Lifestyle

Wiosna w kolorze greenery. Tej wiosny bądź odważna i wyjdź z cienia

Redakcja
Redakcja
6 marca 2017
Fotomontaż: iStock / Fot. Screen ze strony / Pantone
 

Wiosna 2017 to czas ożywienia kolorem! Odważ się wreszcie i wprowadź do swojej szafy zdecydowane, soczyste barwy, które są absolutnym hitem na wybiegach. Według ekspertów z Instytutu Pantone – światowego specjalisty w zakresie kolorów – rok 2017 należy do koloru greenery, czyli świeżej zieleni. I jest to kolor, którego nie może zabraknąć w tym sezonie, ponieważ jest symbolem nadziei i kojarzy się z odradzającą się przyrodą. Zobacz, jakie inne kolory są największym trendem tej wiosny. Kobiety na całym świecie już je pokochały!

Greenery

 

Jasny, wręcz jaskrawy kolor, który ma zadanie pobudzać i ożywiać do działania. Będzie pojawiać się na sukienkach-łączkach i kombinezonach. Możesz nosić go solo lub w towarzystwie dodatków w odcieni czerni lub granatu. Myślisz, że nie jest dla ciebie? Mylisz się. Wśród wielu odcieni znajdziesz ten idealny dla siebie, który podkreśli twoją urodę i sprawi, że będziesz się wyróżniać z tłumu.

Soczysta cytryna

 


Kolor przebojem wdarł się na pokazy sezonu wiosna-lato 2017. Wreszcie został doceniony i od razu zdobył serca ikon modowych. Doskonale łączy się z bielą, błękitami i szarością. Zakładając go poczujesz przypływ pozytywnej energii oraz staniesz się pewniejsza siebie. Wiosna należy do ciebie!

Ognista czerwień

 

Relaxing in red ❤️ shop via the link in our bio 🔎 📷 @matthieulavanchy

Post udostępniony przez Miu Miu (@miumiu)

Każda kobieta wygląda w nim rewelacyjnie. – To kolor, w którym czerwień miesza się z pomarańczą. Jest bardzo towarzyski, kojarzy się z dobrą zabawą. Ekstrawagancki, żywy i teatralny – czytamy na stronie Instytutu Pantone. Wybierz go, a poczujesz kopa seksapilu i kobiecości. W nim na pewno nie przejdziesz niezauważona.  

Zmysłowa fuksja

 

Czas zrzucić ciężkie, puchowe kurtki. Wiosenna kolekcja polskich płaszczy już na @talia_plaszcze 🌺 Post udostępniony przez 🇵🇱 Najlepsze Polskie Marki (@polskienosze)


Ultra kobiecy kolor podkreślający każdy typ urody. Nie może zabraknąć go w twojej szafie, jeśli chcesz poczuć się zmysłowo i przyciągać wzrok. Odważna kobieta podkreśli nim swoją pewność siebie, skromniejsza – poczuje się bardziej kobieco. Łącz go z zielenią i brązem, a uzyskasz efekt z pokazów największych projektantów.

Biel

 

White. White. Lace. @black_palms #white#fashionblogger#instagram#instastyle#gucci

Post udostępniony przez ℒⅅᎽЅᏆᎽℒℰ (@ldystyle)

Klasyk, którego nie mogło zabraknąć w zestawieniu. Pasuje absolutnie do wszystkiego – łącz go według upodobań. Tej wiosny modny jest anielski odcień, który pojawia się na koronkach, drapowanych długich sukienkach i bluzkach w stylu boho. Możesz nosić go także solo lub na zasadzie kontrastu. Wszystkie opcje dozwolone.

Fot. Screen ze strony / Pantone

Fot. Screen ze strony / Pantone


 

Źródło: elle.pl, pantone.com


Lifestyle

Zdarza ci się pokłócić z partnerem? To świetnie, rozstanie wam nie grozi

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
6 marca 2017
Fot. istock/Anetlanda
 

Błędy w komunikacji lub brak komunikacji w związku są dla relacji „zabójcze”. Nie wiadomo, dlaczego uważamy, że lepiej coś przemilczeć niż się solidnie pokłócić. Uciekamy przed kłótnią, unikamy szczerych emocji i powiedzenia, a nawet (jeśli towarzyszą tej sytuacji duże emocje) wykrzyczenia sobie wprost tego, z czym się nie zgadzamy. Jasne, na wszystko jest odpowiednie miejsce i czas, nie trzeba robić sobie awantur przy dzieciach, czy w towarzystwie znajomych. Ale kłótnia oznacza, że przynajmniej próbujemy się ze sobą komunikować, podczas gdy milczenie jest rezygnacją z komunikacji. Zdarza ci się pokłócić z partnerem? To świetnie…

Milczenie jest destrukcyjne

Na pewno znacie pary, o których wiecie, że kłócą się regularnie i głośno, a mimo to łączy ich głęboka i szczęśliwa relacja. Ale znacie też milczące, wiecznie obrażone na siebie małżeństwa, których towarzystwo jest dla wszystkich męczące i nieznośne. Ich rany i żale pozostają głęboko ukryte, a brak szczerej komunikacji powoli niszczy intymność i emocjonalne bezpieczeństwo ich związku. Badania wykazują, że 80% rozwodów jest spowodowane rosnącym w partnerach poczuciem oddalania się od siebie i zanikaniem poczucia bliskości, gdy jedna ze stron czuje się niekochana i niedoceniona.

A jeśli już zaczynamy się od siebie oddalać, przestajemy się rozumieć, zbyt często akceptujemy taki stan rzeczy. Jedno z nas (lub oboje) decyduje, że „to wystarczy” i, że nie warto wkładać wysiłku w to, aby spróbować poprawić sytuację. Często nawet nie wiemy, jak mielibyśmy ją naprawić. Cisza trwa.

Z biegiem czasu to oddalenie, choć nie zwerbalizowane, staje się bolesne. Jest to wewnętrzne doświadczenie, którym nigdy nie dzielimy się ze swoim partnerem. W rezultacie obie strony czują się samotnie, nawet wtedy, gdy są razem.

Kochające, zdrowe małżeństwo jest wynikiem trwającego dialogu. Rozmów nie tylko o tym, co nas łączy, a co nam przeszkadza, ale także wspólnego świętowania sukcesów. A czasem również szczerej, porządnej kłótni.


Na podstawie: www.gottman.com

 


Lifestyle

Chlapa za oknem, wiosna w sercach. Czy jesteśmy zadowoleni z życia?

Redakcja
Redakcja
6 marca 2017
Fot. iStock / martin-dm

Pogoda w kratkę, ale nastroje Polaków zdecydowanie pozytywne. Najnowszy Test Zadowolenia pokazuje, że czujemy się dobrze w swoim ciele i wśród bliskich osób. A co na minus? Atmosfera w pracy.

Życie towarzyskie daje satysfakcję 63 proc. badanych osób, a 34 proc. deklaruje to bez cienia wahania. Na to samo pytanie w połowie stycznia pozytywnie odpowiedziało odpowiednio 52 i 20 proc. Pięć tygodni i taka różnica? Widocznie karnawał w tym roku musiał się Polakom naprawdę udać.

Drugą sferą życia, w której widać wyraźną poprawę, jest zdrowie. Dwie trzecie badanych (65 proc.) deklaruje, że prowadzi zdrowy tryb życia, z czego niezbicie pewnych tego jest 45 proc. Ostatnio zdanie takie miało tylko 57 proc. badanych, a z głębi serca twierdziło tak tylko 30 proc.! Jednocześnie stres stał się mniej dokuczliwy niż na początku roku. Wtedy „Potrafię radzić sobie ze stresem” zadeklarowało 45 proc. (19 proc. z głębi serca), a dziś ten wynik jest znacząco wyższy, odpowiednio 55 i 26 proc.

Natomiast zadowolenie z pracy wyraźnie spada. Deklarowało je 59 proc. badanych, a 37 proc. bez cienia wątpliwości. Dziś jest tylko 55 i 32 proc. Jeszcze bardziej spadło zadowolenie z atmosfery w pracy: z 63 proc. na 52, a w tym odpowiedzi z serca: z 25 na 20.

Za ten stan można winić wiele czynników, ale jest jeden bardzo oczywisty: to pogoda w ostatnich tygodniach. Nie trzeba być meteopatą, żeby odczuwać jej negatywny wpływ. Jedni chorują, drudzy są przygnębieni – to nie może dobrze wpływać na atmosferę pracy.


Zobacz także

efekt aureoli

Dobrzy są ładni, a wredni to brzydale? Tak działa efekt aureoli!

„Uwielbiam obciągać kanapki”, „Kluczem do mojego serca, jest facet pachnący jak wagina”. Szokująca kampania, kobiety wreszcie tupnęły nogą

10 rzeczy, które trzeba sobie uświadomić, będąc w związku z osobą uzależnioną