Lifestyle Święta

Zostań ze mną… i znajdź czas na to, co kochasz. Wzruszający film, o tym jak łatwo zgubić przyjaciela

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
23 grudnia 2015
Wzruszający film, o tym jak łatwo zgubić przyjaciela
Fot. Screen z YouTube / cineplexmovies
 

Przygotujcie chusteczki – i koniecznie obejrzyjcie ten film, ale nie raz. Wracajcie do niego często (nie tylko w Święta), żeby nigdy nie zgubić przyjaciela. Słowa są zbędne, zobaczcie sami ten wzruszający film.


Lifestyle Święta

Odwiedź swoich rodziców zanim będzie za późno. Ten film zszokował i poruszył miliony osób

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
23 grudnia 2015
Fot. Screen z YouTube/Edeka
 

Co roku w okresie Bożego Narodzenia pojawiają się kampanie reklamowe, które starają się nam przekazać kilka prostych prawd o życiu.

Ta, którą chcemy wam pokazać, stanowi naprawdę mocny przekaz. Samotny, starszy w każde święta czeka, aż odwiedzą go dzieci. I co roku jest sam, nikt nie znajduje dla niego czasu. Jedynym sposobem na to, by cała rodzina pojawiła się w domu staruszka okazuje się zaaranżowanie własnej śmierci.

Jeśli jeszcze nie widzieliście tego kontrowersyjnego spotu EDEKA, zobaczcie go tutaj i pomyślcie chwilę nad tym, co stanowi istotę świąt. Samotność boli jeszcze bardziej tych, którzy mają na kogo czekać.


Lifestyle Święta

Naucz się odpoczywać efektywnie. To najlepsze, co możesz sobie podarować

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
23 grudnia 2015
Naucz się odpoczywać efektywnie. To najlepsze, co możesz sobie podarować
Fot. iStock / OJO_Images

Umiecie odpoczywać? Ale tak naprawdę, odpuścić, zrelaksować się, czerpać dobrą energię na następny dzień, a może chwilę, jakiś trudny moment? Usiąść wygodnie, wziąć głębszy oddech, oczyścić myśli i nie czuć zbyt wiele – potraficie tak? Wiem, to trudne, zwłaszcza gdy nasz tryb życia wymusza ciągły pośpiech i wieczne dążenie do czegoś, czasem bliżej nieokreślonego. Jeśli czujecie, że zatraciliście umiejętność efektywnego odpoczywania, przeczytajcie!

1. Znajdź czas

Zorganizuj sobie raz, dwa lub trzy razy w miesiącu taki dzień, kiedy masz dwie godziny tylko dla siebie. Potraktuj to, jako priorytet. Nic nie może być ważniejsze, tu chodzi o twoje zdrowie. Postaraj się oddać dzieci pod opiekę partnera czy babci. Nie planuj wizyt i spotkań z przyjaciółmi, powinnaś być zupełnie sama. Najbliżsi rozpraszają nas najbardziej, dzieci wymagają ciągłego zaangażowania i szybkiego reagowania. To ciągły stan napięcia.

2. Oswój się z myślą o „nicnierobieniu”

Przygotuj się emocjonalnie na to, że nie będziesz robić zupełnie nic. Niepotrzebny ci ani telefon, ani komputer, ani telewizor. Jeśli masz taką potrzebę, możesz sobie włączyć relaksacyjną muzykę, ale tylko jako tło. Najlepiej byłoby ograniczyć wszystkie bodźce zewnętrzne,inaczej odpoczynek nie będzie efektywny. Tu nie chodzi o to, by „wyrzucić” dzieci do babci i przez dwie godziny oglądać w spokoju ukochane seriale;)

3. Liczy się „tu i teraz”

Oczyść swoje myśli. W tym celu przyda ci się znajomość podstaw medytacji. Oddychaj równo i wyciszaj się. Twojego umysłu nie powinno zajmować teraz nic trudnego emocjonalnie, co zajmuje twoje myśli.

4. Jesteś tylko ty

Jeśli przyzwyczaiłaś się do ciągłej gonitwy myśli, trudno będzie ci się pozbyć tego męczącego trybu pracy twojego mózgu, który robi nieustanny „przegląd”: Co robią dzieci? Czy lodówka pełna? Czy babci trzeba zrobić zakupy? Czy w pracy wszystko gotowe? Zupę wyłączyłam?! STOP. Musisz mieć świadomośc, że w ten sposób nigdy nie złapiesz oddechu. Naucz się oczyszczać myśli. Skonecnetruj się na czymś „innym”: scence za oknem, obrazie który wisi w salonie. I tym się teraz zajmij.

5.  Ćwiczenie czyni mistrza

Więc ćwicz koncentrację. Wyjrzyj przez okno i staraj się zapamiętać jak najwięcej z tego, co widzisz. Potem, z pamięci, zapisz te szczegóły na kartce.

6. Tu chodzi o ciebie

Dostosuj odpoczynek do swoich indywidualnych potrzeb. Jeśli nie lubisz zostawać długo sama w zamkniętych pomieszczeniach, nic straconego. Na zewnątrz też można ćwiczyć koncentrację i oczyszczać swoje myśli 🙂 Idź do najbliższego parku, i wróć licząc liczbę kroków.

7. Bądź konsekwentna

Rób takie „przerwy na reset” raz czy dwa razy w miesiącu. Wedle swoich potrzeb, odpowiednio do twojego poziomu codziennego stresu, czy wypalenia, które odczuwasz. Liczy się to, że moższ być przez ten czas sam na sam ze sobą. Nieważne co wczoraj, nieważne co jutro. Oddychaj.

Wszyscy mamy taki okres w życiu, kiedy dzieje się zbyt wiele. „Gonią nas” terminy w pracy, przeraża wizja zbyt wielu egzaminów na uczelni, różne inne bardzo ważne sprawy, które trzeba jak najszybciej załatwić. Dlatego, tym bardziej powinnaś nauczyć się znajdować w swojej rzeczywistości moment, w którym powiesz: stop, teraz nie ma mnie dla nikogo. Odpoczywam.


Zobacz także

Prasowanie z generatorem pary

Jaka jest najlepsza pora dnia na twoją ulubioną potrawę? Twojemu ciału nie jest wszystko jedno...

Czekolada na śniadanie, czyli jaka jest najlepsza pora dnia na twoją ulubioną potrawę. To nie takie oczywiste – sprawdź!

Mieszkania w Warszawie. Na co zwrócić uwagę przed zakupem?