Go to content

List do pierwszej miłości. Akcja #Niewysłany List

Akcja #Niewysłany List

List do pierwszej miłości

Drogi nieznajomy, bo niestety nie mogę Cię inaczej nazwać, spotkałam Cię 5 lat temu, miałam tylko 19 lat i byłeś moją pierwszą niespełnioną miłością. Zakochałam się od pierwszego wejrzenia, wiedziałam, że jesteś jakiś wyjątkowy. Miałeś w oczach coś, czego nie zapomnę nigdy, to coś sprawiło, że przepadłam.  W tych oczach zobaczyłam, że jesteś też dobrym człowiekiem. Bardzo chciałam Cię poznać lepiej, ale los nie chciał mi tego dać.  Mijały miesiące, a ja wzdychałam do Ciebie, chłopaka z sąsiedztwa, który wkrótce się wyprowadził na drugi koniec Polski. 

W przeciągu tych 5 lat pojawiały się nowe zauroczenia, ale żadne nie było tak wyjątkowe. Próbowałam się jakoś zaangażować, wmówić sobie, że podoba mi się ktoś inny. Ale dziś wiem, że to było bez sensu. Po każdym takim zauroczeniu wracałeś Ty do mojej głowy. Marzyłam o cudzie, że spotkam Cię w pociągu, na mieście, gdziekolwiek i powiesz mi „hej szukałem Cię”. Żyłam nadzieją, niestety stwierdzenie „nadzieja matką głupich” idealnie do mnie pasowało.

Ukształtowałeś moje spojrzenie na mężczyzn, dawałeś mi motywacje w najgorszych chwilach życia, dawałeś kopa do zmian, pomimo że Cię nigdy nie było, ale była nadzieja na cud. Bardzo dużo modliłam się o Ciebie, chociaż sprawiało mi to wiele trudności.

Wiedziałam gdzie mogę Cię spotkać, spojrzeć w oczy, ale tym samym być troszkę anonimową. Raz na jakiś czas tam przychodziłam, rzadko, bo ta wyprawa kosztowała mnie i sporo pieniędzy i stresu. Bałam się podejść, tak bardzo się bałam odrzucenia. Gdy byłam tam przenosiłam się w inną rzeczywistość, serce waliło, ręce drżały, a łzy cisnęły się do oczu. Moje przyjaciółki mówiły, daj już spokój, on nie jest tego wart, nie umiałam ich posłuchać…

W pewnym momencie postanowiłam zacząć swoje życie od nowa, zmienić otoczenie, poznać nowych ludzi. Wyprowadzka z miejsca, w którym studiowałam miała być nową szansą również na miłość. Jak postanowiłam, tak też zrobiłam. Na typ etapie życia byłeś mi po prostu obojętny, byłam otwarta na nowe.  Po kilku dniach w nowym mieście, wstępnym zaklimatyzowaniu, robiłam zakupy i zamarłam, bo zobaczyłam Ciebie… Myślałam, że mam zwidy, że to ktoś podobny, ale to byłeś Ty, Ty, który do tej pory mieszkałeś setki kilometrów stamtąd. Wróciłam do mieszkania i płakałam z bezradności, pytałam siebie i Boga, dlaczego tu jesteś. Byłam wściekła,   porzuciłam moją kochaną Warszawę i moich  przyjaciół, przeprowadzając się na drugi koniec Polski, miałam zacząć wszystko od nowa, a ty robisz zakupy w sklepie nieopodal mojego nowego domu.

Życie toczyło się całkiem nieźle, nowe studia, praca, nowi ludzie…, ale też ty mieszkający maksymalnie 3 km ode mnie.  Gdy spotkałam Cię pewnego wieczoru, wiedziałam, że musi dojść do rozmowy. Gdy podeszłam, prosząc Cię o rozmowę, czułam gorszy stres niż na maturze. Chciałam powiedzieć wszystko, co mam w sobie, ale ze stresu czułam pustkę w głowie, a ty patrzyłeś na mnie nie mówiąc nic. Mówiłam chaotycznie, zdaniami bez składni, łzy leciały mi bez kontroli,   powiedziałeś, że się spieszysz i że zadzwonisz. Nie zadzwoniłeś… Nie mam pretensji,   bo czuję wielką obojętność, a może smutek, którego do siebie nie dopuszczam. Miałam pretensje do Boga, modliłam się o to spotkanie dawno temu, chciałam je kiedyś, a ja je otrzymuje w momencie najmniej spodziewanym, a na dodatek jest ono żenujące i sprawiające mi ból…

Ty moja pierwszo miłości odejdź już, nie wracaj proszę. Moje serce jest zranione Tobą za bardzo, czekam na kogoś, kto poskleja je na nowo. Chciałabym wymazać Cię z pamięci,   wykrzyczeć Ci, że ukradłaś mi 5 lat życia, przez ten czas przecież mogłam zauważyć kogoś innego, zakochać się. Stop! Żegnaj i nie powiem Ci na pewno do zobaczenia.

S.

O akcji „Niewysłany list”

Każdy ma swój niewysłany list. Czasem zapisany tylko w sercu. Czekający w szufladzie niezałatwionych spraw. Na wysłanie niektórych jest już za późno, na inne brak odwagi, brak aktualnego adresu…  A może wszystko byłoby inne, gdyby się tylko od nich uwolnić?

Piszcie do nas, anonimowo jeśli chcecie. Wyślijcie wreszcie swoje listy i poczujcie ulgę. Wybrane listy opublikujemy, a kilka z nich nagrodzimy.

Prace przesyłajcie na adres [email protected] wpisując w temacie wiadomości „Niewysłany list” oraz z informacją, jak chcecie zostać podpisane (w przypadku braku informacji, list podpiszemy pierwszą literą imienia lub nicku).

Prosimy o dołączenie w treści wiadomości poniższego oświadczenia:
Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me.
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora oraz Sponsorów konkursu, swoich danych osobowych, uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych i RODO.

NAGRODY:

10 x zestaw nagród, składający się z:

  • 2 części zbiory opowiadań Opowiem ci o zbrodni

  • ekologiczna torba na zakupy

  • zawieszka na torebkę z grafiką Porysunki

www.lifetimetv.pl

LifetimePolska

lifetimepolska5 x zestaw nagród, składający się z:

1 x zestaw nagród, składający się z:

www.floradix.pl

www.naszazielarnia.pl

Floradixpolska

naszazielarnia


 

5 x komplet bielizny Alles (biustonosz i majtki, do wyboru na stronie www.alles.pl – w dostępnych rozmiarach i modelach))

Rozważna czy romantyczna? Spokojna czy energiczna? Niezależnie od tego, jaka jesteś, zakochaj się w bieliźnie Alles! Weź udział w walentynkowym konkursie Oh!Me i wygraj dowolny komplet niezwykle kobiecej bielizny, która doskonale podkreśli twój styl i temperament!

www.alles.pl

BieliznaAlles

alles.bielizna


1 x  EMILIA KIPPER – Bransoletka z serduszkiem

1 x EMILIA KIPPER – Sztywna bransoletka z turkusową emalią

1 x MIŁOŚĆ TO OGIEŃ – Łańcuszek z sercem

1 x ANNE HULTQUIST – Krótki pozłacany wisiorek z napisem

1 x MYA BAY – Sztywna bransoletka z napisem

 

www.kateandkate.pl

kateandkate.bizuteria

kate_and_kate

Wszystkie „Niewysłane listy” możecie przeczytać tutaj.

Akcja trwa 03.02.2020 od 29.02.2020 do roku. Wyniki zostaną opublikowane do 15.03.2020 roku. Regulamin akcji dostępny jest tutaj.