Go to content

„Bardzo bym chciała, by twoje wnętrze mogła budować twoja prawda, nie czyjaś, nie cudze”. Akcja #matko i córko

Ten list bierze udział w akcji #Matko i córko. Weź udział w zabawie

Córcia, ja nie wiem nawet od czego zacząć, tyle jest wątków, które chciałabym poruszyć, tyle jest spraw, które chciałabym ci przekazać, żebyś była o tyle mądrzejsza niż ja.  Choć i tak wiem, że każdy musi, czy potrzebuje zebrać własne doświadczenia.

Myślę, że największym darem w życiu jest odwaga kierowania się własnym sercem, własnym uczuciem, uczuciami, tym, co ma się w środku, staranie się być wiernym sobie wbrew temu, co mówią inni, wbrew temu, co podpowiada czasem większość, a nawet najbliższa ci osoba. – Jeśli tak nie czujesz, nie idziesz za tym, idziesz, jeśli masz to w sercu. Za sobą idź w taki sposób, by nie tracić własnej godności i honoru, własnej prawdy. Nigdy nie rezygnuj ze swoich ścieżek dla tak zwanego dobra ogółu lub innych. Jeżeli ci inni cię naprawdę kochają, zaakceptują twoje wybory tak, jak ty pewnie będziesz akceptować wybory tych, których kochasz, jeśli ich kochasz.

Wybory płynące prosto z wnętrza, z wewnętrznego głosu, który ci podpowiada, co dobre dla ciebie, to jak czujesz, to jak pragniesz, to czego pragniesz, to co jest twoje, a nie innych, nie inne, nie obce, to są najwłaściwsze wybory. Oczywiście, że to nie znaczy, że masz podejmować decyzje egoistycznie myśląc tylko o sobie w świecie, w relacjach z ludźmi lecz wyznacza to myślenie o najważniejszej osobie dla ciebie w życiu, o sobie i pokazuje miłość własną, mądrą miłość, mądry egoizm, wspaniały, potrzebny. Bo dopiero, kiedy ty będziesz szczęśliwa ze sobą, ze sobą samą, dopiero wtedy, gdy ty będziesz wartościowo oceniała i doceniała siebie, dopiero wtedy, kiedy będziesz kochać siebie, będziesz w stanie dać, rozdawać prawdziwe szczęście innym, kochać innych, być szczęśliwą z innymi. Ważną, najważniejszą miłością w życiu od samego początku do samego końca, największą miłością jest miłość własna. Zaufanie do siebie samej. Pamiętaj, że ty możesz siebie też zdradzać albo być sobie wierna.

Byłoby też niesamowicie wspaniale, gdyby towarzyszyła ci w budowaniu twojego wnętrza dobra obserwacja otoczenia, ludzi wokół, byś nie budowała swoich prawd i praw na kłamstwach przekazywanych przez innych, byś sama potrafiła pokierować tak twoimi oczami i uszami, odczuciami, żeby wiedzieć, że nie po jednej stronie leży prawda.

Myślę, że za dużo w dzieciństwie zostałaś obciążona różnymi sprawami związanymi z problemami twoich rodziców, z rozstaniem, z tym też, jak twój tata „sprzedaje” tobie i wam historię naszej przeszłości. Mimo tego nie sądzę, żebyś była gotowa w tej chwili usłyszeć prawdę z drugiej strony, inną prawdę, przed którą cię chroniłam, gdyż nie są to sprawy dla dzieci, nawet dużych dzieci. Nie dzieci powinno się nimi obciążać, tym bardziej mi przykro, że nie wszyscy do tego podchodzą w ten sposób. Co by przyniosło teraz przekazywanie ci mojej prawdy, nawet popartej faktami?, co by można tu ugrać, wygrać, czy o to tu chodzi…?? Mogłoby to tylko spowodować twój ból, większy ból twój i twojego rodzeństwa, wściekłość, złość, niedowierzanie. W związku z tym ja nie zamierzam budować żadnego świadomego czy nieświadomego muru, który miałby podzielić przestrzeń np. między tobą a tatą, bo nie uważam, że na to zasługujesz. Na pewno nie jest to dobry czas, a czy kiedyś będzie, to się okaże. Uważam, że dzieci nie zasługują na takie przekazywanie prawdy, to jest po prostu nie dla nich.

A teraz mam przed sobą konkurs portalowy na Dzień Matki #matko i córko. Myślałam, że napiszę list, który będzie można opublikować. Lecz jest we mnie tyle myśli, jak wspominałam i jak widać i czytać można, tyle wątków, które się kłębią, które chciałabym ci przekazać, że wydaje mi się, iż wpis nie będzie się do publikacji nadawał. Będzie jednak z głębi serca ode mnie dla ciebie.

Bardzo bym chciała – jeszcze raz powtórzę – by twoje wnętrze mogła budować twoja prawda, nie czyjaś, nie cudze.

Życzę ci córcia też tego, byś nigdy nie była w jakiejś relacji ze strachu i zawsze potrafiła zachować swoją niezależność. Jeśli znajdziesz nawet tę osobę, z którą będziesz chciała być, budować życie razem (czego dla ciebie też bardzo pragnę) to, by myśl o tym że ona mogłaby odejść nie sprawiała w tobie uczucia umierania, żebyś mogła to przyjąć i dalej mogła żyć, żebyś potrafiła być zawsze niezależna. By nigdy nie przerażało cię twoje życie ze sobą samą, to nie znaczy, żebyś tylko/aż do tego dążyła, ale żebyś potrafiła być oddzielną, wyjątkową, niezależną jednostką, jakby to górnolotnie nie zabrzmiało, aczkolwiek prawdziwie, a nie pędziła tylko non stop za kimś, kogo czasem dogonić nie sposób lub kto zawsze będzie uciekał albo być może to nie jest ten ktoś, kogo tak naprawdę gonić byś chciała. Może warto czasem się zatrzymać i pomyśleć dłużej wsłuchując w siebie.

Pragnę też córcia, żebyś wiedziała, że bez względu na fakt, jak nas dzieli przestrzeń, jestem zawsze blisko. Boli mnie często to, że nie mogę ci codziennie wieczorem powiedzieć czegoś miłego lub po prostu spytać, jak minął dzień, a może nawet czasem, że nie możemy mieć jakiegoś nieporozumienia, wynikającego m.in. z twojego buńczucznego jeszcze nastoletniego – tuż przed dowodową dojrzałością – charakteru (choć już mega spokojniejszego niż 6, 5, 4, 3, 2 lata temu) i może mojej upartości matczynej, które mogłybyśmy rozwiązać bezpośrednio, na bieżąco, będąc ze sobą w jednym mieszkaniu.

Jesteśmy różne, inne, lecz ja zawsze będę twoją mamą, a ty moją jedyną ukochaną córką.

Chcę byś wiedziała, że zawsze jestem i będę.

Mama <3

Akcja #matko i córko

Zbyt często brakuje nam słów. Zbyt często odkładamy prawdziwe życie na później. Dziś nie odkładaj już niczego. Usiądź i napisz do niej list. Wyjątkowy. Być może jest jeszcze tak mała, że biega po piaskownicy – nie szkodzi. Przyjdzie odpowiedni czas na jego przeczytanie…

Przyłączcie się dzisiaj do naszej akcji. Niech tegoroczny Dzień Matki będzie czasem budowania niezniszczalnych zamków. Momentem przypominającym nam wszystkim o tym, co najcenniejsze – czasie na bycie ze sobą blisko.

Napisz list do swojej córki i przyślij go do nas.

Prace przesyłajcie na adres [email protected] z dopiskiem „#matkoicórko” oraz informacją, jak chcecie zostać podpisane (w przypadku braku informacji, list podpiszemy pierwszą literą imienia lub nicku).

Prosimy o dołączenie w treści wiadomości poniższego oświadczenia:
Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me.
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora oraz Sponsorów konkursu, swoich danych osobowych, uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych i RODO.

Nagrody:

1 x Wyciskarka wolnoobrotowa Kuvings EVO820 (kolor grafitowy)*

Fot. Materiały prasowe

Wyciskarka wolnoobrotowa Kuvings EVO820 otrzymała nagrodę Red Dot Award, która nazywana jest przez wielu „Oscarem Designu”. Przez brytyjski Independent uznawana jest, jako Rolls-Royce wśród wyciskarek. Jakość wyciskarek docenili także polscy konsumenci, którzy przyznali wyciskarkom Kuvings złoty Laur Konsumenta już czwarty raz z rzędu. Kuvings – na całe owoce.

*Cena detaliczna: 2390 zł. Na podstawie art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 26 lipca 1991 roku o podatku dochodowym od osób fizycznych (tekst jedn. Dz. U. z 2012 r., poz. 361 z późn. zm.) wydanie nagród, o których mowa w ust.1 powyżej, podlega opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem dochodowym od osób fizycznych. Sponsor dodatkowo przyznaje laureatowi nagrodę finansową w wysokości odpowiadającej wysokości należnego podatku od wygranej oraz w imieniu laureata ureguluje zaliczkę na podatek dochodowy z tytułu wygranej. Warunkiem wydania nagrody jest uregulowanie zaliczki na podatek dochodowy.

 

5 x Depilator Panasonic ES-EL8A 

Fot. Materiały prasowe

 

Głowica depilatora delikatnie usuwa włoski razem z cebulkami, a głowica golarki pasmami ścina włoski przy skórze.
Funkcjonalne nasadki usuwają niechciane włosy z wszystkich części ciała. Kliknij przycisk, aby sprawdzić możliwości optymalnej pielęgnacji każdej z części ciała.

Fot. Materiały prasowe

3 x zestaw książek, składający się z:

1 x Nie wiem gdzie jestem

„Wzruszająca opowieść o trójce młodych ludzi. Dzięki przypadkowemu spotkaniu ich życie zmieni się na zawsze. Głęboko skrywane tajemnice wyjdą na jaw, a oni przekonają się, że najlepszym lekarstwem na każdą stratę i tęsknotę jest drugi człowiek. Niezrównana Gayle Forman ofiaruje swoim czytelnikom emocjonalne katharsis.”

1 x  Słodkie i gorzkie migdały

Inspirująca, napisana z rozmachem opowieść o kobiecie, która chcąc uchronić rodzinę przed okrucieństwami drugiej wojny światowej, walczy o przetrwanie na ubogiej włoskiej prowincji.

Rok 1923. Dwudziestopięcioletnia Maria Vittoria mieszka w niewielkiej górskiej wiosce. Gdy ojciec przyprowadza do domu mężczyznę, który ma zostać jej mężem, Maria zabiera ze sobą własnoręcznie haftowaną pościel i figurkę Madonny z Gór i wyrusza z nieznajomym, żeby stworzyć z nim własną rodzinę. Przyszłość okaże się jednak zupełnie inna od jej wyobrażeń.

„Słodkie i gorzkie migdały” to opowieść o kolejnych dekadach życia Marii Vittorii – przeprowadzce do małego miasteczka na równinach, gdzie wraz z mężem będzie prowadziła sklep, narodzinach pięciorga dzieci, a także dramatycznej walce o przetrwanie w okrutnych, ciężkich czasach pod rządami Mussoliniego, gdy opowiedzenie się po niewłaściwej stronie mogło kosztować życie. Dzieci dorastają, a małżeństwo przechodzi kryzysy, Maria zaś wytrwale będzie scalać rodzinę, nie tracąc wiary i miłości, aż pewnego dnia podejmie decyzję, która zaważy na życiu wszystkich…

1 x  Buntowniczki. Niezwykłe Polki, które robiły co chciały

Nie akceptowały świata, który je otaczał, i były gotowe pójść na wojnę nawet z największymi – męskimi – autorytetami epoki. Nie znaczy to, że były wrogami mężczyzn, gdyż to właśnie mężczyźni stawali się ich największymi zwolennikami, otaczając buntowniczki aurą niewyobrażalnego wręcz uwielbienia. Wiele z naszych buntowniczek pozostawiło po sobie barwne – i zdumiewająco szczere – wspomnienia. Po wielu dekadach, a nawet wiekach od ich powstania to wciąż niezwykle inspirująca lektura. Zasiane przez nie ziarno buntu kiełkuje wciąż w nowych pokoleniach Polek.”

2 x książka „Buntowniczki”

1 x zestaw kosmetyków WS ACADEMY, składający się z:

Fot. Materiały prasowe

1 x Książka Tomasza Schmidta „Pod włos, czyli kiedy powinnaś zmienić fryzjera” to próba wyłowienia z natłoku informacji uniwersalnych prawd o ludzkim wyglądzie. Pomiędzy wierszami autor przemyca najważniejszą bodaj myśl książki jaką jest samoakceptacja, która w dzisiejszym świecie występuje rzadko i niczym gatunek zagrożony wymarciem wymaga autentycznej ochrony. O byciu sobą, z sercem na dłoni, uśmiechem na twarzy i ” Pod Włos ”.

1 x Profesjonalny szampon z ekstraktem z egzotycznych owoców oczyszcza włosy oraz skórę głowy, pozostawiając je nawilżone. Ekstrakty z mango i marakui, dzięki właściwościom zmiękczającym, dogłębnie odżywiają oraz regenerują włosy.

1 x Profesjonalna odżywka do włosów z ekstraktem z egzotycznych owoców. Odpowiednia ilość składników pielęgnujących działa antystatycznie, zapobiegając puszeniu się włosów i ich elektryzowaniu. Cukry i witaminy zawarte w wyciągu z papai pomagają nawilżyć oraz odświeżyć włosy. Dodatkowo, prowitamina B5 poprawia stan uszkodzonych włosów oraz nadaje im wyjątkową gładkość i blask.

1 x Żel do włosów STRUKTURA to klasyka w nowym, profesjonalnym wydaniu. Służy utrwaleniu i podkreśleniu kształtu fryzury, zapewniając przy tym bardzo mocne i długotrwałe utrwalenie. Może być stosowany na mokre lub suche kosmyki, a najlepsze efekty da na normalnych i grubych włosach. Sprawdzi się też w przypadku loków, podkreślając ich naturalny skręt.

1 x Lakier do włosów FORMA mocno utrwali i podkreśli kształt każdej fryzury. Nada włosom połysk i pozwoli na uzyskanie efektu świetlistego, a jednocześnie naturalnego wykończenia. Nie skleja włosów i nie pozostawia na nich osadu, ale dyscyplinuje je, działa antyseptycznie oraz chroni przed wilgocią. Jego dodatkowym atutem jest słodki, landrynkowy zapach.

2 x zestaw kosmetyków WS ACADEMY, składający się z:

Fot. Materiały prasowe

1 x Profesjonalny szampon z ekstraktem z egzotycznych owoców oczyszcza włosy oraz skórę głowy, pozostawiając je nawilżone. Ekstrakty z mango i marakui, dzięki właściwościom zmiękczającym, dogłębnie odżywiają oraz regenerują włosy.

Cena – 29.99 zł

1 x Profesjonalna odżywka do włosów z ekstraktem z egzotycznych owoców. Odpowiednia ilość składników pielęgnujących działa antystatycznie, zapobiegając puszeniu się włosów i ich elektryzowaniu. Cukry i witaminy zawarte w wyciągu z papai pomagają nawilżyć oraz odświeżyć włosy. Dodatkowo, prowitamina B5 poprawia stan uszkodzonych włosów oraz nadaje im wyjątkową gładkość i blask.

Cena – 29.99 zł

1 x Żel do włosów STRUKTURA to klasyka w nowym, profesjonalnym wydaniu. Służy utrwaleniu i podkreśleniu kształtu fryzury, zapewniając przy tym bardzo mocne i długotrwałe utrwalenie. Może być stosowany na mokre lub suche kosmyki, a najlepsze efekty da na normalnych i grubych włosach. Sprawdzi się też w przypadku loków, podkreślając ich naturalny skręt.

Cena – 24,99 zł

1 x Lakier do włosów FORMA mocno utrwali i podkreśli kształt każdej fryzury. Nada włosom połysk i pozwoli na uzyskanie efektu świetlistego, a jednocześnie naturalnego wykończenia. Nie skleja włosów i nie pozostawia na nich osadu, ale dyscyplinuje je, działa antyseptycznie oraz chroni przed wilgocią. Jego dodatkowym atutem jest słodki, landrynkowy zapach.

Cena – 24,99 zł

5 x zestaw Floradix, składający się z:

1 x Floradix żelazo i witaminy 500 ml,

1 x Floradix żelazo i witaminy 250 ml,

  • W płynnej formule
  • Zawiera ekstrakty ziołowe i koncentraty soków owocowych
  • Żelazo, witaminy B2, B6,B12 i C przyczyniają się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia

Składniki: Zawiera żelazo – składnik niezbędny do regeneracji czerwonych krwinek, a tym samym wspomagający prawidłowe funkcjonowanie serca, wątroby, układu pokarmowego i mięśni. Składnikami dodatkowymi są wyciągi z kopru włoskiego i kłącza perzu, które poprawiają działanie układu trawiennego, co jest istotne w procesie przyswajania żelaza z pożywienia.

Dla kogo? Dla osób, które chcą utrzymać prawidłowy poziom żelaza we krwi. Polecany w stanach zwiększonego zapotrzebowania organizmu na żelazo – w momentach intensywnego wzrostu organizmu (dzieci), w czasie ciąży, karmienia piersią, a także przy diecie, która zawiera małą ilość tego składnika (np. wegetariańskiej).

Zalety: Zawiera dobrze przyswajalne żelazo. Nie powoduje zaparć. Produkt w stu procentach naturalny.

Suplement diety

1 x Floradix tabletki 84 szt.

Floradix tabletki to źródło organicznego żelaza, witamin B2,B6, B12, C oraz kwasu foliowego, które przyczyniają się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia oraz utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego.

Dla kogo? Floradix jest adresowany głównie dla kobiet: przemęczonych, odchudzających się, aktywnych, planujących ciążę, w ciąży, w okresie laktacji.
Jest również idealny dla młodzieży, osób starszych, rekonwalescentów, wegetarian.

Zalety: jest wygodny w użyciu i pozwala zachować równowagę żelaza oraz witamin B1, B2, B6, B12, C i kwasu foliowego w organizmie.

5 x Floradix żelazo i witaminy 250 ml

Przy zalecanym spożyciu: 2 x dziennie po 10 ml – opakowanie 500 ml wystarczy na 25 dni, opakowanie 250 ml na 12 dni. Tabletki  przy spożyciu 2 x dziennie po 2 tabletki wystarczą one na 42 dni.

Akcja trwa od 20.05.2019 do 10.06.2019 roku. Regulamin akcji dostępny jest tutaj.

TWOJE DANE: Pamiętaj, udział w konkursie jest dobrowolny. Dodając swój komentarz, wyrażasz zgodę na opublikowanie twojego imienia i nazwiska (lub pseudonimu), w przypadku ewentualnej wygranej, na liście laureatów, czyli na wykorzystanie i przetwarzanie twoich danych osobowych w celu przeprowadzenia niniejszego konkursu (zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych i RODO). Nie używamy twoich danych do  innych celów, niż czynności związane z niniejszym konkursem.