Go to content

Po wielu latach walki o każdy dzień, o każdy uśmiech i o pewność siebie – wygrałam. Akcja #Niewysłany List

Akcja #Niewysłany List

Mój Drogi,

jak już wiesz, od dziecka zaprzyjaźniam się z uczuciem samotności, braku akceptacji, niepewności i strachu. Wcześniej to dla mojego ojca nie byłam dość dobra, wystarczająco ładna i zadawalająco mądra- wpajał mi, że na nic nie zasługuję i niczego nie osiągnę.

Po wielu latach walki o każdy dzień, o każdy uśmiech i o pewność siebie – wygrałam. Wiedziałam, że mogę dużo osiągnąć i cieszyć się życiem, bo na to zasługuję. Żyłam i kochałam to życie. Szukałam miłości, której nie znałam. Poczucia bezpieczeństwa, szacunku, bliskości, jakiego nie doświadczyłam. Tobie pierwszemu dałam się poznać, odsłoniłam się, zaufałam. Poznałeś moje wady, moje słabości, lęki.

Z radością opowiadałam Ci, co lubię, o czym marzę, co mnie uszczęśliwia i czego się boję. Poznałeś moją historię i ją zaakceptowałeś. Obiecałeś mi, że mnie ochronisz, mówiłeś, że kochasz i nie pozwolisz mnie skrzywdzić.

W którym momencie oślepłam? Krok po kroku zabierałeś mi wszystko, co kochałam. Zacząłeś od długich spacerów, wieczornych rozmów na ławce w parku, tańca. Przekonałeś mnie, że wcale tego nie potrzebuję, tak samo jak akceptacji rodziny, wiary we własne wartości, życia po swojemu.

Pamiętam, kiedy zaczęłam się bać. Długa walka o mnie poszła na marne. Zabrałeś mi poczucie bezpieczeństwa krzykami, krytyką, obwinianiem mnie o to, jaki jest świat. Nie słuchałam, kiedy rozsądek podpowiadał mi ucieczkę. Nie czułam nic, kiedy zadzwoniłeś do mojej matki twierdząc, że potrzebny mi psychiatra, bo jestem wariatką. Zabiłeś mnie już dawno, wiele razy. Przestałam czuć, kochać, walczyć, marzyć. Dałam Ci się wytresować i znosiłam krzyki o źle ustawione buty i za krótko myte ręce.

Po pierwszym załamaniu nerwowym już nie miałam siły ani walczyć ani uciekać. Patrzyłeś jak płaczę, jak biorę kolejne tabletki na uspokojenie i nie widziałeś w tym grama swojej winy. Nigdy. Powtarzałeś, klepiąc mnie po plecach, że nigdy przecież nie robiłeś mi na złość i nie chcesz dla mnie źle.

Tyle lat walki o siebie skończyło się, kiedy spotkałam Ciebie-Narcyza, wysysającego ze mnie życie. Dzisiaj cieszę się, że nasze rozstanie boli- przynajmniej mam pewność, że jeszcze żyję. Nie wiem czy kiedykolwiek jeszcze zacznę marzyć i kochać życie, ale jeśli przeżyłam 4 lata z Tobą, zniosę naprawdę dużo.

Nie będę Ci życzyć niczego złego, nie będę się wyzłośliwiać- wiem, że karma wraca.
Chciałabym, żebyś choć przez jeden dzień poczuł się tak jak ja z Tobą.

Życzę sobie wszystkiego najlepszego, bo na to zasługuję.
A.

O akcji „Niewysłany list”

Każdy ma swój niewysłany list. Czasem zapisany tylko w sercu. Czekający w szufladzie niezałatwionych spraw. Na wysłanie niektórych jest już za późno, na inne brak odwagi, brak aktualnego adresu…  A może wszystko byłoby inne, gdyby się tylko od nich uwolnić?

Piszcie do nas, anonimowo jeśli chcecie. Wyślijcie wreszcie swoje listy i poczujcie ulgę. Wybrane listy opublikujemy, a kilka z nich nagrodzimy.

Prace przesyłajcie na adres kontakt@ohme.pl wpisując w temacie wiadomości „Niewysłany list” oraz z informacją, jak chcecie zostać podpisane (w przypadku braku informacji, list podpiszemy pierwszą literą imienia lub nicku).

Prosimy o dołączenie w treści wiadomości poniższego oświadczenia:
Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me.
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora oraz Sponsorów konkursu, swoich danych osobowych, uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych i RODO.

NAGRODY:

10 x zestaw nagród, składający się z:

  • 2 części zbiory opowiadań Opowiem ci o zbrodni

  • ekologiczna torba na zakupy

  • zawieszka na torebkę z grafiką Porysunki

www.lifetimetv.pl

LifetimePolska

lifetimepolska5 x zestaw nagród, składający się z:

1 x zestaw nagród, składający się z:

www.floradix.pl

www.naszazielarnia.pl

Floradixpolska

naszazielarnia


 

5 x komplet bielizny Alles (biustonosz i majtki, do wyboru na stronie www.alles.pl – w dostępnych rozmiarach i modelach))

Rozważna czy romantyczna? Spokojna czy energiczna? Niezależnie od tego, jaka jesteś, zakochaj się w bieliźnie Alles! Weź udział w walentynkowym konkursie Oh!Me i wygraj dowolny komplet niezwykle kobiecej bielizny, która doskonale podkreśli twój styl i temperament!

www.alles.pl

BieliznaAlles

alles.bielizna


1 x  EMILIA KIPPER – Bransoletka z serduszkiem

1 x EMILIA KIPPER – Sztywna bransoletka z turkusową emalią

1 x MIŁOŚĆ TO OGIEŃ – Łańcuszek z sercem

1 x ANNE HULTQUIST – Krótki pozłacany wisiorek z napisem

1 x MYA BAY – Sztywna bransoletka z napisem

 

www.kateandkate.pl

kateandkate.bizuteria

kate_and_kate

Wszystkie „Niewysłane listy” możecie przeczytać tutaj.

Akcja trwa 03.02.2020 od 29.02.2020 do roku. Wyniki zostaną opublikowane do 15.03.2020 roku. Regulamin akcji dostępny jest tutaj.