Go to content

„Ona pokazała mi, że można ciekawie żyć (…) Nauczyłaś mnie, mamo, pokonywać słabości, nie poddawać się i realizować marzenia”. Akcja „Dziękuję Ci, Mamo”

Fot. Flickr / eva101 / CC BY

„A ja kocham moją mamę, co ma włosy jak atrament…” Tak sobie nucę pod nosem i uśmiecham się do wspomnień. Nie, wcale nie masz włosów w kolorze głębokiego granatu, raczej jasne jak anioł. Bo Ty jesteś moim aniołem i za to Cię kocham, jak i za wiele innych rzeczy.

Na przykład za bańki mydlane, które latem puszczałyśmy na podwórku pod starym kasztanem. Wystarczył kubek wody z mydłem i rozcięta słomka, by wokół nas zawirowały mieniące się wszystkimi kolorami tęczy przezroczyste kule. A pamiętasz jak ratowałyśmy żółtego motyla, który bez sił leżał na stercie desek? Zabrałyśmy go do domu i położyłyśmy na parapecie na kwiatach koniczyny. Myślałam, że jesteś czarodziejką, bo motyl już na drugi dzień rwał się do lotu 😉 Dzięki Tobie zafascynował mnie świat sztuki. Razem oglądałyśmy albumy z malarstwem a ja dziwiłam się malarskim wizjom surrealistów i zakrywałam oczy patrząc na obrazy Goyi.

Kocham Cię za to, że specjalnie dla mnie zmieniłaś zakończenie bajki o kotku, lisku i kogutku bo nie mogłam znieść myśli, że kogucik porwany przez liska do lasu nigdy się nie znajdzie. Każdego wieczoru czekałam aż przyjdziesz przeczytać mi bajkę. Tę o Maszy i niedźwiedziu znałam na pamięć a Muminków mogłam słuchać w nieskończoność. Tylko potem musiałaś mnie przez pół nocy tulić, bo przestraszyłam się tej okropnej Buki 😉

Dziękuję Ci za to, że pozwoliłaś mi kiedyś zatrzymać pręgowanego kota z czerwoną wstążeczką. To nic, że któregoś dnia zostawił w taty czapce niespodziankę w postaci niezbyt żywej myszy. Nie pozwoliłaś na niego nawet krzyknąć. A pamiętasz nasze wycieczki zdezelowanymi rowerami po wiejskich bezdrożach, kwaśne jabłka zrywane z na wpół dzikich jabłonek? Chwile spędzane z Tobą Mamo zawsze były magiczne. Pamiętam pierwsze perfumy, które od Ciebie dostałam na imieniny. Pachniały konwaliami, a we flakoniku dość szybko pokazało się dno, bo uwielbiałam się nimi spryskiwać kilka razy dziennie 😉 Do dziś te kwiaty kojarzą mi się tylko z Tobą.

Wiele mamie zawdzięczam. Na przykład to, że w szarych czasach Peerelu chodziłam kolorowo ubrana, na przekór pustym półkom w sklepie i wszechobecnej bylejakości. Mama potrafiła z kolorowych tkanin i starych ubrań wyczarować śliczne sukienki czy płaszczyki, naszywała wesołe aplikacje i robiła na drutach ciepłe swetry w różne wzory. Później mnie nauczyła szyć na czechosłowackiej zabawkowej maszynie ubrania dla lalek.

Ze starych pocztówek zrobiła mi szkatułkę na moje dziecięce skarby, zamykaną na błyszczący, szklany guzik. A kiedy bardzo chciałam mieć teatrzyk, który wypatrzyłam na wystawie księgarni, mama uszyła mi pacynki – bo teatrzyk miał zawrotną cenę 😉 Kocham moją mamę za ułańską wręcz fantazję: z zielonych orzechów, zapałek i bibuły robiła ludziki, ze stłuczonego kryształowego wazonu stworzyła ramkę do obrazka a z drewnianych skrzynek po owocach zrobiła mi kiedyś półki na zabawki. A szarobury tekturowy karton, wyniesiony cichaczem z zaplecza geesów, zamienił się w ciągu jednej nocy w parterowy domek dla lalek, taki z otwieranymi oknami i drzwiami!

To dzięki mamie nigdy się nudziłam, bo ona pokazała mi, że trzeba mieć hobby, bo wtedy można ciekawie żyć. Uwielbiam mamę za wspólne słuchanie winylowych płyt na adapterze Bambino i wakacje spędzane razem na wsi, wśród łąk, pól i stadka ciekawskich kur 😉 Nauczyłaś mnie, mamo, pokonywać słabości, pracować nad charakterem, nie poddawać się i realizować marzenia, nawet te najbardziej szalone. I najzwyczajniej w świecie: pięknie żyć!

Akcja „Dziękuję Ci, Mamo”

Trwa  nasza akcja: „Dziękuję Ci, Mamo”, w której zachęcać was będziemy do przesyłania nam listów, które chciałybyście wysłać swojej mamie. My opublikujemy najpiękniejsze  z nich oraz nagrodzimy te najlepsze!

Zadanie konkursowe: jeśli chcesz wziąć udział w akcji „Dziękuję Ci, Mamo”, prześlij do nas swój list, napisz o tym, za co jesteś wdzięczna swojej mamie, za co chcesz jej podziękować. Na wasze prace czekamy pod adresem: kontakt@ohme.pl. Najciekawsze z nich opublikujemy i nagrodzimy.

Prosimy o dołączenie do wiadomości poniższego oświadczenia:

Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me.
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).

Akcja potrwa od 19 maja do 31 maja. Wyniki zostaną opublikowane do dnia 07 czerwca 2017 roku na stronie www.ohme.pl

Nagrody:

5 x Remington Prostownica Air Plates S7412

Remington

Prostownica Air Plates posiada unikalny system podwieszanych płytek, zapewniający ich maksymalne przyleganie podczas kontaktu z włosami. Technologia Cool Touch sprawia, że nienagrzewająca się obudowa daje większą kontrolę i lepsze rezultaty. Zawierające 10 razy więcej powłoki ceramicznej* płytki Black Titanium Ceramic gładko suną po włosach, zapewniając im jedwabistą gładkość na długi czas.

S7412_-_AirPlates_Straightener

5 x Niezbędnik marzeń sennych

LOGO JANPOL 10 cm_szer

Codzienne układanie się do snu wydaje się być rutynową czynnością. Ale może właśnie dlatego ciągle jesteś niewyspana? Spróbuj tej chwili dodać odrobinę przyjemnego ceremoniału. „Niezbędnik marzeń sennych” to zestaw, który uprzyjemni wieczorne układanie się do snu. Znajdziesz w nim m.in. poradnik „Twoje uśmiechnięte poranki”, inspirujące magnesy na każdy dzień tygodnia, świecę zapachową i… Przekonaj się sama 🙂

nagroda_niezbednik marzen sennych

5 x zestaw kosmetyków marki Lirene

LireneKażdy z zestawów składa się z: Lirene C+ DPRO Vitamin Energy (krem na dzień, żel pod prysznic i serum) wchodzących w skład  nowoczesnej linii kosmetyków stworzonej przez Ekspertki Laboratorium Naukowego Lirene z myślą o potrzebach kobiecej skóry po 30. roku życia. Dzięki potrójnemu kompleksowi witamin C + DPRO + E, działa odmładzająco i wzmacniająco, skutecznie chroniąc DNA komórek i walcząc z pierwszymi oznakami starzenia

lirene

Regulamin konkursu znajdziecie TUTAJ.