Lifestyle

Zobacz, jak emocje wpływają na nasze ciało i życie. Odetnij złą energię

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
15 czerwca 2018
Fot. iStock/bymuratdeniz
 

Ludzie doświadczają szeregu emocji, od szczęścia, smutku po skrajną radość i depresję. Każda z tych emocji budzi w naszym ciele inne odczucia. Nasz organizm uwalnia inne substancje chemiczne, gdy doświadczamy tego, co nas uszczęśliwia, inne, gdy cierpimy. Jeśli twój mózg uwolni serotoninę, dopaminę lub oksytocynę, poczujesz się dobrze i będziesz szczęśliwy. I odwrotnie, jeśli twoje ciało uwalnia kortyzol, gdy jesteś zestresowany, będziesz zdołowany i poczujesz się źle fizycznie.

Zobacz, jak emocje wpływają na nasze ciało i życie

Czy w naszym świecie istnieje dwoistość? Oczywiście, można powiedzieć, że do pewnego stopnia tak, przeważnie jednak spędzamy zbyt dużo czasu na definiowaniu i osądzaniu tego, co należy uważać za pozytywne, a co uważamy za negatywne. Mózg jest tutaj bardzo potężnym narzędziem, ale tak naprawdę liczy się nasze podejście, nasza reakcja na to, co nam się przydarza.

Odetnij postrzeganie rzeczy jako negatywne lub pozytywne w możliwie największym stopniu

W rzeczywistości nie ma żadnych pozytywnych lub negatywnych doświadczeń innych niż te, które sami tak definiujemy. Dlatego nasze postrzeganie doświadczenia lub sytuacji ma największą moc, jeśli chodzi o to, jak będziemy się czuć, kiedy to się stanie i jak to wpłynie na nasze ciało.

Związek między twoim umysłem i ciałem jest bardzo silny. Możemy mieć ogólne pozytywne nastawienie psychiczne i radzić sobie bezpośrednio z naszymi wewnętrznymi wyzwaniami, a jednocześnie mieć destrukcyjne myśli i nie radzić sobie z naszymi wewnętrznymi problemami, być może nawet ukrywać te problemy za fasadą pozytywnych afirmacji. Co się wówczas dzieje?

Nasze emocje i doświadczenia są energią. Czy kiedykolwiek doświadczyłeś czegoś w swoim życiu, co pozostawiło emocjonalny ślad lub ból w pewnym obszarze twojego ciała? Ból głowy, ból brzucha? Oznacza to, że w tej części ciała nadal znajduje się energia uwolniona z negatywnego doświadczenia.

Kiedy cierpisz na przewlekłe bóle pleców, kolan, szyi lub ramion, zajmij się przede wszystkim swoimi emocjami. Im bardziej skupisz się na nieświadomych dotąd, szkodliwych wzorcach myśli i emocji w całym ciele, tym bardziej twoje ciało się rozluźni,  a ból ustąpi. Masz w sobie odpowiednią moc, której potrzebujesz, by wyzdrowieć.


 

Na podstawie: themindsjournal.com


Lifestyle

6 najbardziej toksycznych par. Te znaki zodiaku do siebie absolutnie nie pasują

Redakcja
Redakcja
15 czerwca 2018
Fot. istock/Mixmike
 

Wszyscy chcemy być z osobą, która będzie dla nas i wyzwaniem i synonimem bezpieczeństwa jednocześnie. Wszyscy wiemy, że można być w kimś szaleńczo zakochanym, ale największa namiętność nie wystarczy, by utrzymać związek, jeśli nie jesteśmy ze sobą „kompatybilni”.

Poznawanie się i odkrywanie kompatybilności jest fajnym procesem, któremu należy poświęcić odpowiedni czas. Wskazówką może być  dla nas astrologia. Istnieje dwanaście znaków zodiaku, z których każdy ma swoje unikalne cechy, pragnienia i podejście do życia.

Istnieją cztery grupy znaków:

Woda : Rak, Skorpion, Ryby

Są emocjonalne, wrażliwe, kreatywne, uwielbiają intymność i głębokie rozmowy. Mają miłe i delikatne serca, a w miłości są bardzo intensywne i namiętne.

Ogień : Baran, Lew, Strzelec

Są namiętne, silne i zdeterminowane, ambitne i asertywne. Są żądne przygód i lubią żyć pełnią życia.

Ziemia : Byk, Panna, Koziorożec

Są one „uziemione” – praktyczne i analityczne, ale bywają też bardzo emocjonalne. Są cierpliwe i pracowite. Lubią stabilność i gromadzenie i zdobywanie materialnego bogactwa.

Powietrze : Bliźnięta, Waga, Wodnik

Są rewolucyjne, „intelektualne”, kreatywne i analityczne. Uwielbiają omawiać nowe pomysły i filozofie. Są wizjonerami i marzą o tym, by zmieniać świat.

W oparciu o te cechy, wyróżniamy kilka par znaków, które są wysoce niezgodne i zazwyczaj tworzą toksyczne związki.

6 najbardziej toksycznych par

Lew i Rak

Lew pragnie przygody i światła, Rak lubi dom i głębszą intymność. Lew może być bardzo szczery i bezkrytycznie dzielić się swoimi poglądami; to może być zbyt wiele dla wrażliwego Raka, który ma tendencję do brania wszystkiego do serca.

Koziorożec i Wodnik

Jako znak ziemi Koziorożec jest powolny i dokładny. Lubi tworzyć szczegółowe plany i nie lubi zmian, podczas gdy Wodnik jest żądnym przygód znakiem, bardzo spontanicznym i „w gorącej wodzie kąpanym”.   Koziorożec będący ziemskim znakiem chce gromadzić materialne bogactwo i okazuje miłość w sposób fizyczny, praktyczny. Wodnik należy do żywiołu powietrza i potrzebuje niebiańskiej miłości, pragnie kto da mu skrzydła.

Panna i Bliźnięta  

Panny są praktycznymi realistami, a Bliźnięta marzycielami – nie lubią długo przebywać w jednym miejscu i zawsze są w ruchu, wierzą w idee i wizje i nie martwią się na zapas. Panny to także marzyciele, ale mocniej stąpające po ziemi i skupiające się na tym, jak realizować swoje cele.

 Waga i Byk

Potrzeba lojalności Byka może wydawać się zbyt osaczające dla kochającej wolność Wagi. Oba te znaki są bardzo uparte i bezkompromisowe, nawet drobna decyzja, jak decyzja o kolorze zasłon, może spowodować olbrzymie napięcie między nimi. Byk dba o czułość i związek emocjonalny w relacji seksualnym, a Waga szuka innej głębi. Te znaki po prostu nie rozumieją się nawzajem się na poziomie emocjonalnym i seksualnym i doprowadzają się do szału.

Skorpion i  Ryby

Skorpion i Ryby są znakami wodnymi i dlatego są bardzo emocjonalne, ale to, co je różni, to sposób, w jaki wyrażają swoje emocje, szczególnie w związkach. Skorpiony mogą być lekkomyślne w przekazywaniu emocji, podczas gdy Ryby są niezwykle „miękkie”.Oba są swobodnymi znakami, przepełnionymi intensywnymi emocjami i chcą żyć pełnią życia, ale Skorpiony mogą mieć tendencję do odczuwania zazdrości i mogą pragnąć, by Ryba skupiła na nich cały swój czas i uwagę. Jest tu kompletna dysharmonia.

Strzelec i Rak

Strzelec to ognisty znak ognia, a Rak jest kardynalnym znakiem wody. Po prostu nie grają ze sobą we wspólnej tonacji . Strzelec lubi odkrywać i mieć nowe doświadczenia, a Rak jest domatorem. Strzelec chce eksperymentować seksualnie, a Rak chce połączyć się głęboko i emocjonalnie. Obaj starają się zrozumieć siebie nawzajem, ponieważ ich przeciwna natura przyciąga na samym początku, ale ogrom różnic nie daje szans na powodzenie tego związku.


Lifestyle

Dźwięki, które doprowadzają do szału. Naukowcy ocenili, co działa nam na nerwy najbardziej

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
15 czerwca 2018
Fot. iStock / SIphotography

Zewsząd otaczają nas różne dźwięki, jedne mniej, a inne bardziej przyjemne. Każdy choć raz w życiu usłyszał dźwięk tak okropny, wyręcz wwiercający się w mózg, powodujący ścisk żołądka i gęsią skórkę na ciele. Osławione tarcie styropianem o styropian czy przejechanie paznokciem po tablicy to jedne z przykładów najbardziej znienawidzonych dźwięków, jakie docierają do naszych uszu.

Niezależnie od tego, co denerwuje nas najbardziej, takie dźwięki powodują niewiarygodny dyskomfort, więc staramy się ich za wszelką cenę unikać.

Najgorsze odgłosy

Naukowcy postanowili zagłębić się w tę zależność. Zebrano ochotników, którzy wysłuchali różnych odgłosów. U części z nich sprawdzono dodatkowo reakcje fizjologiczne organizmu na dane dźwięki. Najmocniejszą reakcję powodowały dźwięki pomiędzy 2000 a 4000 Hz, które odpowiadają brzmieniu ludzkiego głosu. Dźwiękiem, który powodował największy dyskomfort i chęć ucieczki był odgłos drapania paznokciami o tablicę, a także pisania po tablicy kredą.

W innym badaniu ochotnicy także wysłuchiwali różnych dźwięków. Najbardziej dokuczliwy okazał się odgłos skrobania nożem i widelcem po szklanej butelce, skrobanie paznokciami po tablicy, wrzask kobiety, a także płacz dziecka. Dźwięki emitowane przez wiertarkę udarową i szlifierkę kątową były równie nieprzyjemne. Naukowcy podejrzewają, że za ten dyskomfort odpowiada budowa przewodu słuchowego, który wzmacnia pewne częstotliwości, co powoduje dyskomfort. Dla odmiany dźwiękami, który najczęściej powodował pozytywne reakcje był szum wody i śmiech dziecka.

Mizofonia

U pewnych osób powyższa reakcja może być mocno nasilona. Ludzie cierpiący z powodu nadwrażliwości na pewne dźwięki (mizofonia), podczas przeprowadzonego badania odczuwali przyspieszone bicie serca, nadmierną potliwość w reakcji na określone odgłosy. Problemy sprawiało im wysłuchanie dźwięków takich pstrykanie długopisem, mlaskanie, oddychanie czy przeżuwanie, strzelanie palcami i wiele innych, kojarzonych z funkcjonowaniem ciała. Mizofonia może powodować problemy emocjonalne, wywołuje złość i chęć ucieczki, co może wpływać na wycofanie się osoby cierpiącej na nią z kontaktów społecznych.

źródło: www.hellozdrowie.pl,,  portal.abczdrowie.pl


Zobacz także

TOP 8 butów dla dzieci marki Mrugała. ,,Buty dla których warto nauczyć się chodzić”

Jak zrobić sushi w domu? Banalnie – sprawdź wersję dla leniwych

Jak ja to wszystko posprzątam?! Proste, nie wszystko i nie tylko ty! Akcja „Wielkanoc pachnąca tradycją z babcinymi przepisami oraz dekoracjami”