Macierzyństwo

Bezpieczne dziecko to spokojni rodzice. O czym pamiętać, planując wakacje dla dziecka

Redakcja
Redakcja
14 czerwca 2019
Fot. Materiały prasowe
 

Wakacje kojarzą się nam ze słońcem, relaksem i brakiem obowiązków. Dla rodziców mają one jeszcze drugą stronę medalu – stres związany z bezpieczeństwem ich dzieci. Bo wakacje to czas, kiedy dziecko nie siedzi spokojnie w szkolnej ławce, ale znaczną część dnia spędza bardzo aktywnie. To sprzyja różnego rodzaju kontuzjom czy nieszczęśliwym wypadkom. Co zrobić, żeby mieć pewność, że w razie nieszczęśliwego wypadku będzie można liczyć na wsparcie?

Według większości rodziców, na dzieci czyha więcej niebezpieczeństw podczas wakacji niż to miało miejsce za czasów ich dzieciństwa. Taki wniosek płynie z badania zrealizowanego dla PZU. Z tego samego badania dowiadujemy się, że rodzice martwią się, żeby  ich pociechy nie doznały przemocy od innych dzieci. Obawiają się też, że dziecku może zabraknąć wyobraźni i ulegnie nieszczęśliwemu wypadkowi. Okazuje się, że troski rodziców dotyczą także samodzielnych wyjazdów wakacyjnych ich pociech. Więcej niż połowa dorosłych zastanawia się, czy ich syn lub córka poradzi sobie samo w trakcie wyjazdu.

Takie zmartwienia mają swoje odzwierciedlenie w sposobie, w jaki dzieci spędzają swoje wakacje. Dorośli chcą mieć kontrolę nad tym, co wtedy robią ich dzieci i czuwać nad ich bezpieczeństwem, dlatego najczęściej decydują się na wakacyjne wyjazdy całą rodziną. Aż 79 proc. dzieci wyjeżdża z rodzicem jako opiekunem bądź współopiekunem*.

Niezależnie jednak od tego, czy dziecko wyjeżdża na krótkie wyjazdy, czy lato spędza w domu, to jest ono bardzo aktywne. Granie w piłkę, zabawy na podwórku, jazda na deskorolce to wszystko powoduje, że o zwichnięcia czy skaleczenia nie trudno. Kontuzja na skutek nieszczęśliwego wypadku może się przytrafić każdemu. Dlatego lepiej dmuchać na zimne i już odpowiednio wcześniej przygotować się na taką ewentualność, żeby w razie konieczności móc liczyć na wsparcie.

W tym celu prowadzona jest ogólnopolska akcja „Wakacje z PZU. Bezpieczne Dziecko”. Organizatorem jest PZU Pomoc, który bezpłatnie daje możliwość wszystkim rodzicom w Polsce objęcie dzieci ochroną ubezpieczeniową od następstw nieszczęśliwych wypadków. Z akcji mogą też samodzielnie skorzystać pełnoletni uczniowie i studenci do 25. roku życia. Osoby chętne mają czas na zgłoszenie do 21 czerwca.

Na co mogą liczyć ci, którzy przystąpią do akcji?

Ubezpieczenie NNW działa 24 godziny na dobę, w domu i na wakacyjnych wyjazdach,  w Polsce i za granicą,  w czasie odpoczynku i w czasie uprawiania sportów – również wyczynowo, niezależnie od innych ubezpieczeń.

Skorzystanie z akcji jest dość proste. Wystarczy, że wejdziemy na stronę wakacjezpzu.pl i wypełnimy odpowiedni formularz deklaracji przystąpienia do ubezpieczenia i wyrazimy zgody na przetwarzanie swoich danych we wskazanych celach. Rodzice mogą być pewni, że dane dziecka, które podają – tylko imię, nazwisko oraz numer PESEL – posłużą wyłącznie do objęcia dziecka ochroną ubezpieczeniową.

Dodatkową atrakcją towarzyszącą ogólnopolskiej akcji PZU Pomoc jest konkurs fotograficzny, prowadzony na oficjalnym Facebooku PZU. Osoby, które prześlą zdjęcie z wakacji, i opiszą wspomnienia z nim związane, mają szansę zdobyć vouchery na sprzęt sportowy o wartości 2 000 zł każdy.


*Badanie na próbie N=600 rodziców dzieci w wieku 7-19 lat zrealizowane na panelu internetowym Norstat

Ubezpieczenie w ramach Umowy Grupowego Ubezpieczenia NNW PZU Edukacja zawartej pomiędzy PZU Pomoc SA (ubezpieczający) a PZU SA (ubezpieczyciel). Aby skorzystać z ubezpieczenia, należy wyrazić zgody do wskazanych celów. Akcja obowiązuje do 21.06.2019 r. Szczegóły sprawdź w regulaminie dostępnym na wakacjezpzu.pl. Szczegółowe informacje o zakresie ubezpieczenia, w tym o wyłączeniach i ograniczeniach odpowiedzialności PZU SA, znajdziesz w aktualnych ogólnych warunkach ubezpieczenia NNW PZU Edukacja wraz z postanowieniami dodatkowymi i odmiennymi, dostępnych na wakacjezpzu.pl

Artykuł powstał we współpracy z PZU

 

 


Macierzyństwo

Blask w butelce, czyli sposób na piękne włosy. SPRAY nabłyszczający BLASK WS STYLE od duetu Wierzbicki & Schmidt

Redakcja
Redakcja
17 czerwca 2019
Fot. Materiały prasowe
 

W maju oficjalnie ruszył sezon ślubny. Co za tym idzie –  w głowach Państwa Młodych oraz zaproszonych gości zaczynają pojawiać się nurtujące pytania. Którą stylizację wybrać? Jakie buty sprawdzą się najlepiej? Co z makijażem? Fryzurą? Czy konieczne jest wydawanie majątku na jeden wieczór? Nasza odpowiedź brzmi… nie!

Zdaj się na produkty, dzięki którym osiągniesz oszałamiający efekt – bez konieczności obciążania budżetu czy wychodzenia z domu. Uzyskać zdrową, lśniącą fryzurę, pomogą Ci gwiazdy „Ostrego Cięcia” – Andrzej Wierzbicki i Tomasz Schmidt.

Linia kosmetyków do stylizacji WS STYLE, będąca drugą już serią od sławnego duetu Wierzbicki & Schmidt,zagościła na rynku kilka miesięcy temu i poszerzyła ofertę marki WS ACADEMY o 6 zupełnie nowych produktów – lakier do włosów FORMA, piankę KREACJA, żel STRUKTURA, gumę DEFINICJA, pastę KONTROLA oraz spray nabłyszczający BLASK. Każda z tych propozycji działa w innej sferze szeroko pojętej stylizacji włosów.

Fot. Materiały prasowe

Spray nabłyszczający BLASK to prawdziwy efekt intensywnego połysku zamknięty w butelce. Jako produkt profesjonalny, oprócz nabłyszczenia włosów nadaje im miękkość, podkreśla głębię koloru i kształt ułożonej fryzury. Zapobiega także elektryzowaniu i puszczeniu się pasm każdego typu. Może być stosowany również jako serum chroniące końcówki przed urazami mechanicznymi. Dodatkowo jego piękny, słodki zapach długo utrzymuje się na włosach.

Efekt pięknej fryzury w ekspresowym tempie! Bez wychodzenia z domu, czekania na termin u fryzjera i wydawania majątku. Wystarczy wymodelowaćwłosy, a następnie utrwalić je produktami z serii WS STYLE, a weselne szaleństwo z pewnością nie zepsuje tej fryzury – nawet, jeśli zabawa potrwa do białego rana.

Pojemność: 125 ml
Cena: 24,99 zł w drogeriach Rossmann i salonach WS Academy


Artykuł powstał we współpracy z WS ACADEMY


Macierzyństwo

„Déjà rêvé” – fenomen snów, które przepowiadają przyszłość

Redakcja
Redakcja
14 czerwca 2019
Fot. iStock

Może zdarzyło się to wam w dzieciństwie, może zdarza się i teraz – poczucie, że znajdujecie się w sytuacji, którą znacie z własnego snu. Brzmi to jak bajka, lub może jak mityczna baśń. Pamiętacie legendę o Cassandrzę, księżniczce Troi, na którą rzucono klątwę? Dziewczyna miała otrzymać zdolność przewidywania faktów z przyszłości, ale nikt jej w przepowiednie nie wierzył. Fenomen „déjà rêvé” jest o tyle podobny, że mając prorocze sny zapewne pomyślisz, że rozsądnie jest zachować to uczucie dla siebie, niż zostać wyśmianym.

Zjawisko „déjà rêvé” sprawia, że niektórzy mają wrażenie jakoby rzeczywistość byłą snem. Naukowcy badający ten fenomen podzielili doświadczenia swoich pacjentów jest na trzy kategorie:

  • Epizodyczne

    Osoby doświadczające déjà rêvé wskazywały konkretną noc, podczas której to się wydarzyło. Najczęściej  wiele miesięcy lub wiele lat temu.

  • Wspomnienie

    Osoby mówiły o nieco mglistym wspomnieniu snu w początkowej fazie po wybudzeniu. Obrazy dotyczące przyszłości były niepełne i niekompletne.

  • Sen
    Osoby doświadczające tego rodzaju „déjà rêvé” wiedzą, że śnią (lub przeżywają koszmar)

Opisane tu zjawisko nie jest objawem choroby, czy zakrzywienia czasoprzestrzeni.  Nie doświadczacie magii, która odmieni wasze życie. To raczej jeden z wielu interesujących fenomenów związanych z fizjologią mózgu. Z całą pewnością będzie on nadal analizowany przez naukowców.  Jego poznanie może być kluczowe dla badań nad metodami leczenia stresu pourazowego oraz innych dolegliwości psychicznych.

Odwiedź nas na Facebooku


Na podstawie: curiosity.com


Zobacz także

Zostać w domu z dziećmi może być o wiele trudniejszym wyzwaniem niż pójść do pracy mówią naukowcy

Pomóżmy dzieciom, których rodzice nie płacą alimentów. Nie można przestać o tym mówić

Jak pomóc dzieciom radzić sobie z emocjami. Od malucha po nastolatka