Pielęgnacja Uroda

Większość z nas popełnia ten błąd goląc pachy!

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
5 maja 2019
Fot. iStock / AdamRadosavljevic
 

Co to za filozofia ogolić pachy? Wystarczy pod prysznicem przeciągnąć maszynka i gotowe… A jednak! Okazuje się, że większość z nas popełnia ten sam, podstawowy błąd!

Wcale tym razem nie chodzi o starą maszynkę, czy golenie na sucho – choć to niekwestionowane grzechy podczas golenia jakiejkolwiek części ciała. Zastanawiałaś się kiedyś, w jakim kierunku golisz włosy pod pachami i dlaczego akurat tak?

Zazwyczaj pachy golimy biorąc prysznic. Mydełko albo żel pod prysznic (zamiast żelu do golenia – zgroza! Przeczytajcie dlaczego lepiej postawić na żel lub piankę), w górę lub w dół i gotowe… I tu właśnie popełniamy błąd. Chodzi o kierunek golenia. W jakim kierunku golisz pachy? W górę czy w dół? Nieważne, żaden z kierunków nie zachwyciłby dermatologa.

Jeśli przyjrzysz się włoskom pod pachy, zauważysz, że rosną w bardzo różnych kierunkach. Żeby nie podrażania skóry i zapobiegać wrastającym włoskom najlepiej wybrać sposób golenia na krzyż!

Po pierwsze, krzyżujemy ręce – czyli jedną rękę podnosimy za głowę, napinając w ten sposób skórę, drugą – „na krzyż” golimy pachę :).

Po drugie, maszynkę przesuwamy po skórze w kształt litery X. W ten sposób najdokładniej ogolisz pachy i unikniesz podrażnień.

Pamiętajcie, że najlepiej ogolić pachy podczas wieczornej kąpieli. Skóra będzie miała czas odpocząć. I nigdy, przenigdy nie nakładajcie na świeżo ogolone pachy blokerów lub dezodorantów, które mają na opakowanie ostrzeżenie, żeby tego nie robić. Dlaczego? Podrażnienie może być ogromne i przypominać „sznyty” po mieczu dwuręcznym a nie zwykłej maszynce – dodamy, że nie warto, ból jest ogromny.

Wypróbujecie?


Pielęgnacja Uroda

Jak odzyskać formę w 14 dni? Dwutygodniowy plan zmian

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
5 maja 2019
Jak odzyskać formę w 14 dni? Dwutygodniowy plan zmian
Fot. iStock – Jak odzyskać formę w 14 dni? Dwutygodniowy plan zmian
 

Najtrudniej jest zacząć. Szczególnie, gdy jesteśmy świadomi, że na efekty trzeba będzie poczekać. Mało tego, trzeba będzie być konsekwentnym i się zmęczyć. Chcesz być w formie? Jasne, nie zmienisz swojego życia leżąc na kanapie, ale pamiętaj, nie musisz też stawać na głowie. Małe kroki, to duże zmiany. A dużo małych kroków –  to prawdziwa metamorfoza życia.

Odzyskaj formę w dwa tygodnie! Wykonaj małe kroki i poczuj różnicę!

Jak zacząć? jest kilka sposobów, by zacząć zmieniać swoje życie na lepsze. Lepsze, znaczy zdrowsze. Zacznij od tej, która będzie wymagała od ciebie najmniej psychicznego wysiłku. Ruch, dieta czy nawyki? Pamiętaj, że  żyć zdrowo i czuć się lepiej – to zadziałać na wszystkie trzy obszary. Lecz gdy zaczniesz zmieniać jedną sferę życia, szybko odczujesz przypływ energii do kolejnych zmian! Pierwszy obszar, to powrót do fizycznej formy! Do dzieła!

Jak odzyskać formę w 14 dni? 

Rzuć swój samochód

Może to być trudne, szczególnie, jeśli nie mieszkasz w mieście, ale do zrobienia.

Spędzaj w samochodzie absolutne minimum czasu. Wszędzie gdzie tylko możesz – idź pieszo! Nie tylko poćwiczysz, ale i zmniejszysz napięcie i stres.

Jeśli nie możesz rozstać się z samochodem pilnuj spacerów – minimum 30  minut dziennie. To sekret formy i szczęścia!

Wskazówka: znajdź spacerowego partnera. Połączysz aktywność fizyczną i społeczną. 🙂

Przygotuj harmonogram ćwiczeń

Dowiedz się, ile czasu masz każdego dnia (przed lub po pracy). Bądź realistą. Przygotuj plan, do którego możesz się dostosować.

Zalecana ilość ćwiczeń dla zdrowych dorosłych osób to około 150 minut tygodniowo. Da się zrobić.

Najlepiej wybrać trening aerobowy lub siłowy kilka razy w tygodniu (2 – 3 razy w tygodniu powinno być idealnie).

Możesz wybrać inny rodzaj aktywności 30 minut treningu typu kardio pięć razy w tygodniu, też nie powinna sprawiać trudności z organizacją czasu. A może trzy razy w tygodniu wybierzesz się na Zumbę?

Pisanie sobie realistycznego harmonogramu treningów pomoże ci zaplanować treningi, które… wykonasz. Nie szarżuj, myśl o celach, które możesz osiągnąć!

Jak odzyskać formę w 14 dni? Dwutygodniowy plan zmian

Fot. iStock

Włącz trening siłowy

To trening, który pomaga budować masę mięśniową i doskonale wpływa na samopoczucie. Twój wygląd również na tym zyska.

Najlepszym sposobem na sprawne trenowanie siły, jest wykonywanie ćwiczeń złożonych (ruchów, które działają na więcej niż jedną grupę mięśni), takich jak: przysiady, martwe ciągi i wyciskanie na ławce. Przyda się do tego oczywiście obciążenie!

Porozmawiaj z trenerem lub kimś doświadczonym, aby dowiedzieć się, jak bezpiecznie wykonywać ćwiczenia z ciężarem. Warto odwiedzić siłownię i nauczyć się wykonywać ćwiczenia poprawnie. Nie chodzi przecież o to, że pomachać byle ciężarem!

Wypróbuj trening interwałowy o wysokiej intensywności (HIIT)

To mistrz spalania tkanki tłuszczowej. I dobre rozwiązanie dla zabieganych lub „szybko odpadających”. Będzie krótko, ale bardzo intensywnie.

Pamiętaj, że HIIT nie jest odpowiedni dla wszystkich. Przed rozpoczęciem tego treningu porozmawiaj z lekarzem.

Wybierz aktywność typu kardio, którą lubisz. Do wyboru masz: chodzenie, bieganie i pływanie – to dobre opcje.

Zacznij od rozgrzewki trwającej około pięciu minut.

Następnie wybierz krótszą długość interwału, na przykład 30 sekund – wykonaj 30 sekund wysiłku o wysokiej intensywności wybranego działania.

Po wysiłku 1-3 minut na odpoczynek w lekkim natężeniu – np. marsz.

Powtórz ćwiczenie dziesięć razy.

Przykład dla biegacza:

30 sekund sprintu – minuta marszu lub truchtu. Naprzemiennie, 10 powtórzeń.

Zrób to tylko dwa, trzy razy w tygodniu, aby uniknąć obrażeń lub znudzenia. Uzupełnij kilkoma dłuższymi, wolniejszymi treningami typu kardio.

Ćwicz w domu!

Ćwiczenie w domu jest tanie, efektywne czasowo i skuteczne. Potrzebujesz więcej powodów, by zacząć już teraz?

Możesz kupić kilka, niezajmujących miejsca sprzętów, np.: małe hantle, opaska do ćwiczeń, mata czy piłka do ćwiczeń. Lub nie. Podczas treningu upewnij się, że wykonujesz zróżnicowane ćwiczenia. Możesz ćwiczyć tak, jak lubisz. A może lepiej zmotywuje cię wirtualny trener na YouTube?

Planując trening w domu, daj sobie wystarczająco dużo czasu, aby ukończyć rozgrzewkę, trening cardio lub trening siłowy i ochłonąć.

Plan treningowy:

30 minut kardio trzy razy w tygodniu i 20 – 30 minut treningu siłowego trzy razy w tygodniu, a na deser rozciąganie. 🙂

Znajdź kumpla treningowego

Ćwiczenia nie muszą być nudne. Partner do twojego małego WF-u, pomoże ci na wiele sposobów.

Najważniejsze korzyści to: wzajemne motywowanie, szybciej płynący czas i odwrócenie uwagi od wysiłku, dobre towarzystwo i rozrywka.

Szukaj partnera w podobnej sytuacji i formie – nie chodzi oto, by zadręczać się po treningu… z zazdrości.

Trzymamy za was kciuki. Niech forma, będzie z wami!


Źródło: wikihow

Pielęgnacja Uroda

Jak szybko ugotować ziemniaki? Poznajcie ten sprytny trik

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
5 maja 2019
Jak szybko ugotować ziemniaki? Poznajcie ten sprytny trik
Fot. iStock – Jak szybko ugotować ziemniaki? Poznajcie ten sprytny trik

Też zawsze łapiesz się na pułapkę pt.: „o nie, jeszcze ziemniaki…”? Wszystko gotowe, a tu pach, jak nic 20 minut czekania. W zależności od tego jakie ziemniaki mamy, jak drobno je pokroimy będą się gotować te nieszczęsne 20 minut. Okazuje się jednak, że można ugotować je dwa razy szybciej! Wystarczy jeden sprytny trik!Jak szybko ugotować ziemniaki?

Ziemniaki to niekończące się źródło kuchennych przepisów. Jeśli wpiszesz w internetową przeglądarkę „przepisy na ziemniaki”, zdziwisz się, jak wiele rzeczy można z nich zrobić. Ziemniaki są doskonałą bazą do niemal każdego potrawy – od przystawek, przez sałatki po dania główne.

Jak szybko ugotować ziemniaki?

Standardowo ziemniaki gotują się dość długo. Wiele zależy od tego, jaki gatunek ziemniaków wybierzemy i jak drobno je pokroimy. Zazwyczaj gotują się około 20 – 30 minut. Można jednak ten czas znacznie skrócić i co najważniejsze, bez większego zachodu…

Trik jest tak prosty, że zapytacie siebie – „dlaczego wcześniej na to nie wpadłam?!” i wcale nie potrzeba żadnych szybkowarów i innych cudów!

Jak szybko ugotować ziemniaki? To proste! Zamiast zalewać je zimną wodą, zagotuj wodę w czajniku i zalej wrzątkiem! Pamiętaj, żeby gotować je pod przykryciem – to również wpłynie na czas ich gotowania! Tak gotowane ziemniaki będą gotowe w ok. 10 minut, a jeśli dodatkowo pokroisz je na drobne kawałki ten czas skróci się nawet do 5 minut!

PS: Pamiętajcie, żeby nie obierać ziemniaków dzień wcześniej. To bardzo zły pomysł, żeby zostawiać je na wiele godzin w wodzie. Tracą wartości odżywcze, no i są niesmaczne!

Dlaczego warto jeść ziemniaki?

  • białe ziemniaki są bardzo pożywne
  • mogą być doskonałym dodatkiem do diety odchudzającej
  • są zdrowe – wszelkie mity o ich wpływie na otyłość obalono!
  • twoja dieta będzie kompletna pod względem odżywczym
  • ziemniaki to odżywcza potęga
  • są bardzo tanie!
Fot. iStock

Zobacz także

Najczęściej popełniane błędy podczas malowania paznokci

Najczęściej popełniane błędy podczas malowania paznokci

Promocja 2+2 w Rossmannie

Nowa promocja 2+2 w Rossmannie. Tym razem obłowicie się w kosmetyki na lato

Skończył ci się tusz? Nie wyrzucaj szczoteczki! Jeszcze się przyda