Lifestyle

Żeby inni zaczęli się dostrzegać, musisz siebie widzieć jako ważną. Akcja #MiesiącKobiet

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
8 marca 2018
Fot. iSotck/gpointstudio
 

Dzisiaj Dzień Kobiet. Jedne z nas przywiązują do tego święta niezwykłą wagę, inne trochę mniejszą. Jedno jest jednak pewne – ten dzień skłania trochę do refleksji. I chciałabym, żebyście wy dzisiaj też chwilę na nią poświęciły. 

Myślę, że ósmy marca, to taki dzień, w którym wszystkie czujemy się ważne. Życzenia, SMS-y, wpisy na Facebooku, to wszystko sprawia, że przez chwilę unosimy się kilka centymetrów nad ziemią. Tyle tylko, że jutro przyjdzie znowu rzeczywistość, kiedy będziemy miały poczucie, że nikt nas nie dostrzega, prawda? A zastanawiałyście się kiedyś nad tym, jak to jest możliwe, by inni was dostrzegali, skoro wy siebie nie widzicie, skoro nie jesteście dla siebie ważne? Jest taka zasad, o której zawsze i wszędzie trzeba pamiętać: „Żeby inni mnie dostrzegali, ja muszę zacząć widzieć samą siebie jako ważną”.

I stąd dzisiejsze wyzwanie – napisz, co dzisiaj zrobiłaś dla siebie, tylko dla siebie. Jak pokazałaś sobie, że twoje potrzeby i pragnienia też są ważne. Mam nadzieję, że każda z was ma co napisać w komentarzu.

Akcja #MiesiącKobiet 

Codziennie będziemy zachęcać was do przyglądania się sobie. Swoim emocjom, radościom, ale też pewnie strachom. Chciałybyśmy, abyście wraz z wiosną budziły się do życia, by móc czerpać z niego jeszcze więcej. By wiedzieć: czego chcę, o czym marzę, co chciałabym zmienić. I nie bać się powiedzieć tego głośno.

To jak? Jesteście chętne? Każdego dnia (do końca marca) umieszczać będziemy codziennie jeden wpis – wyzwanie, które sprawi, że skupicie się na sobie, choćby na chwilę. Ale przecież wszystko zaczyna się od małych kroków i krótkich chwil. Bądźcie z nami, wpisujcie swoje komentarze. Jak zawsze mamy dla was fantastyczne nagrody.

Zadanie na dziś:  napisz, co dzisiaj zrobiłaś dla siebie, tylko dla siebie. Jak pokazałaś sobie, że twoje potrzeby i pragnienia też są ważne.

Nagrody:

5 x zestaw kosmetyków KOBO, w skład zestawu wchodzą:

KOBO PROFESSIONAL PRIMER APRICOT (1 szt.)

KOBO PROFESSIONAL CUSHION FOUNDATION  (1 szt.)

KOBO PROFESSIONAL 01 GOLDEN SAND HIGHLIGHTER PALETTE  (1 szt.)

KOBO PROFESSIONAL 3 MY FAVORITE COLORS 9X EYESHADOW PALETTE (1 szt.)

KOBO PROFESSIONAL BRILLANT LIPSTICK  (1 szt.)

KOBO PROFESSIONAL MATTE TINT  (1 szt.)

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

4 x bon o wartości 300 zł na zakupy w vippidesign.com oraz designerski kubek, notes i kostka biurowa

vippi

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

1

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

4 x zestaw kosmetyków profesjonalnych Kiwicha Face Care Set 

Kiwicha Face Care Set mit Day Cream 50ml & Line Smoother Serum 30ml KIWICHA


Kiwicha Face Care Set 

Day Cream – przyjemny i łatwy do nałożenia krem rekonstruuje bariery ochronne skóry odwodnionej, suchej i dojrzałej. Redukuje wysuszenie, zmarszczki, utratę elastyczności i konturu. Nadaje skórze świeżości, gładkości oraz poprawia jej wygląd i gęstość. Łatwo się wchłania, zapewnia ochronę przed zanieczyszczeniami środowiska, sprawia, że skóra staje się miękka i delikatna, a dzięki efektowi anti-aging nadaje jej młody wygląd. Idealny jako baza pod makijaż.

Line Smoother Serum – bogate i intensywne serum, przeznaczone dla skóry wymagającej odżywienia, odwodnionej i dojrzałej. Wygładza zmarszczki i poprawia rysy twarzy. Chroni przed działaniem wolnych rodników, stymuluje wzrost komórek, regeneruje DNA, spowalnia proces starzenia się skóry oraz chroni kolagen przed degradacją.

1 x  depilacja laserowa 1 sesja – 4 dowolne partie ciała 

1 x depilacja laserowa 1 sesja – pachy + bikini + łydki

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

1 x laserowy peeling węglowy twarz + szyja + dekolt

1 x infuzja tlenowa twarz + szyja + dekolt 

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

2 x Obrotowa loko-suszarka z jonizacją AS200E

Stylizuj i susz jednym ruchem. Poznaj loko-suszarkę AS200E od Babyliss Paris, która umożliwia jednoczesne suszenie i modelowanie Twoich włosów. Od dziś ułożenie idealnej fryzury zajmie Ci dosłownie kilka minut. Sprawdź jakie to proste!

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

1 x Automatyczna lokówka Curl Secret C1200E od BaByliss Paris

Automatyczna lokówka Curl Secret C1200E od BaByliss Paris to opatentowana technologia, która sprawi, że w kilka minut uzyskasz piękne i delikatne fale.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

3 x Zestaw Prezentowy Baton Warszawski, każdy składający  się z:

– pięciu energetycznych Batonów Warszawskich,

– eleganckiego Kremu Warszawskiego,

– przepysznych prażonych na ksylitolu migdałów z cynamonem lub chilli (100g).

Całość pięknie zapakowana w warkocz z celofanu i wstążkę.Wszystkie produkty są bez glutenu i bez cukru, zdrowe słodycze bez wyrzutów sumienia 🙂

BW-7 BW-4
baton_warszawski_truskawka-2 baton_warszawski_figa z goi-2
Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Odwiedź naszych partnerów na Facebooku i Instagramie

NATURA logo

FB/drogerienaturapl

instagram.com/drogerienatura

FB/VippiDesignPolska

instagram.com/vippidesign

klapp-cosmetics.pl

 FB/KLAPPCosmeticsPolska

 instagram.com/klapppolska

klinikamlodosci.com

 FB/klinika.mlodosci

 instagram.com/klinikamlodosci

 babyliss-totallook.pl/

FB/BabylissPolska

  instagram.com/babylisspolska

 logo

 FB/batonwarszawski

instagram.com/baton_warszawski

Czas trwania akcji: 05.03.2018 – 31.03.2018.

Regulamin akcji dostępny jest tutaj.


Lifestyle

3 składniki miłości. To one sprawiają, że jesteś szczęśliwa w związku

Redakcja
Redakcja
9 marca 2018
Fot. iStock .Anchiy
 

Miłość bywa zmienna tak, że czasem trudno za tym uczuciem nadążyć. Dzisiaj dwoje ludzi świata poza sobą nie widzi, a za jakiś  czas może być tak, że nie będą w stanie spojrzeć na siebie bez złości. Życie przynosi wiele sytuacji, które w różny sposób wpływają na kondycję związku i nie zawsze mamy na nie wpływ. 

Trudno przekładać na logikę emocje i odczucia, bo przecież to, co mamy w sercach i głowach, rządzi się swoimi prawami. Psychologowie niejednokrotnie brali na warsztat temat miłości, starając się określić, co ją wzmocni, a co może nią zachwiać i zniszczyć, co składa się na powodzeniu w tej materii. Amerykański psycholog Robert Sternberg opisuje miłość przy pomocy trzech składników, które ulegają ciągłej przemianie w czasie trwania związku. Oto, czego nie może zabraknąć między dwojgiem tworzących relację ludzi.

3 składniki miłości

Intymność

Intymność buduje przywiązanie i bliskość, nie tylko w kontekście fizyczności. To pozytywne uczucie, które opiera się na trosce o dobro partnera, przeżywanie szczęścia w relacji, okazywaniu sobie szacunku i wzajemnego zrozumienia, dzielenia się dobrami duchowymi i materialnymi, dawania oraz otrzymywania uczuciowego wsparcia, wymianie intymnych informacji. Ważnym elementem intymności jest zaufanie, które pozwala wierzyć, że ze strony partnera spotkają nas dobre, a nie złe rzeczy. Największym  jej zabójcą jest rutyna, która zakrada się do każdego związku wraz z upływem czasu.

Namiętność

Namiętność wiąże się przede wszystkim z erotyczną stroną związku, ale opiera się również na intymności. Z początku utrzymuje się ona na bardzo wysokim poziomie, a z upływem czasu spadek aktywności erotycznej następuje wraz ze spadkiem namiętności w związku. Na szczęście jest wiele sposobów, które pozwalają na nowo rozbudzić chęci i zmysły partnerów.

Zobowiązanie 

Zobowiązanie, czyli zaangażowanie obojga partnerów pozwala przekształcić związek kompletny. Można powiedzieć, że gdy pojawia się ten składnik zaczyna się prawdziwe życie. Najczęściej dzieje się tak, że wraz z upływającym czasem zaangażowanie w relację wzrasta, bo parę w naturalny sposób łączy coraz więcej wspólnych spraw i zwykła codzienność.

Aby budowana relacja dawała szczęście i satysfakcję, te wyżej wymienione trzy składniki powinny być pielęgnowane przez partnerów. Zachwianie jednego z nich może przynieść przykre konsekwencje.

źródło: www.psychologia.net.pl


Lifestyle

Dla miłości była w stanie zrobić wszystko. Dziś zostały długi i terapia, długa walka o siebie

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
8 marca 2018
Następny

Odkąd pamięta, była kochliwa. Nie, ona raczej powiedziałaby, że szuka miłości. Szukała więc miłości, odkąd była nastolatką, kompulsywnie, rozpaczliwie. Rodzice myśleli, że z tego wyrośnie. Mama podsuwała książki przygodowe i konfiskowała kupowane przez Agatę w kioskach „harlekiny”. To przecież w końcu musi się skończyć – taki wiek. Plakaty ukochanego zespołu nad łóżkiem i zeszyt z naklejkami przedstawiającymi ukochanych aktorów. I chłopcy. Pierwszego chłopaka Agata przyprowadziła do domu, kiedy miała 14 lat. „Pochodzili” ze sobą i rzucił ją dla koleżanki z równoległej klasy. Ale prezentów (książek, ubrań) nie zwrócił. 15 lat później Agata ląduje na terapii. Właśnie zostawił ją narzeczony, dla którego zaciągnęła spory kredyt. Ale Agata się tym kredytem nie martwi. Tylko tym, że znów jest sama.

Przyjaciółka poważnie martwi się o Agatę, mówi jej, żeby się zajęła czymś nowym, żeby zapisała się na kurs, wyjechała na jakieś wakacje. Ogarnęła się, spojrzała na siebie z boku, bo przez mężczyzn rujnuje sobie życie, traci energię, przekreśla swoje szansę na szczęście. Kiedyś, z kimś.

Tak samo matka. Tyle razy rozmawiały, tyle książek, artykułów podsunęła córce. Cudem udało jej się ją wysłać do tej terapeutki, która zobaczyła w problemie Agaty coś więcej niż „kochliwość” i niepoprawny romantyzm. Że ona jest uzależniona od miłości, od tego, by z kimś być. I że to jest prawdziwy dramat.

Dla miłości Agata jest w stanie zaniedbać pracę, choć ją lubi i dobrze zarabia. Ale kiedy tylko zaczyna czuć to „coś”, kiedy serce przyspiesza, a on obejmuje ją w pasie i idą razem objęci po ulicy – wszystko inne się nie liczy. Kiedy jest sama, wieczorami wychodzi na miasto. „Poluje”. Wychodzi do znajomych albo do kawiarni, barów. W lecie biega w parku w nadziei, że wreszcie spotka „tego jedynego”. A potem spotyka byle kogo i niemal natychmiast traci dla niego głowę.

Pierwszy, poważny związek przetrwał trzy lata. On był dwa lata młodszy, ona kończyła studia, zaczynała pracę w firmie, w której zostanie przez długie lata. Poznali się On nie pracował, więc żyli na jej koszt. Wynajęła mieszkanie, umeblowała je, sama opłacała czynsz. Rodzice patrzyli na to przerażeni. „Dziecko, przecież on cię wykorzystuje” – mówili. „Wszystko mu na tacy podałaś”. Że nie dołożył nawet grosza? Nie szkodzi. Ważne, że był, że wracała do domu, w którym na nią czekał. Że był cały jej. Do czasu kiedy się zakochał. Bo odchodząc wyznał jej, że nigdy jej naprawdę nie kochał. A w ogóle to jest męcząca i jakaś chora. I niech nie myśli, że może go kupić. Przez trzy lata się zgadzał, ale ma już dość. Niech przemyśli tę swoją zaborczość.

 

Zobacz także

Piękne, idealnie gładkie nogi na stałe – to łatwiejsze niż myślisz!

To wszystko jest w twojej głowie. Zmień swoje myślenie, bo dziś Dzień Pozytywnego Myślenia

Regulamin konkursu „Przytul siebie”