Go to content

Wakacje dla singli – pomysły na urlop solo

Fot. Materiały prasowe

Podróż w pojedynkę to wyjątkowe doświadczenie, na które warto się zdecydować chociaż raz w życiu. Podpowiadamy, co robić na solo urlopie i jak zadbać o własne bezpieczeństwo.

Coraz więcej hoteli oraz domków czy pensjonatów przygotowuje oferty skierowane do osób, które szukają miejsc odpoczynku tylko dla siebie. Pokoje jednoosobowe w przystępnych cenach, zaciszne miejsca, w których można przeczytać książkę lub iść na spacer to coś co przyciąga solo podróżników i solo podróżniczki. 

Dodatkowym atutem takich miejsc, jest możliwość przyjechania z czworonożnym pupilem oraz pewność, że urzekająca cisza nie będzie zagłuszana wrzawą bawiących się za ścianą lub w ogrodzie dzieci. Warto szukać takich ofert by móc w pełni skorzystać z wakacji. 

Przyjemne z pożytecznym czyli nauka na urlopie

Jeżeli poszukujesz urlopu, w czasie którego nauczysz się czegoś nowego lub podszlifujesz już posiadane umiejętności wybierz kurs wyjazdowy. Na rynku można znaleźć wiele bardzo ciekawych ofert tego typu, wśród nich są m.in.

  • kursy zielarskie, językowe, wspinaczkowe a nawet geologiczne czy artystyczne,
  • turnusy jogowe,
  • wyjazdy połączone z zajęciami mindfulness,
  • warsztaty psychologiczne,
  • szkolenia z różnych dyscyplin np. kitesurfingu.

Bardzo silnym obecnie trendem w podróżowaniu – także solo – są kobiece wyjazdy. To znakomity sposób na reset, naładowanie akumulatorów oraz wgląd we własne wnętrze w bezpiecznym towarzystwie. Na tego rodzaju wakacjach możesz nie tylko poznać najpiękniejsze zakamarki jakiejś egzotycznej wyspy, ale przede wszystkim nabrać dystansu do własnego życia, celebrować kobiecość, nauczyć się np. właściwego oddychania, skorzystać z zabiegów rewitalizujących i relaksujących, ale również spotkać bardzo wartościowe i myślące podobnie jak ty osoby. Na takich wyjazdach (często realizowanych w systemie weekendowym) oprócz zajęć sportowych są również warsztaty, wieczory filmowe, pogadanki, dyskusje.

Fot. Materiały prasowe

Powyższe propozycje są dla osób, które chcą wyjeżdżać same, ale zależy im na spędzaniu czasu z innymi. Podobny schemat znajdziesz w organizowanych przez biura podróży wyjazdach dla singli. Tego rodzaju imprezy bardzo często mają charakter koedukacyjny i towarzyski. Ich celem nierzadko jest znalezienie drugiej połówki. Grupa zazwyczaj dobierana jest według wybranych kryteriów, takich jak wiek, czy zainteresowania. 

Bezpieczeństwo w czasie podróży solo

Jeżeli poszukujesz wytchnienia, masz ochotę na spędzenie czasu wyłącznie we własnym towarzystwie możesz zdecydować się np. na wycieczkę objazdową, pełną wrażeń wyprawę albo samodzielnie skomponować plan podróży. 

Pamiętaj, że w trakcie samotnych wakacji trzeba szczególnie zatroszczyć się o własny komfort i bezpieczeństwo. Jeżeli korzystasz z gotowej oferty biura podróży lub szkoły upewnij się, że ma doświadczenie w organizacji tego rodzaju wyjazdów. 

W czasie samotnego urlopu staraj się nie chodzić do lokalnych pubów lub klubów, lepiej jest korzystać z hotelowych barów. W przypadku gdy samodzielnie przygotowujesz swój wyjazd wybierając miejsce noclegu dokładnie czytaj opinie o danym miejscu oraz zrób rezerwacje z wyprzedzeniem. Za granicą funkcjonują nawet specjalne hotele dla singli

Fot. Materiały prasowe

Wakacje wyłącznie we własnym towarzystwie nie muszą być stereotypowo smutne, to wspaniała okazja do spędzenia wartościowego czasu z osobą, którą znasz najlepiej!

Materiał Prasowy Travelduck