Go to content

Z piekarni w San Francisco do warszawskiej Galerii w Lesie – Monika Walecka debiutuje wystawą „Mists of Yosemite“

Jest zawodowym piekarzem, który nie rozstaje się z aparatem. Przez wielu określana królową food porn, prowadzi popularnego bloga Gotuje,bo lubi, gdzie daje upust swoim kuchennym i fotograficznym fantazjom. Właśnie po trzech latach życia w San Francisco przyjechała do Polski, gdzie pokaże swoją debiutancką wystawę fotografii krajobrazowej. Wernisaż wystawy zatytułowanej „Mists of Yosemite” odbędzie się 25 maja w warszawskiej Galerii w Lesie. Wystawa  potrwa do końca sierpnia.

 Historia zatoczyła koło

Swoją pasję do gotowania rozkręciła na dobre podczas stażu w Studiu Las, gdzie przyszła z myślą o doskonaleniu warsztatu fotograficznego. Jej kulinarna pasja i talent szybko jednak wyszły na jaw zdobywając uznanie ekipy Studia. Jak sama przyznaje kropką nad i w jej samodoskonaleniu były podróże – najpierw do Pragi, potem do San Francisco, dzięki którym ukształtowała się zarówno jako fotograf jak i kucharz.

Po trzech latach przebywania za granicą przyjechała do Polski, żeby nie tylko uczyć Polaków piec chleb, ale pokazać swoją fotografię podczas debiutanckiej wystawy poświęconej krajobrazom kalifornijskiego Parku Narodowego Yosemite. W swoim dorobku fotograficznym Monika ma współpracę z magazynem KukBuk oraz prace nad stylizacją zdjęć dla TVN do książki „Ugotowani”. Swoje fotografie jedzenia stale publikuje na blogu Gotuje, bo lubi.         

Mists of Yosemite” – to przepiękny i wyrazisty cykl fotografii ikonicznego parku kalifornijskiego, z których każda opowiada inną historię o tym miejscu. Nie trudno dostrzec w nich inspiracje Anselem Adamsem, amerykańskim fotografem i pianistą,  który zasłynął swoimi czarno-białymi fotografiami parków narodowych. Ogromnie cieszymy się, że Monika tak rozwinęła skrzydła i to właśnie Galeria w Lesie jest miejscem jej fotograficznego debiutu  – informuje Robby Cyron, współwłaściciel galerii w lasie (gwl*).

Podczas wystawy zaprezentowanych zostanie 16 fotografii artystki w klasycznym formacie 24×30 utrzymanych w tonacji czarno – białej.

 

Galeria w Lesie powstała by prezentować i  promować dobrą fotografię artystyczną.  Ambicją galerii jest udział w tworzeniu rynku fotografii kolekcjonerskiej w Polsce.

Swoją nazwę galeria zawdzięcza przestrzeni w której się mieści. Warszawskie studio las to prestiżowe studio fotograficzno-filmowe. Industrialne wnętrze studia nadaje galerii niepowtarzalny charakter, jest to miejsce spotkań wielu kreatywnych osób ze świata sztuki, mody i biznesu. W galerii gościło już grono ciekawych fotografów, m.in. Szymon Szcześniak, Kasia Bobula, Tomasz Albin, Marlena Bielinska czy Robby Cyron oraz grupa młodych talentów podczas I edycji wystawy „gwl* YOUNG stars”.


 

Szczegóły Wystawy:

Wernisaż: 25 maja, godz. 19.00

Miejsce: Galeria w Lesie / www.gwl.art.p

  1. Racjonalizacji 6/8
    02-673 Warszawa

Wystawa potrwa do końca sierpnia

_MG_8342_1