Patronaty

Znamy laureatów konkursu Najpiękniejsze SPA 2016

Redakcja
Redakcja
17 stycznia 2017
Fot. iStock / BraunS
 

W Hotelu Belotto w Warszawie odbyła się uroczysta gala, podczas której poznaliśmy laureatów 8. edycji konkursu „Najpiękniejsze SPA 2016”, organizowanego przez magazyn „Eden”.

Wieczór poprowadzili: Jarosław Kret i Beata Sadowska. Wśród wręczających nagrody najpiękniejszym obiektom SPA znalazło się wiele gwiazd, którym bliski jest styl życia wellness. Byli to: Daria Widawska, Katarzyna Żak, Anita Sokołowska, Katarzyna Warnke, Joanna Racewicz, Małgorzata Ohme, Joanna Jabłczyńska, Lidia Popiel, Odeta Moro, Rafał Maślak, Tomasz Ciachorowski, Marzanna Graff i Aleksander Mikołajczak.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Finałowy wieczór otworzył recital znakomitej skrzypaczki Patrycji Piekutowskiej, a potem na najlepsze obiekty SPA w Polsce spadł deszcz nagród.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Kapituła Konkursu – pod przewodnictwem redaktora naczelnego magazynu „Eden” Jarosława Kreta – złożona z ekspertów, dziennikarzy, gwiazd promujących podróże i zdrowy styl życia oraz redaktorów magazynu „Eden” i portalu SPAeden.pl wybrała najlepsze hotele i day SPA w Polsce w 19. kategoriach.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Laureatami Konkursu zostali: Hotel Royal Baltic (Holistic SPA, Najlepsze Holistyczne SPA), Dolina Charlotty Spa Bali Hai (Oriental SPA, Najlepsze Orientalne SPA), Mineral Hotel Malinowy Raj (Health SPA, Najlepsze Uzdrowiskowe SPA), Columna Medica (Medical SPA, Najlepsze Medical SPA), Villa Alina (Esthetic SPA, Najlepsze Estetyczne SPA), Zamek Topacz (Historic SPA, Najlepsze Historyczne SPA), Cottonina Villa&Mineral SPA Resort (Family SPA, Najlepsze Rodzinne SPA), Hotel Mikołajki-Ptasia Wyspa (SPA for Adults, Najlepsze SPA dla Dorosłych), Czarny Potok Resort&SPA (SPA for Active, Najlepsze SPA dla Aktywnych), Zalesie Mazury Active SPA (SPA for Weight Loss, Najlepsze SPA dla Odchudzających się), Haffner Business&Pleasure (SPA for Visitors, Najlepsze SPA dla Zwiedzających), Afrodyta Business&SPA (SPA for Escape, Najlepsze SPA dla Odchudzających się), Pałac Mierzęcin (SPA for Wellness Cuisine, Najlepsze SPA z Kuchnią Wellness), Hotel Windsor (SPA for Business, Najlepsze SPA dla Biznesu), Quadrille Conference&SPA (Boutique SPA, Najlepsze Butikowe SPA), Pałac Alexandrinum (New SPA, Najlepsze Nowe SPA), Hotel Bukovina (SPA&Aquapark, Najlepsze SPA & Aquapark), Hotel Bania Thermal & Ski (SKI&SPA, Najlepsze SKI & SPA), Studio Sante Uzdrowisko Miejskie (Day SPA, Najlepsze Day SPA).

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Zostały też przyznane nagrody dla obiektów, które uzyskały najwięcej głosów od gości głosujących przez 7 miesięcy na portalu SPAeden.pl. Na 174 zgłoszone obiekty oddano prawie 30 tys. głosów. Wśród hoteli nad morzem pierwsze miejsce otrzymał Marena Wellness & SPA, nad jeziorami – Herbarium Hotel & SPA, w Centrum – Słoneczny Zdrój Medical SPA & Wellness, w górach – Hotel & SPA Czarny Groń, w kategorii Day SPA najwięcej głosów otrzymał zaś Ecoday SPA w Tarnowskich Górach.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Znak firmowy „ Najpiękniejsze SPA” to najlepsza rekomendacja dla gości, aby wybrać odpoczynek właśnie w tych obiektach. Wyróżnienia w konkursie „Najpiękniejsze SPA” są tym cenniejsze, bo przyznawane przez samych gości. To oni przez 7 miesięcy 2016 roku głosowali na portalu www.SPAeden.pl, wybierając swoje ulubione day SPA oraz hotele w różnych regionach Polski. Niezależnie od nagród od gości, tytuły przyznają też eksperci. Ale i tutaj najważniejsi są klienci, kategorie są bowiem równocześnie kryteriami, według których turyści poszukują odpowiedniej dla siebie oferty: dla rodzin z dziećmi, dla dorosłych, na biznesowe szkolenia i konferencje, dla szukających odosobnienia, holistycznej pielęgnacji ducha i ciała, dobrej zabawy w aquaparku lub wyciszenia w hotelu butikowym, a nawet dla odchudzających się.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Na koniec uroczystości goście zostali już zaproszeni na kolejną edycję konkursu, który od przyszłego roku zmienia nazwę z nieco trudnej do wymówienia (zwłaszcza dla obcokrajowców) „Najpiękniejsze SPA” na bardziej międzynarodową „Perfect SPA Awards”.

linia 2px

🌅  LAUREACI KONKURSU NAJPIĘKNIEJSZE SPA 2016

WYBÓR EKSPERTÓW (11-osobowa Kapituła) 

Najlepsze Holistyczne SPA – Hotel Royal Baltic Luxury Boutique

Ustka

Najlepsze Orientalne SPA – Dolina Charlotty Spa Bali Hai

Strzelinko

Najlepsze Uzdrowiskowe SPA – Malinowy Raj Mineral Hotel

Solec-Zdrój

Najlepsze Medical SPA – Columna Medica

Łask

Najlepsze estetyczne SPA – Villa Alina Medical & SPA

Polanica-Zdrój

Najlepsze Historyczne SPA – Zamek Topacz Resort & Art Spa

Ślęza

Najlepsze SPA dla Rodzin – Cottonina Villa & Mineral SPA Resort

Świeradów-Zdrój

Najlepsze SPA dla Dorosłych – Hotel Mikołajki Conference & SPA

Mikołajki

Najlepsze SPA dla Aktywnych – Czarny Potok Resort & SPA

Krynica-Zdrój

Najlepsze SPA dla Odchudzających się – Zalesie Mazury Active SPA

Barczewo

Najlepsze SPA dla Zwiedzających – Haffner Business & Pleasure

Sopot

Najlepsze SPA dla Szukających Odosobnienia – Hotel Afrodyta Business & SPA

Radziejowice

Najlepsze SPA z Kuchnią Wellness – Pałac Mierzęcin

Dobiegniew

Najlepsze SPA dla Biznesu – Hotel Windsor

Jachranka

Najlepsze Butikowe SPA – Quadrille Conference & SPA

Sopot

Najlepsze Nowe SPA – Pałac Alexandrinum

Poświętne

Najlepsze SPA & Aquapark – Hotel Bukovina

Bukowina Tatrzańska

Najlepsze Ski & SPA – Hotel Bania Thermal & Ski

Białka Tatrzańska

Najlepsze Day SPA – Studio Sante Uzdrowisko Miejskie

Warszawa

WYGÓR GOŚCI

Najlepsze SPA nad morzem

Marena Wellness & SPA – I miejsce

Międzywodzie

II miejsce – Grand Lubicz – Uzdrowisko Ustka

Ustka

III miejsce – Mera SPA Hotel

Sopot

Najlepsze SPA nad jeziorami

Herbarium Hotel & SPA – I miejsce

Gąsawa

II miejsce – Afrodyta SPA & Wellness Resort

Ośno Lubuskie

III miejsce – Natura Mazur Hotel & SPA

Jedwabno

Najlepsze SPA w Centrum

Słoneczny Zdrój Medical SPA & Wellness – I miejsce

Busko-Zdrój

II miejsce – Pałac Żelechów

Żelechów

III miejsce – Manor House SPA

Chlewiska

Najlepsze SPA w górach

Czarny Groń Hotel & SPA – I miejsce

Rzyki

II miejsce – Hotel Heron

Gródek n/Dunajcem

III miejsce – Hotel Arłamów

Arłamów

Najlepsze Day SPA

Ecoday SPA – I miejsce

Tarnowskie Góry

II miejsce – Baltica Wellness & SPA

Szczecin

III miejsce – Studio Sante Uzdrowisko Miejskie

Warszawa

Redakcja Magazynu EDEN przyznała również dwie nagrody specjalne:

SPA z Misją
Afrodyta Spa & Wellness Resort

Ośno Lubuskie

SPA z Klasą
Uroczysko Siedmiu  Stawów

Gola Dzierżoniowska

🌴 Laureaci zagraniczni

Od dwóch lat polscy turyści i bywalcy hoteli SPA & Wellness wybierają najlepsze hotele za granicą. Konkurs Perfect SPA Hotel cieszy się ogromnym zainteresowaniem. W tym roku brały w nim udział: Hiszpania, Niemcy, Węgry i Czechy. Od wiosny do jesieni oddano ponad 13 tys. głosów.

Zaszczytny tytuł Perfect SPA Hotel 2016 otrzymały:

Perfect SPA Hotel w Hiszpanii

Gran Hotel Atlantis Bahia Real / Fuertaventura

www.atlantisbahiareal.com

Perfect SPA Hotel na Węgrzech

Kolping Hotel SPA & Family Resort / Alsopahok k/Heviz

www.kolping.hotel.hu

Perfect SPA Hotel w Czechach

Wellness Hotel Babylon / Liberec

www.hotelbabylon.cz, www.centrumbabylon.cz

Perfect SPA Hotel w Niemczech

Tropical Islands / Krausnick

www.tropical-islands.de

 

 

 


Patronaty

Jak mówić, żeby ludzie nas słuchali? 7 grzechów głównych komunikacji

Karolina Krause
Karolina Krause
17 stycznia 2017
Fot. iStock/mheim3011
 

Ludzki głos, to prawdopodobnie najpotężniejszy instrument na świecie. Jedyny, który równocześnie ma w sobie moc dawania miłości i wypowiadania wojny. Jednak wielu osobom wydaje się, że kiedy mówią, nikt ich nie słucha. Zakłócenia i nieporozumienia na tym tle przysparzają nam problemów zarówno w pracy, jak i wżyciu osobistym. Dlaczego tak jest? Jak mówić, żeby ludzie nas słuchali? Jak sprawić, aby chciało im się słuchać?

Julian Treasure, ekspert z dziedziny dźwięków, podpowiada jakich nawyków powinniśmy się pozbyć, aby to osiągnąć. Jest ich siedem – siedem grzechów głównych w komunikacji. Każdy z nas  ulega przynajmniej części z nich. Dlatego dobrze byłoby przyjrzeć się im z bliska.

7 grzechów głównych komunikacji

Plotkowanie

Mówienie źle o kimś nieobecnym. Niezbyt szlachetny nawyk. A do tego ma się gwarancję, że osoba obgadująca kogoś za plecami, pięć minut później będzie obgadywać nas samych.

Ocenianie

Jeśli masz skłonność do oceniania cudzych zachowań i często wyrażasz swoje negatywne opinie na ich temat, przygotuj się na to, że ludzie niechętnie będą chcieli z tobą rozmawiać. Ciężko słucha się kogoś, kto nas ocenia i umniejsza naszej wartości.

Fot. iStock/ retrorocket

Fot. iStock/ retrorocket

Negatywne nastawienie

To coś co często można zaobserwować u starszych ludzi, choć na tego „raka” nie ma reguły. Julian za przykład podaje swoją rozmowę z matką, która pod koniec życia stała się bardzo negatywna. Kiedyś powiedział do niej: „Jest pierwszy października”, a ona na to: „Wiem, czy to nie okropne?”.

Narzekanie

Ten zwyczaj na dobre zadomowił się wśród naszych rodaków. Co ciekawe, podobnie jak u nas jest także w Wielkiej Brytanii, gdzie chętnie narzeka się na pogodę, sport, politykę – na wszystko. Narzekanie to zaraźliwa choroba i chyba to już najwyższa pora, abyśmy wszyscy poddali się wspólnej kuracji.

Wymówki

Ciągłe szukanie wymówek, które miałyby usprawiedliwić nasze zachowanie oznacza zrzucanie winy na kogoś innego. Nie obwiniaj całego świata, za to, że nie chcesz przejąć odpowiedzialności za swoje czyny. Problem nie może zostać rozwiązany, jeśli ktoś inny jest odpowiedzialny za jego powstanie. Tylko dzięki przejęciu kontroli jesteśmy w stanie zmienić nasze zachowanie i sprawić, że ludzie będą chcieli nas słuchać.

Wyolbrzymianie i koloryzowanie

Wyolbrzymianie czasami wręcz ubliża naszemu językowi. Jeśli mówimy, ze wszystko jest „super”, to jakiego słowa użyjemy, gdy coś wyda nam się naprawdę wyjątkowe? Wtedy takie określenie wydaje nam się kłamstwem, a nie nikt nie chce słuchać kogoś, kto nas okłamuje.

Dogmatyzm

Gdy ktoś myli fakty z opiniami, a na domiar złego zaczyna bombardować nas swoimi opiniami, tak jakby były prawdziwe, rozmowa z taką osobą staje się istną męczarnią. Mało kto chce tracić na to swój czas.

Jak zatem zmienić swój sposób mówienia tak, by poprawić naszą komunikację i relacje z innymi?

Zdaniem Juliana można to osiągnąć stosując się do tych 4. zasad:

Autentyczność

Nie udawaj kogoś mim nie jesteś. Prędzej czy później prawda zawsze wyjdzie na jaw. Bycie autentycznym to „trwanie przy swojej prawdzie”. Po prostu bycie sobą, nie martwiąc się tym co pomyślą inni. Szanuj swojego partnera, ale nie trać przy tym własnego zdania.

Szczerość

Bądź osobą szczerą, bezpośrednią i zrozumiałą dla swojego otoczenia. Nie bój się pokazać swoich emocji i mów o tym co czujesz. Dopiero wtedy masz szansę odnieść sukces w budowaniu skutecznej komunikacji.

Fot. iStock/Epifantsev

Fot. iStock/Epifantsev

Uczciwość

Bycie uczciwym nie oznacza głoszenia niewygodnej prawdy wszem i wobec. Bycie uczciwym oznacza dotrzymywanie danego komuś słowa, robienie tego co obiecaliśmy. Bądź kimś, komu sama chciałabyś zaufać.

Miłość

Nie chodzi tutaj tę romantyczną miłość, ale o życzeniu innym dobrze. Pamiętaj, że szczerość zawsze powinna iść w parze z miłością. Bez niej szczerość może niekiedy wydać się brutalna. Znacie te przypadki, gdy ktoś widzi was po raz pierwszy i mówi: „Dobry Boże! Wyglądasz dziś fatalnie”? Dlatego tak ważne, by dodać do tego wszystkiego ten pierwiastek miłości. Jeśli naprawdę życzy się komuś dobrze, ciężko go w tym samym czasie oceniać. Prawdopodobnie nie da się nawet tego zrobić w tym samym czasie.

Jeśli weźmiemy sobie tych kilka rad do serca, na pewno łatwiej będzie nam zarówno mówić, jak i słuchać kogoś z ochotą.


Źródło: ted.com


Patronaty

Ściema? Nie ! Bajka. A w bajce Bacówka Radawa SPA…

Gościnnie w Oh!me
Gościnnie w Oh!me
17 stycznia 2017
Bacówka Radawa SPA
Fot. Materiały prasowe

Cóż może być piękniejszego od ciszy, zapachu lasu, relaksującego szumu wody, aromatu świeżo mielonej kawy w samym środku puszczy sosnowej? Absolutnie nic. Kontrowersyjnie nazwana Bacówką – magia tego miejsca przenosi nas w zupełnie  inny wymiar wypoczynku.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Inspirowany krajobrazami górskimi i kulturą folklorystyczną obiekt to idealne miejsce na przeżycie niezwykłej przygody na południu Polski. Niecodzienny mikroklimat unoszącego się w powietrzu jodu sprawi, że zagoszczą tu również poszukiwacze zdrowego stylu życia. Bogactwo szlaków pieszych i rowerowych otwiera możliwości dla osób aktywnych sportowo i pozwala się zatopić w nieznanych miejscach przyrodniczych. Wiklinowe kosze w bacówkowych rowerach to skrytka na piknikowe przysmaki w trakcie wyprawy rowerowej.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Bacówka Radawa SPA to wypoczynek z pasją

Paleta możliwości korzystania z atrakcji, przygotowana dla gości, sprawi że każdy znajdzie tutaj coś wyjątkowego dla siebie.  Nasi specjalni – najmłodsi bywalcy poczują się jak w bajce. Obiekt został przemyślany, zaprojektowany i przygotowany dla osób podróżujących ze swoimi pociechami.  Bezpieczne place zabaw, rozległe piaskowe raje, warsztaty małych majsterkowiczów, kino i specjalnie przygotowane przez Szefa Kuchni posiłki dla dzieci to tylko część atrakcji , które przygotowaliśmy dla WAS. Komunikację  małych gości z recepcją umożliwiają specjalnie przygotowane schody tzw. punkt obsługi małego klienta, dzięki któremu rodzice spokojnie mogą delektować się zaparzaną w szklanym imbryku herbatą a mali goście realizują swoje hotelowe zachcianki. Każdy maluch zatęskni za Bacusiem – naszą pluszową 2-metrową maskotką, która w trakcie pobytu będzie bawiła, rozśmieszała i sprawiała, że na każdej buzi zarysuje się wielki uśmiech!

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Ale to nie tylko bajka dla dzieci i ich rodziców. To również raj dla osób zmęczonych, zapracowanych, chcących zażyć chwili relaksu w najbardziej ekskluzywnej Bacówce w Europie.  Urządzona w klimatycznej atmosferze Strefa Relaksu przeniesie każdego gościa w niezapomniane chwile.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Zewnętrzna, gorąca balia na mroźne dni to idealna propozycja dla osób szukających ekstremalnych odczuć.  Dla tych, którzy cenią sobie spokój i komfort proponujemy zabiegi na bazie naturalnych kosmetyków, rytuały w saunach oraz chwile spędzone przy chłodzących, owocowych koktajlach przy basenie.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Powiew wieczornego powietrza, lampka czerwonego wina podana przy basenie to propozycja spędzenia wieczoru pod gołym niebem.

Bacówka Radawa SPA

Fot. Materiały prasowe

Apartamenty Your Home to gwarancja spędzenia wyjątkowych momentów przy rozgrzanym kominku. Urządzone w góralskim klimacie pokoje nawiązują do przyrody i natury, która w tym zakątku Polski ma niesamowity wymiar. Zróżnicowanie apartamentów pod kątem wielkości sprawi, że zarówno rodziny z dziećmi, grupy przyjaciół jak i pary i single znajdą tu swoje miejsce na ziemi.

Bacówka Radawa SPA

Fot. Materiały prasowe

Zwieńczeniem aktywnego dnia będzie zatopienie podniebienia w przysmakach wyczarowanych przez Szefa Kuchni. Słodkości, ciasta i ciasteczka to zasługa naszych cukierników, którzy  z każdego grama mąki tworzą wyjątkowe dzieła sztuki.

Bacówka Radawa SPA

Fot. Materiały prasowe

Nasi czarodzieje kulinarni dokładają wszelkich starań do tego, aby każdy gość przeniósł się myślami do krainy smaków i poczuł komfort bycia częścią Bacówki Radawa SPA.

Filozofią naszej kuchni jest zamiłowanie do ekologii, promocji lokalnych i tradycyjnych potraw, a co za tym idzie stworzenie gościom możliwości zatrzymania się i celebrowania posiłków.  „Slow Food”, który zagościł pod naszym dachem to gwarancja jakości serwowanych potraw a także promocja zdrowego stylu życia oraz kultury spożywania regionalnych produktów.  Inwestycja w przyszłość w postaci profilaktyki zdrowia to nie fikcja . Dbając o WAS , dbamy również o WASZE zdrowie i WASZĄ przyszłość.

Bacówka Radawa SPA

Fot. Materiały prasowe

Świeże produkty, tradycyjny góralski oscypek i  delektowanie się smakiem w gronie najbliższych przyjaciół to propozycja Bacówki Radawa SPA na przeżycie wyjątkowej podróży. Podróży, której nie odkryjecie w żadnym innym zakątku Polski.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Bajka? Bajka.

Napisana z pasji, dla rodzin, dla Ciebie, dla każdego.

Bacówka Radawa SPA

Fot. Materiały prasowe

linia 2px

Joanna Preisner

Artykuł powstał we współpracy z Bacówka Radawa SPA

 

 


Zobacz także

Czy dbasz o swoje serce?

Radio Kolor 103 FM wręczyło statuetki Grube Ryby 2017!

Już jest jesienno-zimowa kolekcja kanadyjskiej marki Joseph Ribkoff!