Patronaty

Warsztaty i spektakl „Różowy Balonik – Teatr Scena zaprasza

Redakcja
Redakcja
19 września 2016
 

23 października  Fundacja Kulturalne Dzieci Waw pl  zaprasza na warsztaty do Teatru Scena a następnie do udziału w spektaklu Różowy Balonik. „Różowy Balonik” to spektakl muzyczny dla najmłodszych i nie tylko. Główni bohaterowie przedstawienia – dobra wróżka oraz poszukiwacz piosenek – zabierają widzów w podróż śladami piosenek Jerzego Wasowskiego: kompozytora i współtwórcy „Kabaretu Starszych Panów”.

Warsztaty mają na celu popularyzowanie prawidłowych zachowań na drodze wdrażanie dzieci do przestrzegania zasad bezpieczeństwa, rozwijanie umiejętności współpracy w grupie. Każde dziecko dowie się o  konieczności przestrzegania zasad ruchu drogowego,  pozna podstawowe zasady poruszania się i zachowania pieszego na drodze

Celem zajęć jest również rozwijanie zdolności manualnych i plastycznych maluchów. W programie znajduje się między innymi praca z różnymi przyborami i materiałami, by dzieci mogły rozwijać się manualnie, za pomocą plasteliny, farb czy kredek. Dzięki zajęciom dzieci rozwijają umiejętności manualne oraz kształcą w nich podstawowe umiejętności z zakresu plastyki. Zajęcia również integrują grupę rówieśników. Pokazują rodzicom sposoby twórczego spędzania wolnego czasu.

Warsztaty odbywają się w Teatrze Scena przy ul. Krakowskie Przedmieście 87/89 przed spektaklem „Różowy Balonik”. Zajęcia skierowane są do dzieci 2 – 5 lat. Rozpoczęcie zajęć godzi. 11:00 – 11:45 Każde dziecko po zajęciach dostanie prezent od centrum handlowego Wola Park.
Zajęcia plus spektakl płatne 35 zł ze względu na ograniczoną ilość miejsc obowiązują zapisy.
ZAPISY: [email protected]kulturalnedzieci.pl


Patronaty

Nie chce ci się iść na siłownię? To nie lenistwo, to ewolucja!

Agnieszka Sierotnik
Agnieszka Sierotnik
19 września 2016
Nie chce ci się iść na siłownię? To nie lenistwo, to ewolucja!
Fot. istock / Leonardo Patrizi
 

Kolejny pochmurny dzień. Wszystko o czym marzysz to gorąca czekolada, ulubiony serial i wygodna kanapa. Siłownia? Trening? Domowa godzina z Chodakowską? Broń Boże! Spokojnie, nie musisz już słuchać wyrzutów swojego sumienia, które ciągle krzyczy „ale jesteś leniwa!” To wcale nie twoja wina. To wina naszych przodków – jaskiniowców.

Okazuje się, że ludzie mają genetyczne predyspozycje do lenistwa. Tak przynajmniej uważa Daniel Lieberman, biolog ewolucyjny. Według niego, od początków istnienia ludzkości, odpoczynek miał więcej wspólnego z zachowywaniem energii na ważniejsze momenty w ciągu dnia niż z czystym „nie chce mi się”. Drzemka? Dlaczego nie! Dzięki niej będziesz miała więcej siły na kolejne godziny w pracy. A może nawet ruszysz się na siłownie!

„Nikt nie wychodzi do pracy tylko po to, żeby po prostu wyjść. Mówię to z własnego doświadczenia! Wychodzimy po to, żeby nakarmić rodziny, żeby pracować, a każdy inny powód jest niezbyt mądry.” – mówi profesor Lieberman. Jednak nie sugeruje on, żeby z powodu naszego wrodzonego talentu do omijania niepotrzebnego wysiłku, rezygnować z siłowni i aktywności fizycznej. Wręcz przeciwnie! Uważa on, że należy je traktować tak, jak traktowaliby treningi nasi przodkowie – jako inwestycję w kolejne polowanie! Bo jak wiadomo, im szybszy jesteś, tym lepszą partię zdobędziesz.


źródło: Bustle.com

Nie chce ci się iść na siłownię


Patronaty

„Kochana, nigdy nie zabiegaj o jego zainteresowanie”. List taty do córki, o tym, jaki powinien być jej przyszły mąż

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
18 września 2016
Fot. iStock/Geber86

Miłość ojca do córki może zaskoczyć. Mądry tata potrafi wyposażyć swoje dzieci w to, co najważniejsze, by w dorosłym życiu osiągnęły wszystko, o czym marzą, a w porażkach zdecydowanie częściej widziały lekcję, a nie katastrofę. Mądry tata potrafi sprawić, by jego córka wyrosła na pewną swej wartości kobietę, która zwiąże się z odpowiednim facetem. A przynajmniej postara się, by tak właśnie było.

List ojca do córki

Maleńka,

Ostatnio, twoja mama i ja szukaliśmy odpowiedzi na jakieś pytanie w Internecie. W połowie wprowadzania pytania, Google pokazał nam listę najczęściej zadawanych mu pytań na świecie. Na samym jej szczycie widniało: „Jak utrzymać jego (mężczyzny) zainteresowanie.”

To mnie zaskoczyło. Przejrzałem kilka z setek artykułów o tym, co dziewczyna powinna zrobić, żeby być dla swojego chłopaka seksowną, kiedy przynieść mu piwo z kanapką, i jakie są sposoby na to, by ON czuł się w związku silny i władczy.

Wkurzyłem się.

Moja Kochana, nigdy nie zabiegaj na siłę o jego zainteresowanie. To nie jest, nie było i nie będzie nigdy twoim  zadaniem.

Maleńka, twoim jedynym zadaniem jest  to, byś trafnie rozpoznała głęboko w twojej duszy – w tym spokojnym, cichym, niewzruszonym miejscu, w którym czujesz wszystko prawdziwie i szczerze  – że ty sama jesteś godna i warta uwagi. (Jeśli będziesz pamiętać, że właściwie każdy na nie zasługuje, już wygrałaś swoje życie. Ale to jest temat na inny list, innego dnia).

Skoro tylko możesz uwierzyć w swoją wartość w ten właśnie sposób, będziesz zawsze piękna i  atrakcyjna w najważniejszym znaczeniu tego słowa: będzie przyciągać mężczyzn, którzy sami również są warci twego zainteresowania, a jednocześnie  zechcą spędzić całe swoje życie interesując się tobą i nigdy im się to nie znudzi.

Kochanie, chcę ci opowiedzieć o chłopaku, o którego zainteresowanie nie będziesz musiała walczyć, bo on od razu się na tobie pozna, będzie wiedział, jak bardzo zajmująca, fascynująca jesteś.

Nie dbam o to, czy  jedząc, będzie kładł łokcie na stole – tak długo, jak długo zachwyca go Twój zmarszczony nosek, gdy się uśmiechasz. Pewnie nie będzie mógł przestać na ten Twój uśmiech patrzeć.

Nie dbam o to, czy on będzie umiał zagrać ze mną w golfa – tak długo, jak będzie umiał zajmować się i bawić z waszymi dziećmi,  i cieszył się z tych wszystkich wspaniałych i frustrujących podobieństw do Ciebie, które w nich odnajdzie.

Nie obchodzi mnie, czy jego portfel jest bardzo zasobny, czy mniej – tak długo, jak będzie miał dobre serce, które zawsze zaprowadzi go z powrotem do Ciebie.

Nie dbam o to, czy jest silny – tak długo, jak jego siła będzie starczała Tobie.

I nie obchodzi mnie na kogo będzie głosował – tak długo, jak długo będzie budził się codziennie rano i stawiał Ciebie na honorowym miejscu w domu i z szacunkiem, w swoim sercu.

Nie dbam o kolor jego skóry – tak długo, jak będzie malował płótna swojego życia pędzlem cierpliwości i poświęcenia, a także wrażliwości i czułości.

Nie dbam o to, w jakiego Boga wierzy, czy nie wierzy wcale – tak długo jak każda chwila waszego wspólnego życia będzie dla niego czymś wyjątkowym i świętym.

Kochanie, jeśli natknę się takiego człowieka, i okaże się, że on i ja mamy ze sobą niewiele wspólnego, połączy nas i tak coś najważniejszego: Ty.

Bo w końcu, Córeczko, jedyną rzeczą, jaką należy zrobić, aby „utrzymać jego zainteresowanie” to być sobą.

Twój na zawsze zainteresowany facet,

Tata


Zródło: Huffington Post

 


Zobacz także

Czym dla Was jest dom? Każdy powinien mieć takie miejsce, w którym można chociaż na chwilę zapomnieć o wszystkich troskach

KINO W TRAMPKACH

Kino w trampkach – Rozmowy o dorastaniu w kinie Luna

Wielka moda i życie po życiu, czyli Kristin Stewart jako medium w mrocznej „Stylistce”