Go to content

Taka Kobieta!

Jest taka jedna kobieta. Ta, od której zawsze bije ciepło, która mimo złości na Ciebie nigdy się nie odwraca, która wie, co zrobić gdy czujesz się gorzej, masz doła lub po prostu nie chce Ci się nic.
To ona zawsze bez względu na lepszy czy gorszy dzień ma siłę na wszystko, w domu posprzątane, świeże kwiaty na stole, a na kuchence pyrkocze świeżo ugotowana zupa.
To kobieta, z którą zawsze możesz pogadać, zapytać o radę lub po prostu się pośmiać wspominając stare czasy. A, gdy nadchodzą momenty, w których to ona zwierza się Tobie i mówi o swoich marzeniach, z całą pewnością możesz czuć się wyróżniona!

W wielu przypadkach tą kobietą, jest dla innych po prostu Mama. W moim życiu nie przewidziano dobrej, ciepłej i kochającej mamy, musiałam się z tym pogodzić. Ale, dano mi Babcię! Ona nadrabia z całą pewnością za ten brak.

Jestem teraz już dorosła, sama jestem matką i tym bardziej nie mogę wyjść z podziwu, jaką ta kobieta ma siłę. Zawsze podziwiałam ją za to, że ma morze cierpliwości do wszystkich (choć czasem zdarzały Nam się malutkie sprzeczki:)), podziwiałam ją zawsze za to, że mimo swoich chorób, w domu bez względu na jej samopoczucie czy porę roku jest sterylny porządek (wiem przynajmniej po kim taka ze mnie pedantka!), podziwiam też to, że mimo, że pieniędzy nigdy nie było wystarczająco, to Ona i tak wszystko co niezbędne kupiła a i nie raz dała trochę grosza, co by mieć na wyjście ze znajomymi czy kupić sobie jakiś drobiazg. Podziwiam całe życie, że obojętnie co by się nie działo, lodówka zawsze pełna…a nawet jeżeli przyjdą nagle niezapowiedziani goście, to obiad znajdzie się dla każdego, bez wyjątku! Wiele razy sama pamiętam, jak byłam małą dziewczynką i zapraszałam pół podwórka na obiad do babci, chętni byli prawie zawsze, a ona nigdy na mnie nie nakrzyczała, nie była zła, ale wyjmowała talerze z szafki i każdy dostawał pyszne obiadki. Zresztą kilka moich koleżanek do tej pory mówi o niej jak o swojej babci! 🙂
Jak Ona to robiła? Nie mam pojęcia do tej pory 🙂

Patrząc na tą Kobietę, od lat sobie myślałam, że chciałabym być dla swojego dziecka tak cierpliwa, mieć w sobie tyle ciepła i dobroci… Umieć znaleźć wyjście z różnych sytuacji…

Teraz mam swoje dziecko i swoją rodzinę i mimo, że „siedzę w domu”, to wielokrotnie łapię się na tym, że nie wyrabiam się z czasem i nie ogarniam czasem nawet połowy zaplanowanych obowiązków. Zdecydowanie łatwiej by było, gdyby nie było Internetu pod ręką 🙂 Może to jest przyczyna :)?
Ale tak na serio, mimo, że staram się to faktycznie czasem jestem daleko w lesie ze wszystkim co miałam zrobić. Ja mam dziecko jedno, a moja babcia i przy bliźniaczkach dawała radę O_o 🙂

Taka babcia, czy prababcia to skarb. Pomimo braku sił rzuci wszystko byle tylko móc pomóc. Pomimo braku pieniędzy podaruje zwykłe drobiazgi, które zostaną w pamięci na zawsze. Jej wielkie serce i ciepło znajdzie rozwiązanie w trudnych chwilach, a zwykła naturalna skromność i umiejętność docenienia powoduje, że chce się cały czas przebywać w jej obecności.

Każdy ma chyba taką wspaniała i niezastąpioną Kobietę w swoim otoczeniu, czasem jest to mama, czasem babcia, starsza siostra, ciocia czy sąsiadka. To nie jest ważne! Ważne jest to, żebyśmy te Kobiety doceniali, choć w małym stopniu. Pomyślmy o nich w ciągu dnia, zróbmy im od czasu do czasu małą przyjemność. Od Nas nie będzie to wymagało wielkich nakładów, ale dla tych Kobiet będzie miało to kolosalne znaczenie. Znajdźmy godzinkę na wypicie wspólnej herbatki, zaprośmy na obiad, kupmy bukiet świeżych zwykłych kwiatków, pójdźmy na krótki spacer lub kupmy jakiś drobiazg. Wystarczy niewiele!

One doceniają Nas całe życie, więc my też je doceńmy 🙂