Go to content

Bezpieczne smoczki dla dzieci, jaką markę wybrać?

smoczki dla dzieci

Czym jest smoczek? Tego pytania nie zadawał sobie prawdopodobnie nikt. Każda osoba za młodu korzystała z tego prostego plastikowego przedmiotu. No właśnie. Czy plastik to na pewno dobry materiał na smoczek?

Ostatnio coraz większą popularnością cieszą się smoczki kauczukowe. Istnieje wiele metod pozyskiwania kauczuków – najlepszą metodą pozyskiwania jest oczywiście metoda naturalna. Ten cenny materiał pozyskuje się przede wszystkim z drzew kauczukowców, a także z roślin z rodziny wilczomleczowatych. Kauczuk jest polimerem – w dużym skrócie jest to cząsteczka z złożona z ogromnej ilości powtarzalnych mniejszych cząsteczek – merów. Na szczęście oznacza to, że naturalny kauczuk nie jest szkodliwy dla zdrowia człowieka.

O smoczku słów kilka

Smoczek to zabawka, która ma pomóc niemowlakom uspokoić się, a także na dłuższą metę zasnąć. Mechanizm skutecznego działania smoczka polega głównie na tym, że wykorzystuje się odruch ssania dziecka, dzięki któremu między innymi może być karmione. Odruch ten jest w dzieciach bardzo silny, dlatego właśnie tak wiele dzieci nawet w przedszkolu ma w zwyczaju ssać kciuki, co oczywiście odpowiednim podejściem można już na tym etapie zmienić.

Trudno jest, jak się Państwo domyślają, poprosić niemowlaka o to, by się uspokoił czy przestał płakać. Na uspokojenie dziecka jest kilka sposób. W grę wchodzi kołysanie dziecka w ramionach czy w kołysce. Można także śpiewać kołysanki, piosenki dla dzieci czy po prostu nucić. Jednak niezaprzeczalnie najlepszą metodą jest wykorzystanie smoczka.

Wybór smoczka

Chcielibyśmy zwrócić szczególną uwagę na wybór dobrego smoczka. Wiele firm sprzedaje smoczki z materiałów naprawdę niskiej jakości. Warto sobie w takim miejscu zadać pytanie czy naprawdę chcielibyśmy, żeby nasza pociecha korzystała z takiego przedmiotu. Zwłaszcza gdy dużą część czasu smoczek taki trzymany jest przez dziecko w buzi. Warto zauważyć, że na rynku jest także wiele firm produkujących smoczki z plastiku; więc ponownie, czy chcielibyśmy dać kilkumiesięcznemu dziecku do ssania przedmiot ze sztucznego plastiku?

Smoczki marki BIBS to smoczki wysokiej jakości

Największą zaletą smoczków firmy BIBS jest wysoka jakość materiałów użytych do produkcji tych zabawek dla dzieci, a także sam zamysł smoczka.

Przede wszystkim; smoczki BIBS zaprojektowano w traki sposób, by części osłonki nie dotykały buzi dziecka. To pozwala uchronić dziecko przed zakażeniami, a także przed podrażnieniami na skórze dziecka – co przy tak młodej skórze jest bardzo ważne.

Smoczki BIBS wykonane są z naturalnego i organicznego kauczuku. Dzięki temu dzieci nie muszą trzymać w buzi sztucznego i niekoniecznie zdrowego plastiku.

BIBS to firma z Danii, która tworzy swoje produkty już ponad 40 lat! To świadczy o tym, że produkty tej firmy są naprawdę dobre i można im zaufać.

Warto też zauważyć, że smoczki tej firmy są po prostu bardzo ładne. W ofercie jest wiele wersji kolorystycznych poszczególnych smoczków.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą sklepu – https://bamboli.pl/395-smoczki-bibs. W sklepie znajduje się także wiele pakietów z różnymi kolorami smoczków.