Psychologia Związek

Mężczyzno, chcesz mieć udane małżeństwo, powinieneś słuchać swojej żony. To udowodnione naukowo

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
3 marca 2017
Fot. iStock/courtneyk
 

Cóż, drodzy panowie, może niełatwo będzie wam to zaakceptować, ale wyniki badań nie pozostawiają wątpliwości. Jeśli chcecie, żeby wasze małżeństwo było zgodne i szczęśliwe, powinniście w każdej sprawie liczyć się przede wszystkim, ze zdaniem waszych żon.

W badaniach przeprowadzonych przez amerykański Intytut Gottmana, wzięło udział 130 par. Szybko okazało się, że w tych związkach, w których mężczyźni zasięgali opinii swoich żon, a także podporządkowywali się (!) ich decyzjom, panowała zgoda i harmonia. Kiedy zaś jedna (męska) strona nie chciała dzielić się „władzą”, a w relacji panował „monopol” na decyzyjność i jedną, słuszną i męską rację, prawdopodobieństwo rozpadu małżeństwa sięgnęło aż 81 %.

Dlaczego nie apelujemy tu do pań ? Bo one z reguły biorą pod uwagę opinię swojego partnera. W trakcie badań okazało się, że żony o wiele częściej traktowały swoich partnerów z szacunkiem, nawet jeśli były w relacji z nimi nieszczęśliwe. Nie znaczy to, że panie nie złościły sie na swoich partnerów, ani nie czuły dla nich pogardy. Chodzi o to, że liczyły się ze zdaniem swoich mężów i brały pod uwagę ich uczucia. Mężczyźni zaś postępowali w taki sposób o wiele rzadziej.

Panowie, słuchajcie waszych żon, a zwiększycie swoje szanse na trwałą i szczęśliwą relację małżeńską.


Na podstawie: newsok.com

 


Psychologia Związek

Hydrorelaks w solance? Dlaczego warto korzystać z wód termalnych [infografika]

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
3 marca 2017
Fot. iStock / BraunS
 

Wiele razy rzucałyśmy, że bosko byłoby pojechać do SPA… a do Uzdrowiska? Pójdźmy o krok dalej, czy warto wybrać się do Uniejowa słynącego z wód geotermalnych?

Przeczytajcie koniecznie, co tak naprawdę kryję się za gorącymi źródłami i jaki mają wpływ na nasze zdrowie, urodę i samopoczucie.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Pssst, nie mówcie nikomu, ale hotelowe SPA, to pikuś! 😉

 

termy-uniejow-solanka01 termy-uniejow-solanka02 termy-uniejow-solanka03 termy-uniejow-solanka04 termy-uniejow-solanka05termy-uniejow-solanka06

Termy Uniejów

Kompleks termalno-basenowy TERMY UNIEJÓW to nie tylko solanki! Kompleks położony jest niecałe dwie godziny drogi od Warszawy, w niedalekim sąsiedztwie średniowiecznego Zamku Arcybiskupiego.

To doskonałe miejsce, aby podreperować samopoczucie, zdrowie i życie rodzinno-towarzyskie, bo z całą pewnością każdy znajdzie dla siebie odpowiednią formę wypoczynku.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Dlaczego warto odwiedzić Uniejów?

Na miejscu można skorzystać z basenów solankowych, basenu pływackiego i lodowego, różnorodnych saun, komory śnieżnej, tężni solankowej, a także wielu atrakcji wodnych, takich jak: dysze masujące, jacuzzi, dzika rzeka. Nie brakuje brodzików, zjeżdżalni i „wodnych placów zabaw” dla dzieci. W kompleksie znajduje się również strefa restauracyjna oraz klub taneczny i kręgielnia. 

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe


Artykuł powstał we współpracy z Uzdrowiskiem Termy Uniejów


Psychologia Związek

Inteligentni emocjonalnie ludzie te 9 rzeczy robią inaczej. Kilka nawyków, które pomagają zmienić życie

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
3 marca 2017
Fot. iStock / martin-dm

Odkąd zaczęto mówić o inteligencji emocjonalnej, możliwość rozwoju i osiągnięcia sukcesu w życiu lub pracy przestały wyglądać tak groźnie. Zdemaskowano inteligencję, uważaną za jedyny klucz do zwycięstwa. Bo przecież nie raz zaprzątaliśmy sobie głowy pytaniem, dlaczego osoby bardzo inteligentne nie zostają liderami czy przywódcami, dlaczego niektórzy z nich nie potrafią zrobić następnego kroku na swojej zawodowej drabinie?

Inteligencja emocjonalna (EQ) okazuje się zdolnością, która otwiera wiele drzwi. Ułatwia nie tylko porywanie tłumów i zdobywanie przychylności szefów, ale przede wszystkim zwykłe i szczęśliwe życie, bo czy tak naprawdę właśnie nie o to chodzi?

Jak odnaleźć u siebie cechy inteligencji emocjonalnej? Aby najlepiej opisać EQ wystarczy zadać sobie dwa pytania „co widzę” i „co robię” – u siebie i u innych. Umiejętność odczytywania swoich i cudzych emocji i zachowań, pozwala raz na zawsze odciąć się od świata pełnego nieprawdziwych wyobrażeń, nierealnych oczekiwań, pomyłek i konfliktów. Oczywiście, gdyby to było takie łatwe…

Właśnie dlatego przeprowadzono badania, które na celu miały zbadanie nawyków i cech osób o wysokiej inteligencji emocjonalnej. Co takiego ich wyróżnia?

Inteligentni emocjonalnie ludzie te 9 rzeczy robią inaczej

1. Zarażają się optymizmem

Gdy tylko maja ku temu okazję czerpią z dobrych wiadomości – nie tylko tych w prasie czy telewizji. Potrafią się uśmiechnąć i naładować baterie wiadomością, że coś dobrego spotkało przyjaciela. Nigdy nie skupiają się na negatywnych wiadomościach i komunikatach, na które nie mają żądnego wpływu.

2. Barwnie opisują swoje emocje

Wynika to z umiejętności rozpoznania uczuć, które nimi targają. Nie mówią „jestem zła”, powiedzą „złoszczę się, bo jestem sfrustrowana.zraniona/zmęczona/czuję się wykorzystana/zirytowana”.

3. Dbają o swoją asertywność

Bo doskonale wiedzą, że aby być szczęśliwym i dobrym wobec innych – nie można pozwolić się krzywdzić czy wykorzystywać. Zawsze dbają o właściwe pielęgnowanie swoich granic.

4. Mają nawyk ciągłego poznawania nowych ludzi i ich światów

Nie zamykają się na to, co nowe i odmienne. Łakną i chłoną wszystko, co dają im nowe znajomości. Możliwość poznawania odmiennych zwyczajów, to dla inteligentnych emocjonalnie najlepsza nagroda. Dzięki teu wciąż rozwijają swoją inteligencję.

5. Nie pozwalają odbierać sobie radości

Wiedzą, że nie muszą nikomu udowadniać, że warto się z czegoś cieszyć. Na pewno spotkaliście na swojej drodze osoby, które potrafią zgasić każdy zapał i radość – ludzie inteligentni emocjonalnie zupełnie się nimi nie przejmują.

6. Sami szukają powodu do śmiechu

Wiedzą, co sprawia im radość i nie zamierzają sobie tego odmawiać. Nie zamierzają również czekać aż szczęście i radość się im przytrafi. Sami sięgają po rzeczy, które dają im przyjemność.

7. Wybaczają lecz nie wymazują

Wiedzą, że chowanie urazy na nic się nie zda, że to największy ciężar emocjonalny zazwyczaj spoczywa na „ofierze” konfliktu. Wiedzą również, że wybaczenie nie  musi zawsze oznaczać wymazanie wszystkiego z pamięci. Potrafią pogodzić przebaczenie z wiedzą, jaką zyskali w konflikcie. Dwa razy nie popełnią tego same błędu.

8. Nie obrażają się

Nie mają tego w zwyczaju. Obrażanie w żaden sposób nie rozwiąże ich problemów. Zdają sobie z tego sprawę doskonale.

9. Nigdy nie pozwalają, by negatywne myśli nimi zawładnęły

Doskonale znają swoje emocje i wiedzą, że czarno-widzenie to pułapka. Ponieważ potrafią celnie rozpoznawać emocje, które zawszą ciągną nas w dół jak kamień, nigdy nie pozwalają by przejęły nad nimi kontrolę. Negatywne myślenie – na to zawsze szkoda czasu.


Źródło: huffingtonpost.com

🐈 Weź udział w krótkiej sondzie🐶


Zobacz także

Każdy z nas ma tylko 3 szanse, żeby się zakochać. Wykorzystaj je wszystkie

„Nie komplikuj, ciesz się, ufaj". Czego mężczyzna może nauczyć o miłości kobietę

„Nie komplikuj, ciesz się, ufaj”. Czego mężczyzna może nauczyć o miłości kobietę

Dlaczego zdradzamy

Dlaczego zdradzamy? Nauka potwierdza, że to typowo ludzkie zachowanie