Go to content

Chiński Nowy Rok 2021 będzie Rokiem Bawoła. Co to oznacza?

Fot. iStock

Chiński Nowy Rok (nazywany również Świętem Wiosny), to najważniejsze święto w tradycyjnym chińskim kalendarzu. W tym roku przypada na 12 stycznia 2021. Każdy rok, ma swojego zwierzęcego patrona.

Chiński Nowy Rok oficjalnie rozpoczyna się 12 lutego 2021 r., a kończy 22 lutego 2022 roku.

Rok Bawoła (2021)

W kulturze chińskiej Bawół jest cenionym zwierzęciem. Ze względu na jego rolę w rolnictwie przypisuje się mu pozytywne cechy, takie jak pracowitość, uczciwość i niezawodność.

Bawół to drugie ze wszystkich zwierząt chińskiego zodiaku. Według jednego z mitów Nefrytowy Cesarz powiedział, że o tej pozycji zadecyduje kolejność, w jakiej zwierzęta do niego przybyły. Wół miał być pierwszy, ale Szczur go oszukał. Najpierw poprosił Bawoła, by go podwiózł na swoim grzbiecie, następnie, gdy tylko dotarli na miejsce, Szczur zeskoczył i wylądował przed władcą. W ten sposób Wół stał się drugim zwierzęciem.

Bawoły to osoby, które ciężko pracują, zazwyczaj w tle, Są inteligentni i niezawodni, ale nigdy nie wymagający pochwał i pochlebstw.

Rok Bawoła jest rokiem osób urodzonych w latach: 1903 naście 1925 1937 1949 1960 1973 1985 1997 2009 oraz 2021. 

Fot. iStock / Rok Bawoła (牛). Singapur / Chinatown

Mężczyźni urodzeni w Roku Bawoła są solidni i godni zaufania. We wszystko, co robią, wkładają całe serce. Są bardzo odpowiedzialni w relacjach rodzinnych. Mają również inną, mniej chlubną cechę – ze względu na swoją wysoką pewność siebie (na pograniczu arogancji) nie pozwalają nikomu łamać swoich zasad. Stawiają dzieciom bardzo wysokie wymagania, nawet jeśli ich spełnienie może być nierealne.

Kobiety urodzone w Roku Bawoła są spokojne i delikatne. Nigdy nie poddadzą się przypadkowi i losowi. Bez wątpienia prowadzi to do życia przepełnionego walką. Ale drogą, którą wybiorą będą podążać do końca, bez względu na trudności. Mimo tego uporu szybko myślą i reagują.

Rok Bawoła to czas, w którym ciężka i systematyczna praca jest zawsze wynagradzana.

Fot. iStock / Rok Bawoła (牛). Singapur / Chinatown