Go to content

„Stawajcie się coraz piękniejszymi wersjami samych siebie, nigdy tego, co chciałby z Was zrobić ktoś inny”. Akcja „List do dziecka”

Fotomontaż istock / Pixabay CC0

Najukochańsze moje Córeczki,

Nie wiem, ile czasu mi jeszcze zostało, by cieszyć się Wami. Czuję się coraz gorzej i boję się, że nie doczekam do kolejnego badania. Coraz bardziej obawiam się tego, że nie dane mi będzie dzielić z Wami pierwszych szkolnych sukcesów, pierwszych zwycięstw i porażek, pierwszych miłości, uniesień i rozczarowań. Martwię się, ze nie będzie mnie przy Was, gdy będziecie przymierzać ślubny welon, ani nawet wtedy, gdy przyjdzie czas, by kupić Wam białe buciki do Pierwszej Komunii …

Chcę jednak, byście wiedziały, że gdziekolwiek będę – po tej, czy już po drugiej stronie, zawsze będę nad Wami czuwać, bo jesteście całym moim światem. Jesteście największym szczęściem, jakie mogło mnie spotkać, i nawet jeśli moje życie na ziemi miałoby już wkrótce dobiec końca, nigdy ani przez chwile nie będę żałować  ani jednej sekundy , jaką mogłam przeżyć przy Was.

Jesteście pięknymi, dobrymi i mądrymi córeczkami. Jesteście wspaniałymi ludźmi i uroczymi dziewczętami. Proszę Was, byście nigdy nie pozwoliły wmówić sobie, że jest inaczej. Zawsze bądźcie sobą, nie pozwólcie, by ktoś zepsuł to, co w Was najcenniejsze – rozwijajcie się, wzrastajcie, ale zawsze w zgodzie z sobą, stawajcie się coraz piękniejszymi wersjami samych siebie, nigdy tego, co chciałby z Was zrobić ktoś inny. Walczcie o Wasze marzenia, róbcie to, co lubicie, rozwijajcie Wasze zdolności i talenty.

Pamiętajcie jednak proszę o tym, że nie ważne jest to, co posiadacie, lecz to, jakie jesteście i jak bardzo potraficie kochać. Tylko to się liczy na ziemi – miłość, ale ta miłość, którą potrafimy dać innym nie licząc na wzajemność. Nigdy o miłość nie proście, miłość wyproszona nigdy nie będzie prawdziwą miłością.

Nie pozwólcie odebrać sobie wiary, która daje prawdziwą siłę i pozwala pokonać największe trudności. Bez wiary w Boga, bez przyjaźni z Jezusem i bez mocy Ducha Świętego nasze życie nie miałoby żadnego sensu. Pamiętajcie o tym, że naszym celem jest Niebo, nie dostatek i wygody życia – one są bardzo ulotne i nigdy nie dadzą prawdziwego szczęścia. Życie na ziemi jest tylko chwilką – bardzo ważną chwilką, podczas której możemy zdecydować, za kim pójść – ale tylko chwilką. Prędzej czy później każdy dotrze do mety, by zdać relację ze swej miłości. Zawsze ufajcie Bożej Opatrzności i nigdy nie zwątpcie w Boże miłosierdzie.

Wiara, nadzieja i miłość niech będą Waszymi drogowskazami. Miejcie radość w sercach i dobre słowo na ustach, oczy potrafiące dostrzec piękno we wszystkim i uszy potrafiące dosłyszeć najcichsze wołanie. Miejcie wrażliwe serca, mądre umysły i czyste dusze …

Kocham Was Skarby moje najdroższe – Wasza mama
mama Joanna

mama dwóch najwspaniajszych dziewczynek (4 i 7 lat)

 


„Kochana córeczko, najdroższy synku, chcę ci powiedzieć, że…”.
„List do dziecka” – nasza nowa akcja na Dzień Dziecka z super nagrodami

AKCJA DD BANER DO LISTOW

Co trzeba zrobić?

„Napisz list do swojego dziecka (dzieci) i prześlij go do nas. To może być podziękowanie, dobra rada, a może powiedzenie tego, co nie przechodzi przez gardło ze wzruszenia w ważnych dla was momentach. Wszystko co tylko chcesz i czujesz. Miłość rodzica bywa trudna, a rodzicielstwo to jedno z najbardziej bogatych (i w upadki i wzloty) doświadczeń w życiu. To może być list „na tu i teraz” lub taki, który chciał(a)byś, żeby twoje dziecko przeczytało w przyszłości. Czasem taki list do bliskiej osoby pomoże nie tylko jej, ale też tobie.Wszystkie listy opublikujemy. Wybrane nagrodzimy!”. ♥WEŹ UDZIAŁ W ZABAWIE TUTAJ ♥

Zobacz wszystkie listy biorące udział w akcji