Go to content

Podróżujesz z dzieckiem samochodem? To może uratować ci każdy wyjazd

Podróżujesz z dzieckiem samochodem? To może uratować ci każdy wyjazd

Podróżowanie z dzieckiem samochodem wymaga odpowiedniego przygotowania. Niezależnie od tego, czy wybieracie się w daleką podróż, krótką przejażdżkę, czy codziennie dojeżdżacie do szkoły lub przedszkola, warto zadbać o akcesoria, które i tobie i dziecku poprawią komfort jazdy.

Podróż z dzieckiem – bezpieczeństwo przede wszystkim

Przewożąc dziecko w samochodzie należy głównie zadbać o jego bezpieczeństwo. Jazda z dzieckiem regulowana jest przez przepisy prawne, które wymagają, by w aucie znajdował się fotelik. Bez fotelika może podróżować pociecha, która przekroczyła 150 cm wzrostu. Dawniej, kryterium zaprzestania jazdy w foteliku było osiągniecie 12 roku życia i uzyskanie
36 kg. Przepisy polskiego prawa jednoznacznie określają, że w pierwszym foteliku przeznaczonym dla dzieci od 0 do 13 kg, maluchy muszą jeździć tyłem do kierunku jazdy.

Teoretycznie, kolejny fotelik może być zamontowany przodem do kierunku jazdy, jednak zdaniem wielu specjalistów, maluchy powinny być przewożone tyłem, najdłużej jak tylko się da. Dlaczego? Tak jest zdecydowanie bezpieczniej. Dziecko zwrócone przodem jest bardziej narażone na uraz kręgosłupa i szyi. Oczywiście kwestia bezpieczeństwa w ogromnej mierze zależy również od jakości fotelika, dlatego należy wybierać wyłącznie produkty opatrzone odpowiednimi certyfikatami i atestami.

Akcesoria samochodowe niezbędne w podróży z dzieckiem

Akcesoria samochodowe, w które warto się zaopatrzyć podróżując z dzieckiem, spełniają wiele funkcji. Nie tylko umilają jazdę, ale sprawiają, że podróż staje się łatwiejsza i bezpieczniejsza.

  • Organizer na fotel

Przygotowując się do podróży z dzieckiem musimy pamiętać o zabraniu wielu rzeczy – poczynając od przekąsek i czegoś do picia, przez ubranie na zmianę czy pieluszki, aż po zabawki. Nie zapominajmy, że dzieci uwielbiają kolekcjonowanie drobiazgów, a dzięki organizerowi na fotel, podczas podróży będą miały wszystko pod ręką. Zabawki, przekąski i ubrania nie będą porozrzucane po całym samochodzie. Organizer w łatwy i szybki sposób montujemy na fotelu samochodowym. To jedno z tych akcesoriów, które doceniane jest zarówno przez dzieci jak i rodziców.

  • Lusterko samochodowe

To gadżet, który świetnie sprawdzi się podczas podróżowania z małymi dziećmi. Dzięki niemu obserwacja dziecka siedzącego w foteliku zamontowanym tyłem do kierunku jazdy będzie o wiele łatwiejsza i nie będzie zbyt mocno dekoncentrować kierowcy. Rodzic może zerkać i sprawdzać, jak zachowuje się maluch. Co więcej, łatwiej jest ocenić, czy płacz wymaga zatrzymania się i nakarmienia lub przewinięcia, czy jest tylko wynikiem chwilowego pogorszenie nastroju. Warto jednak pamiętać, że głównym zadaniem kierowcy jest skupienie uwagi na tym, by bezpiecznie prowadzić pojazd.

  • Rolety przeciwsłoneczne

W słoneczny dzień, jazda samochodem bez rolet przeciwsłonecznych jest niemalże niemożliwa. Skóra dziecka jest bardzo wrażliwa i delikatna, a tym samym jest szczególnie narażona na szkodliwe działanie promieni słonecznych. Choć w sklepach znajdziemy wiele modeli różniących się między sobą nie tylko kolorem, ale i sposobem montażu, to nie wszystkie osłonki spełniają swoje funkcje. Zatem na jakie rolety się zdecydować? Zamiast zwykłych osłonek wybierz rolety przeciwsłoneczne marki Royal Rascals.

Podróż z dzieckiem samochodem

– Rolety przeciwsłoneczne montowane na całą szybę pozwolą uniknąć prześwitów. Nie tylko doskonale chronią przed słońcem, ale też pomagają zachować prywatność podczas karmienia czy przebierania dziecka.
– Umożliwiają swobodne opuszczenie szyby.
– Posiadają filtr przeciwsłoneczny UV 40+ który gwarantuje brak dostępu słońca, przy zachowaniu pełnej widoczności dla malucha.
– Rolety można wyprać w pralce, co niestety w przypadku standardowych osłonek nie jest możliwe.
– Posiadają minimalistyczny design, a tym samym pasują do wnętrza każdego samochodu.

Akcesoria do auta na podróż z dzieckiem
  • Mata pod fotelik

To rozwiązanie, które coraz częściej doceniane jest przez rodziców podróżujących autem z maluchem. Matę montujemy pod fotelikiem dla dziecka, dzięki czemu fotel samochodowy chronimy przed uszkodzeniami mechanicznymi i zabrudzeniami. Mata pod fotelik marki Royal Rascals wykonana jest z wodoodpornego i plamoodpornego materiału. Gruba pianka zabezpiecza przed odkształceniami tapicerki. Co ważne, mata jest kompatybilna z systemem ISOFIX – jej montaż jest naprawdę szybki i łatwy. Składa się do małych rozmiarów, dzięki czemu łatwo ją przechowywać.

Podróż z dzieckiem autem

Każda rodzina ma własne, newralgiczne punkty w podróżowaniu z dziećmi, a tylko część z nas posiada sprawdzone patenty na to, by podróż minęła spokojnie. Warto zadbać o te ułatwienia, bo nerwy i stres to ostatnie, co jest nam w trakcie wyjazdu na wakacje, czy po prostu w podróż samochodem potrzebne.