Go to content

„Pamiętam jak skrawek miejsca na mym łóżku znajdywałeś, by móc przy mnie oko zmrużyć”. Akcja „List do dziecka”

Fotomontaż istock / Pixabay CC0

Bo wiesz Oluś,

kiedy tak Cię kołysałam w swoich ramionach, zmęczona porodem, jeszcze z grymasem bólu na twarzy, ale już w błogi sen się oddając. Kiedy czułam, że mnie samej sił już brak, a każda część ciała odmawia posłuszeństwa. W tej właśnie chwili myślałam i rozumem próbowałam ogarnąć to, ile dla Ciebie zrobić zdołam i że nawet po tę gwiazdkę z nieba sięgnę… Właśnie wtedy przypomniało mi się Twoje bicie serca słyszane w KTG, czuwanie nocne przy każdej chrobie, moja zimna dłoń na Twoim rozpalonym czole. Troskliwe kołdrą otulanie. Pilnowanie byś pił, jadł i leki o odpowiedniej porze przyjmował.

Pamiętam jak skrawek miejsca na mym łóżku znajdywałeś, by móc przy mnie oko zmrużyć. Pamiętam, że w takich chwilach sama Twoja obecność ulgą była w moich problemach życia dorosłego. I nie pamiętam swojego zmęczenia. Pamiętam, że byłeś kiedy Ciebie potrzebowałam. I wiem, że jakkolwiek by się między nami nie układało, ile razy byśmy się dogadać nie potrafili, to ja już wiem czym jest miłość matki do dziecka, jej zatroskanie.

I wiem, że mam szczęście być w posiadaniu Twego, względem mnie dziecięcego uczucia. I dziś, życzę Ci abyś takie wspomnienia w swym dziecku potrafił zachować, to poczucie, że Twoich ramionach ukojenie znajdzie.

Dziękuję Tobie za piękno tych wspomnień, za tą opokę i ten fundament potężny.

TWOJA KOCHAJĄCA MAMA MARTA!


„Kochana córeczko, najdroższy synku, chcę ci powiedzieć, że…”.
„List do dziecka” – nasza nowa akcja na Dzień Dziecka z super nagrodami

AKCJA DD BANER DO LISTOW

Co trzeba zrobić?

„Napisz list do swojego dziecka (dzieci) i prześlij go do nas. To może być podziękowanie, dobra rada, a może powiedzenie tego, co nie przechodzi przez gardło ze wzruszenia w ważnych dla was momentach. Wszystko co tylko chcesz i czujesz. Miłość rodzica bywa trudna, a rodzicielstwo to jedno z najbardziej bogatych (i w upadki i wzloty) doświadczeń w życiu. To może być list „na tu i teraz” lub taki, który chciał(a)byś, żeby twoje dziecko przeczytało w przyszłości. Czasem taki list do bliskiej osoby pomoże nie tylko jej, ale też tobie.Wszystkie listy opublikujemy. Wybrane nagrodzimy!”. ♥WEŹ UDZIAŁ W ZABAWIE TUTAJ ♥

Zobacz wszystkie listy biorące udział w akcji