Go to content

Zobacz, jak emocje wpływają na nasze ciało i życie. Odetnij złą energię

Fot. iStock/bymuratdeniz

Ludzie doświadczają szeregu emocji, od szczęścia, smutku po skrajną radość i depresję. Każda z tych emocji budzi w naszym ciele inne odczucia. Nasz organizm uwalnia inne substancje chemiczne, gdy doświadczamy tego, co nas uszczęśliwia, inne, gdy cierpimy. Jeśli twój mózg uwolni serotoninę, dopaminę lub oksytocynę, poczujesz się dobrze i będziesz szczęśliwy. I odwrotnie, jeśli twoje ciało uwalnia kortyzol, gdy jesteś zestresowany, będziesz zdołowany i poczujesz się źle fizycznie.

Zobacz, jak emocje wpływają na nasze ciało i życie

Czy w naszym świecie istnieje dwoistość? Oczywiście, można powiedzieć, że do pewnego stopnia tak, przeważnie jednak spędzamy zbyt dużo czasu na definiowaniu i osądzaniu tego, co należy uważać za pozytywne, a co uważamy za negatywne. Mózg jest tutaj bardzo potężnym narzędziem, ale tak naprawdę liczy się nasze podejście, nasza reakcja na to, co nam się przydarza.

Odetnij postrzeganie rzeczy jako negatywne lub pozytywne w możliwie największym stopniu

W rzeczywistości nie ma żadnych pozytywnych lub negatywnych doświadczeń innych niż te, które sami tak definiujemy. Dlatego nasze postrzeganie doświadczenia lub sytuacji ma największą moc, jeśli chodzi o to, jak będziemy się czuć, kiedy to się stanie i jak to wpłynie na nasze ciało.

Związek między twoim umysłem i ciałem jest bardzo silny. Możemy mieć ogólne pozytywne nastawienie psychiczne i radzić sobie bezpośrednio z naszymi wewnętrznymi wyzwaniami, a jednocześnie mieć destrukcyjne myśli i nie radzić sobie z naszymi wewnętrznymi problemami, być może nawet ukrywać te problemy za fasadą pozytywnych afirmacji. Co się wówczas dzieje?

Nasze emocje i doświadczenia są energią. Czy kiedykolwiek doświadczyłeś czegoś w swoim życiu, co pozostawiło emocjonalny ślad lub ból w pewnym obszarze twojego ciała? Ból głowy, ból brzucha? Oznacza to, że w tej części ciała nadal znajduje się energia uwolniona z negatywnego doświadczenia.

Kiedy cierpisz na przewlekłe bóle pleców, kolan, szyi lub ramion, zajmij się przede wszystkim swoimi emocjami. Im bardziej skupisz się na nieświadomych dotąd, szkodliwych wzorcach myśli i emocji w całym ciele, tym bardziej twoje ciało się rozluźni,  a ból ustąpi. Masz w sobie odpowiednią moc, której potrzebujesz, by wyzdrowieć.


Na podstawie: themindsjournal.com