Lifestyle

To zdjęcie komunijne obejrzało prawie 3 mln osób. Domyślicie się dlaczego?

Redakcja
Redakcja
26 maja 2018
Fot. iStock/ASphotowed
 

Są takie zdjęcia, które zupełnie niechcący zapadają nam w pamięć na bardzo długo. I nie chodzi o jakieś piękne widoki, niezapomniane chwila, ale często o zupełnie przypadkowych bohaterów drugiego planu.

To one nas śmieszą, wzruszają, sprawiają, że do nich wracamy. Cóż, nie zawsze są one chlubą dla tych, którzy na zdjęciu się znajdują. Tak też pewnie stało się w przypadku rodziców pewnego chłopca. Oni raczej długo nie pochwalą się zdjęciem komunijnym. Z pozoru zwykła fotografia. Ot, dzieci po Pierwszej Komunii ze swoim księdzem pozują do rodzinnych albumów. Cóż… jeden szczegół sprawił, że to zdjęcie obiegło internet i obejrzało go niemal 3 mln użytkowników.

Przyjrzyjcie się. Wiecie, o co chodzi?

 

Upvote only after you see it.


Lifestyle

Jedz czekoladę i pij wino. Kilka prostych, choć nieoczywistych sekretów, które sprawią, że będziesz żyć dłużej

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
27 maja 2018
Fot. iStock/Eva-Katalin
 

Pewnie każdy z nas zastanawiał się choć przez chwilę, jakiego wieku dożyje. I naturalne jest, że chcielibyśmy żyć jak najdłużej. Wszyscy wiemy, że należałoby jeść zdrowo, dużo spać, unikać stresu i nie palić papierosów. Czasami jednak trudno zrezygnować z rzeczy, które po prostu lubimy.

Nie ma co się martwić, jest kilka sekretów długowieczności, które bez problemu możemy wprowadzić w nasze życie.

Dużo się śmiej

Codzienny śmiech jest doskonałą receptą na długie i szczęśliwe życie. Śmiech może zmniejszyć ból i poziom cukru we krwi, przywrócić stabilność emocjonalną między ludźmi i, co niezwykle ważne, pomóc lepiej funkcjonować naczyniom krwionośnym. Chcesz się więcej śmiać? Baw się z dziećmi, czytaj zabawne książki, oglądaj komedie, graj w gry towarzyskie. Ludzie, którzy się śmieją, są szczęśliwsi, dzięki czemu ich życie jest przyjemniejsze.

Zadbaj o własnego zwierzaka

Czy wiesz, że posiadanie własnego zwierzaka obniża poziom stresu i uwalnia oksytocynę, zmniejsza ciśnienie krwi i ryzyko chorób sercowo-naczyniowych. Ponadto pies w domu zachęca często do aktywności fizycznej, która pozwala nam zachować sprawność na dłużej.

Jedz czekoladę

Ha – zaskakujące? Badania pokazują, że jedzenie ciemnej czekolady (oczywiście z umiarem) wiąże się ze zmniejszeniem ryzyka niewydolności serca. Nic, tylko trzeba je wzmacniać.

Nitkuj zęby

Tak, wiem, ta rada może wydać się dziwna, ale nitkowanie pomaga nie tylko w utrzymaniu białego uśmiechu, ale pomaga usunąć bakterie, które przedostają się do krwiobiegu lub powodują infekcję dziąseł. Oba scenariusze są szkodliwe dla naszego samopoczucia i długowieczności. Jama ustna jest ważną częścią ciała, a badania pokazują, że jej zdrowie jest nierozerwalnie związane z naszym ogólnym stanem zdrowia. Zapalenie dziąseł hamuje produkcję insuliny, zwiększa zachorowalność na choroby przewlekłe i powoduje szereg problemów, które mogą skrócić czas cieszenia się życiem.

Pij wino

Aż 24 badania wykazały, że lampka wina dziennie zmniejsza ryzyko wczesnej umieralności wśród kobiet. Skoro aż tyle badań przeprowadzono, warto posłuchać naukowców, prawda?

Jedz orzechy

Orzechy znacznie zmniejszają ryzyko chorób serca, cukrzycy, raka, chorób płuc i niemal każdej ciężkiej choroby. W istocie ci, którzy nie zapominają o jedzeniu orzechów o 20% zmniejszyły ryzyko śmierci. Cóż, wychodzi na to, że warto je od czasu do czasu pochrupać.

Odpuść sobie makijaż

Nie jest tajemnicą, że makijaż na dłuższą metę nie jest zbyt dobrym pomysłem. Większość dostępnych na rynku kosmetyków bezpośrednio przyczynia się do pogorszenia stanu naszej skóry. A przecież to właśnie skóra jest największym organem naszego ciała, dlatego upewnij się, jakich kosmetyków używasz. I kiedy tylko masz ku temu okazję – odpuść sobie makijaż. szki i sprawdzaj produkty mineralne i nie zawierające okrucieństwa.

Sprzątaj swój dom

To wcale nie jest jakaś niezwykła rada. Częste prace domowe związane są z długowiecznością (może dlatego kobiety żyją dłużej :)). Sprzątanie to po pierwsze pewnego rodzaju aktywność fizyczna – w końcu zmuszają nas do gimnastyki, po drugie utrzymanie domu w czystości sprawia, że jest on wolny od drobnoustrojów wywołujących różnego rodzaju infekcje.

Myśl pozytywnie

Popatrz – okazuje się, że aby żyć długo, powinniśmy, oglądając komedię już bez makijażu, pić wino zagryzając je czekoladą z orzechami, w czystym domu, kiedy obok nas śpi jakiś zwierzak. Życie naprawdę może być przyjemne, zwłaszcza gdy chcemy dożyć sędziwego wieku.


Lifestyle

Mężczyzna wręcz idealny… czyli jak rozpoznać „podrywacza” na portalu randkowym?

Gościnnie w Oh!me
Gościnnie w Oh!me
26 maja 2018
Fot. iStock/gilaxia

Jeśli trafiłaś do Internetu w poszukiwaniu partnera na życie, to zapewne już zdążyłaś się przekonać, że to miejsce pełne jest różnych mężczyzn. Szczególnie takich, którzy uwielbiają się prezentować i robić wrażenie na kobiecie. Potocznie nazywamy ich podrywaczami albo narcyzami. Internet przyciąga takie osobowości – to doskonałe miejsce, by się wykreować, pokazać swoje zalety i bez narażania się – szukać idealnej partnerki, przebierając w tysiącach atrakcyjnych kobiet.

Sztuką jest nie dać się złapać na „tani” podryw, jakiego w tym miejscu możesz się spodziewać. A niestety – jeśli jesteś długo sama – trudno Ci będzie przejść obojętnie, wobec czarującego mężczyzny, który wiele obiecuje… Tym różni się on od zwykłego faceta, że na obietnicach się zazwyczaj kończy… Dlatego naucz się odróżniać wartościowego faceta od takich, którzy nie mają poważnej propozycji, a ich celem jest zrobienie wrażenia na kobiecie, a w konsekwencji, gdy robi się blisko – ucieczka od zaangażowania i relacji.

Oto kilka sygnałów, że właśnie poznałaś „narcyza – podrywacza”:

Po pierwsze – taki mężczyzna często będzie sprawiał wrażenie wręcz idealnego

On zawsze wie, co powiedzieć, byś była nim zaciekawiona albo nawet zachwycona. Marzysz o rodzinie i domu za miastem?

On powie, że też.

Chcesz wyjechać na wakacje do Wenezueli?

On powie, że zawsze chciał tam pojechać.

Będzie chciał Ci zaimponować swoją inteligencją, zawodem, pieniędzmi (niby przypadkiem chwaląc się nowym autem). Raczej szybko zaproponuje Ci spotkanie w realu, bo przecież on też nie lubi długiego pisania na portalu.

Randki z nim będą fajne i pełne ekscytacji

Kto jak kto, ale on potrafi zrobić na kobiecie wrażenie. Właśnie w tym tkwi jego siła. Zaplanuje z detalami Wasze spotkanie, na którym Ty poczujesz się jak księżniczka.

Zabierze Cię na kolację na 30. piętrze eleganckiego hotelu.

Albo na romantyczny spacer po lesie, jeśli wie, że kochasz naturę.

Obdaruje Cię kwiatami i bransoletką na drugiej randce.

Będziesz czuła, jakbyś nagle znalazła się w pięknym śnie.

I tak – często to jest sen – bo mężczyzna uwodzący umie zaczarować kobietę tak, jakby nagle wszystko było pięknym marzeniem na jawie.

Będzie bardzo szybko snuł wspólne plany, nie znając Cię zbyt dobrze

Po tygodniu znajomości i kilku spotkaniach on zaprosi Cię na chrzciny do swojego bratanka.

Na trzeciej randce będzie planował wspólne wakacje i to, co konkretnie będziecie na nich robili.

Będzie bardzo szybko skracał dystans między Wami – chce szybko pójść do łóżka z Tobą. Nawet – szybko mieć z Tobą dziecko.

Bardziej niż na poznaniu Ciebie, Twojego świata, Twoich wartości, tego co lubisz, a czego nie – jemu zależy na realizowaniu własnej wizji związku. Ty masz pasować do tej układanki.

Duża część Waszych spotkań kręci się wokół niego albo tego, jakie on robi na Tobie wrażenie. Ty jesteś tłem

To nie jest skromny mężczyzna. On będzie wygadany. Błyskotliwy. Z dobrymi manierami. Będzie dużo i chętnie opowiadał o sobie. Będzie uwodził Cię kontaktem, emocjonalnością, wrażliwością.

Być może nie zauważysz, że większość Waszych spotkań to opowieści o jego świecie, jego przeżyciach, jego historiach, których Ty jesteś dobrym słuchaczem.

On wypytuje Cię o różne Twoje sprawy, ale w taki sposób, by sprawdzić, czy pasujesz do jego wymarzonego obrazu związku.

Im częściej będziecie się spotykać – tym większe będziesz czuła jego wysokie wymagania wobec Ciebie

Bycie w relacji z „idealnym mężczyzną” przysporzy Ci na początku wielu ekscytacji, ale niestety – im dalej, tym bardziej będziesz czuła, że masz się wpasowywać w jego ustalony bez Ciebie model – kobiety, partnerki, może przyszłej matki.

Ponadto, on często ma „humory” – specyficzne zachowanie dla np. narcyza – gdy coś nie idzie po jego myśli – on się złości lub frustruje ponad miarę – bo przecież zawsze ma być tak, jak on zaplanował…

Przykłady wymagań?

Gdy Ty nagle zachorujesz, on po chwilowej empatii będzie robił delikatne wyrzuty, że Twoja angina popsuła Wam plany na weekend.

Gdy stracisz pracę albo przegrasz jakiś przetarg – on da Ci do zrozumienia, że to zapewne wszystko Twoja wina i mogłaś się więcej wykazać.

Gdy przytyjesz albo stracisz formę – on będzie z Ciebie żartował albo oczekiwał, abyś czym prędzej wzięła się za siebie.

Gdy zamiast kolejnego wyjścia w weekend będziesz chciała z nim po prostu posiedzieć w domu – on będzie narzekał, że stajesz się nudna i „psujesz standardy”.

Komentarz: Co dalej z takim facetem? Jak może wyglądać Wasza relacja w przyszłości i dlaczego on tak się zachowuje?

Typ mężczyzny, którego sylwetkę starałam się nakreślić, prawdopodobnie nie widzi drugiej osoby – w sensie relacyjnym i emocjonalnym. Bliski i trwały związek z nim to karkołomne wyzwanie, wykańczające emocjonalnie i fizycznie drugą stronę. Jego ciągłe wymagania, skupianie energii na sobie, chłód w relacji, niezadowolenie, gdy się coś nie udaje sprawiają, że nie ma tam miejsca na Ciebie, na słabsze momenty w życiu, ludzkie problemy i prawdziwą relację – wymianę, dialog, wsparcie, które mają miejsce w zdrowym związku.

Taki mężczyzna (oczywiście takie kobiety też istnieją) widzi przede wszystkim siebie, a kobieta mam pasować do jego życiowej układanki – najczęściej ma być super atrakcyjną, wykształconą, dobrze zarabiającą, idealną kandydatką na żonę i matkę dzieci. Wszystko w jednym i w tym samym momencie.

Dlatego on podczas pierwszych spotkań sprawdza, czy ewentualnie Ty „wyrobisz się” w jego wizji – idealnego związku z idealną kobietą, spełniającą się dobrze w wielu rolach jednocześnie – najlepiej, abyś w tym samym czasie robiła wielką karierę, wychowywała śliczne dzieci i jeszcze wyglądała seksownie i promiennie, nawet o północy. W takim modelu związku mało jest miejsca na błędy, zmęczenie i „zwyczajność” relacji, które powinny mieć miejsce w zdrowym związku.

Dlaczego on tak się zachowuje?

Ponieważ prawdopodobnie nie jest w stanie związać się na stałe z normalną kobietą, zawsze będzie szukał kogoś jeszcze lepszego. Stąd jego związki trwają raczej krótko, a nawet jeśli są to 3-4 lata, to i tak się kończą, bo relacja z nim raczej nigdy nie przejdzie do fazy dojrzałej.

A jeśli on spotka ciepłą kobietę gotową na długofalową relację, ona początkowo mu się spodoba – to nieświadomie będzie się po jakimś czasie emocjonalnie oddalał – bo taki mężczyzna głęboko w sobie nie wierzy, że ktoś może go szczerze i trwale pokochać. Nie za jego dokonania, wygląd, pieniądze i inne elementy społecznej autoprezentacji, czy inaczej mówiąc fasady zewnętrznej (która jest tu bardzo rozbudowana – to jego idealny wygląd, piękne mieszkanie, idealna praca i tacy sami znajomi). Ale za to, że po prostu jest. Człowiekiem jak każdy inny – wartym miłości. Jemu ciepłe uczucia kojarzą się ze słabością, której on nie akceptuje. Dlatego jak tylko zaczyna pojawiać się bliskość w relacji – on ją atakuje (na różne sposoby – np. krytykując Ciebie, tworząc duże wymagania, nie akceptując słabości) albo po prostu kończy relacje.

Powyższe hipotezy wiele wyjaśniają – taki typ mężczyzny umie jedynie zrobić wrażenie, rozkochać Cię w sobie, a potem zostawić albo sabotować Waszą relację, gdy poczuje, że Ty byłabyś w stanie naprawdę go pokochać…


 

Autorka artykułu:

Agnieszka Swirska-230-small-kopiaAgnieszka Świrska – trenerka z 10-letnim doświadczeniem w pracy z kobietami, autorka bloga dla singielek, które wspiera w znalezieniu odpowiedniego partnera i stworzeniu trwałego związku, opartego na partnerstwie, szacunku i bliskości. Prowadzi coaching dla kobiet chcących nauczyć się randkować w naturalny sposób i wybrać odpowiedniego kandydata na życie. Jej najnowszy projekt to „Przewodnik po randkach z sieci. Jak znaleźć fajnego faceta przez Internet?”, czyli nagranie video, eBook, i ćwiczenia, które pomagają świadomym singielkom umiejętnie wybierać mężczyzn poznanych na portalu randkowym.

coverPrzewodnik


Zobacz także

9 lęków, które musisz pokonać wychodząc ze swojej strefy komfortu

Budzi cię w nocy ból głowy? Poznaj 8 możliwych przyczyn problemu

Piękne włosy zaczynają się na talerzu… Akcja „Raz, dwa, trzy… piękne włosy”. Tydzień II – Dieta dla twoich włosów