Lifestyle

Dlaczego jedni ludzie są bardziej charyzmatyczni od innych?

Karolina Krause
Karolina Krause
5 grudnia 2016
Fot. iStock/pixelfit
 

Co sprawia, że jakaś osoba wyróżnia się z pośród innych? Dlaczego po powrocie z bankietu, na którym poznałyśmy setki ludzi, w naszej głowie pozostał obraz tylko kilku facetów (i to niekoniecznie tych, których uznałybyśmy za najprzystojniejszych)? Odpowiedź może nieco was zaskoczyć, bo nie ma to bezpośredniego związku z poziomem inteligencji.

Aby dowiedzieć się, dlaczego niektóre osoby są bardziej charyzmatyczne od innych, naukowcy z Uniwersytetu Queensland w Australii przeprowadzili badania na 417 ochotnikach. Badani proszeni byli o wypełnienie kilku kwestionariuszy mierzących poziom inteligencji i strukturę osobowości. A następnie brali udział w testach sprawdzających szybkość przetwarzania informacji i reagowania.

Fot. iStock/LvNL

Fot. iStock/LvNL

Ostatnie dwa wskaźniki, mierzone były w trakcie odpowiadania na pytania z zakresu wiedzy ogólnej i podczas wykonywania zadań polegających na jak najszybszym zidentyfikowaniu punktu lub określonego wzoru.

W tym samym czasie przyjaciele badanych osób proszeni byli o dokonanie obiektywnej oceny, na ile postrzegają swoich znajomych, jako charyzmatycznych, bystrych i zabawnych.

Wyniki badania pokazały, że „to coś” (które dana osoba może mieć lub nie) związane jest przede wszystkim z szybkością myślenia i reagowania, a ludzie o bystrym umyśle sprawiają wrażenie obdarzonych większą charyzmą bez względu na poziom inteligencji i cechy osobowości.

Chociaż oczekiwaliśmy, że szybkość myślenia będzie pozwalała przewidzieć poziom charyzmy, sądziliśmy, że będzie to zmienna mniej istotna od ilorazu inteligencji. Odkryliśmy jednak, że szybkość jest w tym wypadku znacznie ważniejsza niż inteligencja” – dodaje jeden z badaczy William von Hippel.

Zdaniem naukowców zdolność szybkiego myślenia jest nam niezwykle przydatna w codziennym życiu. Pozwala na przykład na sprytne maskowanie wszelkiego rodzaju wpadek towarzyskich i ułatwia wymyślanie błyskotliwych żartów na poczekaniu. A takie cechy, zaraz obok entuzjazmu i pewności siebie, są najczęściej przypisywane charyzmatycznym osobom.

Tak, jak w tej przypowiastce:

„Do sklepu tuż przed zamknięciem przychodzi klient i prosi połówkę arbuza. Sprzedawca tłumaczy, że jak przekroi owoc, to druga połówka do rana się zmarnuje. Klient nie ustępuje i prosi, by wezwać kierownika. Sprzedawca idzie do niego i mówi:

– Szefie, zaraz zamykamy, a jakiś palant prosi, by mu kroić arbuza.

W tym momencie kątem oka widzi, że klient podszedł i stoi tuż za nim, więc niezrażony wskazuje na niego i ciągnie:

– Na szczęście zjawił się ten dżentelmen i chce kupić drugą połówkę, więc mamy problem z głowy.

[Arbuz sprzedamy, klient wyszedł, kierownik mówi do sprzedawcy]:

– Fantastyczne! Pierwszy raz w życiu widzę tak błyskotliwe zachowanie. Gdzie się pan tego nauczył?

– W Kanadzie. Parę lat tam mieszkałem. Same k*rwy i hokeiści.

– Panie! Wypraszam sobie! Moja żona jest Kanadyjką!

–  Tak? A w której drużynie szanowna małżonka grała?”*


Źródło: www.milionkobiet.pl

* Marcin Meller. Być jak sprzedawca arbuzów.


Lifestyle

Bądź wdzięczna za to, co masz, nawet gdy los nie sprzyja. Łatwiej docenisz szczęście

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
5 grudnia 2016
Fot. iStock / martin-dm
 

Nie jest tajemnicą, że w życiu raz bywa lepiej, a innym razem sytuacja zmienia się na naszą niekorzyść. Nie zawsze można być w zapasach z życiem górą, a porażka wpisana jest w nasze jestestwo. Jednak, gdy gorszy czas rozciąga się na długie tygodnie czy miesiące, można stracić wiarę w siebie, przyszłość i odpuścić walkę. A wtedy trudno docenić to, co mamy.

W obliczu trudnych sytuacji, świat rysuje się w czarnych barwach. I chyba tylko wybitni optymiści starają się mimo przeszkód patrzeć na to swoje nie zawsze łatwe życie z wiarą w przyszłość.

Wbrew samopoczuciu bądź wdzięczna za to, co daje ci los

Tak, to prawdziwe wyzwanie. Trudno jest doceniać życie, gdy zawisa nad nim jakieś fatum. Bo z czego się cieszyć, skoro najbliższą osobę dotyka straszna choroba, widmo komornika wisi nad niezapłaconymi rachunkami czy po raz kolejny trzeba szukać innej pracy, bo dziecko choruje, a szef ani myśli przedłużać umowy z wiecznie nieobecną pracownicą?

A właśnie wbrew życiowym trudnościom, umiejętność odczuwania wdzięczności za to, co otrzymujemy od losu, pozwala lepiej żyć i zauważać wiele aspektów, których na co dzień nie doceniamy. Bądźmy więc wdzięczni za to, co mamy, bo w ostatecznym rozrachunku życie i tak daje nam więcej dobrego, pięknego, przyjaznego, niż tych trudnych do udźwignięcia dni.

Wdzięczność pomaga przeciwdziałać negatywnym emocjom

Bez problemu wypracowujemy w sobie wdzięczność, gdy jesteśmy niesieni przez falę sukcesów i realizujemy jedno za drugim marzenie. Bo mamy za co dziękować. Jednak w czasie trudnym dla każdego z nas trudno jest wykrzesać z wnętrza pogodę ducha. Naturalnie towarzyszy nam smutek, troska, złość, bunt, a także wiele innych emocji, które ciężko jest utrzymać w ryzach. Natomiast rzecz tak trudna, jak odczuwanie wdzięczności, paradoksalnie w trudnych momentach, ma potężne znaczenie.

Psychologowie twierdzą, że jest to szczególnie potrzebne, bo może przeciwdziałać zalewającej fali negatywnych emocji, które zagrażają zdrowiu zarówno psychicznemu, jak i fizycznemu. Należy podkreślić, że wdzięczność nie oznacza przyklejenia sztucznego uśmiechu na twarz, wtedy, gdy nie mamy powodów do radości. Tu ważna jest perspektywa i zracjonalizowanie: są rzeczy, za które możemy być wdzięczni, pomimo ciężkich doświadczeń.

Sztuka wytwarzania poczucia wdzięczności

Naukowiec Robert Emmons, profesor psychologii na University of California w Davis, określa, w jaki sposób osiągać powyższy cel. 

Należy złapać się negatywnej myśli i przekierować ją na inny tor. Na przykład, gdy po głowie krąży stale myśl, że po raz kolejny nie poradzisz sobie w stresującej sytuacji w pracy i zawalisz termin, masz ogromne szanse, że właśnie przez takie myślenie osiągniesz niechciany skutek. Zamiast czarnowidztwa, należy zmienić myślenie z „już nigdy nie będzie lepiej” na coś zupełnie odwrotnego. Spróbuj przypomnieć sobie dobre rzeczy w swoim życiu. Przestrzeń, osoby, sytuacje, o których myśl przynosi ukojenie i  uchroni przed lękiem, nawet jeśli tylko na kilka chwil — warto w ten sposób budować swoją siłę.

Efekt może okazać się lepszy od przewidywań

Zapewne w ten sposób nie wpłyniesz na zewnętrzne, niepokojące zdarzenia, ale utrzymasz w ryzach odbierające chęć do życia, emocje i zachowasz wewnętrzny spokój, szerzej patrząc na swoje życie. Praktykowanie wdzięczności pozwala na rozwijanie odporności emocjonalnej, która daje siłę do walki z przeciwnościami losu. Poza tym wdzięczność może obniżać ciśnienie krwi, pomaga głębiej spać i lepiej żyć. Stajemy się również bardziej skłonni do wybaczania, nie gromadząc w sobie negatywnych emocji, bardziej empatyczni, łatwiej budujemy dobre relacje z ludźmi.

Kilka wskazówek, jak świadomie praktykować wdzięczność

Nie ma złego czasu na to, by docenić życie. I nie wymaga to wielkiej filozofii a jedynie korekty myślenia i podejścia do pewnych spraw. Wdzięczność za los można samodzielnie wypracować i korzystać z efektów przez cały czas.

1. Zanotuj listę rzeczy wyjątkowych

Wypisz i umieść w widocznym miejscu w domu listę rzeczy, za które możesz być wdzięczna losowi. Coś lub kogoś, kto jest niezwykle istotny dla ciebie, to pomaga złapać utraconą równowagę, polepszyć samopoczucie i oddalić czarnowidztwo.

2. Módl się lub medytuj

Najmniej istotne jest, jaką formę wyciszenia da siebie wybierzesz. Chodzi o to, by w spokoju pozwolić oddalić się myślom w pełną spokoju i harmonii przestrzeń, oderwać się od dręczącego problemu.

3. Skupiaj się na drobnych rzeczach, praktykuj uważność

Celebruj chwile. To przede wszystkim one składają się na poczucie spełnienia i szczęścia, a nie jedynie sukcesy, którymi można się pochwalić. Warto koić duszę widokiem zachodzącego słońca, kwitnących kwiatów, smakować w prostym daniu, w które ktoś włożył całe serce. Takie drobinki znakomicie poprawiają humor i pokazują, że od małych kroczków zaczyna się wielka podróż.

4. Wyciągaj wnioski z lekcji danych przez los

Gdy życie postawi cię w trudnej sytuacji, nie pytaj, dlaczego to ciebie spotyka? Zadaj sobie pytanie, czego możesz się dzięki temu nauczyć? Jeśli na początku jest trudno, zapytaj siebie o to samo raz jeszcze, gdy emocje powoli zaczną opadać.

To proste sposoby na wypracowanie w sobie wdzięczności, szczególnie w trudnych chwilach. Dzięki temu ujrzysz swoje życie w zupełnie innej perspektywie, czerpiąc z każdej chwili jak najwięcej.


źródło: www.huffingtonpost.comwellbelicious.com


Lifestyle

A gdyby w prezencie podarować sobie i innym piękny uśmiech? Akcja „A co ty byś sobie podarowała w prezencie”

Redakcja
Redakcja
5 grudnia 2016
Fot. iStock/mihailomilovanovic

Ostatnio coraz częściej można zauważyć, że bardzo wysoko zawieszamy sobie poprzeczkę. Obojętniej jakiej dziedziny życia ona dotyczy. Jak praca – to ta na najwyższym stanowisku albo z możliwością awansu, zapominamy, że nie żyjemy po to, by pracować, ale odwrotnie i że najważniejsze, to robić to, co kochamy… Jeśli myślimy o dzieciach – zapisujemy je na jak najlepsze i naszym zdaniem najpotrzebniejsze zajęcia. Poniedziałek piła, wtorek tenis, środa angielski i piłka, czwartek tańce i tenis, a w piątek basen. Weekend też zapełniamy, bo wydaje się nam, że tak trzeba, że tak powinniśmy. A gdyby tak spytać nasze dzieci – czego one dzisiaj chcą? To może okazałoby się, że pogrania wspólnie w jakąś grę, wyjścia na spacer, zrobienia wspólnie posiłku. A to takie proste i takie na wyciągnięcie ręki.

Chcemy wszystkiego mocno, głęboko i na maksa. Jeśli biegamy – to od razu maratony, jeśli kochamy – to na zabój i na zawsze, jeśli się przyjaźnimy to wyciskając tę przyjaźń jak cytrynę. Pytanie po co? Przecież szczęście możemy odnaleźć w drobiazgach. Nie musimy lecieć samolotem, żeby spojrzeć w niebo – wystarczy podnieść głowę i uśmiechnąć się do słońca. Nie potrzebujemy tłumu znajomych poklepujących nas po plecach – wystarczy uśmiechnąć się do obcej osoby, by poczuć, że nie jest się na świecie samemu. Nie trzeba biegać na fitness, stosować kolejnej diety, bo najważniejsze, by patrząc w lustro uśmiechnąć się do siebie.

A co, gdyby w prezencie podarować sobie taki właśnie uśmiech? By zamiast planować wyszukanych prezentów skupić się na tym, co jest na wyciągnięcie ręki – by móc siebie i innych obdarować przepięknym uśmiechem. Bywa, że wstydzimy się, bo naszemu uśmiechowi brakuje blasku, bo dostrzegamy pewne jego mankamenty. Ale to wszystko można dziś już zmienić. Spójrzcie, w naszej akcji do wygrania jest zabieg w klinice Uśmiech Zdrowia, który sprawi, że piękny, olśniewający i szeroki uśmiech stanie się naszą wizytówką.


 

🎄”A co ty byś sobie podarowała w prezencie?” – DOŁĄCZ DO AKCJI 🎄

ZADANIE KONKURSOWE: 

Wyślij do nas list: „A co ty byś sobie podarowała w prezencie”, w którym napisz, co ty byś sobie podarowała w prezencie i dlaczego. Przekonaj siebie i innych, że ty też zasługujesz na to, co najlepsze, a czasami może i nawet najbardziej szalone.

Listy prosimy wysyłać na adres [email protected] dołączając oświadczenie:

Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me.
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).

Nagrody: 

Nagrodzimy 40 autorów najciekawszych listów.

braster-logo

Braster – Twój najzdrowszy nawyk

Braster to innowacyjne w skali świata certyfikowane urządzenie medyczne, które pozwala na komfortowe i samodzielne badanie piersi w domu. Dzięki specjalnie opracowanej matrycy termograficznej urządzenie rejestruje ewentualne niepokojące zmiany w piersiach. Badanie trwa około 15 minut, jest bezbolesne i bezinwazyjne. Nie musisz martwić się, że zrobisz coś źle, bo Braster to także aplikacja na smartfona, która przeprowadzi Cię przez całe badanie i przypomni o kolejnym. Wykonane przez Ciebie termograficzne obrazy piersi zostaną przeanalizowane przez inteligentne algorytmy, a wyniki będziesz mogła sprawdzić na Twoim indywidualnym koncie w portalu www.braster.eu. Skuteczność Brastera została potwierdzona klinicznie.*

*Badania przeprowadzono na grupie około 2000 kobiet, w tym 1010 kobiet przebadano w ramach badań obserwacyjnych w latach 2013 – 2016

1x 1 urządzenie z abonamentem na 2 lata/ wartość 891zł

_DSC1193

_DSC1219

Czarne

1 x  voucher dla 2 osób na 2 dniowy pobyt w hotelu Czarny Potok Resort&SPA,  ze śniadaniami i obiadokolacjami do wykorzystania do końca czerwca 2017* (o wartości 1.600 zł)

_DSC1904_4_5_HDRDSC_6231_2_3_4_5_HDR

*z wyłączeniem ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA, SYLWESTRA I ŚWIĄT WIELKANOCNYCH.
Na podstawie art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 26 lipca 1991 roku o podatku dochodowym od osób fizycznych (tekst jedn. Dz. U. z 2012 r., poz. 361 z późn. zm.) wydanie nagród, o których mowa w ust.1 powyżej, podlega opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem dochodowym od osób fizycznych. Obowiązek podatkowy ciąży na Laureacie, wygrywającym nagrodę. W celu dopełnienia formalności, należy skontaktować się z organizatorem. Warunkiem wydania nagrody jest uregulowanie zaliczki na podatek dochodowy.

Logo PFP

 

Niezwykłe zestawy filiżanek firmy Ćmielów

1x zestaw dwóch filiżanek Minojska 

minojsa niebieska

Mat prasowe

minojska rozowa
1x zestaw dwóch filiżanek India 

photo_999_3830
1x zestaw dwóch filiżanek Art Deco 

Art Deco filiżanki (1)

PlantWear_logo_New

Zegarki Plantwear, to nowy trend w stylistyce i gwarancja najwyższej jakości, to wyróżniające się na rynku produkty, które są nie tylko funkcjonale, ale również skutecznie przyciągają uwagę. Wszystkie piękne, niepowtarzalne, ręcznie robione w Polsce.

1 x zegarek Urban Wenge 399 zł

Seria Urban – Wenge (3)

1 x zegarek Heritage – Dąb 399 zł

1 x zegarek Raw Double Silver Dąb 429 zł

logaziaja-02

Aby umilić jesienno-zimową pielęgnację włosów firma Ziaja proponuje najnowsze produkty z kuracji olejkowych, które nie tylko skutecznie pielęgnują włosy i skórę głowy, ale także nadają im otulający, elegancki zapach.

Kuracja olejkami arganowym i tsubaki wskazana jest szczególnie dla włosów suchych, zniszczonych oraz po zabiegach fryzjerskich. Szampon, satynowe serum oraz skoncentrowana maska zapewniają aktywną regenerację, odczuwalną gładkość oraz ochronę termiczną włosów podczas suszenia, prostowania czy modelowania.

Kuracja kaszmirowa z dodatkiem olejku amarantusowego przeznaczona jest do włosów cienkich, delikatnych oraz suchych lub normalnych. Preparaty aktywnie nawilżają włosy, zwiększają ich objętość, ułatwiają rozczesywanie oraz zapobiegają elektryzowaniu i puszeniu.

Po każdym myciu lub jako wykończenie fryzury Ziaja szczególnie poleca satynowe serum wygładzające i welwetowe serum nabłyszczające, które występują w postaci olejku do codziennej pielęgnacji, bez spłukiwania.

olejowe kuracje do włosów x780

10 x zestaw kosmetyków marki Ziaja. W skład zestawu nagród wchodzą:

– kaszmirowy szampon wzmacniający 300 ml

– kaszmirową skoncentrowaną maskę wzmacniającą 200 ml

– kaszmirowe welwetowe serum nabłyszczające 50 ml

– arganowy szampon wygładzający 300 ml

– arganowa skoncentrowana maska wygładzająca 200 ml

– arganowe satynowe serum wygładzające 50 ml

włosy argan kaszmir

logo KROSNO GLASS

3 x komplet do likieru – Liqueur

komplet-do-likieru

2 x komplet kieliszków do martini Elegance (komplet 6 szt.)

kieliszek-do-martini-elegance

2 x komplet kieliszków do wina białego Elegance

kieliszek-do-wina-elegance

2 x zestaw kieliszków do szampana Elegance

kieliszek-do-szampana-elegance

1 x zestaw: Świąteczne otulenie z Naturativ

Naturativ-Świąteczne_otulenie

W zestawie:

Otulające masło do ciała, 250ml –  to bogata pielęgnacja dzięki kompozycji naturalnych maseł i olejów roślinnych oraz urzekający aromat naturalnej wanilii i karmelu z nutką cytryny. Masło posiada apetyczną konsystencję lekkiego, tortowego kremu. Znakomicie się wchłania, a efekt nawilżenia i odżywienia skóry odczuwalny jest już po pierwszym użyciu.

Aromatyczna , naturalna Świeca Cynamon-Goździk-Pomarańcza, 200ml – uwalnia niezwykle ciepły aromat – słodki, lekko pikantny i zmysłowy. Kompozycja zapachowa olejków eterycznych: cynamon-goździk-pomarańcza zmniejsza napięcia nerwowe i łagodzi stres, sprzyja odprężeniu i relaksowi. Świeca składa się w 100% z ekologicznego wosku sojowego i naturalnych olejków eterycznych.

Zestaw zapakowany w piękny filcowy worek ze świąteczną zawieszką!

1 x Zestaw: Święta pachnące cytrusami z Naturativ

Naturativ-Święta_pachnące_cytrusami

W zestawie:

Stymulujący scrub cukrowy HOME SPA, 500ml – dokładnie złuszcza skórę, przywracając jej blask i świeżość. Zawarty w peelingu olej słonecznikowy nawilża i odżywia. Olejki rozmarynowy, grejpfrutowy  i cytrynowy poprawiają ukrwienie oraz odżywiają skórę, a olejek mandarynkowy pielęgnuje, tonizuje i uelastycznia. Śródziemnomorski aromat  Peelingu HOME SPA stymuluje zmysły i koi nerwy.

Bogaty Balsam do dłoni HOME SPA, 100 ml –  odżywia, nawilża, koi i naprawia skórę. Zawiera kombinację substancji o właściwościach naprawczych i zwalczających wolne rodniki oraz  kompozycję olei i maseł roślinnych, skutecznie odbudowujących warstwę lipidową skóry.  W naturalnym balsamie do rąk HOME SPA znajdują się substancje ochronne, które zabezpieczają skórę dłoni na długie godziny. Balsam idealnie się wchłania. Pachnie ziołowo i cytrusowo. Aromat jest mieszaniną olejków eterycznych.

Zestaw zapakowany w piękny filcowy worek!

logo_anna

Annabelle Minerals

to połączenie makijażu i pielęgnacji. Anna Szczerba, założycielka marki, postawiła sobie za cel stworzenie kosmetyków, które spełnią oczekiwania kobiet o skórach wrażliwych, alergicznych, problematycznych oraz po zabiegach kosmetycznych. Tak powstały naturalne produkty do makijażu, których skład opiera się o cztery mineralne składniki: rozświetlającą mikę, matujący tlenek cynku, kryjący i chroniący przed słońcem dwutlenek tytanu oraz nadające kolor tlenki żelaza.

3x zestaw, na który składają się:

Dwa cienie mineralne Vanilla & Chocolate

Podkład kryjący w odcieniu Golden Fair

Mineralny puder rozświetlający

Korektor mineralny Medium

pędzel do podkładu kabuki

pędzelek do nakładania cieni

oraz gąbeczka Softie w rozmiarze L

Annabelle Minerals_cien kolor_chocolate

Annabelle Minerals_cien kolor_vanilla

 Annabelle Minerals_Pedzel do podkladu 1DD-IMG_1456

USMIECH ZDROWIA _ LOGO _ PNG

1 x Voucher na zabieg czyszczenia zębów: scaling, piaskowanie oraz fluoryzacja. Termin wykorzystania vouchera: do 31.03.2017 / Wartość 250 pln

Piękny, szeroki i olśniewający uśmiech to nasza wizytówka. Białe i zdrowe zęby dodają nam pewności siebie i sprawiają, że częściej się uśmiechamy. To dzięki ładnemu i zdrowemu uśmiechowi przyciągamy do siebie ludzi i sprawiamy wrażenie bardziej otwartych, wesołych i pewnych siebie. Jak więc olśniewać uśmiechem nie tylko przy wigilijnym stole czy podczas zabawy sylwestrowej, ale również na co dzień? Wystarczy sprawić sobie prezent w postaci jednego z profilaktycznych czy też estetycznych zabiegów stomatologicznych. A dokładniej, sprawiać sobie takie prezenty systematycznie, bo tylko regularność w dbaniu o higienę jamy ustnej daje pożądane efekty.

Efekt białych i ładnych zębów – oczywiście, jeżeli nasze zęby są zdrowe – jest możliwy do osiągnięcia zarówno dzięki systematycznym profilaktycznym zabiegom stomatologicznym, takim jak skaling, czyli profesjonalne usuwanie osadu i kamienia nazębnego (przy użyciu lasera diodowego), piaskowanie (kolejny etap zabiegu higienizacyjnego, polegający na usunięciu wszystkich osadów i przebarwień np. z kawy, czy papierosów znajdujących się na zębach) i fluoryzacja (zapobiega próchnicy), jak również dzięki wybielaniu zębów laserem diodowym.

Zabieg wybielania zębów laserem diodowym – który jest kolejnym etapem dbałości o nasz piękny uśmiech po dokładnym oczyszczeniu zębów z płytki nazębnej i kamienia oraz uzupełnieniu wszystkich ubytków – polega na nałożeniu specjalistycznego żelu na powierzchnię zęba, a następnie aktywowanie go za pomocą światła lasera. To zabieg bardzo bezpieczny, ponieważ laser diodowy jest najlepiej przebadanym typem lasera.

GOMA8012

logo

1x komplet 5 garnków i patelni ze stali nierdzewnej z pokrywkami ODELO GREBLON

komplet-5-garnkow-i-patelnia-ze-stali-nierdzewnej-z-pokrywkami-odelo-greblon-i-12-el-_7

1x kawiarka elektryczna ciśnieniowa GAT GAIA

kawiarka-elektryczna-cisnieniowa-gat-gaia---kafetiera-na-64-filizanki-espresso_1

1x zestaw do grzanego wina

zestaw-do-grzanego-wina-krystynka-atena-ii-6-el-

semilac logo jpg

2 x zestaw świąteczny + zestaw startowy od Semilac (o wartości 314 złotych)

Szukasz idealnego prezentu dla bliskiej osoby, ale i dla siebie samej?  Wybierz jeden z zestawów Semilac i podziel się lakierami z przyjaciółką, siostrą czy mamą lub wykonajcie sobie wzajemnie manicure korzystając  z zestawu startowego Semilac.

Zestaw świąteczny Semilac:

W eleganckim pudełku znajdziecie dwa zupełnie nowe lakiery hybrydowe: Semilac 160 I’m not sure i Semilac 161 Something Nice. To kolory idealne dla wszystkich niezdecydowanych kobiet. Dodatkowo, ich biżuteryjny charakter sprawi, że manicure będzie uniwersalny i doskonale dopasowany do niemal każdej stylizacji.

W skład zestawu świątecznego wchodzi:

 • lakier hybrydowy Semilac 160 I’m not
 • lakier hybrydowy Semilac 161 Something Nice
 • lakier klasyczny Semilac 025 Glitter Red

opakowanie świateczne 025

Zestaw startowy Semilac:

W komplecie znajdziecie wszystko co potrzebne by wykonać perfekcyjny manicure. To doskonały sposób na wspólne spędzenie popołudnia czy wieczoru z siostrą lub przyjaciółką. Razem możecie stworzyć niezapomniane stylizacje i bawić się kolorami. Semilac ma ich w ofercie blisko 200.

W skład zestawu startowego wchodzi:

 • lampa Semilac LED 6W,
 • Semilac BASE
 • Semilac TOP
 • Lakier hybrydowy Semilac 026 My Love
 • odtłuszczacz Nail Cleaner Pure
 • Semilac Acetone
 • folie do usuwania lakieru hybrydowego
 • waciki bezpyłowe
 • Semilac Striper
 • blok polerski
 • pilniki do paznokci
Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Wendre_logo

1 x piękny i komfortowy zestaw pościeli Blommenslyst, składający się z:

1 x kołdra Blommenslyst w rozmiarze 155×200

2 x poduszka Blommenslyst 50×60.

koldra_blommenslyst_koperta poduszka_blommenslyst_zestaw

Poduszki i kołdry z linii Blommenslyst to wyrób medyczny, przeciwdziałają osadzaniu się roztoczy, a wysoka jakość wykonania została potwierdzona przez niemiecki Instytut Badawczy Hohenstein. Poszycie kołder i poduszek wykonano z przyjemnej w dotyku mikrofibry. Puszyste wypełnienie to włókna HCS, które wzbogacone silikonem utrzymują odpowiednią sprężystość kołdry i nie zbijają się podczas użytkowania. Nowoczesna technologia sprawia, że produkty Blommenslyst są przyjazne alergikom i można je prać w pralkach automatycznych.

Wendre_6483

logo_biale

1 x voucher o wartości 100 zł  na zakupy w Recman

DSC_7132 DSC_6013

logo polmed

3 x pakiet badań laboratoryjnych dla kobiet (o wartości 150 zł każdy).

W związku z okresem zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, POLMED S.A. przygotował specjalną ofertę świąteczną, dostosowaną do wieku pacjenta. W zakres pakietu wchodzą konsultacje lekarskie, badania diagnostyczne, badania laboratoryjne.

Świąteczny Pakiet badań to wspaniały pomysł na prezent świąteczny dla rodziny. Dbajmy o zdrowie nasze i naszych bliskich. POLMED oferuje możliwość dostarczenia Karty upominkowej z wybranym wariantem pakietu medycznego na wybrany przez Ciebie adres na terenie całego kraju. W celu skorzystania z usługi należy zabrać ze sobą dowód osobisty. Karta upominkowa  jest ważna 6 miesięcy od daty zakupu.

Co wchodzi w skład pakietu badań?

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Badania Laboratoryjne:
morfologia
OB
badanie ogólne moczu
glukoza
lipidogram
próby wątrobowe – ALT i GGTP
żelazo
TSH
elektrolity – sód i potas
kreatynina
kwas moczowy
CRP

Badania diagnostyczne:
EKG spoczynkowe
pomiar ciśnienia

Konsultacja lekarska – omówienie wyników

logo Ente Cafe

Do ośmiu najciekawszych listów, których autorki pochodzić będą z Warszawy dorzucimy coś słodkiego.  EnteCafe.pl to nowoczesna i profesjonalna pracownia cukiernicza, w której powstają ręcznie robione wypieki wypełnione po brzegi zaskakującym smakiem, którego nie można zapomnieć…Codziennie można u nas zamówić wybrane ciasto, a my dowozimy je pod wybrany adres na terenie Warszawy. Pieczemy chrupkie z zewnątrz i miękkie w środku bezy, kremowe i puszyste serniki, torty, tarty na słodko i słono oraz pyszne babeczki…Eat Me!

1x Tort bezowy z gruszką (6-8 porcji)
Pyszny tort bezowy z prażonymi orzechami laskowymi. Słodka i wykwintna, z sosem gruszkowo-czekoladowym. Po kawałku świat staje się lepszy:)

tort-bezowy-z-gruszka-4

1x Tort bezowy z mango (6-8 porcji)
Lekki tort bezowy z kremem mango. Krem na bazie bitej śmietany, nie za słodki i delikatny. Na wierzchu sos czekoladowy i kawałki mango. Pyszny tort przywołujący na myśl lato.

tort-bezowy-z-mango-4

1x Czekoladowy tort bezowy z kremem z owoców leśnych (6-8 porcji)
Idealne połączenie owoców i czekolady. Dwie czekoladowe słodkie bezy i lekko kwaskowy krem na bazie mascarpone. A do tego na wierzchu sos z belgijskiej czekolady. Czego chcieć więcej?

czekoladowy-tort-bezowy-z-kremem-z-owocow-lesnych-4

1x Tort bezowy z rabarbarem (6-8 porcji)
Trzypiętrowy tort bezowy z różowym, mocno rabarbarowym kremem. Wykończony niesłodzonym sosem malinowym. Okazały, idealny na wielkie okazje.

tort-bezowy-z-rabarbarem-4

1x  Tort bezowy Nikaletta (6-8 porcji)
Cudowny, lekko kwaskowy tort bezowy. Limonkowe bezy, dwa kremy – oba na bazie marakui – a do tego płatki białej i limonkowej czekolady. Oryginalny, wyrafinowany, na specjalne okazje.

tort-bezowy-nikaletta-4

1x Tort bezowy z musem czekoladowym i wiśniami (6-8 porcji)
Klasyczny tort bezowy z mocno czekoladowym musem. Dzięki dodatkowi wiśni nie za słodki. Dla tych, którzy lubią klasyczne połączenia smaków i czekoladę.

tort-bezowy-z-musem-czekoladowym-i-wisniami-4

1x  Czekoladowy tort bezowy z kremem kawowym (6-8 porcji)
Pyszny, czekoladowy tort bezowy. Z kawałkami czekolady w bezie, kremem kawowym i kardamonem. Wykończony gorzkim kakao i skórką pomarańczową. Nie za słodki, elegancki, idealny do kawy.

czekoladowy-tort-bezowy-z-kremem-kawowym-4

1x Kawowy tort bezowy z kremem toffi
Cudowny tort bezowy z aksamitnym kremem toffi i śliwkami w rumie. Chrupka z zewnątrz i miękka w środku kawowa beza z delikatnym kremem i sosem czekoladowo-rumowym. Ten tort robi wrażenie! Efekt uboczny: pomruk zadowolenia w czasie jedzenia.

kawowy-tort-bezowy-z-kremem-toffi-4

WAJNERT-logo

PLAY – zawsze pod ręką

Komplet praktycznych stolików projektu WAJNERT MEBLE o dwóch średnicach blatów będzie stanowił zgrany zespół w każdym domu. Trójnożni, funkcjonalni pomocnicy świetnie odnajdą się w nowoczesnym salonie i stylowej sypialni. Stoliki na zdjęciu posiadają olchowe nóżki oraz blaty w kolorze drogowej szarości i sygnalizacyjnej bieli.

PLAY-stoliki

Czas trwania akcji: 15.11.2016 – 12.12.2016. Wyniki akcji zostaną ogłoszone do dnia 20.12.2016

Regulamin akcji dostępny jest tutaj.


Zobacz także

Jak wyposażyć salon kosmetyczny? Te 5 elementów robi różnicę, dlatego stanowią absolutny must have nowoczesnego gabinetu

Jak przygotować skórę na nadejście jesieni?

Zapomnijcie o koszmarze z dzieciństwa, bo takiej wersji kawy zbożowej jeszcze nie znacie! Pyszne przepisy