Lifestyle

Znajdź serduszko ukryte wśród słoni. Uda ci się rozwiązać tę zagadkę?

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
15 lutego 2018
Fot. Screen z Facebooka/Gergely Dudás - Dudolf
 

Na gwiazdkę kazał nam już szukać pandy wśród bałwanów, a teraz przygotował nową niespodziankę. Węgierski artysta Gergely Dudás jest prawdziwą internetową sensacją.  Stworzył naprawdę imponującą ilość rysunkowych zagadek, a nawet wydał książkę pełną takich łamigłówek. Macie chwilę? Spróbujcie rozwiązać to przeurocze, „różowe” zadanie. Powodzenia!

Gdzie jest serduszko? I nie, nie chodzi wcale o te, które tworzy motyla, którego widzicie na każdym ze słoni.

Potrzebujesz podpowiedzi? Szukaj niedaleko białego słonia. Udało się? Gratulacje! Jesteś naprawdę spostrzegawczy :). <3 dla ciebie!

Rozwiązanie zagadki…

 

 

 

… znajduje się na tym obrazku:

 

 

Więcej zagadek znajdziecie tutaj.


Lifestyle

Kolory, których nie lubi rak. Dieta antynowotworowa

Redakcja
Redakcja
15 lutego 2018
Fot. iStock
Następny

Nowotwory są poważnym zagrożeniem dla życia, którego nie można bagatelizować. Co roku różne typy nowotworów zbierają śmiertelne żniwo. Niestety nie ma sposobu, który dałby 100 procent pewności, że nie zachorujemy, a w wielu przypadkach leczenie bywa nieskuteczne. Wiele mówi się o badaniach profilaktycznych, roli zdrowego trybu życia w zapobieganiu ich rozwojowi. 

Bardzo ważną funkcję pełni dieta, której nie sposób przecenić nie tylko w kwestii zapobiegania zachorowaniom, jak i podczas procesu leczenia i zdrowienia. Tzw. dieta antyrakowa polega na racjonalnym podejściu do żywienia, opierając się na dużej ilość warzyw i owoców. Zrezygnować należy z soli, tłuszczów trans i nasyconych, a także cukrów prostych, które szkodzą zdrowiu. Największy nacisk położony został na produkty, które  zawierają witaminy i minerały, dużą ilość antyokdsydantów, a także błonnika czy zdrowych tłuszczów. Związki aktywne obecne w nich wpływają na zahamowanie ryzyka występowania raka m.in. jamy ustnej, żołądka, sutka, piersi, prostaty, a nawet gardła.

Poznaj produkty podzielone względem ich koloru, na które kładzie się największy nacisk w diecie antynowotworowej.


 

źródło: bonavita.plwww.zycie.pl

Lifestyle

Wino na diecie? Tak, jeśli zdecydujesz się na to najmniej kaloryczne

Redakcja
Redakcja
15 lutego 2018
Fot. iStock/pogorelova

Dużo rzeczy napisano na temat prozdrowotnych właściwości czerwonego  wina. Wiadomo że wspiera układ krążenia, zawiera antynowotworowy resweratrol, wspiera trawienie, pomaga w relaksie. A najczęściej pijemy je po prostu, bo nam smakuje. Niestety wino, jak każdy alkohol, jest kaloryczne, więc z tego względu unikano go podczas prób zrzucania nadmiernych kilogramów.

A co jeśli nie chcemy rezygnować i z tak już mocno okrojonych przyjemności? Wybrać taki trunek, który zawiera najmniej kalorii.

Jakie wino na diecie?

Kaloryczność wina zależy od kompozycji składników, która je tworzy. Można założyć, że im wino jest lepsze, tym mniej będzie miało w składzie substancji słodzących, bo wystarczy naturalny cukier pochodzący z najlepszych winogron. Standardowa butelka wina ma pojemność 0,75 litra i można przyjąć, że dostarcza w zależności od rodzaju mniej lub więcej, niż 600 kalorii. Zasada mówi, że białe wino ma nieco mniej kalorii, niż czerwone:

Lampka słodkiego, białego wina może mieć od 111 do 213 kcal,

Lampka wina białego wytrawnego od 107 kcal do 173 kcal,

Lampka wina słodkiego deserowego od 189 kcal do 275 kcal,

Lampka wina czerwonego wytrawnego od 135 kcal do 195 kcal.

Należy pamiętać, że szczególnie nadmiar procentów szkodzi zaburzając metabolizm i utrudniając budowę masy mięśniowej podczas aktywności fizycznej. Tu sprawdza się reguła mówiąca, że co za dużo, to nie zdrowo. Ponadto wino wzmaga apetyt, co bywa szczególnie zdradliwe, gdy pod ręką mamy przekąski. Wino, nawet to najmniej kaloryczne potraktujcie jedynie jako miły przerywnik od zasad diety od czasu do czasu. Dla dobra swojej figury oraz zdrowia.

źródło: www.elle.plwww.drlifestyle.pl


Zobacz także

Tom Hanks

Siedem cytatów wartych przemyślenia, czyli Tom Hanks „na życie”

"Ona tak histerycznie szuka tej miłości... Nic się nie zmieniło, każdy jej potrzebuje"

„Ona tak histerycznie szuka tej miłości… Nic się nie zmieniło, każdy jej potrzebuje”

5 szalonych rzeczy, które możesz zrobić w swoim życiu