Go to content

Mark Zuckerberg: Chcę by moje dziecko żyło w lepszym świecie. Twórca Facebooka wita na świecie córkę i przekazuje 99% akcji na wsparcie rozwoju świata

Fot. Screen z Facebooka / Mark Zuckerberg

Ogłosili światu, że zostali rodzicami. Chcą budować lepszy świat dla swojej córki i jej pokolenia, dlatego na swoim profilu Mark Zuckerberg oświadczył, że przekazuje 99% swoich akcji Facebooka, co dzisiaj stanowi około 45 miliardów dolarów, na wsparcie różnych dziedzin rozwijającego się świata.

Rodzice narodzonej Max Zuckerberg napisali list do swojej córki. Podkreślają w nim, że każdy ma prawo do życia w lepszym świecie, a naszym moralnym obowiązkiem jest zadbać, by naszym dzieciom żyło się lepiej. Nadzieję na to niesie rozwijająca się medycyna i nauka oraz postęp technologiczny. Mark Zuckerberg podkreśla, że jako rodzice kolejnego pokolenia powinniśmy skupiać się na wsparciu ludzkiego potencjału i promowaniu równości. Pisze w liście do córki, że powinniśmy pochylić się nad rozwojem przedsiębiorczość, zwracać większa uwagę na wykorzystanie czystej energii. Powinniśmy dążyć do zniesienia ubóstwa, zapewnić wszystkim ludziom na całym świecie dostęp do podstawowej opieki zdrowotnej, inwestować w rozwój medycyny. Zuckerberg zwraca uwagę, że inwestycje należy planować długoterminowe, patrzeć w przyszłość, a nie ograniczać się jedynie do tego co tu i teraz.

Pisze: „Musimy odrobić lekcje na jutro”, dla kolejnego pokolenia, doskonalić to, co już osiągnęliśmy i uczyć się. Twórca Facebooka pisze również o znaczeniu nowych technologii dla rozwoju świata. Podkreśla, jak ważny jest dostęp do internetu, którego nie posiada nadal ponad 4 mld ludzi.

Zuckerberg mówi o tym, jak ważne jest zadbanie o spokojne dzieciństwo naszych dzieci. Traumatyczne przeżycia negatywnie wpływają na nasz rozwój już od urodzenia.

„Zdrowie zaczyna się wcześnie: od kochającej rodziny, zdrowego odżywiania i rozwoju w bezpiecznym i stabilnym środowisku” – pisze.

Mark Zuckerberg porusza wiele kwestii, które już teraz mają wpływ na to, jak będzie wyglądać życie naszych dzieci w przyszłości. I nie jest to pusty apel. Zostając rodzicem Zuckerberg poczuł na sobie odpowiedzialność za to, jak będziemy kształtować nasz świat. Przekazuje 99% naszych akcji Facebooka na rozwój różnych dziedzin życia zdając sobie sprawę, że jest to kropla w morzu potrzeb.

„Max, kochamy Cię i czujemy wielką odpowiedzialność, by uczynić świat lepszym miejscem dla Ciebie i wszystkich dzieci. Życzymy Ci, by twoje życie wypełnione było miłością, nadzieją i radością. Nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, co można wnieść do tego świata”. Pisze pod koniec listu do swojej córki Mark Zuckerberg.

W ciągu najbliższych tygodni właściciel Facebooka ma podać szczegóły dotyczące wykorzystania przekazywanych przez niego środków.


Cały list możecie przeczytać poniżej.

Priscilla and I are so happy to welcome our daughter Max into this world!For her birth, we wrote a letter to her about…

Posted by Mark Zuckerberg on 1 grudnia 2015