Go to content

Zawód: fotografka. Od fotografii rodzinnej do fotografii gwiazd

“Od fotografki rodzinnej do fotografki gwiazd”-  to pierwszy w Polsce podręcznik z marketingu dla fotografów połączony z bardzo osobistą historią fotografki gwiazd  KAT PIWECKIEJ.

KAT PIWECKA to fotografka gwiazd i dziennikarka podróżnicza. W 2002 roku ukończyła specjalność Handel i Marketing na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, a od 12 lat z sukcesem prowadzi własne studio fotograficzne. Jej charakterystyczny styl fotografii, proste i minimalistyczne czarnobiałe, bliskie kadry ukazujące emocje i relacje, zdobyły wielkie uznanie wśród gwiazd. Z okazji 10-lecia twórczości wydała ekskluzywny album z portretami gwiazd i inspirujących osobistości Portraits 2020, a obecnie można podziwiać jej najnowszą wystawę portretów znanych kobiet #photographedbyKatPiwecka. Jako dziennikarz podróżniczy współpracowała z wieloma polskimi redakcjami – Onet.pl, Business Insider Polska, Imperium Kobiet, Law Business Quality, Oh!me, a od stycznia 2021 roku pisze dla portugalskiego Sapo.pt.

Wiele lat temu znalazła swój drugi dom w Portugalii, co zaowocowało wydaniem albumu fotograficznego In Love with Portugal, który jest sprzedawany na całym świecie. Jako ekspert w dziedzinie fotografii, wspiera młodych fotografów na autorskich warsztatach fotograficznych oraz indywidualnych konsultacjach. Organizuje także międzynarodowe warsztaty fotograficzne w Portugalii. Jest autorką pierwszego w Polsce podręcznika z marketingu dla fotografów „Od fotografki rodzinnej do fotografki gwiazd – sekret mojego sukcesu”.

“Napisałam książkę, którą sama chciałabym przeczytać na początku mojej drogi. Tą książkę chciałabym także przeczytać mając kilkuletnie doświadczenie jako fotograf działający lokalnie, żeby dowiedzieć się jak ruszyć z miejsca i przejść na wyższy poziom, na którym moje nazwisko byłoby znane wśród gwiazd. Tą książkę chciałabym także przeczytać we wszystkich ciężkich chwilach kiedy byłam albo wypalona zawodowo albo czułam się niedoceniana przez klientów („dlaczego tak drogo !!!???”). Jestem stuprocentowym praktykiem, a więc o wszystkim opowiadam z mojej perspektywy i na podstawie własnych doświadczeń. Zobaczysz zawód fotografa od podszewki opisany z bezwzględną szczerością. Moja droga pełna była sukcesów (wystawa w Parlamencie Europejskim, wydanie książek, kampanie reklamowe dla znanych marek, ogólnopolskie wystawy, okładki magazynów, sesje z gwiazdami i znanymi osobistościami), ale też ciężkich chwil, kiedy byłam o krok od zamknięcia biznesu.” – mówi autorka.

To idealna pozycja dla każdego, kto marzy o zawodzie fotografa oraz kurs marketingu dla fotografów w jednym. Dodatkową wartością książki jest prawdziwa historia fotografki oraz spojrzenie na zawód fotografa z perspektywy 12-letniego doświadczenia autorki.

„W dzisiejszych czasach co druga osoba jest fotografem, a fotografia amatorska jest wręcz na mistrzowskim poziomie. W dobie tak ogromnej konkurencji, sam talent i piękne zdjęcia już nie wystarczają.”

Książka jest odpowiedzią na pytanie, jak zostać fotografką gwiazd oraz jak rozwinąć działalność fotograficzną poza lokalne studio fotografii rodzinnej, od którego zaczynała Kat Piwecka.

„Jak zostać fotografką gwiazd? To jest pytanie, które zadaje mi dosłownie każdy. Stąd właśnie wziął się tytuł książki „Od fotografki rodzinnej do fotografki gwiazd”. Moja książka jest odpowiedzią na to pytanie. Na przykładzie mojej drogi oraz używanych przeze mnie narzędzi i wykonywanych działań, można przeczytać, jak to się stało w moim przypadku. Jednak nie da się tego zrobić szybko. Jest to długa i trudna droga, wymagająca ciężkiej pracy, wiele poświęceń i ogromnej determinacji.”

W książce autorka przedstawia model rozwoju biznesu fotograficznego na przykładzie 12-letniej działalności swojego studia.
“MÓJ SUKCES to przede wszystkim wielka pasja, ciężka praca i ogromna determinacja oparta na 5 filarach: silna marka osobista, indywidualny styl fotografii, trwałe relacje z klientem, efektywny marketing-mix oraz nieustanny rozwój osobisty i zawodowy.”

Czytelnik dostaje też zestaw narzędzi marketingowych idealnych dla działalności fotograficznej wraz ze szczegółowym omówieniem każdego z nich. Całość przeplatana jest bardzo osobistymi uwagami autorki, pokazującymi zarówno kulisy sukcesów, jak i jej zmagania, popełniane błędy oraz ciężkie chwile. To prawdziwa historia kobiety-fotografki i MUST HAVE każdego fotografa!
Książkę możecie zakupić bezpośrednio w studio fotografki lub w jej sklepie internetowym: WWW.KATPIWECKA.COM.

Closed novel book with blank cover on blue background, editable PSD mock-up series with smart object layers template ready for your design