Go to content

Potrzebowaliśmy trzydziestu lat i przebycia długich, krętych dróg, by zrozumieć i na powrót dotrzeć do siebie… Akcja #Niewysłany List

Akcja #Niewysłany List

Drogi W.,

„Albo czarów nie ma, albo jest ich aż nadto.”

Takie stwierdzenie znajduję w mojej ulubionej książce autorstwa Susan Fletcher. Zgadzam się z nim w pełni; To, co dzieje się teraz w moim i w Twoim życiu zdaje się tę opinię potwierdzać.

Nasze spotkanie po latach – efekt niezwykłych zrządzeń losu i przypadków. To Magia.

Długie rozmowy, wyjaśnienia, wspólne milczenie. Powrót do młodości po to, by wyjaśnić, zrozumieć, by wypełnić pustkę, naprawić krzywdę.

Przeskoczyć czas. Domknąć ziejącą ranę. Dać się jej zabliźnić. Wreszcie. I poczuć spokój. Błogość. Lekkość. Uwolnić się od ciężaru winy. Od zawstydzenia.

Radość. Odzyskany spokój.

Stało się, co się stało. Młodość ze swą niecierpliwością i bezwzględnością kazała mi Cię porzucić. Każde z nas poszło swoją drogą. Przeżyło, co było do przeżycia. Osiągnęło, co było do osiągnięcia. Powołało do życia dzieci. Każde z nas żyło, jak umiało, raz lepiej, raz gorzej.

Decyzje, kroki, wybory, zaniechania, zaniedbania, konsekwencje. Sukcesy i porażki życia.

Przypadki rządzą nami i wszystkim, co nas otacza. Efekt motyla albo domino zależności.

Magia spotkania po latach – jak powrót do domu z dalekiej podróży.

Przytulenie. Wymiana ciepła. Uważność. Ciekawość.

Trudno uwierzyć, że to nie sen. Piękny sen o spełnieniu. O dopełnieniu.

Niczym brakujący element, na który ułożone częściowo puzzle życia czekały od lat.

Wreszcie jest: Skarb odnaleziony.

Odkąd Cię spotkałam chodzę odmieniona. Promienieję. Czasem też płaczę gorącymi łzami. Jakby młodość wróciła. Jakby tych trzydziestu lat bez Ciebie nie było. Tego czasu, kiedy na dnie mojej duszy i mojego serca tkwiła drzazga albo wbity kawałek szkła.

Raniąc przed laty Ciebie zostawiłam odłamek we własnym sercu. Mam wrażenie, że teraz wyjęłam szkło z Twojego serca, uwalniając jednocześnie od bólu siebie samą.

Nie wiem, co czułeś. Nie wiem, co czujesz. Chcę wierzyć, że mi wybaczyłeś. Chcę wierzyć, że już się nie zranimy. Że już się nie rozstaniemy.

I tylko czasem się boję, że teraz to Ty odejdziesz, a ja będę bardzo cierpieć.

A może jednak nie. Może nie odejdziesz.

Gdyby jednak tak się stało, to będę czekać na Ciebie do końca, niczym Puchatek czekający na swojego Krzysia.

Zresztą, zastanawianie się i zwłaszcza martwienie o to, co będzie, lub co stać się może, absolutnie nie ma sensu. Warto pamiętać o poczwórnej prawdzie Buddy, że ważna jest radość z dzisiejszego dnia, ale nie należy pragnąć, by trwała ona też jutro. Jutro przyjdzie inny smutek lub radość, a pojutrze inna radość albo smutek. Samsara. Trzeba im zostawić miejsce.

Staram się więc cieszyć chwilą obecną.

Każda komórka mojego ciała otwiera się na Ciebie i uśmiecha.

Potrzebowaliśmy trzydziestu lat i przebycia długich, krętych dróg, by zrozumieć i na powrót dotrzeć do siebie. To ogromna wartość, której z całą pewnością nie wolno zniszczyć czy zaprzepaścić.

Bądź ze mną już zawsze, przyjacielu. Nie opuszczaj mnie.

Twoja M.

O akcji „Niewysłany list”

Każdy ma swój niewysłany list. Czasem zapisany tylko w sercu. Czekający w szufladzie niezałatwionych spraw. Na wysłanie niektórych jest już za późno, na inne brak odwagi, brak aktualnego adresu…  A może wszystko byłoby inne, gdyby się tylko od nich uwolnić?

Piszcie do nas, anonimowo jeśli chcecie. Wyślijcie wreszcie swoje listy i poczujcie ulgę. Wybrane listy opublikujemy, a kilka z nich nagrodzimy.

Prace przesyłajcie na adres kontakt@ohme.pl wpisując w temacie wiadomości „Niewysłany list” oraz z informacją, jak chcecie zostać podpisane (w przypadku braku informacji, list podpiszemy pierwszą literą imienia lub nicku).

Prosimy o dołączenie w treści wiadomości poniższego oświadczenia:
Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me.
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora oraz Sponsorów konkursu, swoich danych osobowych, uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych i RODO.

NAGRODY:

10 x zestaw nagród, składający się z:

  • 2 części zbiory opowiadań Opowiem ci o zbrodni

  • ekologiczna torba na zakupy

  • zawieszka na torebkę z grafiką Porysunki

www.lifetimetv.pl

LifetimePolska

lifetimepolska5 x zestaw nagród, składający się z:

1 x zestaw nagród, składający się z:

www.floradix.pl

www.naszazielarnia.pl

Floradixpolska

naszazielarnia


 

5 x komplet bielizny Alles (biustonosz i majtki, do wyboru na stronie www.alles.pl – w dostępnych rozmiarach i modelach))

Rozważna czy romantyczna? Spokojna czy energiczna? Niezależnie od tego, jaka jesteś, zakochaj się w bieliźnie Alles! Weź udział w walentynkowym konkursie Oh!Me i wygraj dowolny komplet niezwykle kobiecej bielizny, która doskonale podkreśli twój styl i temperament!

www.alles.pl

BieliznaAlles

alles.bielizna


1 x  EMILIA KIPPER – Bransoletka z serduszkiem

1 x EMILIA KIPPER – Sztywna bransoletka z turkusową emalią

1 x MIŁOŚĆ TO OGIEŃ – Łańcuszek z sercem

1 x ANNE HULTQUIST – Krótki pozłacany wisiorek z napisem

1 x MYA BAY – Sztywna bransoletka z napisem

 

www.kateandkate.pl

kateandkate.bizuteria

kate_and_kate

Wszystkie „Niewysłane listy” możecie przeczytać tutaj.

Akcja trwa 03.02.2020 od 29.02.2020 do roku. Wyniki zostaną opublikowane do 15.03.2020 roku. Regulamin akcji dostępny jest tutaj.