Go to content

„Dzięki Tobie, wiem jak ważny jest czas spędzony w gronie najbliższych”. Akcja „List do dziecka”

Fotomontaż istock / Pixabay CC0
Sebastianku!
Gdy czytasz ten list pewnie masz już naście lat, a być może jesteś dorosły? Chciałam ci przypomnieć jak bardzo ważny dla mnie jesteś i jak odmieniłeś moje życie. Ale wróćmy do początku naszej historii…
Urodziłeś się jako „duży wcześniak”- tak nazwał Cię mój lekarz prowadzący. Ważyłeś zaledwie 2 kg, ale przebrnęliśmy przez najgorsze. Każdego dnia będąc w szpitalu modliłam się, abyś przybierał na wadze i aby wszystkie badania były w porządku. Przepraszam, że gdy nie płakałeś wybudzałam Cię ze snu, aby Cię dokarmić. Miałam takie zalecenia… Musiałeś rosnąć, a byłeś taki malutki i spokojniutki. Ale po dłuższym czasie udało nam się wyjść do domku.
Tutaj czekał na Ciebie przygotowany pokój. Przecież jesteś moim pierwszym dzieckiem, więc wyobraź sobie jak wyglądało u mnie to „wicie bocianiego gniazda.”
Pierwsza noc w domku razem z Tobą, nie noc w szpitalu. Była dla mnie niezapomnianą chwilą.
A twój Tatuś? Zawsze jest i był przy mnie. Cudowny mężczyzna. Bez problemu zmieniał Ci pieluszki. A kąpanie Ciebie to jego specjalność.
Teraz masz już 3 latka. Właśnie masz popołudniową drzemkę. Za nami bolesne ząbkowanie, pierwsze kroczki, nocnikowanie… Jesteś już chłopcem, który od września idzie do przedszkola razem za mną. Jakie to szczęście mieć mamę w przedszkolu. Prawda? Ale nie będziesz na mojej grupie, oddam Cię w dobre ręce pani Martusi i pani Ani. A ja będę salę obok.
Dzięki Tobie przypomniałam sobie czasy dzieciństwa. Przecież: „dzieciństwo jest jedyną porą, która trwa w nas całe życie.”
Dzięki Tobie, wiem jak ważny jest czas spędzony w gronie najbliższych.
Wiem ile znaczy dziecięcy uśmiech.
I wiem, że moja miłość do Ciebie nie zna granic.
Dziękuje, że mam Ciebie.
PS. Może chciałbyś siostrzyczkę?
Twoja Mama Nieśka (Agnieszka)

„Kochana córeczko, najdroższy synku, chcę ci powiedzieć, że…”.
„List do dziecka” – nasza nowa akcja na Dzień Dziecka z super nagrodami

AKCJA DD BANER DO LISTOW

Co trzeba zrobić?

„Napisz list do swojego dziecka (dzieci) i prześlij go do nas. To może być podziękowanie, dobra rada, a może powiedzenie tego, co nie przechodzi przez gardło ze wzruszenia w ważnych dla was momentach. Wszystko co tylko chcesz i czujesz. Miłość rodzica bywa trudna, a rodzicielstwo to jedno z najbardziej bogatych (i w upadki i wzloty) doświadczeń w życiu. To może być list „na tu i teraz” lub taki, który chciał(a)byś, żeby twoje dziecko przeczytało w przyszłości. Czasem taki list do bliskiej osoby pomoże nie tylko jej, ale też tobie.Wszystkie listy opublikujemy. Wybrane nagrodzimy!”. ♥WEŹ UDZIAŁ W ZABAWIE TUTAJ ♥

Zobacz wszystkie listy biorące udział w akcji