Go to content

Silna Kobieto! Kocham Cię. Akcja #Jestem Kobietą

Fot. iStock

Silna Kobieto!

Kocham Cię. Tak łatwo mówimy to innym a tak trudno – samej sobie. Docenić swoje wysiłki i zaakceptować. Ale na ten temat poświęcono już wiele ryz papieru i wiele drzew. Ja nie o tym.

Piszę do tej małej dziewczynki, która tak bardzo chciała zrobić wszystko jak trzeba, ale brakło jej sił, umiejętności albo po prostu sądziła, że nie da się inaczej. Tej, która czuła ogromną gulę, kiedy miała stanąć po swojej stronie bo wiedziała, że to skończy się krzykami i pretensjami a potem stwierdzeniem, że to jej wina. Oskarżeniem o egoizm. Tłumieniem emocji, które potem wybuchają ze zdwojoną siłą. Do tej małej dziewczynki, która zawsze słyszała, że jest niedoskonała: Nie dość ładna, nie dość szczupła, nie dość zadbana, nie dość zaradna i ze zbyt małą ilością sukcesów na koncie… by być kochaną? Piszę do tej, która słyszała „a co mnie to obchodzi?”

Piszę, że Cię kocham. Że Cię kocham nawet wtedy, gdy masz kilka kilogramów za dużo, gdy w pracy masz „zły dzień”. Gdy coś idzie nie tak, jak trzeba. Tak, nawet wtedy Cię kocham. Nawet wtedy, gdy popełniasz błędy. Tak, nawet wtedy. I dlatego wkurwiam się, kiedy słyszę „a co mnie to obchodzi”. Wkurwiam się, bo to oznacza tyle, co: „mam gdzieś Ciebie i Twoje uczucia”. A Twoje uczucia są tak samo ważne i istotne, jak uczucia innych. A widzę, że jesteś warta uwagi.

Widzę Twoje starania i widzę, ile czasu zajęło Ci, by zmienić branżę. Widzę, ile czasu pracujesz w firmie, chociaż obawiałaś się, że nie dasz rady. Teraz masz nowy zawód i o wiele większe możliwości. Myślałaś, że nie znajdziesz miłości a ją masz. Myślałaś, że nie poradzisz sobie sama – a jednak. Wiesz, że ta super trenerka też miała kompleksy? Że ta bizneswoman trzęsła portkami ze strachu, kiedy zaczynała? Piszę to do Ciebie i do wszystkich Kobiet, które uważają się za zbyt brzydkie/grube/chude/wysokie/niskie/głupie/nieśmiałe, by cokolwiek mogło się im udać. Które uważają, że muszą mieć figurę/mieszkanie/auto/super pracę, by być godnymi miłości i szacunku. Nie. Zasługujesz na miłość dokładnie taka, jaka jesteś. Z fałdkami na brzuchu, rozstępami, pryszczem na nosie i krzywymi nogami.

Piszę też do Rodziców tej małej dziewczynki. Zwłaszcza Mamy. Przepraszam, że nie spełniłam oczekiwań. Że nie przyjmowałam konstruktywnej krytyki tylko upierałam się przy swoim i chciałam akceptacji. Przepraszam, że próbowałam wszystko kontrolować, by zyskać spokój i pewność. Tylko proszę i błagam. Nigdy nigdy nie mówcie nikomu „a co mnie to obchodzi”.

S.

 

O AKCJI

Napisz swoją historię. Napisz o sobie, o swojej kobiecości, o tym, co bycie kobietą dla ciebie oznacza lub czego byś sobie życzyła. O jakim świecie marzysz – dla siebie, dla nas, dla naszych córek.
Dzisiejszy świat na pozór nowoczesny i równy jest światem wyjątkowo trudnym, pełnym wybojów. Jedno jest pewne, my kobiety powinnyśmy się teraz trzymać razem. Bo nikt nie da ci tyle, co druga kobieta. Właśnie dlatego, i w tym roku nie będziemy czekać na goździka z okazji Dnia Kobiet.

Piszcie do nas, anonimowo, jeśli chcecie. Wybrane listy opublikujemy, a niektóre z nich nagrodzimy. Pokażmy światu, jak pięknie się różnimy, jak wiele barw ma kobiecość. I jak bardzo swoją kobiecość kochamy. Bądźmy razem!

Prace przesyłajcie na adres [email protected] wpisując w temacie wiadomości „Jestem kobietą” oraz z informacją, jak chcecie zostać podpisane (w przypadku braku informacji, list podpiszemy pierwszą literą imienia lub nicku).

Prosimy o dołączenie w treści wiadomości poniższego oświadczenia:
Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me.
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora oraz Sponsorów konkursu, swoich danych osobowych, uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych i RODO.

NAGRODY:

1 x Puf Barrel (Kod tkaniny: 142-43)

1 x Obraz na płótnie Expression Pink II1 x Komplet 2 zasłon na taśmie marszczącej  (Kolekcja: Velvet, Kod tkaniny: 704-18)

1 x Komplet 2 poszewek welwetowych pikowanych Kinga, (kolor 704-30)

1 x Pufa- fotel (Kod tkaniny: 705-04)

www.dekoria.pl

Dekoriapl

dekoriapl


5 x zestaw książek autorstwa Agnieszki Janiszewskiej, składający się z:

 • “Kuzynka Marie” I i II tom

Zimą 1914 roku Marie Boratyńska postanawia odwiedzić po raz pierwszy Korbielowo – posiadłość, w której urodził się i wychował jej nieżyjący już ojciec. Rodzinne animozje sprawiły, że krewni z jego strony byli do tej pory obcymi dla niej ludźmi. Teraz jednak nadarza się okazja, by to zmienić: Marie odpowiada na zaproszenie Emilii, swojej kuzynki i nowej właścicielki Korbielowa, chcąc zburzyć narosły przez lata mur rodzinnych nieporozumień i pretensji. Czy kobietom uda się zbliżyć do siebie i zaprzyjaźnić? Czy będą w stanie zaakceptować zaskakującą prawdę o swoich bliskich, którą niebawem odkryją?Tom I 

Nawiązanie szczerej relacji może okazać się trudniejsze, niż z początku przewidywały, a dynamiczne wydarzenia polityczne pierwszej połowy XX wieku sprawią, że wiele ważnych spraw trzeba będzie odłożyć na później…

Tom II 

Wielka Wojna w Europie spowodowała, że to, co wcześniej spędzało sen z powiek Marie Boratyńskiej, nagle straciło na znaczeniu. Wszystkie rodzinne nieporozumienia, tęsknoty, uczucia zostały przyćmione przez dramatyczne wydarzenia związane z wojenną zawieruchą. Młoda kobieta rzuca się w wir pracy w szpitalu, gdzie dniem i nocą dogląda rannych, próbuje ulżyć w bólu konającym żołnierzom oraz pokonać własne, narastające z każdym dniem, zmęczenie. Wkrótce nadchodzi wiadomość z frontu, która przewartościuje całe jej dotychczasowe życie…

 • “Podróż do Carcassonne” I i II tom – autorstwa

„Podróż do Carcassonne” to poruszająca historia jednej rodziny, której członkowie będą musieli zmierzyć się z bolesnymi konsekwencjami swoich decyzji, zawalczyć o marzenia i nauczyć się przebaczać. A w tle – odmalowane z pietyzmem i czułością Warszawa i Kraków z okresu międzywojnia, okupacji i pierwszych lat powojennych.

www.novaeres.pl
www.zaczytani.pl

NovaeRes

wydawnictwo_novaeres


5 x filmowy zestaw nagród, składający się z:

1 x podwójne zaproszenie na film „Pojedynek na głosy”, do zrealizowania w sieci kin Cinema City

Cudowna, pełna humoru i wzruszeń opowieść inspirowana prawdziwą przyjaźnią. Film pełen dobrej energii i muzycznych przebojów, w reżyserii twórcy komediowego hitu „Goło i wesoło” – Petera Cattaneo. Dystrybutor filmu „Pojedynek na głosy” zaprasza do udziału w akcji oraz do kin.

 Zestaw płyt DVD z filmami:

 • Ikony XX wieku
 • Powrót Bena
 • Loveling
 • Młynarski
 • Pavarotti
 • Cudowny świat kociąt
 • Cudowny świat szczeniąt

5 x filmowy zestaw nagród, składający się z:

1 x podwójne zaproszenie na film „Pojedynek na głosy”, do zrealizowania w sieci kin Cinema City

Zestaw płyt DVD z filmami:

 • Pavarotti
 • Cudowny świat kociąt
 • Cudowny świat szczeniąt

5 x zestaw rajstop z najnowszej wiosennej kolekcji Gatta

Rajstopy ozdobione subtelnymi nowoczesnymi wzorami podkreślą piękno twoich nóg.
Zdobienia na rajstopach niech będą dla Ciebie inspiracją do skomponowania całej stylizacji zarówno do pracy jak i na czas po pracy. Tej wiosny baw się moda z Gattą.

W skład zestawu wchodzi 6 par rajstop prezentowanych poniżej modeli, w wybranym przez Laureata rozmiarze.

 

www.gatta.pl

GattaOfficial

gattaofficial

Akcja trwa 02.03.2020 od 31.03.2020 do roku. Wyniki zostaną opublikowane do 14.04.2020 roku. Regulamin akcji dostępny jest tutaj.