Go to content

Po co dziewczynce przyjaciółka? Jak pomóc córce zbudować taką relację?

Fot. Materiały WeGirls

Odpowiedź wydaje się oczywista. Każdy z nas potrzebuje bratniej duszy. Nasza córka, poza nami czy rodzeństwem potrzebuje grona koleżanek i tej przynajmniej jednej dziewczynki, którą może obdarzyć mianem przyjaciółki. A co za tym idzie – zaufaniem. Bawić się z nią, dzielić radości i troski, powierzać sekrety. Zwykle w tym wieku relacje przyjacielskie nawiązują się naturalnie. Czasami jednak wyjątkowo nieśmiałe czy introwertyczne dziewczynki warto wspomóc w poszukiwaniu i budowaniu przyjaźni. Bo każda dziewczynka potrzebuje przyjaciółki.

Ogromną pomocą przy pokazaniu córce jaką wartością może być przyjaźń są lalki WeGirls oraz świat, który wokół nich został wykreowany.

Lalki same w sobie mogą na chwilę stać się przyjaciółką dla dziewczynki i zainspirować ją do poszukiwań bratniej duszy w realnym świecie. Bo lalki WeGirls to dziewczynki z którymi na pewno chciałaby się zaprzyjaźnić, a i ty powitałabyś z radością taką koleżankę w gronie jej znajomych.

Fot. Materiały WeGirls

Fot. Materiały WeGirls

Lalki są urocze, wyglądają jak małe dziewczynki – zwyczajnie i naturalnie. Uśmiechnięte, niektóre piegowate, inne noszące okulary, o różnych kolorach włosów (często potarganych) i skóry. Wzmacniają przez to poczucie pewności siebie bawiących się nimi dziewczynek. Pokazują, że naturalne piękno, różnorodność i indywidualizm to najważniejsze wartości i zalety. Uczą otwartości i inspirują.

Materiały WeGirls

Materiały WeGirls

Nawet dodatki, które możemy dokupić do lalek mogą pomóc w walce z kompleksami. Poza standardowymi akcesoriami jak ubrania czy sprzęt sportowy, znajdziemy tu też wózek inwalidzki, kule czy gips. Pomoże to oswoić się z innością lub trudnymi sytuacjami w życiu każdego. Inne akcesoria wskazują na to jaką wartością jest indywidualizm. Pokazują jak ważne są pasje (np. konik i strój do konnej jazdy, skuter, akcesoria sportowe), inspirują do rozmów o przyszłości (zestaw – strój chirurga).

Fot. Materiały WeGirls

Fot. Materiały WeGirls

Dzięki serii literackiej, której są bohaterkami, czy blogów dostępnych na platformie „Klub Dziewczyn Świata” dziewczynka może odkryć, że warto mieć przyjaciółkę, z którą będzie się śmiać, bawić, rozwiązywać problemy ale też…  zmieniać świat. Bo WeGirls inspirują do tego, by z dobrych uczynków zrobić swoje satysfakcjonujące hobby. „Klub Dziewczyn świata” jest pełen dobrych emocji, inspiracji i co najważniejsze – jest otwarty dla wszystkich. Społeczność, która buduje się wokół tych wyjątkowych lalek jest doskonałym miejscem na znalezienie bratniej duszy. Integruje bowiem dziewczynki zainteresowane drugim człowiekiem, zaangażowane w różne akcje inicjowane przez Fundację Przyjaźni Wegirls – (np. przekazywania obciętych włosów na peruki dla chorych na nowotwory). Takie działania, odkrywanie, że nawet mały gest może zmienić świat dodaje pewności siebie i inspiruje.

Materiały WeGirls

Materiały WeGirls


Artykuł powstał we współpracy z WeGirls