Lifestyle

Prezent dla samotnej mamy… Wzruszająca reklama

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
12 grudnia 2017
Fot. Screen /kobieta.gazeta.pl
 

Uwielbiamy reklamy, które wzruszają, które dotykają głęboko naszych emocji. Tym razem spotem reklamowym, który obiegł świat jest historia samotnej matki, która ciężko pracuje i daje z siebie wszystko, by jej syn był szczęśliwy.

Czasami ma dosyć, płacze, czasami zasypia szybciej niż jej syn, zmaga się z rachunkami… I nawet nie zdaje sobie sprawy, ile dobrego daje swojemu dziecku. Dowiaduje się o tym w Święta Bożego Narodzenia, kiedy pod choinką znajduje dla siebie prezenty – zabutelkowane szczęście, radość, zabawę, miłość…

To my kreujemy nasz świat, a wyjątkowe chwile zbieramy przez cały rok, nie tylko w Święta. Zobaczcie.

 

Reklama IKEI została przygotowana na kanadyjski rynek, jednak okazała się być na tyle uniwersalna, że spodobała się ludziom na całym świecie.

źródło: kobieta.gazeta.pl


Lifestyle

Przyjrzyj się obrazkowi i powiedz, komu chcesz pomóc – ten test ujawni twoje cechy charakteru

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
12 grudnia 2017
Fot. Screen z Facebook/The Earth Tribe
 

Uważa się, że osobowość danej osoby można zidentyfikować poprzez prawie każdy podejmowany przez nią wybór. Na nasze decyzje, nawet te najprostsze, mają wpływ nasze cechy charakteru i zainteresowania. Ten tekst pozwoli ci przeprowadzić krótki test z wiedzy o sobie samym.

Przyjrzyj się dokładnie sytuacji przestawionej na rysunku. Komu chcesz pomóc?

Jeśli zdecydujesz się pomóc starszej pani: jesteś racjonalistą, a także osobą wysoce moralną. Osobom takim jak ty bardzo trudno zgodzić się z decyzjami podejmowanymi pod wpływem emocji. Masz wewnętrzny „barometr”, który pomaga ci odróżnić dobre od złego.

Jeśli postanowisz pomóc kotu: Jesteś osobą, która kocha towarzystwo każdego zwierzęcia. Według ciebie zwierzęta są bardziej szczere i bezradne niż ludzie. Wierzysz również, że nie każdy człowiek zasługuje na pomoc.

Jeśli zdecydujesz się pomóc człowiekowi z uszkodzonym samochodem: Jesteś pracowitą osobą, odpowiedzialną i poważnie podchodzącą do życia. Masz wielu przyjaciół, a co najważniejsze – potrafisz przewodzić innym, nie narzucając swojego zdania.

Jeśli zdecydujesz się pomóc młodej osobie z ciężkimi torbami: Naprawdę chcesz pomagać innym i czerpiesz z tego radość. A przy okazji, chcesz zwrócić na siebie uwagę i nie przegapisz okazji, aby udowodnić innym, jaki jesteś wspaniały ;).

 


Lifestyle

6 nawyków par w toksycznych związkach

Redakcja
Redakcja
12 grudnia 2017
Fot. iStock / stock-eye

Wiele par przeżywa momenty, w których trudno jest dojść do porozumienia. Gorsze chwile zdarzają się każdemu i w licznych przypadkach wzmacniają relację, ale wiele związków nie przetrzymuje poważniejszej próby. Istnieją również toksyczne związki, które wbrew logice trwają mimo wszystko. Ludzie, którzy w nich tkwią, nie są ze sobą szczęśliwi, ale nie potrafią lub nie chcą ich odpuścić. 

Krzywdzą się wzajemnie, oszukują i marnują swój czas, ale trwają przy sobie mimo wszystko. Takie toksyczne układy można rozpoznać po pewnych zachowaniach, które są normą dla tego typu osób.

6 cech, które są charakterystyczne dla związku toksycznych ludzi

1. Obopólne kłamstwa

Związek dwojga toksycznych osób może być przesiąknięty kłamstwami. W takim związku ani jedna, ani druga osoba nie są zainteresowane szczerością. Okłamują siebie nawzajem bez większych wyrzutów sumienia, jednocześnie sprawdzając partnera, by złapać go na oszustwie.

2. Chorobliwa zazdrość

Nieuzasadniona zazdrość przeplatana wzajemnymi pretensjami oraz awanturami, są na porządku dziennym. Ponieważ  partnerzy sobie nie ufają, sprawdzają telefony, kontrolują maile, szpiegują podczas wyjść, wyszukując powody do rozpętania piekiełka.

3. Niezdrowa rywalizacja

Próba ciągłego udowodnienia własnej wyższości nad partnerem towarzyszy toksycznym związkom. Nieustająca rywalizacja i wieczne przepychanki o to, kto będzie rządził, to norma w patologicznych relacjch.

4. Wieczne pretensje

Zawsze znajdzie się pretekst do wyciągnięcia „brudów”. Wzajemne żale, pretensje oraz fatalna atmosfera dają się we znaki nie tylko parze, ale i otoczeniu.

5. Egoistyczne myślenie

Każdy partnerów myśli wyłącznie o sobie, o własnej wygodzie i pragnieniach, a nie o ogólnym interesie pary. Brak troski jest częstym zachowaniem w niezdrowych relacjach, w których brakuje jednocześnie poczucia przynależności i bezpieczeństwa.

6. Odgrywanie ról

Partnerzy nie potrafią się otworzyć, zakładają maski i grają przed sobą, udając innych niż są w rzeczywistości.  Ukrywają swoje emocje, nie chcąc, bądź nie potrafiąc o nich szczerze powiedzieć. A to nie pozwala na oczyszczenie i próby naprawy relacji


 

www.boska.pl


Zobacz także

Sekrety makijażu według Magdy Pieczonki

Sekrety makijażu według Magdy Pieczonki – makijażystki gwiazd

Rozwiązanie akcji #ŁapENDORFINY

Jak wyrwać się z przeszłości? Zrób to w czterech krokach i ciesz się tym, co dzisiaj cię spotka