Go to content

10 inspirujących i wzmacniających cytatów o samotnym macierzyństwie

zdj. Flora Westbrook/Pexels

Każda z nich ma inną historię. Niektóre są samotnymi, a właściwie samodzielnymi (bo to słowo o wiele lepiej oddaje faktyczny stan rzeczy), matkami z wyboru. Inne z przypadku lub wbrew własnej woli. Wszystkie są, chociaż nie zawsze w to wierzą, niezwykle silne i odważne, bo muszą stawiać czoła życiu i jego wyzwaniom. Jeżeli nie dla siebie, to dla dziecka, które nie ma nikogo innego.

Bycie matką jest jednym z najtrudniejszych i najważniejszych zadań w życiu. Ogarnianie trudów rodzicielstwa w pojedynkę to już heroiczny i niemalże nadludzki wysiłek. To normalne, że każda kobieta w takiej sytuacji ma momenty słabości i zwątpienia. Chwile, w których czuje, że brakuje jej sił i nie da rady już dłużej. Dni, kiedy wszystko idzie nie po jej myśli. Warto wtedy przypomnieć sobie te inspirujące i wzmacniające cytaty. To słowa, które mają ogromną moc – trzeba tylko w nie uwierzyć. A następnie uwierzyć w siebie. Może być trudno, ale warto.

Inspirujące i wzmacniające cytaty o macierzyństwie w pojedynkę

Tak naprawdę nie jestem samotna. Jestem sama, ale mam syna. Bycie samotną matką różni się od bycia samotną kobietą – Kate Hudson

zdj. Brett Sayles/Pexels

Czasami siła macierzyństwa jest większa niż prawa natury – Barbara Kingsolver

To trudne, ale dalekie od niemożliwego i częściej się uśmiechamy niż płaczemy – Regina King

zdj. Karolina Grabowska/Pexels

Nic, co robisz dla dzieci, nigdy nie idzie na marne – Garrison Keillor

Pamiętaj, że samotna mama jest taka sama, jak każda inna mama i że naszym priorytetem numer jeden są nadal nasze dzieci. Każdy rodzic robi wszystko dla swoich dzieci, a samotna matka niczym się nie różni – Paula Miranda

zdj. Eberhard Grossgasteiger/Pexels

zdj. Madison Inouye/Pexels

Pamiętaj, że nie tylko bierzesz na siebie dwa razy większy trud, ale również otrzymujesz za niego dwa razy większą nagrodę.