner?

Redakcja
Redakcja
29 lipca 2019
Fot. iStock / yuran-78

„Największym darem, który możesz ofiarować innym, jest dar bezwarunkowej miłości i akceptacji” – Brian Tracy.

Miłość to ekscytujące doświadczenie. Kiedy jesteś z kimś, kogo kochasz, całe twoje spojrzenie na życie zmienia się, kształtuje na nowo. O ile jest to dobre, pozytywne uczucie, jego wpływ na naszą codzienność jest nieoceniony. Kochając „za nic”, za to, że jesteś, partner daje ci poczucie bezpieczeństwa. Podnosi się poczucie twojej wartości, jesteś szczęśliwa, bo czujesz się ważna i akceptowana taka, jaka jesteś.

Skąd wiedzieć, że takim uczuciem darzy cię twój partner? Pomyśl przez chwilę nad waszym związkiem. Partner kocha cię bezwarunkowo, jeśli:

On pokazuje ci konkretnymi czynami, że chce stworzyć z tobą poważny związek

Jeśli na skutek tego czujesz się przy nim tak, że oczami wyobrazni widzisz siebie starzejącą się u jego boku,  prawdopodobnie jest to znak, że jego miłość do ciebie jest bezwarunkowa i czujesz się bezpiecznie z nimi na tyle, aby rozpocząć wspólne życie „na poważnie”, ze wszystkimi konsekwencjami.

Zwierzacie się sobie z tajemnic

Oznacza to, że jest między wami zaufanie. Jeśli ufasz mu na tyle, by powiedzieć nawet o tym, co stanowi dla ciebie wstydliwy problem związany na przykład z twoją przeszłością,jeśli wiesz, że jesteś w pełni akceptowana, wiesz także, że ta miłość jest bezwarunkowa.

Często słyszysz, że partner jest z ciebie dumny

Nie musisz mieć na koncie niezwykłych osiągnięć. On docenia cię za to, że jesteś i za to, jaka jesteś. Czuje się szczęśliwy, bo tworzycie razem związek.

Partner chce cię chronić

Nie oznacza to chęci zamykania cię w złotej klatce i odcinania od znajomych, ale zwykłą troskę, wynikającą z zaangażowania i uczucia. Kocha cię, wiec dba o ciebie, myśli o tobie.

Nie oczekuje od ciebie, że się zmienisz

Pokochał cię taką, jaką cię poznał. Może masz kilka wad, może nie zawsze we wszystkim się zgadzacie. Ale na koniec dnia liczy się to, że jest wam ze sobą po prostu dobrze. „Pasujecie do siebie” – niezależnie od tego, jak interpretujesz te słowa. A on nie zamieniłby cię na nikogo innego.

Jest dla ciebie, gdy go potrzebujesz

Nieważne, czy to poważna choroba, czy zły dzień – możesz na niego liczyć. Jeśli nie odbierze telefonu, oddzwoni. Zrobi wszystko, żebyś czuła, że nie jesteś sama. Nie znajdzie wymówek, ale będzie razem z tobą, na dobre i na złe. Bo naprawdę cię kocha, a nie jedynie „bawi się” w uczucia.

Kocha cię, bez względu na wszystko

Możesz popełnić błąd, który wydaje ci się niewybaczalny. Możesz zwątpić w to, że dacie radę, mieć gorsze dni, mylić się albo zmieniać zdanie. Możesz się zestarzeć, przytyć, on ze starzej się razem z tobą. Możesz mieć kłopoty finansowe, stracić pracę, mogą targać tobą negatywne emocje. On nadal cię kocha i myśli o tym, jak ci pomóc. Jego miłość jest stała.


Zobacz także

Jeśli myślisz, by do niego wrócić, odpowiedz sobie na 6 ważnych pytań. Co zrobisz, gdy pojawią się „stare” problemy?

Klątwa karmy. Jak przeszłość wpływa na nasze „tu i teraz”

afazja

Kłopoty z mówieniem, przypominaniem sobie słów, czytaniem lub pisaniem – to może być afazja