Go to content

12 rzeczy, które powinnaś wiedzieć, zanim skończysz 30 lat

Fot. istock/filadendron

Trzydziestka nie jest tu jednak liczbą kluczową. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, poniższe punkty możesz zacząć stosować w dowolnym punkcie swojego życia. A jeśli zależy ci na innych, podziel się tą wiedzą również z tymi, którzy są ci bliscy.

12 rzeczy, które powinnaś wiedzieć, zanim skończysz 30 lat

1. Możesz robić to, czego pragniesz

Życie jest pełne możliwości. Aby móc to zrozumieć i docenić, potrzebujesz odwagi, pasji i dobrze wyznaczonych celów. Chociaż może to być przerażające, twoje życie należy do ciebie, ty za nie odpowiadasz.

2. Prawda i uczciwość są najcenniejszymi zasobami

Nie zawracaj z raz obranej ścieżki, ponieważ komuś innemu to się nie podoba. Nie przytakuj komuś tylko po to, aby zachować spokój. Nie kłam, ponieważ przyniesie ci to jedynie chwilową i „powierzchowną” korzyść.

3. Zawsze jest coś, czego możesz się nauczyć

Najwięcej uczymy się nie w szkole, ale w dorosłym życiu. Twój umysł ma nieskończoną ilość „wolnej przestrzeni” i jest spragniony wiedzy.

4. Jesteś odpowiedzialny za każde działanie, które podejmujesz w życiu i każdy etap, na którym się znajdziesz

Nic nie dzieje się „samo”. Zawsze ponosimy konsekwencję wcześniejszych działań lub decyzji.

5. Życie ciągle się zmienia. Zaplanuj odpowiednio swoje działania

Życie zmienia się co sekundę każdego dnia. Jeśli masz jasną wizję tego, jak powinno wyglądać i jak sobie poradzisz z wszystkim, co się dzieje wokół, w pewnym momencie podejmiesz niewłaściwe kroki. Odetchnij i zrozum – życie jest zmianą. Umiejętność życia, to umiejętność adaptacji narzędzi, które masz w garści, do sytuacji.

6. Trzymaj się tego, co jest właściwe.

Zastanów się, kim jesteś i co jest prawdą o tobie.  Nadal możesz się rozwijać – tak jak tego pragniesz – ale to kim jesteś i jakie są twoje wartości, powinno zostać niezmienne.

7. Czasami życie jest niewygodne

Ta strona życia jest nieunikniona, ale nie jest też groźna. Brak komfortu zmusza nas do poszukiwania rozwiązań, do zadawania pytań, do ciągłego rozwijania się. Ostatecznie wychodzi nam na dobre.

8. Życie wymaga od ciebie decyzyjności

Lubimy czuć, że ktoś nad nami czuwa, że możemy na kogoś liczyć. Ale przecież przede wszystkim powinniśmy liczyć sami na siebie. Sami decydować w ważnych i mniej ważnych sprawach dotyczących naszego życia.

9. Nie szukaj aprobaty innych

Zwłaszcza jeśli wiesz, jak postąpić właściwie. To na pewno nie jest łatwe i możesz napotkać opór, ale zawsze powinieneś robić to, co podpowiada ci twoje sumienie.

10. Nie szukaj zemsty

Chęć zemsty w sercu jest jak trucizna dla duszy.

11. Najważniejsi w twoim życiu są ludzie

Na koniec dnia, kiedy kładziesz się spać i myślisz o swoim życiu, co cię najbardziej satysfakcjonuje? Premia, którą otrzymałeś w dniu wypłaty w tym miesiącu, czy fakt, że masz się nią z kim podzielić? Nowy samochód, czy fakt, że możesz nim pojechać z ukochaną osobą w wymarzoną podróż?

12. Skup się bardziej na tym, co dobre w życiu, a nie na tym, co złe

Dobre rzeczy w życiu są tym, co sprawia, że ​​warto żyć. Jeśli skupisz się na negatywnych rzeczach, nigdy nie będziesz szczęśliwy.


Na podstawie: themindsjournal.com