Listy do redakcji

Po wielu latach walki o każdy dzień, o każdy uśmiech i o pewność siebie – wygrałam. Akcja #Niewysłany List

Listy do redakcji
Listy do redakcji
17 lutego 2020
Akcja #Niewysłany List
 

Mój Drogi,

jak już wiesz, od dziecka zaprzyjaźniam się z uczuciem samotności, braku akceptacji, niepewności i strachu. Wcześniej to dla mojego ojca nie byłam dość dobra, wystarczająco ładna i zadawalająco mądra- wpajał mi, że na nic nie zasługuję i niczego nie osiągnę.

Po wielu latach walki o każdy dzień, o każdy uśmiech i o pewność siebie – wygrałam. Wiedziałam, że mogę dużo osiągnąć i cieszyć się życiem, bo na to zasługuję. Żyłam i kochałam to życie. Szukałam miłości, której nie znałam. Poczucia bezpieczeństwa, szacunku, bliskości, jakiego nie doświadczyłam. Tobie pierwszemu dałam się poznać, odsłoniłam się, zaufałam. Poznałeś moje wady, moje słabości, lęki.

Z radością opowiadałam Ci, co lubię, o czym marzę, co mnie uszczęśliwia i czego się boję. Poznałeś moją historię i ją zaakceptowałeś. Obiecałeś mi, że mnie ochronisz, mówiłeś, że kochasz i nie pozwolisz mnie skrzywdzić.

W którym momencie oślepłam? Krok po kroku zabierałeś mi wszystko, co kochałam. Zacząłeś od długich spacerów, wieczornych rozmów na ławce w parku, tańca. Przekonałeś mnie, że wcale tego nie potrzebuję, tak samo jak akceptacji rodziny, wiary we własne wartości, życia po swojemu.

Pamiętam, kiedy zaczęłam się bać. Długa walka o mnie poszła na marne. Zabrałeś mi poczucie bezpieczeństwa krzykami, krytyką, obwinianiem mnie o to, jaki jest świat. Nie słuchałam, kiedy rozsądek podpowiadał mi ucieczkę. Nie czułam nic, kiedy zadzwoniłeś do mojej matki twierdząc, że potrzebny mi psychiatra, bo jestem wariatką. Zabiłeś mnie już dawno, wiele razy. Przestałam czuć, kochać, walczyć, marzyć. Dałam Ci się wytresować i znosiłam krzyki o źle ustawione buty i za krótko myte ręce.

Po pierwszym załamaniu nerwowym już nie miałam siły ani walczyć ani uciekać. Patrzyłeś jak płaczę, jak biorę kolejne tabletki na uspokojenie i nie widziałeś w tym grama swojej winy. Nigdy. Powtarzałeś, klepiąc mnie po plecach, że nigdy przecież nie robiłeś mi na złość i nie chcesz dla mnie źle.

Tyle lat walki o siebie skończyło się, kiedy spotkałam Ciebie-Narcyza, wysysającego ze mnie życie. Dzisiaj cieszę się, że nasze rozstanie boli- przynajmniej mam pewność, że jeszcze żyję. Nie wiem czy kiedykolwiek jeszcze zacznę marzyć i kochać życie, ale jeśli przeżyłam 4 lata z Tobą, zniosę naprawdę dużo.

Nie będę Ci życzyć niczego złego, nie będę się wyzłośliwiać- wiem, że karma wraca.
Chciałabym, żebyś choć przez jeden dzień poczuł się tak jak ja z Tobą.

Życzę sobie wszystkiego najlepszego, bo na to zasługuję.
A.

O akcji „Niewysłany list”

Każdy ma swój niewysłany list. Czasem zapisany tylko w sercu. Czekający w szufladzie niezałatwionych spraw. Na wysłanie niektórych jest już za późno, na inne brak odwagi, brak aktualnego adresu…  A może wszystko byłoby inne, gdyby się tylko od nich uwolnić?

Piszcie do nas, anonimowo jeśli chcecie. Wyślijcie wreszcie swoje listy i poczujcie ulgę. Wybrane listy opublikujemy, a kilka z nich nagrodzimy.

Prace przesyłajcie na adres [email protected] wpisując w temacie wiadomości „Niewysłany list” oraz z informacją, jak chcecie zostać podpisane (w przypadku braku informacji, list podpiszemy pierwszą literą imienia lub nicku).

Prosimy o dołączenie w treści wiadomości poniższego oświadczenia:
Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me.
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora oraz Sponsorów konkursu, swoich danych osobowych, uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych i RODO.

NAGRODY:

10 x zestaw nagród, składający się z:

  • 2 części zbiory opowiadań Opowiem ci o zbrodni

  • ekologiczna torba na zakupy

  • zawieszka na torebkę z grafiką Porysunki

www.lifetimetv.pl

LifetimePolska

lifetimepolska5 x zestaw nagród, składający się z:

1 x zestaw nagród, składający się z:

www.floradix.pl

www.naszazielarnia.pl

Floradixpolska

naszazielarnia


 

5 x komplet bielizny Alles (biustonosz i majtki, do wyboru na stronie www.alles.pl – w dostępnych rozmiarach i modelach))

Rozważna czy romantyczna? Spokojna czy energiczna? Niezależnie od tego, jaka jesteś, zakochaj się w bieliźnie Alles! Weź udział w walentynkowym konkursie Oh!Me i wygraj dowolny komplet niezwykle kobiecej bielizny, która doskonale podkreśli twój styl i temperament!

www.alles.pl

BieliznaAlles

alles.bielizna


1 x  EMILIA KIPPER – Bransoletka z serduszkiem

1 x EMILIA KIPPER – Sztywna bransoletka z turkusową emalią

1 x MIŁOŚĆ TO OGIEŃ – Łańcuszek z sercem

1 x ANNE HULTQUIST – Krótki pozłacany wisiorek z napisem

1 x MYA BAY – Sztywna bransoletka z napisem

 

www.kateandkate.pl

kateandkate.bizuteria

kate_and_kate

Wszystkie „Niewysłane listy” możecie przeczytać tutaj.

Akcja trwa 03.02.2020 od 29.02.2020 do roku. Wyniki zostaną opublikowane do 15.03.2020 roku. Regulamin akcji dostępny jest tutaj.


Listy do redakcji

Może lepiej weź go sobie, jeśli będzie chciał do ciebie odejść. Łatwiej mi będzie o Tobie zapomnieć… Akcja #Niewysłany List

Listy do redakcji
Listy do redakcji
17 lutego 2020
Akcja #Niewysłany List
 

Piszę do Ciebie ten list chociaż wcale Cię nie znam. Łączy nas tylko jedna przeze mnie wysłana do Ciebie wiadomość,  odpowiedziałaś na nią pytaniem, tylko to… Nic nie mamy ze sobą wspólnego.

Oprócz niego.

Dla każdej z nas On jest kimś innym. Dla Ciebie być może pierwszą miłością, być może tym od pierwszego razu. Nie wiem. Nie wiem nic  o Tobie.

Jesteś dla mnie zdrobnieniem  imienia, nazwiskiem ,numerem  w jego książce kontaktów. Jednorożcem zamiast zdjęcia na mesendżerze. Nie wiem jak wyglądasz. Mogę się tylko Ciebie domyślać, znając jego gust, wiedząc kto, by mu się podobał. Zadbałaś o swoją prywatność w najmniejszym szczególe. Nie ma Cię nigdzie albo może ja mam Cię nie znaleźć.

Mam za to Twoje pocztówki z wakacji z przed dwudziestu kilku lat, liściki wrzucane do skrzynki.

” byłam w nocy pod twoim domem”
„zadzwoń”
„odezwij się! „

Odezwał się? Zadzwonił? Wiem tylko to, co On chciał mi  powiedzieć. Wtedy chciałam mu wierzyć… że młoda,19 lat, praktykantka, to był tylko sex w samochodzie, nic nie znaczący incydent , że się z nią rozstał, że już nigdy.. . To było dla niego nieistotne i nie ma o czym mówić.

Nieistotny incydent który teraz wspomina z każdym Twoim SMS-em.

Czas biegnie, dziś po 20 latach  mówi mi o Tobie tym samym tonem, że teraz jakiś mąż, jakaś rodzina, drugie dziecko… Wtedy przed laty szok, załamanie, ciągły płacz, piekło…

Nie pamiętam już jak się z tego podniosłam, trwało to chyba jakiś rok. Wtedy nasze córki były małymi dziewczynkami, to one mnie  trzymały na powierzchni, dzięki nim funkcjonowałam.

Mimo, że nigdy mu już nie zaufałam to wreszcie odsunęłam te myśli, dla siebie, żeby ruszyć do przodu.

Już myślałam, że jesteśmy bezpieczni, nic złego się nie może wydarzyć, on postarzał się, ja też, normalne. Zwykłe życie ludzi w średnim wieku. Dorosłe dzieci, wnuki, pierwsze problemy zdrowotne,  trochę rutyny w związku, życie trochę obok siebie, samotność w małżeństwie z ponad 30 letnim stażem. Brakowało mi czułości, seksu …ale był chociaż spokój, brak oczekiwań, wyrozumiałość.

Aż nagle ten SMS z życzeniami na Święta podpisany tym zdrobnieniem imienia. Zobaczony przypadkiem. Potem ta noc zanim sprawdziłam jego telefon, pełna obaw i scenariuszy. Nieprzespana.

I rano ten ból kiedy po kryjomu czytałam te wasze krótkie wiadomości z ostatnich kilku lat, tyle co zapamiętał telefon.

Jesteś w Gdańsku?

 Możesz rozmawiać?

 Może jakaś kawa?

 Życzenia  z serduszkami.

Właściwie nic złego z tych SMS-ów nie wynikało a jednak … urwane zdania i pytania o sprawy o których nie miałaś prawa wiedzieć. Była to jakaś , której miałam nigdy nie poznać…

I przeczucie, a raczej …pewność.

To bolało. To bolało, jakby ktoś kroił mi serce. Potem jego strach w oczach kiedy zadawałam mu  pytania, dlaczego mi to robi? Po tylu latach? Jak ważna jesteś dla niego ? I kolejne piekło ,rozdrapywanie ran. Noce bezsenne, rozmowy, płacz, krzyki, odchodzenie.

Potem obiecywanie, namiętność, seks na zgodę, parę dni ciszy i znów moje pytania, płacz, odchodzenie…

Czy jesteś w stanie zrozumieć jak to boli? Ten lęk, który trzyma Cię za gardło, ręce się trzęsą, robi się zimno, tak bardzo? Możesz to pojąć? Chciałabym żebyś to poczuła…

Któregoś popołudnia w największym kryzysie wysłałam Ci tego SMS-a. Z wiadomością , że Twój facet Cię zdradza. Żebyś poczuła jak to jest. Chciałam, żebyś cierpiała, jak ja. Żeby Cię bolało, żebyś się bała… Nie udało się … Niestety nie jestem tak sprytna i nie umiem się ukryć tak jak Ty to zrobiłaś. Tak łatwo można znaleźć mój numer…

Pewnie szybko zrozumiałaś skąd ta wiadomość. Nadal jesteś górą, mimo, że on przysięga ,że nigdy już do Ciebie nie napisze, nie zadzwoni, nie umówi się, może to zawsze zrobić.

Nie jestem w stanie zamknąć go w klatce. Nie tego chcę.

Chciałabym Ciebie wymazać z jego pamięci, zresetować jego wspomnienia. Nie da się tak zrobić …

Więc może lepiej weź go sobie, jeśli będzie chciał do ciebie odejść. Łatwiej mi będzie o Tobie zapomnieć, jak nie będę patrzeć na niego. Wolę to, niż ciągłą niepewność…

Oddam Ci  go z jego problemami  zdrowotnymi ,depresją, nałogami,  słabnącym libido i erekcją,  nadciśnieniem i wysokim cholesterolem .

I z jego kłamstwem… Jesteś gotowa?

Joanna

O akcji „Niewysłany list”

Każdy ma swój niewysłany list. Czasem zapisany tylko w sercu. Czekający w szufladzie niezałatwionych spraw. Na wysłanie niektórych jest już za późno, na inne brak odwagi, brak aktualnego adresu…  A może wszystko byłoby inne, gdyby się tylko od nich uwolnić?

Piszcie do nas, anonimowo jeśli chcecie. Wyślijcie wreszcie swoje listy i poczujcie ulgę. Wybrane listy opublikujemy, a kilka z nich nagrodzimy.

Prace przesyłajcie na adres [email protected] wpisując w temacie wiadomości „Niewysłany list” oraz z informacją, jak chcecie zostać podpisane (w przypadku braku informacji, list podpiszemy pierwszą literą imienia lub nicku).

Prosimy o dołączenie w treści wiadomości poniższego oświadczenia:
Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me.
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora oraz Sponsorów konkursu, swoich danych osobowych, uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych i RODO.

NAGRODY:

10 x zestaw nagród, składający się z:

  • 2 części zbiory opowiadań Opowiem ci o zbrodni

  • ekologiczna torba na zakupy

  • zawieszka na torebkę z grafiką Porysunki

www.lifetimetv.pl

LifetimePolska

lifetimepolska5 x zestaw nagród, składający się z:

1 x zestaw nagród, składający się z:

www.floradix.pl

www.naszazielarnia.pl

Floradixpolska

naszazielarnia


 

5 x komplet bielizny Alles (biustonosz i majtki, do wyboru na stronie www.alles.pl – w dostępnych rozmiarach i modelach))

Rozważna czy romantyczna? Spokojna czy energiczna? Niezależnie od tego, jaka jesteś, zakochaj się w bieliźnie Alles! Weź udział w walentynkowym konkursie Oh!Me i wygraj dowolny komplet niezwykle kobiecej bielizny, która doskonale podkreśli twój styl i temperament!

www.alles.pl

BieliznaAlles

alles.bielizna


1 x  EMILIA KIPPER – Bransoletka z serduszkiem

1 x EMILIA KIPPER – Sztywna bransoletka z turkusową emalią

1 x MIŁOŚĆ TO OGIEŃ – Łańcuszek z sercem

1 x ANNE HULTQUIST – Krótki pozłacany wisiorek z napisem

1 x MYA BAY – Sztywna bransoletka z napisem

 

www.kateandkate.pl

kateandkate.bizuteria

kate_and_kate

Wszystkie „Niewysłane listy” możecie przeczytać tutaj.

Akcja trwa 03.02.2020 od 29.02.2020 do roku. Wyniki zostaną opublikowane do 15.03.2020 roku. Regulamin akcji dostępny jest tutaj.


Listy do redakcji

Mimo tego, że jest mi smutno, odeszłam bezpowrotnie. Obyś był szczęśliwy. Akcja #Niewysłany List

Listy do redakcji
Listy do redakcji
17 lutego 2020
Akcja #Niewysłany List

Wierzyłam w nas.

Jako dziecko miałam wymarzony obraz męża, kogoś kto będzie o mnie dbał i mnie szanował, kto będzie silny kiedy ja będę słaba.

Zakochałam się w Tobie bez pamięci, próbowałam zamazać wszystkie skazy, które w sobie nosiłeś. Rodzinę w której się wychowałeś i temperament oraz słabości, które posiadasz.

Bo dla mnie miłość, to obecność.

Ty byłeś.

(długo to nie potrwało)

Jest mi przykro, ze byłam dla siebie tak mało warta, ze pozwoliłam być tak samo mało warta dla Ciebie. Nie szanowałes mnie, nie dbałeś o mnie, nie żyłeś ze mną tylko obok.

Kiedy byłam w emocjonalnej rozsypce, nie pytałeś o nic. Kiedy poszłam na terapie, śmiałeś się ze mnie. Kiedy zaczęłam się walczyć, zrobiłeś to samo.

W każdym ważnym momencie mojego życia kpiłeś ze mnie, zostawiłeś mnie sama, zajmowałeś się sobą, albo pocieszałeś mnie kiedy to wymuszałam.

Odeszłam, bo nie zasługujesz na całą troskę, która Cię obdarzyłam, nie potrafiłeś spojrzeć dalej niż czubek swojego… komputera.

Nie zależało mi na niczym innym niż szacunku, którego nie miałam ani do Ciebie ani do siebie w tym wszystkim.

Tęsknię z Tobą, w którym się zakochałam.

Jednak od bardzo dawna już nic nas nie łączy.

Przychodzą noce takie jak ta, w których przypominam sobie jak Twoje usta spotkały się z moimi po raz pierwszy, albo z pewnością mówiłeś, ze mnie kochasz i jestem dla Ciebie wszystkim. Kiedy spytałeś mnie czy zostanę Twoja żoną, myślałam, ze przetrwamy wszystko.

Nie musieliśmy wszystkiego, wystarczyło, że zabiła nas obojętność.

Nigdy nikomu nie pozwolę, żeby mnie tak traktował, jak Ty to robiłeś i jak bardzo w tym wszystkim zapomniałam o tym, ze zasługuje na wszystko co najlepsze.

Nie byłeś tym Ty.

Nie wiem czy kiedyś o Tobie zapomnę, ale wiem, czego nie chcę. Wiec nawet jeśli przyjdą myśli, ze dobrze by było gdybyśmy jedli razem pizzę i oglądali netlixa – wtedy będę myśleć o tym, ze muszę kochać siebie.

Wtedy kiedy Ty przestałeś.

I naprawdę pierwszy raz w życiu mam nadzieje, ze nie mam już dla Ciebie żadnego znaczenia i nigdy więcej się nie zobaczymy.

Bo serce już tyle razy mi pękło, ze nie mam siły ani czasu na więcej.

Chce żebyś wiedział, ze mimo tego, ze jest mi smutno, odeszłam bezpowrotnie.

Obyś był szczęśliwy.

Dbaj o siebie.

O akcji „Niewysłany list”

Każdy ma swój niewysłany list. Czasem zapisany tylko w sercu. Czekający w szufladzie niezałatwionych spraw. Na wysłanie niektórych jest już za późno, na inne brak odwagi, brak aktualnego adresu…  A może wszystko byłoby inne, gdyby się tylko od nich uwolnić?

Piszcie do nas, anonimowo jeśli chcecie. Wyślijcie wreszcie swoje listy i poczujcie ulgę. Wybrane listy opublikujemy, a kilka z nich nagrodzimy.

Prace przesyłajcie na adres [email protected] wpisując w temacie wiadomości „Niewysłany list” oraz z informacją, jak chcecie zostać podpisane (w przypadku braku informacji, list podpiszemy pierwszą literą imienia lub nicku).

Prosimy o dołączenie w treści wiadomości poniższego oświadczenia:
Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me.
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora oraz Sponsorów konkursu, swoich danych osobowych, uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych i RODO.

NAGRODY:

10 x zestaw nagród, składający się z:

  • 2 części zbiory opowiadań Opowiem ci o zbrodni

  • ekologiczna torba na zakupy

  • zawieszka na torebkę z grafiką Porysunki

www.lifetimetv.pl

LifetimePolska

lifetimepolska5 x zestaw nagród, składający się z:

1 x zestaw nagród, składający się z:

www.floradix.pl

www.naszazielarnia.pl

Floradixpolska

naszazielarnia


 

5 x komplet bielizny Alles (biustonosz i majtki, do wyboru na stronie www.alles.pl – w dostępnych rozmiarach i modelach))

Rozważna czy romantyczna? Spokojna czy energiczna? Niezależnie od tego, jaka jesteś, zakochaj się w bieliźnie Alles! Weź udział w walentynkowym konkursie Oh!Me i wygraj dowolny komplet niezwykle kobiecej bielizny, która doskonale podkreśli twój styl i temperament!

www.alles.pl

BieliznaAlles

alles.bielizna


1 x  EMILIA KIPPER – Bransoletka z serduszkiem

1 x EMILIA KIPPER – Sztywna bransoletka z turkusową emalią

1 x MIŁOŚĆ TO OGIEŃ – Łańcuszek z sercem

1 x ANNE HULTQUIST – Krótki pozłacany wisiorek z napisem

1 x MYA BAY – Sztywna bransoletka z napisem

 

www.kateandkate.pl

kateandkate.bizuteria

kate_and_kate

Wszystkie „Niewysłane listy” możecie przeczytać tutaj.

Akcja trwa 03.02.2020 od 29.02.2020 do roku. Wyniki zostaną opublikowane do 15.03.2020 roku. Regulamin akcji dostępny jest tutaj.


Zobacz także

„A gdy pierwszym krzykiem swoje przyjście zaznaczę. Łzy radości i uśmiech Twe mamusiu zobaczę”. Akcja „List do dziecka”

Kobieto, wyjrzyj choć na chwilę poza swoje kołtuny życiowe. Jakaś garstka próbowała zmienić swoje życie, inna garstka je zmieniła

Cudownie byłoby zasiąść do kolacji wigilijnej i usłyszeć pukanie do drzwi i w drzwiach oni-dziadek i siostra. Akcja „A co ty być sobie podarowała w prezencie”