Go to content

Zwolnij

Kto z Was rozmawia sam ze sobą? O pracy. O związku ? O życiu? Kto z Was odpowiada sobie na pytanie : Czy tak jak żyje chce żyć? Czy tak jak żyje jest ok ?

5 dni w tygodniu wstaje do pracy. 5 dni w tygodniu jadę po pracy na trening. 5 razy w tygodniu mam kilka godzin na życie prywatne. Potem 5 godzin snu i wszystko zaczyna się od nowa.

2 dni weekendu. 2 dni „wolnego”. Trzeba spotkać się ze znajomymi, bo przecież tylko teraz masz czas. Idziesz też na imprezę. To nic że przez 5 dni narzekasz że nie możesz się wyspać i pospać do 8. Jest sobota to trzeba gdzieś iść. Wracasz o 2 wstajesz w o 10 i po chwili zaczynasz kolejne 5 dni z myślą „dam radę”.

Chcesz zrobić więcej niż inni i zawsze ponad to co powinieneś. Nie bierzesz wolnego, bo bez Ciebie w pracy sobie nie poradzą. Bierzesz więcej nowych projektów, bo trzeba iść do przodu.  Źle się czujesz ale i tak nie weźmiesz L4. Szkoda czasu….

Tylko odpowiedz sobie na pytanie. Jak ta firma działała, gdy Ciebie nie było? Co  się stanie gdy weźmiesz 2 dni wolnego? Zwolnią Cię? Będziesz mniej efektywny po dłuższym weekendzie?

Telefon dzwoni. Słuchawka przy uchu non stop. Facebook wysyła nowe powiadomienia, a snapchat informuje o nowych wiadomościach. Twitter mówi Ci o nowych polubieniach a instagram z pięknymi zdjęciami koleżanek prosi o like’i….

Wstajesz 6:45 i nie jesz śniadania, bo musisz być o 7 w biurze. Jesz coś na szybko o 8:15 potem kawa o 10 i kolejny posiłek o 13. Następny już wieczorem przed snem…

Wszystko w biegu. Wstawanie, jedzenie, trening. Wszystko szybko. Wszystko na chwile.

Ból brzucha. Nic nie możesz jeść. Jeden dzień, drugi. Jesteś śpiący. Rano ciężko wstać. W nocy ciężko zasnąć. Ręce się trzęsą na klawiaturze. Nie jesteś w stanie nic napisać. Na trening nie masz ochoty i jedyne na co masz siłę to na ucieczkę…

Kiedy ostatnio zrobiłeś coś wolno? Jadłeś godzinę? Spałeś 8h? A telefon wziąłeś tylko wtedy gdy na prawdę musiałeś? Kiedy rozmawiałeś sam ze sobą?  Kiedy usiadłeś na kanapie i nigdzie się nie śpieszyłeś?

Masz jedno życie. Jedną rodzinę. Jedno zdrowie. Twoje zdenerwowanie nie pomoże ani Tobie ani innym. Doceń to co masz.  Żyj tu i teraz. Kochaj tak samo ale wolniej…

 

ernest_hemingway_nerwy_zdrowie_2013-08-07_01-23-23_middle