Listy do redakcji

Jesteś moją córką wymarzoną,oczekiwaną i kochaną. Akcja „List do dziecka”

Listy do redakcji
Listy do redakcji
9 czerwca 2016
Fotomontaż istock / Pixabay CC0
 

Pisze do Ciebie liścik Córuniu,

moja kochana jedyna laluniu. Jestes moją córką wymarzoną,oczekiwaną i kochaną. Pragne Ci powiedziec, jestem bardzo dumna z Ciebie. Jestes młoda 23l,mądra i bardzo rozsądna. Jestes zadbana,zawsze z gustem ubrana.Jak na swoje młode latka gotujesz niczym starsza babka.Jestes moją Przyjaciółką kochaną i zawsze bądz kobietką rozesmianą. Bardzo Cię kocham i ciesze co roku,ze mam taką fajną córunie u boku.
A teraz poprzez Wawel chce Ci prezent dać i marze zebys te trudne studia mogła juz skonczyc i na 5ke zdać.Bo to juz za dni pare Moja Monisiu, pragne Twojego szczęscia Ty moja Misiu.


„Kochana córeczko, najdroższy synku, chcę ci powiedzieć, że…”.
„List do dziecka” – nasza nowa akcja na Dzień Dziecka z super nagrodami

AKCJA DD BANER DO LISTOW

Co trzeba zrobić?

„Napisz list do swojego dziecka (dzieci) i prześlij go do nas. To może być podziękowanie, dobra rada, a może powiedzenie tego, co nie przechodzi przez gardło ze wzruszenia w ważnych dla was momentach. Wszystko co tylko chcesz i czujesz. Miłość rodzica bywa trudna, a rodzicielstwo to jedno z najbardziej bogatych (i w upadki i wzloty) doświadczeń w życiu. To może być list „na tu i teraz” lub taki, który chciał(a)byś, żeby twoje dziecko przeczytało w przyszłości. Czasem taki list do bliskiej osoby pomoże nie tylko jej, ale też tobie.Wszystkie listy opublikujemy. Wybrane nagrodzimy!”. ♥WEŹ UDZIAŁ W ZABAWIE TUTAJ ♥

Zobacz wszystkie listy biorące udział w akcji


Listy do redakcji

Zadbaj o metabolizm i przywróć równowagę kwasowo-zasadową w swoim organizmie

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
9 czerwca 2016
proszek zasadowy
Fot. Pixabay / jill111 / CC0 Public Domain
 

Żyjemy w czasach, które cechują się niesamowitym tempem życia, intensywnością zajęć jakim oddajemy się każdego dnia. Bardzo często zapominamy o ruchu, zdrowym odżywianiu, które pozwala zachować ciało w zdrowiu. 

Metabolizm ma istotny wpływ na cały organizm

Metabolizm kojarzy się kobietom głównie ze szczupłą sylwetką. A metabolizm, czyli przemiana materii ma niezwykły wpływ na ludzki organizm w wielu aspektach. Dzielimy go na dwa rodzaje: podstawową i dodatkową przemianę materii.

Podstawowa przemiana materii, to energia konieczna do podtrzymania podstawowych czynności życiowych (np. oddychania, pracy poszczególnych organów, krążenia krwi itd.) podczas snu. Dodatkowa przemiana materii dotyczy ilości energii zużywanej podczas wykonywania codziennych czynności, np. podczas ruchu. Każdy z nas ma indywidualny metabolizm, którego nie można intensywnie przyśpieszyć ani zwolnić. Kobiety mają odrobinę wolniejszy metabolizm od mężczyzn, ponieważ mają mniej mięśni i więcej tkanki tłuszczowej, która spowalnia tempo przemiany materii. U osób starszych procesy metaboliczne zwalniają, przestawiając się na mniejsze zapotrzebowanie na energię.

Sprawna przemiana materii jest bardzo ważna, a zachowana równowaga kwasowo-zasadowa zapewnia prawidłowy przebieg wszystkich procesów metabolicznych, utrzymując prawidłowe pH krwi. To z kolei przekłada się na sprawne funkcjonowanie układu krążenia, trawienia, hormonalnego oraz  ułatwia wydalanie nadmiaru dwutlenku węgla przez płuca, a także wydalanie produktów przemiany materii przez nerki. W efekcie zaburzeń metabolizmu, może dojść do kwasicy metabolicznej, czyli zwiększonej ilości produktów przemiany materii (innych niż dwutlenek węgla) we krwi.

Efektem zaburzenia metabolizmu jest zakwaszenie organizmu

Kwas kumuluje się w przestrzeni międzykomórkowej, utrudniając dostarczanie do komórek substancji odżywczych oraz usuwanie z nich produktów odpadowych. Długotrwałe zakwaszenie organizmu prowadzi do niedoborów w odżywianiu komórek i niewystarczającego odtruwania. Kwasy powodują starzenie się tkanek, zmarszczki, bóle i opuchlizny Organizm broniąc się kumuluje wodę i tłuszcz, mając na celu zneutralizowanie powstałych toksyn.

Zakwaszenie organizmu może być przyczyną wielu dolegliwości: ogólnego zmęczenia, otyłości, zaburzeń snu, napięć nerwowych, depresji, częstych infekcji, zaparć, łamliwości paznokci i wypadania włosów. W konsekwencji może dojść do rozwoju poważnych chorób, takich jak: nadciśnienie, osteoporoza, artretyzm i wiele innych.

Aby przywrócić sprawny metabolizm oraz równowagę kwasowo-zasadową organizmu, unikaj:

  • jedzenia wysoko przetworzonego, np. produkty gotowe, z proszku, konserwy, typu fix, kostki rosołowe – zawierają m.in.  konserwanty, polepszacze smaku, środki spulchniające, barwniki, złej jakości tłuszcze.
  • słodyczy, jedzenia typu fast food.
  • węglowodanów, tłuszczu i cukru.
  • napojów gazowanych.
  • nadmiernej ilości białek zwierzęcych – mięsa, wędlin, drobiu, ryb.
  • alkoholu, nikotyny, kofeiny.
  • biernego trybu życia, rezygnacji z aktywności fizycznej.

Te działania ułatwią powrót do równowagi

Zdecydowanie łatwiej jest zadbać o równowagę kwasowo-zasadową, niż walczyć o jej przywrócenie. Zmień swoją dietę, wprowadzając do niej produkty odkwaszające: warzywa, oliwa z oliwek, owoce (szczególnie grejpfrut i kiwi), zieloną herbatę i ziołowe napary, mleko sojowe, naturalne soki owocowe, miód,  zioła i naturalne przyprawy. Zwróć uwagę na to, by powyższe produkty stanowiły 80% zawartości talerza, a posiłki spożywane były w mniejszych porcjach, ale w stałych odstępach czasu. Należy wypijać odpowiednią w stosunku do masy ciała ilość płynów oraz pomijać produkty z listy rzeczy, które zakwaszają organizm.

Te działania są bardzo ważne, ponieważ nadmiar kwasów magazynujemy w ciele, a szkodliwe związki zatruwają organizm. W następstwie tego, może pojawić się szereg zaburzeń, takich jak m.in. stany zapalne błony śluzowej żołądka, grzybica jelit, zaparcia, problemy trawienne, dna moczanowa, osteoporoza, wypadanie włosów, kruche paznokcie, próchnica, paradontoza, atopowe zapalenie skóry, zakażenia grzybiczne, cukrzyca, kamienie nerkowe, podwyższony poziom cholesterolu, nadciśnienie, przedwczesne zwapnienie, choroby naczyń krwionośnych, depresja, zmniejszona wydolność organizmu, ogólne złe samopoczucie, oraz wiele, wiele innych.

Proszek Zasadowy Langsteiner przywróci równowagę kwasowo-zasadową

Aby zwiększyć działania zasadotwórcze w diecie, poza zmniejszeniem ilości produktów zakwaszających, dobrze jest spożywać Proszek Zasadowy Langsteiner, który odkwasza i oczyszcza organizm. Utrzymuje on prawidłowy metabolizm energetyczny, przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia, a także pomaga w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Pozwala na skuteczną profilaktykę oraz przywrócenie równowagi przy jej zaburzeniu, dzięki swojemu składowi. Proszek zawiera nie tylko alkalizujące minerały, ale również oligofruktozę oraz niezwykle cenny pierwiastek śladowy, jakim jest selen. Dzięki temu,  preparat skutecznie neutralizuje kwasy w żołądku powodujące zgagę. Oligofruktoza odżywia „dobrą” florę bakteryjną, obniża poziom cholesterolu i daje poczucie sytości, co wspomaga odchudzanie. Obecny w składzie Proszku Zasadowego Langsteiner selen między innymi wspomaga system immunologiczny, układ krwionośny, prawidłową czynność serca i zdolność koncentracji. 

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Bez obaw mogą go przyjmować mogą go osoby dorosłe, w tym: kobiety ciężarne, często cierpiące z powodu zgagi, a nie mogące stosować innych konwencjonalnych leków, a także osoby ze schorzeniami nerek, w podeszłym wieku, osoby z nadwagą, chorobami reumatycznymi, diabetycy oraz sportowcy. 

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Aby dokonać zmiany na lepsze dla swojego samopoczucia i zdrowia, wystarczy 1 raz dziennie – najlepiej przed snem – 8 g (czubata łyżeczka od herbaty) rozpuścić w 250 ml płynu. Można zakupić również proszek w formie tabletek musujących oraz tabletkach. Nie ma ograniczeń co do długości prowadzenia kuracji, a w efekcie zyskana równowaga pozwoli na lepsze i zdrowsze życie.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe


Wpis powstał we współpracy z firmą Langsteiner

 


Listy do redakcji

Pisząc te słowa czuję pod sercem Twoje kopniaki – uwielbiam to! Akcja „List do dziecka”

Listy do redakcji
Listy do redakcji
9 czerwca 2016
Fotomontaż istock / Pixabay CC0

Syneczku!

Pisząc  te słowa czuję pod sercem Twoje kopniaki-uwielbiam to! Z każdym dniem robisz się silniejszy, udoskonalasz swoje piruety,dzięki którym wiem,że jest wszystko w porządku. Zanim nadejdzie ten szczęsliwy dzień w którym po raz pierwszy spojrzymy sobie w oczy chcę byś wiedział,że  nasza więź jest wyjątkowa i jedyna,bo jest nasza! Pamiętaj o tym kiedy będziesz chciał wystrzałem z procy stłuc okno sąsiadom,iść z kolegami na wagary lub wypalić pierwszego papierosa. Pamiętaj,że serce matki zawsze będzie z Tobą, dlatego nawet w najgorszych momentach wiedz że jestem obok i możesz zwrócić się do mnie ze wszystkim,a ja z całego serca będę starała się pomóc, zrozumieć,obronić….Wiem,że nie będę idealną matką,ale wiem też,że Twoje dobro będzie dla mnie priorytetem,moją wielką misją którą wypełnię na tyle ile mi wystarczy sił…..I wiesz co? Baaaardzo Cię Kocham 🙂

Mama  Magdalena


„Kochana córeczko, najdroższy synku, chcę ci powiedzieć, że…”.
„List do dziecka” – nasza nowa akcja na Dzień Dziecka z super nagrodami

AKCJA DD BANER DO LISTOW

Co trzeba zrobić?

„Napisz list do swojego dziecka (dzieci) i prześlij go do nas. To może być podziękowanie, dobra rada, a może powiedzenie tego, co nie przechodzi przez gardło ze wzruszenia w ważnych dla was momentach. Wszystko co tylko chcesz i czujesz. Miłość rodzica bywa trudna, a rodzicielstwo to jedno z najbardziej bogatych (i w upadki i wzloty) doświadczeń w życiu. To może być list „na tu i teraz” lub taki, który chciał(a)byś, żeby twoje dziecko przeczytało w przyszłości. Czasem taki list do bliskiej osoby pomoże nie tylko jej, ale też tobie.Wszystkie listy opublikujemy. Wybrane nagrodzimy!”. ♥WEŹ UDZIAŁ W ZABAWIE TUTAJ ♥

Zobacz wszystkie listy biorące udział w akcji


Zobacz także

„To Ty Mamo kształtowałaś mnie najlepiej, jak potrafiłaś…”. Akcja „Dziękuję Ci, Mamo”

Może to szansa, że zmienimy się jako ludzie? #WspierajmySię

Każdy ma swój niewysłany list. „Wydawało mi się, że znam Cię na pamięć, a tak naprawdę znałam tylko wyobrażenie”