Listy do redakcji

„Bardzo bym chciała, by twoje wnętrze mogła budować twoja prawda, nie czyjaś, nie cudze”. Akcja #matko i córko

Listy do redakcji
Listy do redakcji
11 czerwca 2019
 

Ten list bierze udział w akcji #Matko i córko. Weź udział w zabawie

Córcia, ja nie wiem nawet od czego zacząć, tyle jest wątków, które chciałabym poruszyć, tyle jest spraw, które chciałabym ci przekazać, żebyś była o tyle mądrzejsza niż ja.  Choć i tak wiem, że każdy musi, czy potrzebuje zebrać własne doświadczenia.

Myślę, że największym darem w życiu jest odwaga kierowania się własnym sercem, własnym uczuciem, uczuciami, tym, co ma się w środku, staranie się być wiernym sobie wbrew temu, co mówią inni, wbrew temu, co podpowiada czasem większość, a nawet najbliższa ci osoba. – Jeśli tak nie czujesz, nie idziesz za tym, idziesz, jeśli masz to w sercu. Za sobą idź w taki sposób, by nie tracić własnej godności i honoru, własnej prawdy. Nigdy nie rezygnuj ze swoich ścieżek dla tak zwanego dobra ogółu lub innych. Jeżeli ci inni cię naprawdę kochają, zaakceptują twoje wybory tak, jak ty pewnie będziesz akceptować wybory tych, których kochasz, jeśli ich kochasz.

Wybory płynące prosto z wnętrza, z wewnętrznego głosu, który ci podpowiada, co dobre dla ciebie, to jak czujesz, to jak pragniesz, to czego pragniesz, to co jest twoje, a nie innych, nie inne, nie obce, to są najwłaściwsze wybory. Oczywiście, że to nie znaczy, że masz podejmować decyzje egoistycznie myśląc tylko o sobie w świecie, w relacjach z ludźmi lecz wyznacza to myślenie o najważniejszej osobie dla ciebie w życiu, o sobie i pokazuje miłość własną, mądrą miłość, mądry egoizm, wspaniały, potrzebny. Bo dopiero, kiedy ty będziesz szczęśliwa ze sobą, ze sobą samą, dopiero wtedy, gdy ty będziesz wartościowo oceniała i doceniała siebie, dopiero wtedy, kiedy będziesz kochać siebie, będziesz w stanie dać, rozdawać prawdziwe szczęście innym, kochać innych, być szczęśliwą z innymi. Ważną, najważniejszą miłością w życiu od samego początku do samego końca, największą miłością jest miłość własna. Zaufanie do siebie samej. Pamiętaj, że ty możesz siebie też zdradzać albo być sobie wierna.

Byłoby też niesamowicie wspaniale, gdyby towarzyszyła ci w budowaniu twojego wnętrza dobra obserwacja otoczenia, ludzi wokół, byś nie budowała swoich prawd i praw na kłamstwach przekazywanych przez innych, byś sama potrafiła pokierować tak twoimi oczami i uszami, odczuciami, żeby wiedzieć, że nie po jednej stronie leży prawda.

Myślę, że za dużo w dzieciństwie zostałaś obciążona różnymi sprawami związanymi z problemami twoich rodziców, z rozstaniem, z tym też, jak twój tata „sprzedaje” tobie i wam historię naszej przeszłości. Mimo tego nie sądzę, żebyś była gotowa w tej chwili usłyszeć prawdę z drugiej strony, inną prawdę, przed którą cię chroniłam, gdyż nie są to sprawy dla dzieci, nawet dużych dzieci. Nie dzieci powinno się nimi obciążać, tym bardziej mi przykro, że nie wszyscy do tego podchodzą w ten sposób. Co by przyniosło teraz przekazywanie ci mojej prawdy, nawet popartej faktami?, co by można tu ugrać, wygrać, czy o to tu chodzi…?? Mogłoby to tylko spowodować twój ból, większy ból twój i twojego rodzeństwa, wściekłość, złość, niedowierzanie. W związku z tym ja nie zamierzam budować żadnego świadomego czy nieświadomego muru, który miałby podzielić przestrzeń np. między tobą a tatą, bo nie uważam, że na to zasługujesz. Na pewno nie jest to dobry czas, a czy kiedyś będzie, to się okaże. Uważam, że dzieci nie zasługują na takie przekazywanie prawdy, to jest po prostu nie dla nich.

A teraz mam przed sobą konkurs portalowy na Dzień Matki #matko i córko. Myślałam, że napiszę list, który będzie można opublikować. Lecz jest we mnie tyle myśli, jak wspominałam i jak widać i czytać można, tyle wątków, które się kłębią, które chciałabym ci przekazać, że wydaje mi się, iż wpis nie będzie się do publikacji nadawał. Będzie jednak z głębi serca ode mnie dla ciebie.

Bardzo bym chciała – jeszcze raz powtórzę – by twoje wnętrze mogła budować twoja prawda, nie czyjaś, nie cudze.

Życzę ci córcia też tego, byś nigdy nie była w jakiejś relacji ze strachu i zawsze potrafiła zachować swoją niezależność. Jeśli znajdziesz nawet tę osobę, z którą będziesz chciała być, budować życie razem (czego dla ciebie też bardzo pragnę) to, by myśl o tym że ona mogłaby odejść nie sprawiała w tobie uczucia umierania, żebyś mogła to przyjąć i dalej mogła żyć, żebyś potrafiła być zawsze niezależna. By nigdy nie przerażało cię twoje życie ze sobą samą, to nie znaczy, żebyś tylko/aż do tego dążyła, ale żebyś potrafiła być oddzielną, wyjątkową, niezależną jednostką, jakby to górnolotnie nie zabrzmiało, aczkolwiek prawdziwie, a nie pędziła tylko non stop za kimś, kogo czasem dogonić nie sposób lub kto zawsze będzie uciekał albo być może to nie jest ten ktoś, kogo tak naprawdę gonić byś chciała. Może warto czasem się zatrzymać i pomyśleć dłużej wsłuchując w siebie.

Pragnę też córcia, żebyś wiedziała, że bez względu na fakt, jak nas dzieli przestrzeń, jestem zawsze blisko. Boli mnie często to, że nie mogę ci codziennie wieczorem powiedzieć czegoś miłego lub po prostu spytać, jak minął dzień, a może nawet czasem, że nie możemy mieć jakiegoś nieporozumienia, wynikającego m.in. z twojego buńczucznego jeszcze nastoletniego – tuż przed dowodową dojrzałością – charakteru (choć już mega spokojniejszego niż 6, 5, 4, 3, 2 lata temu) i może mojej upartości matczynej, które mogłybyśmy rozwiązać bezpośrednio, na bieżąco, będąc ze sobą w jednym mieszkaniu.

Jesteśmy różne, inne, lecz ja zawsze będę twoją mamą, a ty moją jedyną ukochaną córką.

Chcę byś wiedziała, że zawsze jestem i będę.

Mama <3

Akcja #matko i córko

Zbyt często brakuje nam słów. Zbyt często odkładamy prawdziwe życie na później. Dziś nie odkładaj już niczego. Usiądź i napisz do niej list. Wyjątkowy. Być może jest jeszcze tak mała, że biega po piaskownicy – nie szkodzi. Przyjdzie odpowiedni czas na jego przeczytanie…

Przyłączcie się dzisiaj do naszej akcji. Niech tegoroczny Dzień Matki będzie czasem budowania niezniszczalnych zamków. Momentem przypominającym nam wszystkim o tym, co najcenniejsze – czasie na bycie ze sobą blisko.

Napisz list do swojej córki i przyślij go do nas.

Prace przesyłajcie na adres [email protected] z dopiskiem „#matkoicórko” oraz informacją, jak chcecie zostać podpisane (w przypadku braku informacji, list podpiszemy pierwszą literą imienia lub nicku).

Prosimy o dołączenie w treści wiadomości poniższego oświadczenia:
Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me.
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora oraz Sponsorów konkursu, swoich danych osobowych, uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych i RODO.

Nagrody:

1 x Wyciskarka wolnoobrotowa Kuvings EVO820 (kolor grafitowy)*

Fot. Materiały prasowe

Wyciskarka wolnoobrotowa Kuvings EVO820 otrzymała nagrodę Red Dot Award, która nazywana jest przez wielu „Oscarem Designu”. Przez brytyjski Independent uznawana jest, jako Rolls-Royce wśród wyciskarek. Jakość wyciskarek docenili także polscy konsumenci, którzy przyznali wyciskarkom Kuvings złoty Laur Konsumenta już czwarty raz z rzędu. Kuvings – na całe owoce.

*Cena detaliczna: 2390 zł. Na podstawie art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 26 lipca 1991 roku o podatku dochodowym od osób fizycznych (tekst jedn. Dz. U. z 2012 r., poz. 361 z późn. zm.) wydanie nagród, o których mowa w ust.1 powyżej, podlega opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem dochodowym od osób fizycznych. Sponsor dodatkowo przyznaje laureatowi nagrodę finansową w wysokości odpowiadającej wysokości należnego podatku od wygranej oraz w imieniu laureata ureguluje zaliczkę na podatek dochodowy z tytułu wygranej. Warunkiem wydania nagrody jest uregulowanie zaliczki na podatek dochodowy.

 

5 x Depilator Panasonic ES-EL8A 

Fot. Materiały prasowe

 

Głowica depilatora delikatnie usuwa włoski razem z cebulkami, a głowica golarki pasmami ścina włoski przy skórze.
Funkcjonalne nasadki usuwają niechciane włosy z wszystkich części ciała. Kliknij przycisk, aby sprawdzić możliwości optymalnej pielęgnacji każdej z części ciała.

Fot. Materiały prasowe

3 x zestaw książek, składający się z:

1 x Nie wiem gdzie jestem

„Wzruszająca opowieść o trójce młodych ludzi. Dzięki przypadkowemu spotkaniu ich życie zmieni się na zawsze. Głęboko skrywane tajemnice wyjdą na jaw, a oni przekonają się, że najlepszym lekarstwem na każdą stratę i tęsknotę jest drugi człowiek. Niezrównana Gayle Forman ofiaruje swoim czytelnikom emocjonalne katharsis.”

1 x  Słodkie i gorzkie migdały

Inspirująca, napisana z rozmachem opowieść o kobiecie, która chcąc uchronić rodzinę przed okrucieństwami drugiej wojny światowej, walczy o przetrwanie na ubogiej włoskiej prowincji.

Rok 1923. Dwudziestopięcioletnia Maria Vittoria mieszka w niewielkiej górskiej wiosce. Gdy ojciec przyprowadza do domu mężczyznę, który ma zostać jej mężem, Maria zabiera ze sobą własnoręcznie haftowaną pościel i figurkę Madonny z Gór i wyrusza z nieznajomym, żeby stworzyć z nim własną rodzinę. Przyszłość okaże się jednak zupełnie inna od jej wyobrażeń.

„Słodkie i gorzkie migdały” to opowieść o kolejnych dekadach życia Marii Vittorii – przeprowadzce do małego miasteczka na równinach, gdzie wraz z mężem będzie prowadziła sklep, narodzinach pięciorga dzieci, a także dramatycznej walce o przetrwanie w okrutnych, ciężkich czasach pod rządami Mussoliniego, gdy opowiedzenie się po niewłaściwej stronie mogło kosztować życie. Dzieci dorastają, a małżeństwo przechodzi kryzysy, Maria zaś wytrwale będzie scalać rodzinę, nie tracąc wiary i miłości, aż pewnego dnia podejmie decyzję, która zaważy na życiu wszystkich…

1 x  Buntowniczki. Niezwykłe Polki, które robiły co chciały

Nie akceptowały świata, który je otaczał, i były gotowe pójść na wojnę nawet z największymi – męskimi – autorytetami epoki. Nie znaczy to, że były wrogami mężczyzn, gdyż to właśnie mężczyźni stawali się ich największymi zwolennikami, otaczając buntowniczki aurą niewyobrażalnego wręcz uwielbienia. Wiele z naszych buntowniczek pozostawiło po sobie barwne – i zdumiewająco szczere – wspomnienia. Po wielu dekadach, a nawet wiekach od ich powstania to wciąż niezwykle inspirująca lektura. Zasiane przez nie ziarno buntu kiełkuje wciąż w nowych pokoleniach Polek.”

2 x książka „Buntowniczki”

1 x zestaw kosmetyków WS ACADEMY, składający się z:

Fot. Materiały prasowe

1 x Książka Tomasza Schmidta „Pod włos, czyli kiedy powinnaś zmienić fryzjera” to próba wyłowienia z natłoku informacji uniwersalnych prawd o ludzkim wyglądzie. Pomiędzy wierszami autor przemyca najważniejszą bodaj myśl książki jaką jest samoakceptacja, która w dzisiejszym świecie występuje rzadko i niczym gatunek zagrożony wymarciem wymaga autentycznej ochrony. O byciu sobą, z sercem na dłoni, uśmiechem na twarzy i ” Pod Włos ”.

1 x Profesjonalny szampon z ekstraktem z egzotycznych owoców oczyszcza włosy oraz skórę głowy, pozostawiając je nawilżone. Ekstrakty z mango i marakui, dzięki właściwościom zmiękczającym, dogłębnie odżywiają oraz regenerują włosy.

1 x Profesjonalna odżywka do włosów z ekstraktem z egzotycznych owoców. Odpowiednia ilość składników pielęgnujących działa antystatycznie, zapobiegając puszeniu się włosów i ich elektryzowaniu. Cukry i witaminy zawarte w wyciągu z papai pomagają nawilżyć oraz odświeżyć włosy. Dodatkowo, prowitamina B5 poprawia stan uszkodzonych włosów oraz nadaje im wyjątkową gładkość i blask.

1 x Żel do włosów STRUKTURA to klasyka w nowym, profesjonalnym wydaniu. Służy utrwaleniu i podkreśleniu kształtu fryzury, zapewniając przy tym bardzo mocne i długotrwałe utrwalenie. Może być stosowany na mokre lub suche kosmyki, a najlepsze efekty da na normalnych i grubych włosach. Sprawdzi się też w przypadku loków, podkreślając ich naturalny skręt.

1 x Lakier do włosów FORMA mocno utrwali i podkreśli kształt każdej fryzury. Nada włosom połysk i pozwoli na uzyskanie efektu świetlistego, a jednocześnie naturalnego wykończenia. Nie skleja włosów i nie pozostawia na nich osadu, ale dyscyplinuje je, działa antyseptycznie oraz chroni przed wilgocią. Jego dodatkowym atutem jest słodki, landrynkowy zapach.

2 x zestaw kosmetyków WS ACADEMY, składający się z:

Fot. Materiały prasowe

1 x Profesjonalny szampon z ekstraktem z egzotycznych owoców oczyszcza włosy oraz skórę głowy, pozostawiając je nawilżone. Ekstrakty z mango i marakui, dzięki właściwościom zmiękczającym, dogłębnie odżywiają oraz regenerują włosy.

Cena – 29.99 zł

1 x Profesjonalna odżywka do włosów z ekstraktem z egzotycznych owoców. Odpowiednia ilość składników pielęgnujących działa antystatycznie, zapobiegając puszeniu się włosów i ich elektryzowaniu. Cukry i witaminy zawarte w wyciągu z papai pomagają nawilżyć oraz odświeżyć włosy. Dodatkowo, prowitamina B5 poprawia stan uszkodzonych włosów oraz nadaje im wyjątkową gładkość i blask.

Cena – 29.99 zł

1 x Żel do włosów STRUKTURA to klasyka w nowym, profesjonalnym wydaniu. Służy utrwaleniu i podkreśleniu kształtu fryzury, zapewniając przy tym bardzo mocne i długotrwałe utrwalenie. Może być stosowany na mokre lub suche kosmyki, a najlepsze efekty da na normalnych i grubych włosach. Sprawdzi się też w przypadku loków, podkreślając ich naturalny skręt.

Cena – 24,99 zł

1 x Lakier do włosów FORMA mocno utrwali i podkreśli kształt każdej fryzury. Nada włosom połysk i pozwoli na uzyskanie efektu świetlistego, a jednocześnie naturalnego wykończenia. Nie skleja włosów i nie pozostawia na nich osadu, ale dyscyplinuje je, działa antyseptycznie oraz chroni przed wilgocią. Jego dodatkowym atutem jest słodki, landrynkowy zapach.

Cena – 24,99 zł

5 x zestaw Floradix, składający się z:

1 x Floradix żelazo i witaminy 500 ml,

1 x Floradix żelazo i witaminy 250 ml,

  • W płynnej formule
  • Zawiera ekstrakty ziołowe i koncentraty soków owocowych
  • Żelazo, witaminy B2, B6,B12 i C przyczyniają się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia

Składniki: Zawiera żelazo – składnik niezbędny do regeneracji czerwonych krwinek, a tym samym wspomagający prawidłowe funkcjonowanie serca, wątroby, układu pokarmowego i mięśni. Składnikami dodatkowymi są wyciągi z kopru włoskiego i kłącza perzu, które poprawiają działanie układu trawiennego, co jest istotne w procesie przyswajania żelaza z pożywienia.

Dla kogo? Dla osób, które chcą utrzymać prawidłowy poziom żelaza we krwi. Polecany w stanach zwiększonego zapotrzebowania organizmu na żelazo – w momentach intensywnego wzrostu organizmu (dzieci), w czasie ciąży, karmienia piersią, a także przy diecie, która zawiera małą ilość tego składnika (np. wegetariańskiej).

Zalety: Zawiera dobrze przyswajalne żelazo. Nie powoduje zaparć. Produkt w stu procentach naturalny.

Suplement diety

1 x Floradix tabletki 84 szt.

Floradix tabletki to źródło organicznego żelaza, witamin B2,B6, B12, C oraz kwasu foliowego, które przyczyniają się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia oraz utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego.

Dla kogo? Floradix jest adresowany głównie dla kobiet: przemęczonych, odchudzających się, aktywnych, planujących ciążę, w ciąży, w okresie laktacji.
Jest również idealny dla młodzieży, osób starszych, rekonwalescentów, wegetarian.

Zalety: jest wygodny w użyciu i pozwala zachować równowagę żelaza oraz witamin B1, B2, B6, B12, C i kwasu foliowego w organizmie.

5 x Floradix żelazo i witaminy 250 ml

Przy zalecanym spożyciu: 2 x dziennie po 10 ml – opakowanie 500 ml wystarczy na 25 dni, opakowanie 250 ml na 12 dni. Tabletki  przy spożyciu 2 x dziennie po 2 tabletki wystarczą one na 42 dni.

Akcja trwa od 20.05.2019 do 10.06.2019 roku. Regulamin akcji dostępny jest tutaj.

TWOJE DANE: Pamiętaj, udział w konkursie jest dobrowolny. Dodając swój komentarz, wyrażasz zgodę na opublikowanie twojego imienia i nazwiska (lub pseudonimu), w przypadku ewentualnej wygranej, na liście laureatów, czyli na wykorzystanie i przetwarzanie twoich danych osobowych w celu przeprowadzenia niniejszego konkursu (zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych i RODO). Nie używamy twoich danych do  innych celów, niż czynności związane z niniejszym konkursem.


Listy do redakcji

Kiedyś znajdę dla nas dom z wielkim oknem na świat

Listy do redakcji
Listy do redakcji
12 czerwca 2019
Fot. Pixabay/ Unsplash / CC0 Public Domain
 

Silna. Zawsze musiałam być silna. Odkąd pamiętam, w domu odpowiadałam za młodsze rodzeństwo, bo rodziców nigdy nie było w domu. A kiedy wracali, ja uciekałam, żeby ich nie widzieć, nie rozmawiać, nie słyszeć uwag, których mieli do mnie mnóstwo. „Dlaczego nie możesz być spokojniejsza?” „Dlaczego stale pyskujesz?” „Dlaczego nigdy nie słuchasz?” W końcu odpuścili, bo chociaż wychowało mnie podwórko, uczyłam się dobrze, skończyłam studia, szybko znalazłam pracę. I z ulgą wyprowadziłam się z domu.

Właściwie można powiedzieć, że odcięłam się od domu rodzinnego. Stały kontakt utrzymuję z rodzeństwem, ale nie śledzę ich życiowych wyborów. Myślę, że sobie poradzą.

Mam swoją pracę, hobby. Mam ciebie. Choć do końca nie umiem powiedzieć dlaczego, jesteś ze mną, a nawet chcesz więcej. Nie doceniam tego. Przepraszam.

Z miłością nigdy nie było mi po drodze. Nie umiałam być subtelna, kobieca. Żałuję, ale nie umiem. Pokochałam cię, bo zaakceptowałeś mnie taką, bo nie chciałeś nic zmieniać. Choć to czuję, nie mówię „kocham cię”. Przepraszam.

Chcesz mieć stabilizację, dom na kredyt, dziecko. Ja się boję odpowiedzialności. Chcę móc zyskać wszystko to, czego wcześniej nie miałam. Nie potrafię zmienić się w kogoś, kim nie jestem. Nie wyobrażam sobie siebie jako matki. Przynajmniej na pewno nie teraz. Przepraszam.

Przynosisz mi kwiaty, napisałeś kilka pięknych listów, ja nawet nie umiem być za nie wdzięczna. Śmieszą mnie te głupie gesty, twoje zapewnienia o miłości, o tym, że zawsze będziesz, że  w nas wierzysz. Że razem pokonamy wszystko. Śmieszy mnie to. Przepraszam.

Mówię ci, że tego nie potrzebuję i to jest prawda. Ale gdybyś odszedł, świat rozpadłby się dla mnie na chwilę. Dłuższą chwilę. Nikt by się o tym nie dowiedział. Potem poszłabym dalej.

Nie umiem przyjmować twojej miłości. Nie umiem pogodzić się z twoją troską, nie odbieram telefonów kiedy wieczorem wychodzę z przyjaciółkami.

Wszyscy mówią mi, że w końcu odejdziesz. Że nikt nie wytrzyma życia u boku kobiety, która mówi swojemu facetowi wprost: fajnie, że jesteś, ale nie potrzebuje ciebie w swoim życiu. Która zamyka za sobą drzwi, potrafi nie odzywać się przez tydzień, bo nie czuje potrzeby. To takie niekobiece. Nie troszczyć się, nie pragnąć być u twojego boku cały czas. Przepraszam.

Jednak nie wierzę w to, że znikniesz. Nie zrezygnujesz ze mnie bo nie umiesz. Nie potrafisz podjąć decyzji o rozstaniu, chociaż przytłaczam cię jak nikt. Ranię cię jak nikt. Słowa, który nigdy nie powinny paść zamieszały na zawsze między nami i wiem, że choć stale mi je wybaczasz, już nigdy nic nie będzie takie jak przedtem.

Więc nie odchodzisz, bo nie umiesz i tak trwamy już siódmy rok. Nie pozwoliłam ci ze sobą zamieszkać, za bardzo się boję. Ciągle czekam, aż coś się ze mnie zmieni. Mam nadzieję, że odnajdę w sobie to, co sprawi, że zapragnę mieć z tobą rodzinę.

Kiedyś znajdę dla nas dom, z wielkim oknem na świat. To chyba mogłaby być piosenka o nas. Jeśli tylko starczy ci odwagi, by na mnie poczekać.


Listy do redakcji

„Chcę żebyś wiedziała, że nie mogłam zostać. Nie mogłam nadal udawać”. Akcja #matko i córko

Listy do redakcji
Listy do redakcji
11 czerwca 2019

Ten list bierze udział w akcji #Matko i córko. Weź udział w zabawie

Cześć córeczko,

 

Piszę ten list, być kiedyś, za jakiś czas, gdy będziesz na tyle duża, że pojmiesz pewne sprawy dotyczące świata dorosłych, zrozumiesz mnie.

Dziś jest ten dzień, gdy zdecydowałam odejść wraz z Tobą od Twojego taty. Mam złamane serce. I to nawet nie dlatego, że poległam na polu walki zwanym małżeństwem, a dlatego, że zawiodłam jako ktoś, kto miał stworzyć dla Ciebie pełna rodzinę. Zawiodłam ja i tata.

Nie umieliśmy się porozumieć, nie umieliśmy wypracować kompromisów, nie umieliśmy się kochać. Nie będę teraz rzucać oskarżeniami w stronę Twojego taty, bo nie chcę, byś kiedykolwiek poczuła do niego żal.

Wiem, że Twój tata kocha Cię najmocniej na świecie. W zasadzie tylko Ciebie, bo mnie przestał dawno temu. I choć świadomość ta jest bolesna, to cieszy mnie, że choć Ty jesteś dla niego jedyną, najważniejszą kobietą na świecie.

Chcę żebyś wiedziała, że nie mogłam zostać. Nie mogłam nadal udawać, że brak miłości ukochanego mężczyzny nic dla mnie nie znaczy. Że miłością do Ciebie zastąpię tamtą. Tak się nie da. Ty jesteś moim skarbem, moim światłem, moim całym życiem, ale kiedyś, gdy będziesz duża, zrozumiesz, że kobieta chce też mocno kochać mężczyznę i równie mocno chce, by ten mężczyzna kochał ją. Inaczej, tkwiąc w relacji bez miłości, zaczyna powoli znikać. Zaczyna powątpiewać w swoja wartość, obdziera się z godności, traci blask i wewnętrzny spokój oraz rośnie w niej przeświadczenie, że w życiu na nikogo już nie zasługuje, bo skoro nie potrafi kochać jej własny mąż, to kto inny mógłby?

Chcę byś wiedziała, że jako kobieta zasługujesz na miłość kogoś, kto będzie Cię kochał całym sercem. Zawsze. Chcę też, byś wiedziała, że musisz sama bardzo kochać siebie. Na tyle mocno, by z pękniętym sercem, potwornymi wyrzutami sumienia, ze strachem, obawami i niepewnością nie zawahała się odejść od kogoś, dla kogo nie jesteś ważna, po nowe szanse i nową silniejszą siebie. Bo Kochana Córeczko przede wszystkim musisz kochać siebie. Musisz walczyć o siebie. I musisz wiedzieć, że zasługujesz na kogoś, dla kogo będziesz całym światem.

Wierzę, że zrozumiesz. Wierzę, że nie będziesz czuła żalu za tę rozbitą rodzinę. A najmocniej wierzę, że nigdy nie będziesz musiała podejmować takich decyzji, jaką ja dziś podjęłam. Ale zrobiłam to nie tylko dla siebie. Zrobiłam to, by Ci pokazać, że kobieta nie musi godzić się na brak miłości. I że może zaryzykować samotnością, by zawalczyć o miłość.

Kocham najmocniej

Mama

Merida Waleczna

 

Akcja #matko i córko

Zbyt często brakuje nam słów. Zbyt często odkładamy prawdziwe życie na później. Dziś nie odkładaj już niczego. Usiądź i napisz do niej list. Wyjątkowy. Być może jest jeszcze tak mała, że biega po piaskownicy – nie szkodzi. Przyjdzie odpowiedni czas na jego przeczytanie…

Przyłączcie się dzisiaj do naszej akcji. Niech tegoroczny Dzień Matki będzie czasem budowania niezniszczalnych zamków. Momentem przypominającym nam wszystkim o tym, co najcenniejsze – czasie na bycie ze sobą blisko.

Napisz list do swojej córki i przyślij go do nas.

Prace przesyłajcie na adres [email protected] z dopiskiem „#matkoicórko” oraz informacją, jak chcecie zostać podpisane (w przypadku braku informacji, list podpiszemy pierwszą literą imienia lub nicku).

Prosimy o dołączenie w treści wiadomości poniższego oświadczenia:
Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me.
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora oraz Sponsorów konkursu, swoich danych osobowych, uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych i RODO.

Nagrody:

1 x Wyciskarka wolnoobrotowa Kuvings EVO820 (kolor grafitowy)*

Fot. Materiały prasowe

Wyciskarka wolnoobrotowa Kuvings EVO820 otrzymała nagrodę Red Dot Award, która nazywana jest przez wielu „Oscarem Designu”. Przez brytyjski Independent uznawana jest, jako Rolls-Royce wśród wyciskarek. Jakość wyciskarek docenili także polscy konsumenci, którzy przyznali wyciskarkom Kuvings złoty Laur Konsumenta już czwarty raz z rzędu. Kuvings – na całe owoce.

*Cena detaliczna: 2390 zł. Na podstawie art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 26 lipca 1991 roku o podatku dochodowym od osób fizycznych (tekst jedn. Dz. U. z 2012 r., poz. 361 z późn. zm.) wydanie nagród, o których mowa w ust.1 powyżej, podlega opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem dochodowym od osób fizycznych. Sponsor dodatkowo przyznaje laureatowi nagrodę finansową w wysokości odpowiadającej wysokości należnego podatku od wygranej oraz w imieniu laureata ureguluje zaliczkę na podatek dochodowy z tytułu wygranej. Warunkiem wydania nagrody jest uregulowanie zaliczki na podatek dochodowy.

 

5 x Depilator Panasonic ES-EL8A 

Fot. Materiały prasowe

 

Głowica depilatora delikatnie usuwa włoski razem z cebulkami, a głowica golarki pasmami ścina włoski przy skórze.
Funkcjonalne nasadki usuwają niechciane włosy z wszystkich części ciała. Kliknij przycisk, aby sprawdzić możliwości optymalnej pielęgnacji każdej z części ciała.

Fot. Materiały prasowe

3 x zestaw książek, składający się z:

1 x Nie wiem gdzie jestem

„Wzruszająca opowieść o trójce młodych ludzi. Dzięki przypadkowemu spotkaniu ich życie zmieni się na zawsze. Głęboko skrywane tajemnice wyjdą na jaw, a oni przekonają się, że najlepszym lekarstwem na każdą stratę i tęsknotę jest drugi człowiek. Niezrównana Gayle Forman ofiaruje swoim czytelnikom emocjonalne katharsis.”

1 x  Słodkie i gorzkie migdały

Inspirująca, napisana z rozmachem opowieść o kobiecie, która chcąc uchronić rodzinę przed okrucieństwami drugiej wojny światowej, walczy o przetrwanie na ubogiej włoskiej prowincji.

Rok 1923. Dwudziestopięcioletnia Maria Vittoria mieszka w niewielkiej górskiej wiosce. Gdy ojciec przyprowadza do domu mężczyznę, który ma zostać jej mężem, Maria zabiera ze sobą własnoręcznie haftowaną pościel i figurkę Madonny z Gór i wyrusza z nieznajomym, żeby stworzyć z nim własną rodzinę. Przyszłość okaże się jednak zupełnie inna od jej wyobrażeń.

„Słodkie i gorzkie migdały” to opowieść o kolejnych dekadach życia Marii Vittorii – przeprowadzce do małego miasteczka na równinach, gdzie wraz z mężem będzie prowadziła sklep, narodzinach pięciorga dzieci, a także dramatycznej walce o przetrwanie w okrutnych, ciężkich czasach pod rządami Mussoliniego, gdy opowiedzenie się po niewłaściwej stronie mogło kosztować życie. Dzieci dorastają, a małżeństwo przechodzi kryzysy, Maria zaś wytrwale będzie scalać rodzinę, nie tracąc wiary i miłości, aż pewnego dnia podejmie decyzję, która zaważy na życiu wszystkich…

1 x  Buntowniczki. Niezwykłe Polki, które robiły co chciały

Nie akceptowały świata, który je otaczał, i były gotowe pójść na wojnę nawet z największymi – męskimi – autorytetami epoki. Nie znaczy to, że były wrogami mężczyzn, gdyż to właśnie mężczyźni stawali się ich największymi zwolennikami, otaczając buntowniczki aurą niewyobrażalnego wręcz uwielbienia. Wiele z naszych buntowniczek pozostawiło po sobie barwne – i zdumiewająco szczere – wspomnienia. Po wielu dekadach, a nawet wiekach od ich powstania to wciąż niezwykle inspirująca lektura. Zasiane przez nie ziarno buntu kiełkuje wciąż w nowych pokoleniach Polek.”

2 x książka „Buntowniczki”

1 x zestaw kosmetyków WS ACADEMY, składający się z:

Fot. Materiały prasowe

1 x Książka Tomasza Schmidta „Pod włos, czyli kiedy powinnaś zmienić fryzjera” to próba wyłowienia z natłoku informacji uniwersalnych prawd o ludzkim wyglądzie. Pomiędzy wierszami autor przemyca najważniejszą bodaj myśl książki jaką jest samoakceptacja, która w dzisiejszym świecie występuje rzadko i niczym gatunek zagrożony wymarciem wymaga autentycznej ochrony. O byciu sobą, z sercem na dłoni, uśmiechem na twarzy i ” Pod Włos ”.

1 x Profesjonalny szampon z ekstraktem z egzotycznych owoców oczyszcza włosy oraz skórę głowy, pozostawiając je nawilżone. Ekstrakty z mango i marakui, dzięki właściwościom zmiękczającym, dogłębnie odżywiają oraz regenerują włosy.

1 x Profesjonalna odżywka do włosów z ekstraktem z egzotycznych owoców. Odpowiednia ilość składników pielęgnujących działa antystatycznie, zapobiegając puszeniu się włosów i ich elektryzowaniu. Cukry i witaminy zawarte w wyciągu z papai pomagają nawilżyć oraz odświeżyć włosy. Dodatkowo, prowitamina B5 poprawia stan uszkodzonych włosów oraz nadaje im wyjątkową gładkość i blask.

1 x Żel do włosów STRUKTURA to klasyka w nowym, profesjonalnym wydaniu. Służy utrwaleniu i podkreśleniu kształtu fryzury, zapewniając przy tym bardzo mocne i długotrwałe utrwalenie. Może być stosowany na mokre lub suche kosmyki, a najlepsze efekty da na normalnych i grubych włosach. Sprawdzi się też w przypadku loków, podkreślając ich naturalny skręt.

1 x Lakier do włosów FORMA mocno utrwali i podkreśli kształt każdej fryzury. Nada włosom połysk i pozwoli na uzyskanie efektu świetlistego, a jednocześnie naturalnego wykończenia. Nie skleja włosów i nie pozostawia na nich osadu, ale dyscyplinuje je, działa antyseptycznie oraz chroni przed wilgocią. Jego dodatkowym atutem jest słodki, landrynkowy zapach.

2 x zestaw kosmetyków WS ACADEMY, składający się z:

Fot. Materiały prasowe

1 x Profesjonalny szampon z ekstraktem z egzotycznych owoców oczyszcza włosy oraz skórę głowy, pozostawiając je nawilżone. Ekstrakty z mango i marakui, dzięki właściwościom zmiękczającym, dogłębnie odżywiają oraz regenerują włosy.

Cena – 29.99 zł

1 x Profesjonalna odżywka do włosów z ekstraktem z egzotycznych owoców. Odpowiednia ilość składników pielęgnujących działa antystatycznie, zapobiegając puszeniu się włosów i ich elektryzowaniu. Cukry i witaminy zawarte w wyciągu z papai pomagają nawilżyć oraz odświeżyć włosy. Dodatkowo, prowitamina B5 poprawia stan uszkodzonych włosów oraz nadaje im wyjątkową gładkość i blask.

Cena – 29.99 zł

1 x Żel do włosów STRUKTURA to klasyka w nowym, profesjonalnym wydaniu. Służy utrwaleniu i podkreśleniu kształtu fryzury, zapewniając przy tym bardzo mocne i długotrwałe utrwalenie. Może być stosowany na mokre lub suche kosmyki, a najlepsze efekty da na normalnych i grubych włosach. Sprawdzi się też w przypadku loków, podkreślając ich naturalny skręt.

Cena – 24,99 zł

1 x Lakier do włosów FORMA mocno utrwali i podkreśli kształt każdej fryzury. Nada włosom połysk i pozwoli na uzyskanie efektu świetlistego, a jednocześnie naturalnego wykończenia. Nie skleja włosów i nie pozostawia na nich osadu, ale dyscyplinuje je, działa antyseptycznie oraz chroni przed wilgocią. Jego dodatkowym atutem jest słodki, landrynkowy zapach.

Cena – 24,99 zł

5 x zestaw Floradix, składający się z:

1 x Floradix żelazo i witaminy 500 ml,

1 x Floradix żelazo i witaminy 250 ml,

  • W płynnej formule
  • Zawiera ekstrakty ziołowe i koncentraty soków owocowych
  • Żelazo, witaminy B2, B6,B12 i C przyczyniają się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia

Składniki: Zawiera żelazo – składnik niezbędny do regeneracji czerwonych krwinek, a tym samym wspomagający prawidłowe funkcjonowanie serca, wątroby, układu pokarmowego i mięśni. Składnikami dodatkowymi są wyciągi z kopru włoskiego i kłącza perzu, które poprawiają działanie układu trawiennego, co jest istotne w procesie przyswajania żelaza z pożywienia.

Dla kogo? Dla osób, które chcą utrzymać prawidłowy poziom żelaza we krwi. Polecany w stanach zwiększonego zapotrzebowania organizmu na żelazo – w momentach intensywnego wzrostu organizmu (dzieci), w czasie ciąży, karmienia piersią, a także przy diecie, która zawiera małą ilość tego składnika (np. wegetariańskiej).

Zalety: Zawiera dobrze przyswajalne żelazo. Nie powoduje zaparć. Produkt w stu procentach naturalny.

Suplement diety

1 x Floradix tabletki 84 szt.

Floradix tabletki to źródło organicznego żelaza, witamin B2,B6, B12, C oraz kwasu foliowego, które przyczyniają się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia oraz utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego.

Dla kogo? Floradix jest adresowany głównie dla kobiet: przemęczonych, odchudzających się, aktywnych, planujących ciążę, w ciąży, w okresie laktacji.
Jest również idealny dla młodzieży, osób starszych, rekonwalescentów, wegetarian.

Zalety: jest wygodny w użyciu i pozwala zachować równowagę żelaza oraz witamin B1, B2, B6, B12, C i kwasu foliowego w organizmie.

5 x Floradix żelazo i witaminy 250 ml

Przy zalecanym spożyciu: 2 x dziennie po 10 ml – opakowanie 500 ml wystarczy na 25 dni, opakowanie 250 ml na 12 dni. Tabletki  przy spożyciu 2 x dziennie po 2 tabletki wystarczą one na 42 dni.

Akcja trwa od 20.05.2019 do 10.06.2019 roku. Regulamin akcji dostępny jest tutaj.

TWOJE DANE: Pamiętaj, udział w konkursie jest dobrowolny. Dodając swój komentarz, wyrażasz zgodę na opublikowanie twojego imienia i nazwiska (lub pseudonimu), w przypadku ewentualnej wygranej, na liście laureatów, czyli na wykorzystanie i przetwarzanie twoich danych osobowych w celu przeprowadzenia niniejszego konkursu (zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych i RODO). Nie używamy twoich danych do  innych celów, niż czynności związane z niniejszym konkursem.


Zobacz także

„Żyj z całych sił…”. Akcja #matko i córko

Taki wesoły człowiek na zewnątrz, ale smutny w środku

Boję się myśleć, co czują kobiety wychodzące z domów, które nie mówią do nich: możesz wszystko. Mówią: jesteś głupsza… Akcja #Jestem Kobietą