Lifestyle Macierzyństwo

Zjedz mięsko, ziemniaki możesz zostawić… A co tobie mówiła twoja mama?

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
14 maja 2018
Wiesz co to znaczy, czuć nienawiść do własnej córki? Dla niej wszystko się zaczyna, a mi coraz trudniej patrzeć na nią z miłością
Fot. iStock/wundervisuals
 

Mamy są cudowne. Nauka dowiodła, że ​​najbardziej inteligentne dzieci dziedziczą tę cechę od swojej matki . Więc jeśli masz „inteligentny gen”, prawdopodobnie powinieneś podziękować swojej rodzicielce. Ale inteligencja to nie wszystko. Mamy są również niewyczerpanym źródłem miłości, ciepła, cierpliwości i … mądrości życiowych. Które z powiedzonek twojej mamy najbardziej zapadło ci w pamięć?

„Bo tak powiedziałam”

Podobno osiem na dziesięć matek przyznaje się do wypowiadania tego zdania prawie co drugi dzień. Co tak naprawdę oznacza powiedzenie tych słów? Że z mamą trzeba się liczyć… bo tak.

„Jeśli wszyscy twoi przyjaciele skoczyliby z mostu…”

Albo w ogień. To zdanie zapewne miało chronić cię przed zgubnym wpływem otoczenia… Jasne, że nie poskutkowało.

„Kiedy ja byłam w twoim wieku”…

A ty natychmiast zastanawiałeś się, kiedy to było… Nie tylko mamy wypowiadają to zdanie. Usłyszysz je również od dziadków. Nie od dziś wiadomo, że „wtedy” wszystko było lepsze ;).

„Jak będziesz miał/miała dzieci to zrozumiesz”

No i pewnie masz. I rozumiesz.

„Wychowałeś się w stodole?”

Patrzysz na nią zdziwiony, jakby nie wiedziała, że to ona cię wychowała. Wielkie rzeczy, te kilka plam z kompotu na obrusie.

„Pieniądze nie rosną na drzewach”

No przecież wiesz. Ale na wszelki wypadek, jakbyś nie wiedział: pieniądze są ciężko zarobione przez twoich rodziców, trzeba je szanować.

„Dopóki tu mieszkasz”

Dopóki tu mieszkasz, to stosujesz się do jej zasad. W sumie nie masz wyjścia, bo niby gdzie indziej miałbyś mieszkać.

„Pewnego dnia mi za to podziękujesz”

I to zdanie miało cię przekonać, że zamiast upierać się przy swoim, należy odpuścić i przyznać mamie rację. Bo przecież za 10 lat zrozumiesz…

„Zjedz mięsko, ziemniaki zostaw”

Ukochany przez wszystkich klasyk. Założę się, że już ci go brakuje.

 


Lifestyle Macierzyństwo

Mydło do mycia pędzli do makijażu – wiedziałyście, że istnieje takie cudo? Boskie!

Redakcja
Redakcja
14 maja 2018
Mydło do mycia pędzli
Fot. Materiały prasowe
 

Masz problem ze skutecznym wyczyszczeniem pędzli do makijażu? Chcesz uchronić swoją skórę przed zgromadzonymi na nich zarazkami i bakteriami? Oczekujesz, że pędzle będą Ci służyły jak najdłużej? A może zaplamiłaś ubranie podkładem lub szminką i potrzebujesz skutecznie te ślady usunąć? Jeśli tak, najnowszy produkt marki Hania Beauty – specjalistyczne mydło do mycia pędzli do makijażu – to twój must have nadchodzącego sezonu. Oparte o naturalne oleje: oliwę z oliwek, olej kokosowy, olej z awokado oraz olej z pestek winogron mydło, skutecznie doczyści twoje ulubione pędzle przedłużając ich żywotność. 

Delikatny nude, niezwykle modny w tym sezonie wariant z użyciem nasyconych kolorów lub brokatu, a może twój ulubiony sprawdzający się w każdej okazji „klasyk”? Co łączy każdy z tych makijaży? Oczywiście pędzle, którymi go aplikujesz mające codziennie kontakt z twoją skórą.

Czy jesteś pewna, że dbasz o nie w odpowiedni sposób? Jak często usuwasz z nich resztki produktów do makijażu? Co z bakteriami, które gromadzą się na pędzlu po aplikacji kosmetyków? Czy jesteś pewna, że produkt, którym to wykonujesz jest odpowiedni dla włosia pędzla?  A co z plamami z podkładu na twoich bluzkach i zabrudzeniami z innych kosmetyków kolorowych? Marka Hania Beauty ma odpowiedź na wszystkie te pytania!

Mydło do mycia pędzli

Fot. Materiały prasowe

Mydło do mycia pędzli do makijażu

Mydło dedykowane pędzlom do makijażu marki Hania Beauty zostało stworzone po to by jak najskuteczniej oczyszczać pędzle z resztek produktów kosmetycznych oraz bakterii jakie gromadzą się na nich na co dzień. Żeby efektywnie oczyszczać pędzle, a równocześnie pozostać w zgodzie z naturą, mydło ma naturalny i delikatny skład. Hania Beauty oparła go o wartościowe oleje roślinne, słynące z działania oczyszczającego, nawilżającego i odświeżającego. W składzie mydła znalazły się bowiem m.in. oliwa z oliwek, olej kokosowy, olej z awokado, olej z pestek winogron, a także ożywcza woda. Dzięki temu utrzymane w czystości pędzie będą nam służyły nie tylko lepiej, ale jednocześnie o wiele dłużej.

Sugerowana cena mydła: 25 pln

Mydło dostępne na www.sklep.hania.com.pl/


Artykuł powstał we współpracy z marką Hania


Lifestyle Macierzyństwo

24 rzeczy, których żałujemy pod koniec życia. Warto spróbować coś zmienić, już dziś

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
14 maja 2018
Następny

Czas podsumowań nie zawsze przychodzi pod koniec życia, wtedy, kiedy się zestarzejemy. Ale to prawda, że często dopiero wtedy rozumiemy, co straciliśmy, czego nie zrobiliśmy, a co moglibyśmy zrobić. Czego żałujemy najczęściej? Lista znajduje się poniżej. Warto przeczytać ją już dziś, dać sobie szansę, by jeszcze coś w życiu zmienić.

1. Nie nauczyłeś się innego języka

Przez co świat, nie okazał się dla ciebie tak otwarty, jakby mógł.

2. Bałeś się podejmować „niewygodne” decyzje

Wyjdź ze strefy komfortu i rób rzeczy, o których marzysz.

3. Nie podróżowałeś, gdy miałeś szansę

Trudno jest podróżować, gdy zakładasz rodzinę i gdy dostajesz nową pracę. Będziesz żałować, że nie wykorzystałeś okazji do podróży, gdy byłeś „wolny”.

4. Tkwiłeś przez lata w złym związku

Przez co nie miałeś szansy zaznać prawdziwego szczęścia płynącego z dobrej miłości. Lub poznałeś je zbyt późno.

5. Podporządkowałeś się stereotypom

I dałeś wtłoczyć w jakąś stereotypową rolę.

6. Nigdy nie poszedłeś na koncert ulubionego muzyka

Nie przegap okazji, aby pójść na koncert swojego ulubionego zespołu, jeśli tylko masz taką możliwość.

7. Nie zrezygnowałeś ze złej pracy

Nie pozwól sobie na utknięcie w pracy, która sprawia, że ​​czujesz się nieszczęśliwy. Spróbuj znaleźć taką, która sprawi, że poczujesz się szczęśliwy.

8. Nie zdawałaś sobie sprawy z tego, jak jesteś piękna

Ludzie często spędzają większość swojej młodości nieszczęśliwi, a gdy się zestarzeją, zdają sobie sprawę, że był to najlepszy okres w ich życiu i okres, w którym wyglądali najlepiej.

9. Nie starałeś się bardziej w szkole i na studiach

Przez co twoje życie nie potoczyło się do końca tak, jak chciałeś.

10. Zbyt często wystawiałeś ciało na słońce

A to pozwala uniknąć problemów takich jak zmarszczki, a nawet raka skóry.

11.  Nie słuchałeś rad rodziców

Przychodzi taki moment, w którym rozumiesz, że mieli rację…

12. Bałeś się powiedzieć, że kochasz

I przez to straciłeś miłość swojego życia.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Zobacz także

Domowe sposoby na lśniące włosy

Prosta historia – domowe sposoby na lśniące włosy i triki przeciw puszeniu. Akcja „Bądź piękna każdego dnia”. Dzień #12 [02.05.]

Ludzie oceniają nas na podstawie tylko dwóch kryteriów. Co liczy się podczas pierwszego spotkania?

Jaka matka, taka córka?