Go to content

Dzielcie się pomocną wiedzą, radą i pomocną dłonią wzajemnie, i z innymi. Akcja „List do dziecka”

Fotomontaż istock / Pixabay CC0

Kochane córcie. Jesteście tytułem w złotej księdze-pamiętniku mojego serca-życia..zanim jednak dowiecie się czego tak bardzo pragnę dla Was..chcę abyście wiedziały od początku co mi w duszy gra. Będąc jedynaczką, miałam wiele uwagi od rodziny i bliskich brakowało mi rodzeństwa, z którym mogłabym sie bawić, któremu mogłabym powierzyć sekrety,liczyć na pomoc,wsparcie.

Nie mając rodzenstwa pilnie obserwowałam i uczyłam się patrząc na innych ludzi co robić by być dobrym człowiekiem i móc sie nim dzielić.najwięcej wartości przekazał mi dziadziuś który wychowywał mnie..nauczył mnie co to szczerość,uczciwość,prawda,umiejętność słuchania,pomocna dłoń,akceptacja czlowieka jakim jest, przyjaźń i  własnie wszystko to ,sprawia że jest się radosnym spełnionym i szczęśliwym człowiekiem. Kiedy dziadziu odszedł pojawił się smutek ale pozostało mi to co najcenniejsze wartosci i wiedza, dzięki której zyskałam wielu przyjaciół poznałam super ludzi i nie czułam się sama…

I tak poznałam kochanego męża ,waszego tate. Zawsze marzyłam o dużej rodzinie której nie miałam sama..minęły 4 lata kiedy na świat przyszłaś ty Miluniu. Od tej chwili juz nic nie było takie jak dawniej. Życie nabrało kolorów. Stałaś się najbliższą mi kruszynką oraz spadkobierczynią skarbu, jaki dostałam od dziadzia,a skarbem tym były wartości wewnetrzne.

Najcenniejsze co człowiek moze miec. Może być biedny finansowo i byc bezdomnym a jednocześnie być kimś-kimś wyżej niż ludzie z najwyzszym wykształceniem,i mieszkających w najdroższych świata zamkach. Bycie sobą,życie w zgodzie ze sobą bez kłamstw, otwartym na ludzi, pomocnym-sprawia że życie nie jest łatwe,zazwyczaj uczciwi ludzie mają pod górkę, ale są szczerzy, a „dobra” nagroda nigdy nie omija. Minęły 2 lata i na świat przyszłaś ty Emisiu. Łzy radości wzruszenia lały się strumieniami..marzenia się spełniają powiedziałam sobie.

Mam cudowną rodzinę i jestem najszczęśliwsza na świecie..chociaż to start naszej wspólnej drogi i mamy wiele do zrobienia abyście miały jak najmniej kłód pod nogami,które to życie na każdego drodze stawia. Najważniejsze jest zaufanie..marzę o tym abyście potrafiły darzyć sie szacunkiem,zaufaniem, były sobie naprawde bliskie na dobre i na złe. Zawsze miały wsparcie w sobie,dopóki jestem i żyję zrobię wszystko abyście umiały pielęgnować to co umiecie już dziś..mówicie sobie kocham, prosze, przepraszam, dziekuje. To tak proste słowa a jak wielu ludziom sprawia trudność wypowiedzenie ich bliskim.

Ja powtarzam wam codziennie słowo kocham, bo chce podkreślić jak ważna jest każda z Was,że zawsze jestem obok i czekam otwarta by wysłuchać,razem sie cieszyć,smucić. Rodzina jest zawsze najważniejsza. Czas ucieka, bliscy odchodzą i pozostaje pustka. Żyjemy dla siebie ale i dla innych. Musicie być dziewczyny twarde dzis macie 5 i 3 lata codziennie uczycie sie czegos nowego i nie zawsze jest to łatwe. Trzeba jednak byc tez wrażliwym na zwierzeta, przyrode wszystko co nas otacza. Kiedy pomozecie innym bez zaplaty z dobrego serducha..dobro powroci, kiedys moze wy bedziecie tej pomocy potrzebowac.

Zawsze traktujcie innych tak jak wy chcialybyscie byc traktowane. Uwielbiam patrzec i uwieczniać w pamięci mej chwile w których śmiejecie się radosnie. Z drobnych rzeczy:kropla deszczu,rosa,promien słonca idąca mrówka to cudowne i piękne. Patrze na was i widze siebie kiedy bylam dzieckiem..wzruszyłam sie popłynęła właśnie łza otwierająca album wspomnień..To co chce wam powiedzieć;Kocham Was najbardziej na świecie!-Macie bardzo dobre serduszka szanujcie siebie i innych.

Jesteście mądre. Dzielcie się pomocną wiedzą,radą i pomocną dłonią wzajemnie i z innymi.Żyjcie zgodnie ze sobą i swoimi zasadami..nigdy nie bądzćcie takimi jak chcą was widziec ludzie-bądzcie szczere i prawdziwe to sprawi ze bedziecie szczesliwe..choć nieraz będzie trudno na świecie jest dużo kłamstwa nie dajcie sie złamać. Pamiętajcie że zawsze po burzy świeci Słońce. A teraz-te wielkie jasne promienie z mego serducha kierują się w strone Was..Kocham Was najmocniej,najbardziej,najszczerzej i dziekuje za to ze jestescie..ja tez wiele od was sie nauczyłam..dzieki wam moje życie ma sens,i jestem najszcześliwszą mamą na świecie! Dziekuje za każdy buziak,za każdą łapke głaskającą po twarzy,za uśmiech..i wszystkie radosci..dziekuje za kazdy dzień..dziekuje za to że jesteście..i za nic sie nie gniewam. Kocham Was, po raz kolejny Wam powiem i utule do serca!!!!!

podpisała:Wasza mama..zawsze obok Was!

Mama EMilii


 


„Kochana córeczko, najdroższy synku, chcę ci powiedzieć, że…”.
„List do dziecka” – nasza nowa akcja na Dzień Dziecka z super nagrodami

AKCJA DD BANER DO LISTOW

Co trzeba zrobić?

„Napisz list do swojego dziecka (dzieci) i prześlij go do nas. To może być podziękowanie, dobra rada, a może powiedzenie tego, co nie przechodzi przez gardło ze wzruszenia w ważnych dla was momentach. Wszystko co tylko chcesz i czujesz. Miłość rodzica bywa trudna, a rodzicielstwo to jedno z najbardziej bogatych (i w upadki i wzloty) doświadczeń w życiu. To może być list „na tu i teraz” lub taki, który chciał(a)byś, żeby twoje dziecko przeczytało w przyszłości. Czasem taki list do bliskiej osoby pomoże nie tylko jej, ale też tobie.Wszystkie listy opublikujemy. Wybrane nagrodzimy!”. ♥WEŹ UDZIAŁ W ZABAWIE TUTAJ ♥

Zobacz wszystkie listy biorące udział w akcji