Go to content

Jedziemy na wakacje. Podróż z dzieckiem – jak ją umilić?

fot. iStock

Już za chwilę ruszymy na wakacyjne wyprawy. Przy obecnych cenach biletów lotniczych, wielu rodziców postawi na transport samochodowy lub pociąg. Jak przetrwać tę, często długą, podróż? Oto 5 ciekawych zabawek, które warto zabrać ze sobą. Są pomysłowe, małe i zajmują uwagę dziecka na dłużej:

Na początek zabawki do zadań specjalnych. Big Adventures od Little Tikes to seria sprytnych, wielofunkcyjnych pojazdów. W jej skład wchodzi łódź podwodna, Sarafi SUV i łazik marsjański. A w nich ukryte narzędzia – w jednym wizjer, wybierak do wody i sitko, w drugim lornetka ukryta w kołach, kompas i latarka. A w trzecim żuraw na magnes, mikroskop i chwytak. Takie cuda zajmą uwagę małego odkrywcy nie tylko w drodze na wakacje, ale także podczas wakacyjnych przygód w terenie.

Dla przyszłych adeptów sztuk medycznych Little Dutch – Zestaw do zabawy z lalką Doktor. W materiałowej walizce znajdziemy termometr, strzykawkę, plastry, czepek pielęgniarski a także małego pacjenta, któremu można opatrzyć ranę, zmierzyć temperaturę i pomóc wyzdrowieć. A w razie potrzeby zmienić walizkę w szpitalne łóżko!

Kolejna propozycja cieszyć się może znakiem Zabawki Roku 2023. TIMIO – Zestaw startowy + 5 dysków to sprzęt do nauki języków w formie interaktywnej zabawki. Za pomocą bajek, kołysanek a także quizów wciąga najmłodszych w świat języków obcych – aż 8!

Dla starszych urlopowiczów ciekawa może okazać się Gra Matematyczna Mobi. To krzyżówka matematyczna, która rozwija pasję dziecka do matematyki. Naszym celem jest jak najszybsze stworzenie równań matematycznych, poprzez połączenie ich w układ podobnym do krzyżówki. Drżyjcie rodzice, jeśli staniecie do wyzwania!

Jeśli wybieramy się w podróż we dwójkę, warto spakować 4Mation. To wciągająca gra logiczna. Jej celem jest ustawienie 4 kostek swojego koloru w jednej linii poziomej, pionowej lub ukośnej. Nie jest to takie łatwe, bo dokładana kostka musi dotykać bokiem lub rogiem do ostatniej kostki przeciwnika.

Udanej zabawy!