Listy do redakcji

Dzielcie się pomocną wiedzą, radą i pomocną dłonią wzajemnie, i z innymi. Akcja „List do dziecka”

Listy do redakcji
Listy do redakcji
10 czerwca 2016
Fotomontaż istock / Pixabay CC0
 

Kochane córcie. Jesteście tytułem w złotej księdze-pamiętniku mojego serca-życia..zanim jednak dowiecie się czego tak bardzo pragnę dla Was..chcę abyście wiedziały od początku co mi w duszy gra. Będąc jedynaczką, miałam wiele uwagi od rodziny i bliskich brakowało mi rodzeństwa, z którym mogłabym sie bawić, któremu mogłabym powierzyć sekrety,liczyć na pomoc,wsparcie.

Nie mając rodzenstwa pilnie obserwowałam i uczyłam się patrząc na innych ludzi co robić by być dobrym człowiekiem i móc sie nim dzielić.najwięcej wartości przekazał mi dziadziuś który wychowywał mnie..nauczył mnie co to szczerość,uczciwość,prawda,umiejętność słuchania,pomocna dłoń,akceptacja czlowieka jakim jest, przyjaźń i  własnie wszystko to ,sprawia że jest się radosnym spełnionym i szczęśliwym człowiekiem. Kiedy dziadziu odszedł pojawił się smutek ale pozostało mi to co najcenniejsze wartosci i wiedza, dzięki której zyskałam wielu przyjaciół poznałam super ludzi i nie czułam się sama…

I tak poznałam kochanego męża ,waszego tate. Zawsze marzyłam o dużej rodzinie której nie miałam sama..minęły 4 lata kiedy na świat przyszłaś ty Miluniu. Od tej chwili juz nic nie było takie jak dawniej. Życie nabrało kolorów. Stałaś się najbliższą mi kruszynką oraz spadkobierczynią skarbu, jaki dostałam od dziadzia,a skarbem tym były wartości wewnetrzne.

Najcenniejsze co człowiek moze miec. Może być biedny finansowo i byc bezdomnym a jednocześnie być kimś-kimś wyżej niż ludzie z najwyzszym wykształceniem,i mieszkających w najdroższych świata zamkach. Bycie sobą,życie w zgodzie ze sobą bez kłamstw, otwartym na ludzi, pomocnym-sprawia że życie nie jest łatwe,zazwyczaj uczciwi ludzie mają pod górkę, ale są szczerzy, a „dobra” nagroda nigdy nie omija. Minęły 2 lata i na świat przyszłaś ty Emisiu. Łzy radości wzruszenia lały się strumieniami..marzenia się spełniają powiedziałam sobie.

Mam cudowną rodzinę i jestem najszczęśliwsza na świecie..chociaż to start naszej wspólnej drogi i mamy wiele do zrobienia abyście miały jak najmniej kłód pod nogami,które to życie na każdego drodze stawia. Najważniejsze jest zaufanie..marzę o tym abyście potrafiły darzyć sie szacunkiem,zaufaniem, były sobie naprawde bliskie na dobre i na złe. Zawsze miały wsparcie w sobie,dopóki jestem i żyję zrobię wszystko abyście umiały pielęgnować to co umiecie już dziś..mówicie sobie kocham, prosze, przepraszam, dziekuje. To tak proste słowa a jak wielu ludziom sprawia trudność wypowiedzenie ich bliskim.

Ja powtarzam wam codziennie słowo kocham, bo chce podkreślić jak ważna jest każda z Was,że zawsze jestem obok i czekam otwarta by wysłuchać,razem sie cieszyć,smucić. Rodzina jest zawsze najważniejsza. Czas ucieka, bliscy odchodzą i pozostaje pustka. Żyjemy dla siebie ale i dla innych. Musicie być dziewczyny twarde dzis macie 5 i 3 lata codziennie uczycie sie czegos nowego i nie zawsze jest to łatwe. Trzeba jednak byc tez wrażliwym na zwierzeta, przyrode wszystko co nas otacza. Kiedy pomozecie innym bez zaplaty z dobrego serducha..dobro powroci, kiedys moze wy bedziecie tej pomocy potrzebowac.

Zawsze traktujcie innych tak jak wy chcialybyscie byc traktowane. Uwielbiam patrzec i uwieczniać w pamięci mej chwile w których śmiejecie się radosnie. Z drobnych rzeczy:kropla deszczu,rosa,promien słonca idąca mrówka to cudowne i piękne. Patrze na was i widze siebie kiedy bylam dzieckiem..wzruszyłam sie popłynęła właśnie łza otwierająca album wspomnień..To co chce wam powiedzieć;Kocham Was najbardziej na świecie!-Macie bardzo dobre serduszka szanujcie siebie i innych.

Jesteście mądre. Dzielcie się pomocną wiedzą,radą i pomocną dłonią wzajemnie i z innymi.Żyjcie zgodnie ze sobą i swoimi zasadami..nigdy nie bądzćcie takimi jak chcą was widziec ludzie-bądzcie szczere i prawdziwe to sprawi ze bedziecie szczesliwe..choć nieraz będzie trudno na świecie jest dużo kłamstwa nie dajcie sie złamać. Pamiętajcie że zawsze po burzy świeci Słońce. A teraz-te wielkie jasne promienie z mego serducha kierują się w strone Was..Kocham Was najmocniej,najbardziej,najszczerzej i dziekuje za to ze jestescie..ja tez wiele od was sie nauczyłam..dzieki wam moje życie ma sens,i jestem najszcześliwszą mamą na świecie! Dziekuje za każdy buziak,za każdą łapke głaskającą po twarzy,za uśmiech..i wszystkie radosci..dziekuje za kazdy dzień..dziekuje za to że jesteście..i za nic sie nie gniewam. Kocham Was, po raz kolejny Wam powiem i utule do serca!!!!!

podpisała:Wasza mama..zawsze obok Was!

Mama EMilii


 


„Kochana córeczko, najdroższy synku, chcę ci powiedzieć, że…”.
„List do dziecka” – nasza nowa akcja na Dzień Dziecka z super nagrodami

AKCJA DD BANER DO LISTOW

Co trzeba zrobić?

„Napisz list do swojego dziecka (dzieci) i prześlij go do nas. To może być podziękowanie, dobra rada, a może powiedzenie tego, co nie przechodzi przez gardło ze wzruszenia w ważnych dla was momentach. Wszystko co tylko chcesz i czujesz. Miłość rodzica bywa trudna, a rodzicielstwo to jedno z najbardziej bogatych (i w upadki i wzloty) doświadczeń w życiu. To może być list „na tu i teraz” lub taki, który chciał(a)byś, żeby twoje dziecko przeczytało w przyszłości. Czasem taki list do bliskiej osoby pomoże nie tylko jej, ale też tobie.Wszystkie listy opublikujemy. Wybrane nagrodzimy!”. ♥WEŹ UDZIAŁ W ZABAWIE TUTAJ ♥

Zobacz wszystkie listy biorące udział w akcji


Listy do redakcji

9 ciekawostek, których nie wiedziałaś o owocach

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
11 czerwca 2016
Fot. Pixabay / StockSnap / CC0 Public Domain
 

Kochamy owoce ze względu na ich walory smakowe i zdrowotne. Są niezbędne w codziennym jadłospisie, dostarczają nam wielu witamin i minerałów. Wiele z tych owoców, które często goszczą w naszym menu, ma różne tajemnice. Sprawdźcie, czego nie wiedzieliście do tej pory o kilku z nich.

1. W pewnych owocach kryje się trucizna

A dokładnie w pestkach jabłek, moreli i brzoskwiń  znajduje się cyjanek.

Fot. Pixabay / stevepb / CC0 Public Domain

Fot. Pixabay / stevepb / CC0 Public Domain

2. Melon to gatunek ogórka

 Bo­ta­nicz­na nazwa to ogórek melon, z rodziny dy­nio­wa­tych. Podobnie jak inne ogórki, melon aż w 90% składa się z wody i świetnie nawadnia organizm.

 Fot. Pixabay / ImagesGB / CC0 Public Domain


Fot. Pixabay / ImagesGB / CC0 Public Domain

3. Figi jak mleko

Szklanka suszonych fig ma więcej wapnia niż szklanka mleka. Jednak zanim zaczniecie jeść je na potęgę, pamiętajcie, że zawierają dużo cukru i są bardzo kaloryczne.

Fot. Pixabay / Hans / CC0 Public Domain

Fot. Pixabay / Hans / CC0 Public Domain

4. Banan to jagoda

I nie tylko banan. Jagoda z definicji to owoc wykształcony z pojedynczego kwiatu oraz jednej zalążni (żeńska część rośliny).

energia

Fot. Pixabay / Bryanbeedit / CC0 Public Domain

5. Truskawka córką poziomki

A dokładniej jej krzyżówką. Truskawka powstała w roku 1712, poprzez skrzy­żo­wa­nie poziomki wir­gi­nij­skiej z poziomką chi­lij­ską.

 Fot. Pixabay / kheinz / CC0 Public Domain


Fot. Pixabay / kheinz / CC0 Public Domain

 

6. Kiwi zjesz całe

Owoc ma jadalną skórkę w której kryje się skarbnica witamin i minerałów, więc wcale nie trzeba go obierać. Kwestia upodobań.

 Fot. Pixabay / StevePb / CC0 Public Domain


Fot. Pixabay / StevePb / CC0 Public Domain

7. Nie łącz grejpfrutów z lekami

Substancje chemiczne w grejpfrutach mogą wywoływać niepożądaną reakcję z substancjami zawartymi w niektórych lekach. Może to mieć miejsce, gdy np. popijemy lekarstwa sokiem z tego owocu. Następują wtedy zmiany sposobu metabolizowania leków w układzie pokarmowym i zwiększają ich stężenie we krwi. Wystarczy jeden owoc, by pojawiły się kłopoty.

Fot. Pixabay / RachelS / CC0 Public Domain

Fot. Pixabay / RachelS / CC0 Public Domain

8. Skórka owocu ma najwięcej witamin

Dlatego jeśłi nie ma takiej konieczności, nie warto obierać jabłek czy gruszek. W skórce i tuż pod nią kryją się najcenniejsze substancje, oraz dużo błonnika pokarmowego. Jeśli naprawdę musicie obierać owoce, róbcie to jak najcieniej.

 Fot. Pixabay / Gadini / CC0 Public Domain


Fot. Pixabay / Gadini / CC0 Public Domain

9. Szukasz pomarańczy bez pestek?

Łatwo je odróżnić od tych z pestkami po wyglądzie. Te które mają charakterystyczne wybrzuszenie na szczycie owocu, będą pozbawione pestek.

 Fot. Pixabay / jarmoluk / CC0 Public Domain


Fot. Pixabay / jarmoluk / CC0 Public Domain

 


źródło: zdrowie.dziennik.plpl.wikipedia.orgstylnazdrowie.pl

 

 


Listy do redakcji

Nie musisz dostać Nobla, Oskara czy mieć konta w banku z wieloma zerami na końcu. Akcja „List do dziecka”

Listy do redakcji
Listy do redakcji
10 czerwca 2016
Fotomontaż istock / Pixabay CC0

Syneczku a wlaściwie powinnam napisać synu bo ten list będzie swoistym prezentem na Twoje 18-te urodziny (prezent też dostaniesz chociaż dzisiaj jeszcze nie wiem co bedzie Twoim marzeniem i czy mi się uda je spełnić ). Dzisiaj masz 10 lat i jesteś super chłopakiem, przystojnym (masz to w genach po ojcu ) i jeszcze nie sprawiasz mi kłopotów choć już pokazujesz swoją niezależność. Po co ten list pomyślisz zaczynając go czytać a po to abyśmy i ja i Ty zobaczyli czy przez te 8 lat, które przed nami uda nam się zrealizować nasze cele – moje jako matki i Twoje jako coraz bardziej dojrzałego człowieka.

Mam kilka swoich zasad, które chciałabym abyś Ty wcielał też w życie i powtarzam Ci je bez końca jak mantrę, a Ty wywracasz czasami oczami ale mam nadzieję, że to tylko takie zewnetrzne okazywanie znudzenia moimi słowami a tam w środku coś z tych moich nauk pozostaje. Nie jestem chyba a własciwie powinnam napisać, że nie byłam chyba zanadto wymagająca bo ja tylko chcę i chciałam abyś wyrósł na dobrego czlowieka – tylko tyle czy może aż tyle.

Nie musisz dostać Nobla, Oskara czy mieć konta w banku z wieloma zerami na końcu ja tylko pragnę abyś był szczęśliwy i nie krzywdził innych zarówno słowem jak i czynem, żebyś miał pasje i żebyś cenił drugiego człowieka a wtedy myślę, że bedziesz nprawdę szczęśliwy. Synu mam nadzieję, że kiedy bedziesz czytał ten list to nie bedziesz się złościł i czerwienił bo nic ci w głowie i sercu z matczynych rad nie pozostało ale uśmiechniesz się jak to Ty szelmowska i powiesz ” no i co mamuś udało sie nam, jesteś zadowolona i dumna ze swojeego Tomeczka? ” Mam łzy w oczach kiedy to piszę ( Ty już wiesz, że ja się zawsze szybko wzruszam ) ale kiedy usłysze takie właaśnie słowa z usta swojego dziecka, które wkracza w ddorosłość to znaczy, że sprawdziłam się jako matka a może to Ty sprawdziłeś się jako syn?. To wszystko i już więcej jak Ty to mówisz nie marudzę, szykuj sie bo poeewnie niedługo zacznie się Twoja 18-tkowa impreza – baw sie dobrze Tomaszu !!! Mama w której głowie jak zwykle mnoży sie wiele pytań ale następny list bedzie może za nastepne osiem lat 🙂

Ineczka


„Kochana córeczko, najdroższy synku, chcę ci powiedzieć, że…”.
„List do dziecka” – nasza nowa akcja na Dzień Dziecka z super nagrodami

AKCJA DD BANER DO LISTOW

Co trzeba zrobić?

„Napisz list do swojego dziecka (dzieci) i prześlij go do nas. To może być podziękowanie, dobra rada, a może powiedzenie tego, co nie przechodzi przez gardło ze wzruszenia w ważnych dla was momentach. Wszystko co tylko chcesz i czujesz. Miłość rodzica bywa trudna, a rodzicielstwo to jedno z najbardziej bogatych (i w upadki i wzloty) doświadczeń w życiu. To może być list „na tu i teraz” lub taki, który chciał(a)byś, żeby twoje dziecko przeczytało w przyszłości. Czasem taki list do bliskiej osoby pomoże nie tylko jej, ale też tobie.Wszystkie listy opublikujemy. Wybrane nagrodzimy!”. ♥WEŹ UDZIAŁ W ZABAWIE TUTAJ ♥

Zobacz wszystkie listy biorące udział w akcji


Zobacz także

„Mam nadzieję że zastępowałam ci oboje rodziców dobrze,tatuś byłby z ciebie dumny”. Akcja „List do dziecka”

emocjonalnie niedostępny

„Dał jej wszystko za czym tak tęskniła: czułość, uwagę, delikatność”. Akcja „Kwiecień-plecień, czyli upleć nam ciekawą historię”

Czasem miłość przychodzi, jak przyjaciel, cichymi krokami. Akcja „List do męża”