Go to content

Czy szczęśliwa mama, to szczęśliwe dziecko?

Szczęśliwa mama, to szczęśliwe dziecko
Fot. Pixabay / Unsplash / CC0 Public Domain

Ciąża to taki szczególny czas w życiu kobiety. Jeśli była planowana i wyczekiwana to pewnie z ogromną radością i podekscytowaniem zaobserwujesz dwie małe kreseczki na teście ciążowym. Bywają jednak w życiu sytuacje kiedy ta mała kiełkująca w nas fasolka, to nowe życie, wywraca nasze do góry nogami i przyprawia o zawrót głowy. Pół biedy jeśli to niewłaściwy moment, ale możesz liczyć na partnera czy rodzinę. Gorzej jeśli partner wyniesie się z Twojego życia szybciej niż Ty dojrzysz te dwie blade kreseczki. Cóż stało się za kilka miesięcy będziesz trzymała w ramionach nowego obywatela świata, Twoja kruszynkę.

Każda mama pragnie, aby jej dziecko wychowywało się w pełnej rodzinie. W mężczyźnie szuka partnera, który zaakceptuje i pokocha jej dziecko. Niestety czasami mamy do czynienia z matkami-wiecznie-szukającymi, matkami-romantyczkami, matkami które bez faceta tracą sens życia, a przecież dziecko to już wystarczający powód aby żyć.

Matka taka niczym detektyw będzie szukać miłości tam gdzie miłości nie ma. Wszyscy wiemy jak to jest randkować kiedy jest się singlem, a randkowanie będąc samotną matką to już poziom ekspert. Ile z takich randek zaowocuje związkiem trudno powiedzieć pewnie tak jak z wygraną w totka. Jeśli matka ma szczęście to wygra los na loterii, mężczyznę odpowiedzialnego, kochającego no po prostu tego właściwego i jej bajka zakończy się -żyli długo i szczęśliwie. Tak, w tym wypadku szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko. Istnieją duże szanse że ten mężczyzna równie mocno pokocha dziecko jak i jego matkę, a dziecko odwzajemni uczucie.

Matka wiecznie szukająca może jak sama nazwa wskazuje, szukać męża wiecznie. Skutek tego może być taki iż przez jej życie przewinie się wielu partnerów. Ona niczym sinusoida będzie raz bardziej szczęśliwa raz mniej. Bywają też matki uzależnione od uczucia motyli w brzuchu, a gdy motyle przepoczwarzają się w bezbarwne życie codzienne, one rozpoczynają od nowa. Niezłomne w swoich poszukiwaniach zapominają o tym co dobre dla ich dziecka. Przecież wszyscy mówią im „jak będziesz wreszcie szczęśliwa to Twoje dziecko też będzie szczęśliwe.” Przez lata zajęte poszukiwaniem własnego szczęścia, żyjące przyszłością, tracą kontakt z tym co tu i teraz.

Jeśli znasz taką matkę lub sama nią jesteś oto Twój dzwonek ostrzegawczy. STOP! Zatrzymaj się i przestań szukać. Twoje dziecko najbardziej potrzebuje Ciebie, Twojego uczucia dzisiaj, Twojego spokoju, a nie wiecznych wzlotów i upadków. Kolejny wujek, partner, kolega, kolejna randka, kolejny dzień kiedy Ty bliżej jesteś tego wymarzonego królewicza. Kolejny dzień kiedy Twoje dziecko patrzy gdy płaczesz po kolejnym rozstaniu i tak rok, dwa, trzy. Czy jesteś szczęśliwa? Czy Twoje dziecko jest szczęśliwe?

Szczęśliwa mama to ta, dla której szczęście jej dziecka jest równie ważne co jej własne. Jeśli zależy Ci na tym pomyśl czy związek, w którym jesteś, czy mężczyzna którego gonisz zapewni Wam to czego nie możecie mieć we dwójkę. Dla dziecka stabilizacja i poczucie bezpieczeństwa jest absolutnie priorytetowe i chwilowy „tatuś” może ten spokojny świat tylko niepotrzebnie zachwiać.

Miłość na dobre i na złe przyjdzie kiedy jej nie oczekujesz. Pokocha Ciebie i dziecko, ale najpierw musisz być szczęśliwa sama ze sobą, musisz być szczęśliwą samotną – samodzielną mamą bo masz już dla kogo. Ten ktoś to Twoje dziecko – miłość Twojego życia.