Go to content

Czym zachwyca moda damska z Francji?

Fot. Materiały prasowe

Francuski styl mody znany jest na całym świecie, ale gdyby się tak szczegółowo zastanowić nad tym, czym zachwyca moda z Francji, to nie każdy umiałby udzielić szybkiej odpowiedzi. Od tego tu jesteśmy! Wyjaśnimy i opowiemy o tym, co w modzie może być uznane niemal za symbol Francji.

Czym się wyróżnia francuski styl i czy styl to wszystko?

To dwa ważne pytania. Bo często mówi się o francuskim stylu. To nie bezpodstawne, bo przecież właśnie z Paryża pochodzą modne buty, dodatki czy odzież. Każda Francuzka świetnie zdaje sobie z tego sprawę, że trendy tworzone są z myślą o wybiegu modelek, a nie o przeciętnej szafie. Jednak do świata z wybiegów trafiają nie tyle gotowe rozwiązania, ile raczej inspiracje. A ubrania z Francji, jak się wydaje, mają w sobie naprawdę wiele niepowtarzalnych emocji. Pozwalają wyrażać siebie, są zdecydowanie bardziej ekspresyjne i odważne niż moda z reszty kontynentu.

Poszukujesz producenta lub hurtowni odzieży damskiej? Sprawdź ofertę Miss City

Poza tym trzeba zwrócić uwagę i na to, że ich siła nie tkwi wyłącznie w stylistyce. Materiały najwyższej klasy i perfekcyjna dbałość o szczegóły inspirują projektantów na całym świecie, a przecież to właśnie trwałość na lata i komfort noszenia sprawiają, że Francuzki i nie tylko cenią sobie konkretne modele. Atrakcyjne stylizacje, których najbardziej widoczną cechą jest awangardowy styl, a najbardziej wyczuwalną – ponadprzeciętny komfort, to marzenie wszystkich pań.

Co z mody francuskiej warto powiesić w swojej szafie?

Nowoczesne elementy mody francuskiej to z jednej strony wykorzystanie romantycznego i subtelnego stylu kobiecego, ale z drugiej – francuski styl office-wear i casualu. To dość odważne, poszukiwane w różnych częściach świata stylizacje podkreślające jednocześnie siłę i kobiecość.

Generalnie więc wygląda na to, że praktycznie wszystkie elementy mody francuskiej mają w sobie coś, co może przyciągać. Na pewno będą do sukienki i spódnice z bluzkami, ale także eleganckie spodnie, garsonki czy garnitury oraz kostiumy, które francuski styl bardzo sobie w ostatnich latach upodobał.

Relatywnie niewiele francuski styl ma do powiedzenia w zakresie klasycznej mody eleganckiej – formalne spódnice i sukienki (poza koktajlowymi) zostały wyparte przez spodnie, marynarki i kostiumy. Poza tym jednak moda z Francji cały czas jest bardzo wszechstronna i warto pomyśleć i znalezieniu dla niej miejsca w swojej szafie i własnych stylizacjach.

Moda francuska w najlepszym wydaniu na wyciągnięcie ręki

W naszych magazynach czekają na Ciebie tysiące ubrań od francuskich projektantów. Łączą w sobie to, co od lat tak bardzo poszukiwane – klasyczny, acz odważny styl – z tym, co dziś najważniejsze, czyli swobodą i wygodą. Wiemy, że u nas znajdziesz swoją modę prościutko z Francji: od spodni i marynarek na formalne spotkania, po zwiewne i kobiece sukienki, jeśli chcesz się poczuć pięknie i lekko. Wejdź do naszego sklepu i zobacz, jak wiele z francuskiej mody możesz dla siebie wybrać! Zapraszamy na stronię hurtowni online Miss City


 

Artykuł sponsorowany