Go to content

Jaki projektor dla niemowlaka wybrać?

Jaki projektor dla niemowlaka wybrać?

Usypianie małego dziecka jest czynnością, która z reguły nie należy do najłatwiejszych. Uśpienie dziecka w łóżeczku często graniczy z cudem, a usypianie dziecka na rękach wiąże się z ryzykiem pobudki podczas odkładania śpiącego dziecka do łóżeczka.

Dodatkowo dzieci często budzą się w nocy na karmienie i czasami nie chcą ponowie zasnąć. Na szczęście pomocne w usypianiu okazują się specjalne projektory dla niemowląt.

Projektor dla niemowląt – co to takiego?

Projektorem dla niemowląt nazywamy specjalną lamkę, która wyświetla różne kolorowe obrazy na płaskiej powierzchni, takiej jak ściana czy sufit. Często dzieje się to w akompaniamencie różnych melodii, które mają za zadanie uspokoić i wyciszyć dziecko. Obrazy mogą być wyświetlane w jednym kolorze lub zmieniać się.

Różne rodzaje projektorów dla niemowląt

W dzisiejszych czasach rodzice chcący zakupić projektor dla niemowląt dla dziecka mają naprawdę szeroki wachlarz możliwości. Jedną z najbardziej popularnych opcji jest projektor połączony z karuzelą do łóżeczka, który doskonale nadaje się dla najmłodszych dzieci, które uwielbiają patrzeć na kręcącą się karuzelę nad łóżkiem. W nocy taka karuzela zamienia się w projektor, który rozświetla ciemne wnętrze.

Innym popularnym modelem projektorów są projektory mające postać pluszowych zwierzaków, które można położyć obok dziecka w łóżeczku lub postawić obok. Taki model z pewnością spodoba się starszym dzieciom, które będą sobie same przełączać różne melodie czy też zmieniać kolor wyświetlanych przez projektor obrazów.

Poszczególne projektory dla niemowląt różnią się między sobą również tym, jakie wyświetlają obrazki. Najbardziej popularnym wzorem w projektorach są gwiazdki z dodatkiem księżyców, gdyż po zgaszeniu światła na suficie pojawia się obraz przypominający rozgwieżdżone niebo.

Innym popularnym motywem są rybki, które wyglądają jakby pływały po ścianie czy suficie. W zależności od projektora wyświetlane obrazy pojawiają się w jednym konkretnym kolorze lub w kilku następujących po sobie kolorach. 

Jak wspomniano powyżej, projektory dla niemowląt bardzo często pozwalają również na odgrywanie różnych melodii i piosenek, których zadaniem jest wyciszenie i uspokojenie dziecka oraz zapewnienie mu spokojnego snu.

Większość projektorów ma wgrane kilka przykładowych melodii, ale na rynku dostępne są również takie projektory, które pozwalają na wgranie własnych piosenek.

TinyLove BohoChic TinyDreamer NightProjector

Zalety projektorów dla niemowląt

Projektor dla niemowlaka często pomaga rodzicom w usypianiu dziecka. Wyświetlane na suficie kolorowe obrazy i towarzysząca im spokojna melodia bardzo często pomagają w uspokojeniu dziecka i jego wyciszeniu się. Dziecko obserwuje przesuwające się po suficie przedmioty i stopniowo zapada w sen.

Projektory mogą być również nieocenioną pomocą w przypadku dzieci, które nie chcą leżeć i usypiać w łóżeczku. Jeśli włożymy dziecko do łóżeczka i włączymy mu projektor, to jest bardzo duża szansa, że dziecko zainteresuje się wyświetlanymi obrazami i zaakceptuje dłuższe przebywanie w łóżeczku.

Dodatkowo regularne usypianie dziecka w łóżeczku z użyciem projektora i uspokajających melodii może pomóc w wypracowaniu z dzieckiem pewnej rutyny usypiania. Po jakimś czasie dziecko będzie kojarzyć projektor z tym, ze nadeszła już pora snu.

Projektor może się sprawdzić również jako wyposażenie w pokoju dziecka, które obawia się ciemności. Światło z projektora jest na tyle jasne, że rozjaśnia mrok, ale na tyle delikatne, że nie przeszkadza w zasypianiu i nie oślepia.

W jaki sposób zasilane są projektory dla niemowląt?

Projektory dla niemowląt z reguły działają na baterie i nie wymagają podłączania do prądu, co pozwala na włożenie takiego projektora do łóżeczka niemowlęcego. Większość projektorów ma wgrany timer, co oznacza, że po upływie określonego czasu projektor się wyłącza. Niektóre projektory przechodzą w stan czuwania po upływie tego czasu i aktywują się ponownie, gdy dziecko zacznie płakać lub wydawać jakieś dźwięki.

Podsumowanie

Projektory dla niemowląt nie są niezbędnym elementem wyposażenia w pokoju dziecięcym, ale mogą okazać się bardzo przydatne. Kolorowe obrazki rozświetlające mrok sprawiają, że dziecko czuje się bezpiecznie i nie obawia się ciemności. Oglądanie przesuwających się obrazków w połączeniu z grającą w tle melodią działa na dzieci uspokajająco i przyspiesza proces zasypiania.

Źródło informacji: https://www.tinylove.com/pl_pl/