Lifestyle Macierzyństwo Szkoła

Co wrzucilibyście do tornistra waszych dzieci oprócz wiedzy?

Redakcja
Redakcja
4 września 2019
Tak blisko naszego dziecka jesteśmy tylko na chwilę. To, co mu damy zależy tylko od nas. Zapakuj dobrze plecak
Fot. iStock / Imgorthand
 

Rozmawiałam ostatnio o szkole, w której ucznia traktuje się przede wszystkim, jak człowieka, a nie pusty bęben, do którego należy wlać wiedzę, choćby tę najbardziej bezużyteczną. W tej szkole realizuje się podstawę programową przy okazji, priorytetem jest wyposażyć dziecko w umiejętności, które przydadzą mu się w prawdziwym życiu.

I nie jest to szkoła gdzieś w Europie, w Ameryce, znajduje się na naszej wsi, gdzie kilkanaście lat temu bezrobocie sięgało 56%, pełne było eurosierot, a nastrój, jaki panował, nie sprzyjał chodzeniu do szkoły.

Po co się uczyć, skoro wykształcenie i tak w niczym nie pomaga.

Zebrała się grupa nauczycieli z cudowną panią dyrektor, która coś chciała, chciała zmienić ten obraz, chciała pomóc dzieciom, ale poprzez uczenie się na pamięć tabliczki mnożenia, ale wzmacniania swoich mocnych stron, uczenia się przez praktykę, tak by mogły one przeżyć jutro.

Udało się. Dzisiaj szkołę odwiedzą goście z całej Polski i z zagranicy, żeby zobaczyć, że można, że się da, że nie ma rzeczy niemożliwych.

Myślę o tej szkole od kilku dni, o tym, w co wyposaża swoich uczniów. I myślę też o sobie, o innych rodzicach, co powinniśmy włożyć dziecku przede wszystkim do szkolnego tornistra:

  • pewność siebie połączoną z pokorą, która pozwoli naszym dzieciom iść po to, co jest dla nich ważne
  • poczucie własne wartości – świadomość tego, w czym są mocni, jakie umiejętności powinni w sobie rozwijać (szkoła niestety najczęściej pokazuje tylko to, z czego trzeba się poprawić)
  • radość życia – bo tylko z pozytywnym nastawieniem będą szli do przodu i uśmiechali się do innych, a świat będzie dla nich bardziej przyjazny
  • nadzieja – że nie ma rzeczy niemożliwych, że jeśli czegoś naprawdę chcemy, jesteśmy w stanie to osiągnąć.

A wy? Co byście wrzucili do tornistra waszych dzieci?

⬇ Weź udział w naszej zabawie! ⬇


Lifestyle Macierzyństwo Szkoła

20 sygnałów, że jesteś silną kobietą, która do związku podchodzi zupełnie inaczej

Redakcja
Redakcja
4 września 2019
Fot. iStock/wundervisuals
 

Silne kobiety nie tylko wiedzą, czego chcą w miłości i w życiu, ale również potrafią to zdobyć. Choć droga do spełnienia potrafi być wyboista, prędzej czy pózniej osiągną to, o czym marzą. Czasem jest im trudniej, nie zawsze są dobrze rozumiane, ale szczęście czeka na nie za rogiem. Czy jesteś silną kobietą w swoim związku?

1. Jesteś spokojna o waszą relację

Nie oczekujesz, że zawsze powie ci, gdzie jest lub co robi, ponieważ mu ufasz.

2. Jesteś samowystarczalna

Nie oczekujesz materialnych „dowodów jego uczucia”.

3. Dajesz przestrzeń i oczekujesz przestrzeni

Rozumiesz, że on ma życie poza związkiem i nie oczekujesz, że będzie z tobą spędzał z cały swój czas.

4. Nie afiszujesz się ze swoim związkiem

Nie podajesz w mediach społecznościowych każdego szczegółu swojego związku, zamiast tego wolisz zachować prywatność.

5. Dbasz o siebie

Zarówno o swój wygląd fizyczny, jak i o zdrowie.

6. Masz własne życie poza związkiem

Spotykasz się ze znajomymi, realizujesz swoje zainteresowania i umiesz spędzać czas w samotności

7. Podchodzisz do kłótni i konfliktów w dojrzały sposób

Nie oczekujesz, że to on się podda pierwszy. Chcesz to porozmawiać i dojść do kompromisu.

8. Mówisz mu szczerze, co myślisz

Jeśli jesteś zła lub zdenerwowana, mówisz mu, co się dzieje, zamiast udawać, że wszystko jest w porządku lub mieć nadzieję, że sam się zorientuje.

9. Nie oczekujesz, że on przejmie na siebie wszystkie zobowiązania finansowe

Stawiasz na partnerstwo.

10. Nie zostawisz go w trudnej sytuacji

Zachęcasz partnera do podążania za marzeniami i wspierasz go we wszystkim, co robi.

11. Nie uciekasz przed problemami

Jeśli jednak istnieją takie, których nie można rozwiązać, jeśli ta relacja nie spełnia już twoich oczekiwań ani potrzeb, jesteś gotowa podjąć trudną decyzję o rozstaniu.

12. Nie zdradzisz go

Kiedy decydujesz się zaangażować w tę relację, jesteś uczciwa. Nie czekasz, aż poznasz kogoś „lepszego”. Budujesz związek.

13. Nie potrzebujesz go, aby cię „uratował”

Nie uważasz, że jego zadaniem jest uszczęśliwiać cię i rozwiązywać wszystkie twoje problemy.

14. Doceniasz go za to, kim jest

Nie porównujesz go do swojego byłego lub chłopaka twojego przyjaciółki.

15. Czuwasz nad swoimi potrzebami seksualnymi

Jeśli czujesz się niekomfortowo, nie wahaj się mu powiedzieć.

16. Nie tolerujesz braku szacunku i agresywnego zachowania

Znasz swoją wartość i nie obniżysz swoich standardów. Wolisz odejść, jeśli związek jest toksyczny.

17. Nie zmieniasz się dla niego

Jeśli pragniesz przytyć, schudnąć, zmienić kolor włosów, to nie ze względu na niego, ale po prostu dlatego, że sama tego chcesz. Dla siebie.

18. Jego przeszłość cię nie przeraża

Nie wystraszysz się na wzmiankę o przyjaciółce z pracy lub innych kobietach w jego życiu, ponieważ czujesz, że jesteś „bezpieczna”. Że w jego sercu jesteś ty.

19. Nie boisz jasno określić swoich oczekiwań w związku

Na tej podstawie można wypracować jakieś kompromisy.

20. Jesteś pewna siebie

Doceniasz jego komplementy, ale nie potrzebujesz, aby stale zapewniał cię, że jesteś piękna i że cię kocha. Przecież już to wiesz.


Na podstawie: thoughtcatalog.com


Lifestyle Macierzyństwo Szkoła

Czy może być coś bardziej ekscytującego niż Central Perk i serial „Przyjaciele” w wersji lego?

Redakcja
Redakcja
4 września 2019
Fot. Materiały prasowe

Z okazji 25-lecia serialu komediowego „Przyjaciele” Grupa LEGO oferuje fanom prawdziwy hit – zestaw LEGO® Ideas Central Perk. Będzie on dostępny na rynku od 1 września.

Zestaw kolekcjonerski LEGO® Ideas Central Perk (21319) jest wiernym odzwierciedleniem kawiarni Central Perk. Pełno tu realistycznych detali. Można zbudować kultową część wypoczynkową z kanapą, fotelem i dwoma krzesłami, strefę obsługi z ekspresem do kawy, kasą, słojem z dwoma ciasteczkami i tablicą z menu, czy scenę do występów muzycznych z sofą, fotelami i stolikiem. W zestawie znajduje się także okno z logo Central Perk, drzwi wejściowe oraz dwie lampy studyjne z przezroczystymi elementami światła z klocków LEGO.

Fot. Materiały prasowe

W zestawie znajdują się oczywiście minifigurki przedstawiające bohaterów serialu: Rossa, Rachel, Chandlera, Monicę, Joey’a, Phoebe i udręczonego managera Central Perk – Gunthera. Do każdej z minifigurek są dołączone przedmioty inspirowane historiami z serialu np. zbudowany z klocków keyboard Rossa, taca i filiżanka Rachel, pączek Moniki, pudełko na pizzę, kawałek pizzy i „męska torebka” Joeya, a także laptop Chandlera, gitara Phoebe oraz miotła Gunthera.

Fot. Materiały prasowe

Pomysłodawcą LEGO Ideas Central Perk jest Aymeric Fievet z Normandii we Francji – pasjonat seriali telewizyjnych, filmów i kreskówek, a także produktów LEGO.

Fot. Materiały prasowe

Wyzwanie polegało na wizualizacji fragmentów serialu oraz odtworzeniu mebli i postaci z jak największą dokładnością. Zmontowanie tego zestawu zajęło mi około tygodnia po tym, jak już znalazłem wszystkie niezbędne elementy odwzorowujące oryginalną kawiarnię, ale i tak podczas głosowania na platformie LEGO Ideas były zmieniane wielokrotnie – komentuje.

Fot. Materiały prasowe

LEGO Ideas to platforma oferująca fanom klocków LEGO możliwość budowania i przesyłania własnych pomysłów. Jeśli projekt uzyska wystarczająco dużo pozytywnych głosów, może zostać wdrożony do produkcji przez Grupę LEGO i stać się prawdziwym, licencjonowanym zestawem. Swoje kreatywne pomysły można zgłaszać na stronie ideas.LEGO.com.

Fot. Materiały prasowe

Zestaw LEGO Ideas Central Perk to idealna zabawka dla każdego fana „Przyjaciół”, z którą można odtwarzać znane i przezabawne scenki z serialu, lub oryginalny eksponat, który ozdobi każde wnętrze. Model mierzy ponad 11 cm wysokości, 29 cm długości i 22 cm szerokości, i składa się z 1 079 elementów LEGO. Zestaw będzie dostępny na stronie shop.LEGO.com oraz w LEGO Store w Galerii Mokotów w Warszawie od 1 września w rekomendowanej cenie 319,99 PLN.


Zobacz także

Wyjechałam za mężem za granicę, w Polsce zostawiłam dzieci. Czy mam prawo czuć się szczęśliwa?

zdrowe batony

Wsuwasz z uśmiechem „zdrowe batony”? Takie zdrowe, to one nie są, a przynajmniej nie wszystkie!

Uważajcie na swoje dzieci. „Niebieski wieloryb” to gra, która kończy się samobójstwem nastolatków. W Polsce troje dzieci się okaleczyło