Go to content

„Przypominasz, by moje oczy nigdy nie omijały cudów tego świata”. Akcja „List do dziecka”

Fotomontaż istock / Pixabay CC0

Być takim promykiem, który wbija smugi światła w życie i zostawia na sercu nieusuwalny ślad swojego istnienia. Ty nim jesteś. Jesteś. Po prostu. Ale czy na pewno? Nie. Nie tak zwyczajnie.Jesteś ziarenkiem, które ogromem swojej cudowności przeradza to co nieosiągalne, w coś przystępnego i klarownego. Twoje serduszko bije blisko mojego. Trzymam Cię w sobie z całą radością i wdzięcznością za Twoje istnienie.

Dziękuję, że Twoje całe 36 cm i kilogram wagi stało się nieodłącznym ogniwem mojego świata, a każdy dzień zapisuje się niczym wielka księga mądrości. Ty mi ją przekazujesz. Uczysz wytrwałości i opanowania. Przypominasz, by moje oczy nigdy nie omijały cudów tego świata. Sprawiasz, że co dzień pracuje nad sobą. Że obsesyjna czarna herbata musiała odejść w odstawkę, a ser pleśniowy całkowicie zdymisjonowany. Uczysz, że egocentryczne myśli najlepiej schować do szufladki i zamknąć na kilka spustów, bo liczy się dobro drugiego człowieka. Dziękuję, że codziennymi fikołkami i rozciąganiem po zakamarkach mojego brzucha, nie pozwalasz o sobie zapomnieć, a każda myśl o Tobie powoduje, że mój świat rozbrzmiewa nie siedmioma kolorami tęczy, ale całą mozaiką rozmaitych odcieni. 

 – Ale Cze

 


„Kochana córeczko, najdroższy synku, chcę ci powiedzieć, że…”.
„List do dziecka” – nasza nowa akcja na Dzień Dziecka z super nagrodami

AKCJA DD BANER DO LISTOW

Co trzeba zrobić?

„Napisz list do swojego dziecka (dzieci) i prześlij go do nas. To może być podziękowanie, dobra rada, a może powiedzenie tego, co nie przechodzi przez gardło ze wzruszenia w ważnych dla was momentach. Wszystko co tylko chcesz i czujesz. Miłość rodzica bywa trudna, a rodzicielstwo to jedno z najbardziej bogatych (i w upadki i wzloty) doświadczeń w życiu. To może być list „na tu i teraz” lub taki, który chciał(a)byś, żeby twoje dziecko przeczytało w przyszłości. Czasem taki list do bliskiej osoby pomoże nie tylko jej, ale też tobie.Wszystkie listy opublikujemy. Wybrane nagrodzimy!”. ♥WEŹ UDZIAŁ W ZABAWIE TUTAJ ♥

Zobacz wszystkie listy biorące udział w akcji