Macierzyństwo Nastolatek

Nigdy nie będę mamą idealną. Ale pozwalam, by moim dzieciom rosły skrzydła

Redakcja
Redakcja
26 maja 2020
Fot. iStock/ChristinLola
 

Nie jestem idealną mamą. Nie mam w szafie stroju supermenki, która tłumaczyłaby to, że wszystko w życiu ogarniam na sto procent – pracę, dom, przyjaciół i macierzyństwo. Bo nie ogarniam. 

 

Jestem mamą, która mówi, że ma dość, że nie ma siły. Kładzie się po południu na kanapie i prosi swoich synów, żeby dali jej chwilę na drzemkę, bo nie jest w stanie nic zrobić. 

 

Jestem mamą, która dwa dni potrafi zostawić pranie w pralce i dopiero, gdy dzieciom brakuje czystych majtek, przypomina sobie o nim. 

 

Jestem mamą, która, gdy dzieci były małe nie lubiła układać klocków lego, bawić się samochodami i lepić z plasteliny dziwnych stworów. 

 

Jestem mamą, która czasami coś obiecuje, ale nie dotrzymuje słowa, bo dzień ją zaskoczył, bo nadmiar obowiązków tak różnych od macierzyństwo tak obciążył, że energii brak na spełnienie obietnicy. 

 

Jestem mamą, która czasami nie robi śniadań. Zwłaszcza teraz, gdy dzieci wstają później, a ja już jestem w szale swojej własnej pracy. Cóż, są duzi, mogą się sami ogarnąć. 

 

Jestem mamą, która nie sprawdza Librusa, nie pyta o oceny, nie ciśnie, żeby się uczyli, bo bez nauki niczego nie osiągną. Mam w nosie oceny, bo przecież nie one są miarą ich wiedzy, inteligencji i bystrości. 

 

Jestem mamą, która chwilami nie ogarnia swojego życia, traci nad nim kontrolę. Która stawia swoje dzieci przed trudnymi sytuacjami, przemeblowując nagle ich życie całkowicie, zmieniając miejsce zamieszkania, kolegów, szkołę. Bo czuje, że to dla niej będzie lepsze. 

 

Jestem mamą, która nie udaje. Gdy jestem zła – mówię, gdy mi przykro – płaczę. Gdy jestem rozczarowana – nie ukrywam tego. 

 

Jestem mamą, dla której porządek w pokoju moich dzieci nie jest najistotniejszą w ich i w moim życiu sprawą. Może jedynie czepiam się mycia zębów. 

 

Bycie mamą, nie jest dla mnie rolą do odegrania. Jest towarzyszeniem moim dzieciom w ich wędrówce przez życie. Byciem obok, wsparciem i pełną akceptacją. Miłością bezwarunkową, która jednak pozwala dostrzec błędy, które ja i moje dzieci popełniamy. Ale pozwalam im na te błędy, bo przecież na nich nauczą się życia najlepiej. 

 

Pozwalam im wykrzyczeć swoje emocje, żale i frustracje. Zbuntować się, kiedy mają taką potrzebę, zamknąć się w pokoju z telefonem, pograć w gry, ale tylko dla ich wieku przeznaczone – o co się wkurzają. Jestem im wdzięczna za to, że mi ufają, że się nie boją powiedzieć o swoich porażkach, lękach. Że dzwonią, gdy mają problem, choć wiedzą, że ode mnie otrzymają jedynie, albo aż – wsparcie, a nie gotowe rozwiązanie. 

 

Jestem mamą, która zabiera ich w miejsca, które kocha, poznaje z ludźmi, którzy są dla niej ważni. Która pomimo własnych lęków otwiera im kolejne drzwi i możliwości, jednocześnie obserwując, jak wiele im to daje. 

 

Wiem, kiedy są smutni, kiedy coś ich gryzie, kiedy z czymś sobie nie radzą. Jestem mamą uważną na ich emocje. Mamą, która pomimo swoich własnych braków, odkłada wszystko, gdy chcą porozmawiać, przytulić. Na przytulanie się zawsze jest czas i miejsce. I oni o tym wiedzą, bo nieustannie im to powtarzam. Tak jak to, że ich kocham najbardziej na świecie i że obojętnie co by się nie działo, zawsze jestem. Nie mogą się jedynie tego domyślać, muszą to słyszeć wciąż i wciąż, żeby nie zapomnieć, że w sytuacji dla nich trudnej, kryzysowej, mogą na mnie liczyć, nie bać się oceny, wyśmiania, zmarginalizowania ich problemów. 

 

Jestem mamą, która dzięki swoim dzieciom staje się lepszym człowiekiem, ucząc się od nich wielu rzeczy, dostrzegając te, które tylko widać dziecięcym okiem, potrafiąc się zatrzymać i zachwycać najmniejszymi rzeczami.

 

Jestem mamą, która ze starszym synem może podyskutować o tym, w co wierzy ktoś, kto nie wyznaje żadnej religii i spierać się na temat polityki. Mamą syna, który ma odwagę walczyć o swoje prawa pisząc pytania do różnych organizacji dochodząc swoich praw. Mamą wariata, który tańczy, śpiewa, ma swoją ukochaną pasję, w której wie, że ma moje stuprocentowe wsparcie, ale nie jest to kwestią spełniania moich ambicji. 

 

Jestem mamą, która pozwala swoim dzieciom być sobą i wiecie co, z tego najbardziej jestem dumna, patrząc, jak przy mnie rosną im skrzydła, bo na nich wylecą w świat, a ja nie będę musiała martwić się, czy dadzą sobie radę. 


Macierzyństwo Nastolatek

Wiesz Mamo… kiedy będę już dorosła, będę taka jak Ty! Akcja #BeMumSelf

Listy do redakcji
Listy do redakcji
26 maja 2020
Akcja #BeMumSelf
Fot. iStock
 

W tym szczególnym dniu, 26 maja, jak w żadnym innym w roku…pęka moje serce z tęsknoty.
Mimo upływu 4 lat, odczuwam ogromną stratę jaką jest ,,Matczyna Miłość”.

Stoję przy Twym grobie Mamo, łzy płyną po mych policzkach, kolejno zadaję pytania:
,,Gdzie teraz jesteś”?
,,Czy jeszcze Cię kiedyś zobaczę”?
Tak bardzo chciałabym cofnąć czas, wtulić się w Twe ramiona, porozmawiać, pośmiać się, a nawet popłakać. Choć na kilka chwil być małą dziewczynką, po to aby Cię zobaczyć.
Zamykam oczy.

Wiesz Mamo… kiedy będę już dorosła, będę taka jak Ty!
Będę kochała swoje dzieci ponad wszystko!
Będę uczyła je życia, pozytywnego myślenia, lojalności, życzliwości, dobroci oraz miłości.
Będę się z nimi bawiła i spędzała każdą wolną chwilę.
Będę śpiewać im piosenki i czytać bajki na dobranoc.
Będę przytulać i całować. Zawsze będę je kochać.
Wszystkie chwile które spędziłam z Tobą są dla mnie niezwykle cenne…Nigdy o Tobie nie zapomnę. Kocham Cię Mamo.

,,Mama to miękkie ręce. Mama to melodyjny głos, to chuchanie na uderzone miejsce. Mama to samo dobro i sama przyjemność. Coś, co dobrze jest mieć w każdej chwili życia koło siebie, dookoła siebie, gdzieś na horyzoncie.” M. Wańkowicz

Jestem Matką dwójki dzieci, jeszcze na tyle małych że nie znają gorzkiego smaku życia. Przede mną wiele trudnych wyzwań, zadań i rozmów. Pragnę aby moje dzieci były szczęśliwe. Mimo przeciwności losu były silne i walczyły o siebie, o swoje rodziny i szczęście. Wiem, że nie zawsze życie układa się tak jakbyśmy tego chcieli, czasem musimy zmierzyć się czymś bardzo przykrym i niespodziewanym.

Moim marzeniem jest, aby towarzyszyć im na każdym etapie ich życia. Mam nadzieję że dożyję wnuków i będę obchodziła jeszcze kiedyś ,,Dzień Babci”.
Kochająca Mama.

#BeMumSelf – zostań najpierw mamą dla samej siebie – O AKCJI

Wyobraź sobie, że ty jesteś za siebie odpowiedzialna, co byś dla siebie zrobiła, jak zaopiekowałabyś się tą małą dziewczynką, która jest w tobie. Co byś jej chciała powiedzieć, co dla niej zrobić? Poczujmy się mamami, spójrzmy na nasze macierzyństwo całkowicie od środka i dajmy sobie przestrzeń na to, by nazwać to, czego w głębi duszy pragniemy, o jakiej mamie marzymy i w efekcie – jaką same byśmy chciały być.

A gdy już o tym pomyślisz – napisz do nas!

Piszcie do nas, anonimowo jeśli chcecie. Wybrane listy opublikujemy, a niektóre z nich nagrodzimy, dzięki naszym wspaniałym Partnerom.

Prace przesyłajcie na adres [email protected] wpisując w temacie wiadomości „#BeMumSelf ” oraz z informacją, jak chcecie zostać podpisane (w przypadku braku informacji, list podpiszemy pierwszą literą imienia lub nicku).

Prosimy o dołączenie w treści wiadomości poniższego oświadczenia:
Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me.
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora oraz Sponsorów konkursu, swoich danych osobowych, uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych i RODO.

NAGRODY:

10 x zestaw kosmetyków Lumissima Dr Irena Eris składający się z:

1 x Brightening & Anti-Aging Day Cream SPF 20

Krem do codziennej pielęgnacji skóry z przebarwieniami, o niejednolitym kolorze, pozbawionej blasku. Zawiera unikalną technologię rozjaśniającą Pigment-Block Complex, peptydy pobudzające produkcję kolagenu, ceramidy zapobiegające utracie wilgoci oraz filtr SPF 20 chroniący skórę przed szkodliwym działaniem promieni UV, które są jednym z głównych czynników powodujących przebarwienia. Stosowany regularnie ujednolica koloryt skóry, chroni ją przed hiperpigmentacją, nawilża, zmiękcza, wygładza zmarszczki, odmładza wygląd całej twarzy. Idealny pod makijaż.

Cena: 185 PLN / 50 ml

1 x Whitening & Regenerating Night Cream

Krem do codziennej wieczornej pielęgnacji skóry z przebarwieniami, o niejednolitym kolorze, pozbawionej blasku. Zawiera unikalną technologię rozjaśniającą Pigment-Block Complex, peptydy pobudzające produkcję kolagenu, emolienty i ceramidy zapobiegające utracie wilgoci. Stosowany regularnie ujednolica koloryt skóry, chroni ją przed hiperpigmentacją, nawilża, zmiękcza, wygładza zmarszczki, odmładza wygląd całej twarzy. Intensywnie regeneruje skórę nocą, zapewniając jej zdrowy, promienny wygląd po przebudzeniu.

Cena: 195,00 PLN / 50 ml

1 x Luminizing Age Correcting Day Serum

Intensywne serum na dzień rozjaśniające przebarwienia i dodające skórze blasku. Zawiera unikalną technologię rozjaśniającą Pigment-Block Complex oraz peptydy pobudzające produkcję kolagenu. Intensyfikuje działanie kremu na dzień, natychmiastowo nadaje skórze promienny blask i zdrowy kolor. Regeneruje, nawilża, zapewnia skórze miękkość i gładkość. Do stosowania pod krem na dzień z gamy Lumissima, doskonale nadaje się pod makijaż.

Cena: 175 PLN / 30 ml

www.sklep.drirenaeris.com

drirenaeriscosmetics

drirenaeris

 

3 x zestaw nagród ze sklepu eyes69.com, składający się z:

1 x voucher na zakup okularów sklepie online eyes69.com  o wartości 500 zł

Fot. Materiały prasowe

Nagrody do realizacji online lub w stacjonarnym sklepie w Wola Park w Warszawie. Zarówno na okulary przeciwsłoneczne oraz na oprawy i szkła korekcyjne. 

1 x przyłbica ochronna  Mask69

Fot. Materiały prasowe

www.eyes69.com

eyes69official

eyes69com

1 x Komplet dwóch sztuk poszewek pikowanych z welwetu 

1 x Obraz na płótnie Peacock Eye

1 x komplet zasłon na taśmie marszczącej (2 szt.)

2 x Etui na tablet / kosmetyczka Velvet Green

 

www.dekoria.pl

Dekoriapl

dekoriapl

 

5 x bon podarunkowy na zakupy w sklepie vippidesign.com o wartości 200 zł

10 x zestaw 4 maseczek (do wyboru ze strony) 

vippidesign.com

VippiDesignPolska

vippidesign

Akcja trwa od 26.05 do 19.06.2020 roku. Wyniki zostaną opublikowane do 29.06.2020 roku. Regulamin akcji dostępny jest tutaj.


Macierzyństwo Nastolatek

Eveline Men X-treme – męska pielęgnacja każdego dnia

Redakcja
Redakcja
26 maja 2020
Eveline Men X-treme
Fot. Materiały prasowe

Mówi się, że mężczyźni są gruboskórni, a męska pielęgnacja ogranicza się tylko to wody i mydła. Okazuje się, że skóra panów jest znacznie grubsza i mocniejsza od kobiecej. Wolniej się starzeje, ale ma też skłonności do przetłuszczania, trądziku i podrażnień. Obecnie każdy nowoczesny mężczyzna dba o siebie i przykłada coraz większą wagę do kondycji swojej skóry. Seria kosmetyków Eveline Men X-treme to odpowiedź na potrzeby mężczyzn. Jak dbać o męską skórę? Podpowiadamy.

Czym różni się skóra męska od damskiej?

Główną różnicą pomiędzy męską a damską skórą ma tutaj działanie testosteronu, czyli męskiego hormonu, który odpowiada m.in. za grubość skóry, owłosienie i większą ilość gruczołów łojowych. To właśnie testosteron sprawia, że męska skóra starzeje się wolniej i jest grubsza nawet o 25% i jest bardziej odporna na działanie czynników zewnętrznych. Większa ilość gruczołów łojowych sprawia, że skóra u panów jest mniej podatna na utratę wody. Niestety mężczyźni są w większym stopniu narażeni na różnego rodzaju wypryski i stany zapalne. Eveline i jej seria Men X-treme to odpowiedź na wszystkie męskie potrzeby. Formuła, skład i działanie spełni wszystkie potrzeby nowoczesnych mężczyzn, którzy od kosmetyków oczekują natychmiastowego działania, kompleksowej pielęgnacji i przyjemnego zapachu.

Dlaczego warto dbać o skórę?

Męska skóra pomimo tego, że jest mocniejsza i grubsza od kobiecej potrzebuje codziennego wsparcia. Czasy, gdzie mężczyznom wystarczył tylko prysznic już dawno minęły. Pewny siebie mężczyzna dba o siebie i zwraca uwagę na swój wygląd. Panowie szczególną uwagę zwracają na kondycję skóry twarzy. Zadba cera to prawdziwy atut. By jednak skóra utrzymana była w dobrej kondycji należy używać kosmetyków, które spełniają wszystkie męskie potrzeby.

Co szkodzi skórze? Zaliczamy do tego przede wszystkim czynniki zewnętrzne jak słońce, zanieczyszczenia powietrza, zmieniające się warunki atmosferyczne oraz dym z papierosów, alkohol, zła dieta i stres. Tylko świeży i młody wygląd dodaje energii w realizowaniu codziennych celów. Niestety zwykłe kremy nie gwarantują spektakularnych efektów. Firma wie o tym i właśnie dlatego powstała seria Men X-treme, które kompleksowo wspierają męską cerę. Skuteczna pielęgnacja opiera się m.in. na oczyszczeniu, tonizowaniu, nawilżeniu i odżywieniu. Wszystko to zapewniają nowe „ekstremalnie” męskie.

Eveline Men X-treme – w każdej męskiej kosmetyczce

Szybki prysznic, żel do mycia i dezodorant już nie wystarczą. Nowocześni, pewni siebie panowie oczekują czegoś więcej. Seria Men X-treme to kosmetyki, które w pełni spełnią wszystkie oczekiwania panów i kompleksowo zadbają o ich skórę. Do wyboru mamy m.in.:

Eveline Men X-treme – krem przeciwzmarszczkowy intensywnie nawilżający anit-age

Ujędrniająca formuła zawarta w tym kremie ma za zadanie wielokierunkowo działać na zmarszczki i opóźnia procesy starzenia się skóry. Krem nawilża, odżywia, zwiększa elastyczność, dostarcza energii o zapewnia świeży wygląd każdego dnia. Regularne stosowanie pobudza procesy związane w odnową naskórka (regeneruje, ujędrnia i napina). Konsystencja tego kosmetyku jest lekka i nietłusta. Łatwa aplikacja i szybka wchłanialność spodoba się mężczyznom, którzy szybko i kompleksowo chcą zadać o swoją skórę.

Eveline Men X-treme – lekki żel nawilżający air less

Jak szybko i sprawnie ukryć oznaki zmęczenia? Ten lekki żel sprawi, że w każdej sytuacji będziesz gotowy do działania. Kosmetyk zawiera BIO guaranę, żeń-szeń i witaminę C, która zapewnia natychmiastowy efekt pobudzenia skóry. Krem przywraca skórze energię i zmniejsza wszelkie oznaki starzenia jak np. zszarzałą cerę, cienie pod oczami, szorstkość skóry oraz zaczerwienienia. Żel z serii Men X-treme to także potężna dawka nawilżenia nawet do 48 godzin.

Eveline Men X-treme – łagodzący krem silnie nawilżający

krem Eveline Men X-treme

Fot. Materiały prasowe

To multifunkcyjny, łagodzący krem nawilżający, który przeznaczony jest do pielęgnacji twarzy, ciała i rąk. Receptura została wzbogacona o kojące substancje aktywne. Krem nawilża, regeneruje i łagodzi objawy podrażnienia. W składzie znajdziemy m.in. aloes, wyciąg z rumianku i d-panthenol. Zaletą tego kosmetyku jest to, że nie pozostawia tłustej warstwy i zapewnia niesamowity efekt chłodzący.

Eveline – nowoczesne kosmetyki dla mężczyzn

Eveline Men X-treme to nowoczesne kosmetyki, które spełniają wymagania każdego mężczyzny. Firma wie co potrzebne jest mężczyznom w codziennej pielęgnacji. W trosce o męską skórę dostępne są serie Men X-treme: Sensitive, Pure, Energy, Anti-Age oraz Active Care. Wszystkie te kosmetyki łączy jedno – skuteczność i kompleksowe działanie. Te „ekstremalnie” męskie kosmetyki udowodnią, że codzienne zabiegi pielęgnacyjne staną się przyjemnością i sprawią, że każdy mężczyzna stanie się pewny siebie. Realizuj swoje cele zawodowe oraz prywatne i wyglądaj przy tym niesamowicie. Przez jakiś czas panował stereotyp, że dbanie o siebie jest niemęskie – teraz jest wręcz przeciwnie. Zburzone zostają niedomówienia i jednocześnie zapewnia się mężczyznom kosmetyki, które kompleksowo zadbają o ich skórę.


Artykuł sponsorowany


Zobacz także

Cukry naturalne i dodane w diecie najmłodszych. Wszystko, co musisz o nich wiedzieć

Chcę, żeby dziewczynki na całym świecie wiedziały, że… Ten plakat podbił nasze serca

Czego boją się dzieci i jakie wyzwania przed nimi stoją, zależnie od wieku