Go to content

„Może myślisz, że jestem przecież zwyczajna i po co mi te moje marzenia. A ja chcę Tobie powiedzieć abyś marzyła…”. Akcja „List do dziecka”

Fotomontaż istock / Pixabay CC0

Kochana Córeczko

Boże kiedy Ja pisałam ostatnio taki list. Nie pamiętam.  Czas tak szybko pędzi a Ja zabiegana, zapominam o najprostszych rzeczach.

Zapominam jak być mamą.

Zapominam o życiu. W kieracie codzienności w pomiędzy być a muszę, w tygodniach kiedy pracuję, przelotem pomyśle o Tobie.

Bo przeświadczona o tym, że jesteś już dorosłą kobietą i sama jesteś mamą , myślę sobie,  że już nie potrzebujesz mojego gderania.. nauk i chcąc uchronić Ciebie i siebie staram się nie moralizować. Nie wtrącać się.. A jednak ja wciąż jestem Twoja mamą a Ty moja córką.. i chciałabym Ci powiedzieć jak bardzo jestem dumna z Ciebie i chciałabym abyś Ty była dumna ze mnie.

Wiem, że nie byłam idealna mamą, kiedy byłaś mała. Myślałam, że macierzyństwo to poświęcenie.

Dzisiaj widzę świat innymi oczami.  Dzisiaj patrzę na siebie i widzę kobietę pięćdziesięcioletnią.

Wiek nie ma dla mnie znaczenia. To tylko cyfra.

Wiesz, jak bardzo potrafię być szalona… Wiem, że czasami kręcisz głową na moje pomysły. Może nie wierzysz we mnie tak, jak ja kiedyś nie wierzyłam w siebie. Ale dzisiaj dla mnie jest bardzo ważne. Bo ja polubiłam siebie. Nauczyłam się uśmiechać do siebie. Nauczyłam się nie oceniać. I zrozumiałam jak cenne jest życie, żeby marnować je na głupoty..

Może myślisz, że jestem przecież zwyczajna i po co mi te moje marzenia..

A ja chcę Tobie powiedzieć abyś marzyła.. abyś wstając rano i szykując dzieci do szkoły i przedszkola, uśmiechała się do siebie.

Tak bardzo mocno Cię kocham… i pragnę, abyś w życiu polubiła siebie.

Bo życie dopiero wtedy nabiera wartości i kolorów, kiedy Ty sama ze sobą będziesz szczęśliwa.

Ja to dzisiaj wiem.

Wiesz, że ja czasami sama myślę o sobie, że jestem szalona.. bo w moim wieku i tak dalej. Ale z wiekiem uczymy się tez doceniać życie. Widzieć, patrzeć i słuchać.. słysząc . Pamiętaj , że szczęśliwe dzieci są wtedy kiedy widzą szczęśliwą i spełnioną mamę. Ja nie dawałam Tobie takiego przykłady. Byłam roszczeniowa i zbyt radykalna . Dzisiaj wiem, że to był błąd. Dzisiaj uczę się wciąż każdego dnia siebie.. i dzisiaj mówię Ci, że Cię kocham z całego serca.. dzisiaj wiem, że czułość jest ważna a nie śmieszna.. dzisiaj dziękuję Bogu za mądrość wieku i umiejętność widzenia i słuchania..

Wiem, kiedy czasami patrzysz na mnie tymi swoimi oczami widzę w nich słowa: „Mamo przestań, w twoim wieku nie wypada”.

A ja Ci powiem, że teraz dopiero wypada.. a nawet należy. I że nic mnie już nie ogranicza. Ja nic nie muszę.. i że robię i myślę tak, aby czuć się ze sobą dobrze.

Żaden wiek córeczko nie jest dobry ani zły… ważne jest aby żyć..

Twoja mama…

Renata

 


„Kochana córeczko, najdroższy synku, chcę ci powiedzieć, że…”.
„List do dziecka” – nasza nowa akcja na Dzień Dziecka z super nagrodami

AKCJA DD BANER DO LISTOW

Co trzeba zrobić?

„Napisz list do swojego dziecka (dzieci) i prześlij go do nas. To może być podziękowanie, dobra rada, a może powiedzenie tego, co nie przechodzi przez gardło ze wzruszenia w ważnych dla was momentach. Wszystko co tylko chcesz i czujesz. Miłość rodzica bywa trudna, a rodzicielstwo to jedno z najbardziej bogatych (i w upadki i wzloty) doświadczeń w życiu. To może być list „na tu i teraz” lub taki, który chciał(a)byś, żeby twoje dziecko przeczytało w przyszłości. Czasem taki list do bliskiej osoby pomoże nie tylko jej, ale też tobie.Wszystkie listy opublikujemy. Wybrane nagrodzimy!”. ♥WEŹ UDZIAŁ W ZABAWIE TUTAJ ♥

Zobacz wszystkie listy biorące udział w akcji