Lifestyle

Zwolnij

Backstage Sport
Backstage Sport
21 listopada 2015
 

Kto z Was rozmawia sam ze sobą? O pracy. O związku ? O życiu? Kto z Was odpowiada sobie na pytanie : Czy tak jak żyje chce żyć? Czy tak jak żyje jest ok ?

5 dni w tygodniu wstaje do pracy. 5 dni w tygodniu jadę po pracy na trening. 5 razy w tygodniu mam kilka godzin na życie prywatne. Potem 5 godzin snu i wszystko zaczyna się od nowa.

2 dni weekendu. 2 dni „wolnego”. Trzeba spotkać się ze znajomymi, bo przecież tylko teraz masz czas. Idziesz też na imprezę. To nic że przez 5 dni narzekasz że nie możesz się wyspać i pospać do 8. Jest sobota to trzeba gdzieś iść. Wracasz o 2 wstajesz w o 10 i po chwili zaczynasz kolejne 5 dni z myślą „dam radę”.

Chcesz zrobić więcej niż inni i zawsze ponad to co powinieneś. Nie bierzesz wolnego, bo bez Ciebie w pracy sobie nie poradzą. Bierzesz więcej nowych projektów, bo trzeba iść do przodu.  Źle się czujesz ale i tak nie weźmiesz L4. Szkoda czasu….

Tylko odpowiedz sobie na pytanie. Jak ta firma działała, gdy Ciebie nie było? Co  się stanie gdy weźmiesz 2 dni wolnego? Zwolnią Cię? Będziesz mniej efektywny po dłuższym weekendzie?

Telefon dzwoni. Słuchawka przy uchu non stop. Facebook wysyła nowe powiadomienia, a snapchat informuje o nowych wiadomościach. Twitter mówi Ci o nowych polubieniach a instagram z pięknymi zdjęciami koleżanek prosi o like’i….

Wstajesz 6:45 i nie jesz śniadania, bo musisz być o 7 w biurze. Jesz coś na szybko o 8:15 potem kawa o 10 i kolejny posiłek o 13. Następny już wieczorem przed snem…

Wszystko w biegu. Wstawanie, jedzenie, trening. Wszystko szybko. Wszystko na chwile.

Ból brzucha. Nic nie możesz jeść. Jeden dzień, drugi. Jesteś śpiący. Rano ciężko wstać. W nocy ciężko zasnąć. Ręce się trzęsą na klawiaturze. Nie jesteś w stanie nic napisać. Na trening nie masz ochoty i jedyne na co masz siłę to na ucieczkę…

Kiedy ostatnio zrobiłeś coś wolno? Jadłeś godzinę? Spałeś 8h? A telefon wziąłeś tylko wtedy gdy na prawdę musiałeś? Kiedy rozmawiałeś sam ze sobą?  Kiedy usiadłeś na kanapie i nigdzie się nie śpieszyłeś?

Masz jedno życie. Jedną rodzinę. Jedno zdrowie. Twoje zdenerwowanie nie pomoże ani Tobie ani innym. Doceń to co masz.  Żyj tu i teraz. Kochaj tak samo ale wolniej…

 

ernest_hemingway_nerwy_zdrowie_2013-08-07_01-23-23_middle


Lifestyle

Decyzje

Backstage Sport
Backstage Sport
30 listopada 2015
 

 

Nie lubię podejmować decyzji. Ani w pracy ani w relacjach z drugim człowiekiem. Ani w jakimkolwiek innym aspekcie życia. Nie lubię zmian. Zmiany wywołują u mnie strach. Strach przed nieznanym. Tylko jest jeden problem. Życie to same decyzje i ciągłe zmiany…

Dzwonię do Ani : „jak się masz?” „a wiesz, nie wiem co zrobić..” „dalej?” ” tak, czekam…”

Życie to jedna wielka niepewność. Nie jesteśmy pewni swojego stanowiska w pracy, swojej drugiej połówki a przede wszystkim nie jesteśmy pewni SIEBIE. Poświęcamy się, zmieniamy, myślimy że tak jest okay. Myślimy że to coś pomoże i czekamy na ruch drugiej osoby lub innego czynnika niezależnego od nas. Teoretycznie wiemy że zrobiliśmy już wszystko, że więcej dać nie możemy. A praktycznie?

Dzwonie do Karoliny : ” gdzie idziecie na Sylwestra?” „nie wiem jeszcze” „ale przecież to za miesiąc” „tak, ale wiesz nie wiem jak będzie z…”

Boimy się jutra. Planowania miesiąc w przód. Nie wiemy co będzie. Z kim będziemy. Gdzie będziemy. Tylko dlaczego?

Wcześniej mieliśmy wszystko zaplanowane. Wiedzieliśmy gdzie będziemy nawet dwa miesiące w przód. Czy tak wygląda tylko „młodość” ?

Boimy się podjąć decyzję bo boimy się straty. Boimy się że to nigdy się już nie pojawi że stracimy to na zawsze….

Dlatego nie mów „Żegnaj”.  Życie to sztuka podejmowania decyzji i dokonywania wyborów ale odpowiednim czasie. Dlatego nie mów „Żegnaj..” . Przynajmniej jeszcze nie teraz.

 

 

 


Lifestyle

Cel? Pal!

Backstage Sport
Backstage Sport
16 listopada 2015

Niedziela wieczorem siedzę i czytam, oglądam  kolejne opracowania, książki dotyczące treningu, formy, odżywiania (bo ten temat wyjątkowo akurat mnie interesuje) z tyłu głowy trzymając myśl – może niepotrzebnie? Przecież w ostatnim czasie coś mi nie wyszło, przecież ciągle nie idzie to w takim tempie i kierunku, jak bym chciała.

I najbardziej przeszkadza mi właśnie nie tyle brak chęci, bo ich mam nadmiar – tylko to wiecznie chodzące po głowie: ktoś mnie krytykuje, nie udało mi się co chciałam, bo chce wszystko już teraz i natychmiast, więc już może nigdy mi się nie uda. Macie tak ?
Zarówno u mnie jak i u was są to bzdury i najgorszy tok myślowy w jaki można wpaść, a wyjść z niego można ? Można !
W tle leci program tv, daje głośniej bo widzę kobietę która mi się podoba (czasem tak mam :)) UWAGA! Mama 6-stki dzieci, Prezes klubu piłkarskiego, Prezes firmy deweloperskiej, modelka,  piękna, silna i zadowolona z siebie kobieta.
Destrukcyjną zazdrość już dawno zamieniłam w wyłącznie pozytywny przekaz, to co daje mi negatywną emocję puszczam całkiem bokiem. Uwielbiam ludzi, którzy mnie inspirują i pozytywnie nastrajają, z podziwem ich czytam, oglądam i naśladuje przerabiając na swoją perspektywę i nie wstydzę się do tego przyznać.
Dla mnie płynie wyłącznie pozytywny przekaz, można? Tak!
Pracując na tzw. 2 fronty, ciągle zastanawiam się czy to nie za dużo, a co ciekawe mam ciągły niedosyt, apetyt i energie na wiele więcej!
Wg mnie kluczem do osiągnięcia celów w życiu jest: po pierwsze – precyzyjne jego określanie, co osobiście dla mnie jest najtrudniejsze, ponieważ wątpliwości związane z tym czy uda mi się go osiągnąć zbijają mnie z tropu.
Jeżeli tylko uda mi się sprecyzować czego tak na prawdę chce, miejsca w którym się chce znaleźć i zamiast szukać zakrętów znajdę wiarę w to, że mogę bo czuje to całą sobą – to wejdę na właściwą drogę spełnienia tego co sobie zaplanowałam.

Dziś poniedziałek – to dzień, w którym znów można dokonać łatwiej zmiany postanowienia, bo przecież ile razy w głowie mieliśmy już: „ a to od poniedziałku”. No to do roboty – tej mentalnej przede wszystkim 🙂

FullSizeRender-2
Ps. Motywacją niech dla Was będzie, ta która zainspirowała dziś mnie fot. Izabella Łukomska Pyżalska źródło: google