Lifestyle

Wiosna w kolorze greenery. Tej wiosny bądź odważna i wyjdź z cienia

Redakcja
Redakcja
6 marca 2017
Fotomontaż: iStock / Fot. Screen ze strony / Pantone
 

Wiosna 2017 to czas ożywienia kolorem! Odważ się wreszcie i wprowadź do swojej szafy zdecydowane, soczyste barwy, które są absolutnym hitem na wybiegach. Według ekspertów z Instytutu Pantone – światowego specjalisty w zakresie kolorów – rok 2017 należy do koloru greenery, czyli świeżej zieleni. I jest to kolor, którego nie może zabraknąć w tym sezonie, ponieważ jest symbolem nadziei i kojarzy się z odradzającą się przyrodą. Zobacz, jakie inne kolory są największym trendem tej wiosny. Kobiety na całym świecie już je pokochały!

Greenery

 

Jasny, wręcz jaskrawy kolor, który ma zadanie pobudzać i ożywiać do działania. Będzie pojawiać się na sukienkach-łączkach i kombinezonach. Możesz nosić go solo lub w towarzystwie dodatków w odcieni czerni lub granatu. Myślisz, że nie jest dla ciebie? Mylisz się. Wśród wielu odcieni znajdziesz ten idealny dla siebie, który podkreśli twoją urodę i sprawi, że będziesz się wyróżniać z tłumu.

Soczysta cytryna

 


Kolor przebojem wdarł się na pokazy sezonu wiosna-lato 2017. Wreszcie został doceniony i od razu zdobył serca ikon modowych. Doskonale łączy się z bielą, błękitami i szarością. Zakładając go poczujesz przypływ pozytywnej energii oraz staniesz się pewniejsza siebie. Wiosna należy do ciebie!

Ognista czerwień

 

Relaxing in red ❤️ shop via the link in our bio 🔎 📷 @matthieulavanchy

Post udostępniony przez Miu Miu (@miumiu)

Każda kobieta wygląda w nim rewelacyjnie. – To kolor, w którym czerwień miesza się z pomarańczą. Jest bardzo towarzyski, kojarzy się z dobrą zabawą. Ekstrawagancki, żywy i teatralny – czytamy na stronie Instytutu Pantone. Wybierz go, a poczujesz kopa seksapilu i kobiecości. W nim na pewno nie przejdziesz niezauważona.  

Zmysłowa fuksja

 

Czas zrzucić ciężkie, puchowe kurtki. Wiosenna kolekcja polskich płaszczy już na @talia_plaszcze 🌺 Post udostępniony przez 🇵🇱 Najlepsze Polskie Marki (@polskienosze)


Ultra kobiecy kolor podkreślający każdy typ urody. Nie może zabraknąć go w twojej szafie, jeśli chcesz poczuć się zmysłowo i przyciągać wzrok. Odważna kobieta podkreśli nim swoją pewność siebie, skromniejsza – poczuje się bardziej kobieco. Łącz go z zielenią i brązem, a uzyskasz efekt z pokazów największych projektantów.

Biel

 

White. White. Lace. @black_palms #white#fashionblogger#instagram#instastyle#gucci

Post udostępniony przez ℒⅅᎽЅᏆᎽℒℰ (@ldystyle)

Klasyk, którego nie mogło zabraknąć w zestawieniu. Pasuje absolutnie do wszystkiego – łącz go według upodobań. Tej wiosny modny jest anielski odcień, który pojawia się na koronkach, drapowanych długich sukienkach i bluzkach w stylu boho. Możesz nosić go także solo lub na zasadzie kontrastu. Wszystkie opcje dozwolone.

Fot. Screen ze strony / Pantone

Fot. Screen ze strony / Pantone


 

Źródło: elle.pl, pantone.com


Lifestyle

Zdarza ci się pokłócić z partnerem? To świetnie, rozstanie wam nie grozi

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
6 marca 2017
Fot. istock/Anetlanda
 

Błędy w komunikacji lub brak komunikacji w związku są dla relacji „zabójcze”. Nie wiadomo, dlaczego uważamy, że lepiej coś przemilczeć niż się solidnie pokłócić. Uciekamy przed kłótnią, unikamy szczerych emocji i powiedzenia, a nawet (jeśli towarzyszą tej sytuacji duże emocje) wykrzyczenia sobie wprost tego, z czym się nie zgadzamy. Jasne, na wszystko jest odpowiednie miejsce i czas, nie trzeba robić sobie awantur przy dzieciach, czy w towarzystwie znajomych. Ale kłótnia oznacza, że przynajmniej próbujemy się ze sobą komunikować, podczas gdy milczenie jest rezygnacją z komunikacji. Zdarza ci się pokłócić z partnerem? To świetnie…

Milczenie jest destrukcyjne

Na pewno znacie pary, o których wiecie, że kłócą się regularnie i głośno, a mimo to łączy ich głęboka i szczęśliwa relacja. Ale znacie też milczące, wiecznie obrażone na siebie małżeństwa, których towarzystwo jest dla wszystkich męczące i nieznośne. Ich rany i żale pozostają głęboko ukryte, a brak szczerej komunikacji powoli niszczy intymność i emocjonalne bezpieczeństwo ich związku. Badania wykazują, że 80% rozwodów jest spowodowane rosnącym w partnerach poczuciem oddalania się od siebie i zanikaniem poczucia bliskości, gdy jedna ze stron czuje się niekochana i niedoceniona.

A jeśli już zaczynamy się od siebie oddalać, przestajemy się rozumieć, zbyt często akceptujemy taki stan rzeczy. Jedno z nas (lub oboje) decyduje, że „to wystarczy” i, że nie warto wkładać wysiłku w to, aby spróbować poprawić sytuację. Często nawet nie wiemy, jak mielibyśmy ją naprawić. Cisza trwa.

Z biegiem czasu to oddalenie, choć nie zwerbalizowane, staje się bolesne. Jest to wewnętrzne doświadczenie, którym nigdy nie dzielimy się ze swoim partnerem. W rezultacie obie strony czują się samotnie, nawet wtedy, gdy są razem.

Kochające, zdrowe małżeństwo jest wynikiem trwającego dialogu. Rozmów nie tylko o tym, co nas łączy, a co nam przeszkadza, ale także wspólnego świętowania sukcesów. A czasem również szczerej, porządnej kłótni.


Na podstawie: www.gottman.com

 


Lifestyle

Chlapa za oknem, wiosna w sercach. Czy jesteśmy zadowoleni z życia?

Redakcja
Redakcja
6 marca 2017
Fot. iStock / martin-dm

Pogoda w kratkę, ale nastroje Polaków zdecydowanie pozytywne. Najnowszy Test Zadowolenia pokazuje, że czujemy się dobrze w swoim ciele i wśród bliskich osób. A co na minus? Atmosfera w pracy.

Życie towarzyskie daje satysfakcję 63 proc. badanych osób, a 34 proc. deklaruje to bez cienia wahania. Na to samo pytanie w połowie stycznia pozytywnie odpowiedziało odpowiednio 52 i 20 proc. Pięć tygodni i taka różnica? Widocznie karnawał w tym roku musiał się Polakom naprawdę udać.

Drugą sferą życia, w której widać wyraźną poprawę, jest zdrowie. Dwie trzecie badanych (65 proc.) deklaruje, że prowadzi zdrowy tryb życia, z czego niezbicie pewnych tego jest 45 proc. Ostatnio zdanie takie miało tylko 57 proc. badanych, a z głębi serca twierdziło tak tylko 30 proc.! Jednocześnie stres stał się mniej dokuczliwy niż na początku roku. Wtedy „Potrafię radzić sobie ze stresem” zadeklarowało 45 proc. (19 proc. z głębi serca), a dziś ten wynik jest znacząco wyższy, odpowiednio 55 i 26 proc.

Natomiast zadowolenie z pracy wyraźnie spada. Deklarowało je 59 proc. badanych, a 37 proc. bez cienia wątpliwości. Dziś jest tylko 55 i 32 proc. Jeszcze bardziej spadło zadowolenie z atmosfery w pracy: z 63 proc. na 52, a w tym odpowiedzi z serca: z 25 na 20.

Za ten stan można winić wiele czynników, ale jest jeden bardzo oczywisty: to pogoda w ostatnich tygodniach. Nie trzeba być meteopatą, żeby odczuwać jej negatywny wpływ. Jedni chorują, drudzy są przygnębieni – to nie może dobrze wpływać na atmosferę pracy.


Zobacz także

Powiększanie ust – naturalnie i bezpieczne. Tylko skuteczne sposoby

Sprawdzamy, czy VARTA Power Bank jest tak fajny, jak o nim opowiadają [oh!gadżety]

„Godzina dla rodziny” – nowy projekt w rządzie, który, odnoszę wrażenie, ma nas za idiotów