Magia

Spod jakiego znaku zodiaku jest twój partner? Czy wiesz, co ten znak mówi o twojej osobowości?

Redakcja
Redakcja
21 lutego 2019
Fot. iStock/Geber86
 

Tak, to kogo kochamy, kogo wybieramy na życiowego partnera nie jest przypadkiem. To wypadkowa uczuć i naszych podświadomych skłonności, a także cech naszego charakteru. Nic tu nie dzieje się bez przyczyny, nawet jeśli chcemy wierzyć w magiczne moce, które popchnęły nas w czyjeś ramiona. Sprawdź poniżej, dlaczego wybrałaś partnera, który urodził się po takim, a nie innym znakiem zodiaku.

Jeśli kochasz osobę spod znaku

Barana (21.03-19.04)

Nie interesują cię “przewidywalne” związki. Chcesz relacji pełnej ognia, namiętności. Chcesz spontaniczności, kogoś, kto zwykły weekendowy wypad uczyni zaskakującą przygodą, kto będzie motywował cię do próbowania nowych rzeczy, przekraczania strefy komfortu.

Byka (20.04-20.05)

Szukasz stabilizacji. Chcesz być z kimś godnym zaufania, “sprawdzonym”. Masz dość ludzi, którzy cię okłamują i rozczarowują na każdym kroku. Pragniesz kogoś, kto będzie z tobą szczery, jednocześnie szanując cię. Kogoś, kto jest gotowy by się mocno zaangażować.

Bliźniąt (21.05 – 20.06)

Wybrałaś tego partnera ponieważ pragniesz spędzić życie u boku kogoś kto potrafi się dostosowywać, iść z duchem czasu. Kogoś, kto odczuwa podniecenie na myśl o tworzeniu wspólnej przyszłości. Kogoś, kogo nie przeraża nieznane, kto jest otwarty. Bo nieważne, gdzie zaprowadzi was raz obrana droga, tak długo jak kroczycie nią ramię w ramię.

Raka (21.06-22.07)

Nie chcesz już dłużej być tym, komu zależy bardziej na relacji z partnerem. Chcesz się ustatkować z kimś, kto wkłada w związek tyle samo wysiłku i zaangażowania co ty. Z kimś, kto jest gotowy do poświęceń, kto potrafi dla ciebie zrezygnować ze swoich planów. Z kimś, kto sprawi, że poczujesz się doceniona. Z kimś, dla kogo będziesz priorytetem.

Lwa (23.07-22.08)

Przyciągają cię ambitni ludzie. Partnerzy, którzy wiedzą czego chcą w życiu I którzy nie spoczną póki tego nie osiągną. Chcesz związku, który będzie dla ciebie wyzwaniem, który motywuje do stawania się lepszą wersją siebie. Chcesz być z kimś, kto widzi twój potencjał i pragnie byś się rozwijała.

Panny: (23.08-22.09 )

Doceniasz ludzi, którzy zwracają uwagę na szczegóły. W swoim partnerze doceniasz to, że na zewnątrz jest silny, ale wewnątrz wrażliwy. Do perfekcji opanował równowagę między byciem czułym towarzyszem życia, a twardym graczem. On potrafi cię pocieszyć, ale także „postawić do pionu”, gdy postępujesz źle.

Wagi: (23.09 -22.10)

Jesteś romantyczką. Lubisz być podziwiana, lubisz spacerować z nim trzymając się za ręce, jeść obiad patrząc mu w oczy. Chcesz związku, w którym będziesz czuła się kochana i odrobinę rozpieszczana. Pragniesz partnera, który poświęca ci całą swoją uwagę.

Skorpiona (23.10-21.11)

Partner to dla ciebie najlepszy przyjaciel. Chcesz kogoś, z kim możesz wspólnie śmiać się z dowcipów i nie lubić tych samych osób. Chcesz związku, w którym przede wszystkim czujesz się rozumiana. Gdzie jesteś częścią „zespołu”.

Strzelca (22.11- 21.12)

Ważna jest dla ciebie psychiczna więź z partnerem. Czujesz motyle w brzuchu, gdy on całuje cię w kark. Seks jest cudowny. Czujesz prawdziwą bliskość, gdy rozumiecie się bez słów. Nie musicie ze sobą rozmawiać, by wiedzieć, o czym myślicie.

Koziorożca (22.12-19.01)

U partnera przyciąga cię inteligencja. Podniecają cię długie rozmowy. Chcesz kogoś, z kim możesz dyskutować oglądając wiadomości, ale też kogoś, kto jest ciekawy twojej opinii. Twój partner przypomina ci, jak wiele masz do zaoferowania temu światu. Motywuje cię do osiągania sukcesu, każdego dnia.

Wodnika (20.01-18.02)

Nie lubisz, gdy ktoś cię “tłamsi” . Chcesz mieć własne życie, spędzać czas z własnymi przyjaciółmi, ale równocześnie pragniesz udanego związku. Pragniesz być z kimś, kto potrafi zaprowadzić harmonię do twojego życia. Mimo, że twój partner jest niezależny, będzie wysyłał ci listy miłosne i urocze SMS-y. Da ci przestrzeń, ale nie opuści w potrzebie.

Ryb (19.02-20.03)  

U partnera cenisz umiejętności życia społecznego. Lubisz patrzeć, z jaką łatwością rozbawia swoich znajomych. Jak komfortowo się czuje w towarzystwie twoich rodziców. On daje ci poczucie pewności siebie i uświadamia ci, jak jesteś ważna i wartościowa. Dobrze wam razem, po prostu.


Na podstawie: thoughtcatalog.com


Magia

Cztery znaki zodiaku, które nie wybaczą zdrady. Nigdy

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
21 lutego 2019
Cztery znaki zodiaku, które nie wybaczą zdrady. Nigdy
Fot. iStock / lekcej – Cztery znaki zodiaku, które nie wybaczą zdrady. Nigdy
 

Są cztery znaki zodiaku, które nie wybaczą zdrady … Nie ma takiej opcji! Lepiej zastanów się dwa razy, drugiej szansy nie będzie.

Miłość miłością, ale są cechy osobowości, które nie pozwalają na łatanie zaufania. Gdy zdrada burzy cały świat drugiej osoby trudno pomyśleć o wspólnej przyszłości. Te cztery znaki zodiaku nie potrafią żyć po zdradzie. Mogą wybaczyć, ale nie zapomnieć.

Cztery znaki zodiaku, które nigdy nie wybaczą zdrady

Skorpion

Skorpion ma swoje za uszami i daleko mu do ideału, ale w kwestii zdrada trudno o bardziej radykalną postawę. Zdradzony skorpion to najgorsza furia tego świata. Na to nigdy nie pozwoli. I ma żadnej możliwości, by po zdradzie Skorpion chciał cokolwiek ratować. To granica nieprzekraczalna.

Z pewnością poświęci sporo energii na spektakularną zemstę, a potem obróci się na pięcie i majestatycznie przejdzie po gruzach.

Koziorożec

Jeśli zdradzisz Koziorożca masz niewielkie szansę na naprawienie szkody. Choć z bardzo wątpliwym rezultatem.

Jeżeli sam przyznasz się do skoku w bok istnieje szansa, że Koziorożec da ci kolejną szansę. Jednak bez wątpienia mimo starań i skruchy zacznie budować emocjonalny mur miedzy wami. Będzie naprawdę trudno go przeskoczyć. Inaczej mają się sprawy, gdy Koziorożec sama przyłapie partnera na zdradzie – wtedy nie ma zmiłuj. Nie będzie żadnych negocjacji.

Byk

Związek Byka wiernością stoi. Lojalność i uczciwość to fundamenty miłości w życiu Byka. Jeśli Byk zostanie zdradzony, jego świat runie. Byk nie będzie chętny dawać drugą szansę i łatać podziurawione jak sito zaufanie.

Zazwyczaj okazuje się, że tego fundamentu nie da się już odbudować.

Panna

Poważna, stonowana i zasadnicza. Dla Panny zdrada jest ogromnym ciosem. Te znaki zodiaku mocno przywiązują się i same ofiarują w związku ogromna lojalność i uczciwość. Okazują uczucia i nie trwają w relacjach wydmuszkach. Panna, która kocha partnera nigdy go nie zdradzi.

Tego samego oczekuje w relacji od drugiej strony. Zdradzona Panna czuje się zdradzona podwójnie i oszukana. Dla niej to koniec miłości i zero szans na odbudowanie związku.


źródło: magia.onet.pl

Magia

Dlaczego nie należy tłumić uczuć

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
21 lutego 2019
Fot. iStock/GeorgeRudy

Tłumionych emocji nie sposób zbagatelizować, nie zauważyć. Nigdy nie uda ci się ich odepchnąć od siebie skutecznie, zapomnieć. Możesz się do nich nie przyznawać, możesz udawać, że ich nie ma, ale one zawsze wrócą, o wiele bardziej intensywne, czasem niebezpieczne. Zamiast uciekać, powinieneś stanąć z nimi twarzą w twarz. Z pełną szczerością przed sobą samym, przed swoimi uczuciami.

Dlaczego nie należy tłumić emocji? Psychologia ma na to pytanie wiele odpowiedzi. Zapewne sami jesteście w stanie bez trudu zaobserwować co się dzieje gdy nie mówicie wprost o tym, co was boli i drażni, gdy chowacie głęboko swój gniew, lęk czy niezadowolenie. Zaczynają się problemy ze zdrowiem fizycznym, bezsenność, przyspieszone tętno i bliżej nieokreślony niepokój. Trudno odczuwać radość, trudno być dobrym dla innych, nawet najbliższych. Łatwo się denerwujemy i nie potrafimy powstrzymać łez, które pojawiają się „nie wiadomo skąd” w najmniej oczekiwanym momencie.

Tłumione emocje są jak iskra, która potrafi wywołać pożar. Sygnalizują, że pora przestać odwracać głowę i zasłaniać się brakiem czasu. Powinniśmy nauczyć się wyrażać to, co czujemy, bo tłumione emocje wracają ze zdwojoną siłą, przetworzone przez podświadomość, na przykład podczas snu. Skrywanie uczuć powoduje także silne zmęczenie psychiczne, poczucie wyczerpania i ciągłego „stanu gotowości”, co może doprowadzić do nerwicy. Nie sposób wówczas myśleć i zachowywać się racjonalnie. Cierpią na tym również twoje relacje z bliskimi, nieświadomie projektujesz negatywne emocje na osoby z twojego otoczenia – partnera, rodzinę. „Małe rzeczy” zaczynają ci przeszkadzać, nic nie znaczące szczegóły drażnić prowadząc do konfliktów. Łatwo zepsuć coś, na czym nam zależy.

Zdarzyło ci się poczuć przyspieszone tętno i szybciej łapać oddech bez wyraźnego powodu? Kiedy tłumisz emocje, twoje ciało absorbuje stres jak gąbka. Nie oszukasz organizmu. Uderzenia gorąca, duszność w klatce piersiowej…  To wszystko wina braku szczerości wobec samego siebie. Tłumienie emocji jest jak kłamstwo, które raz wypowiedziane, zostaje w tobie tak długo, dopóki się do niego nie przyznasz. Pamiętaj o tym. Ćwicz medytację, nowe metody oddychania, stań się panem swoich uczuć i zaprzyjaźnij się nawet z tymi nieprzyjemnymi. To najlepszy sposób na na odzyskanie harmonii.


Na podstawie: powerofpsychology.com


Zobacz także

Nie można im się oprzeć. Mężczyźni spod tych znaków zodiaku są najbardziej atrakcyjni. TOP 3

Seks-horoskop: Znak zodiaku zdradza, co lubisz w łóżku...

Seks-horoskop: Znak zodiaku zdradza, co lubisz w łóżku…

Waga (23.09 – 23.10)