Lifestyle

Zawód: fotografka. Od fotografii rodzinnej do fotografii gwiazd

Redakcja
Redakcja
19 października 2021
 

“Od fotografki rodzinnej do fotografki gwiazd”-  to pierwszy w Polsce podręcznik z marketingu dla fotografów połączony z bardzo osobistą historią fotografki gwiazd  KAT PIWECKIEJ.


KAT PIWECKA to fotografka gwiazd i dziennikarka podróżnicza. W 2002 roku ukończyła specjalność Handel i Marketing na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, a od 12 lat z sukcesem prowadzi własne studio fotograficzne. Jej charakterystyczny styl fotografii, proste i minimalistyczne czarnobiałe, bliskie kadry ukazujące emocje i relacje, zdobyły wielkie uznanie wśród gwiazd. Z okazji 10-lecia twórczości wydała ekskluzywny album z portretami gwiazd i inspirujących osobistości Portraits 2020, a obecnie można podziwiać jej najnowszą wystawę portretów znanych kobiet #photographedbyKatPiwecka. Jako dziennikarz podróżniczy współpracowała z wieloma polskimi redakcjami – Onet.pl, Business Insider Polska, Imperium Kobiet, Law Business Quality, Oh!me, a od stycznia 2021 roku pisze dla portugalskiego Sapo.pt.

Wiele lat temu znalazła swój drugi dom w Portugalii, co zaowocowało wydaniem albumu fotograficznego In Love with Portugal, który jest sprzedawany na całym świecie. Jako ekspert w dziedzinie fotografii, wspiera młodych fotografów na autorskich warsztatach fotograficznych oraz indywidualnych konsultacjach. Organizuje także międzynarodowe warsztaty fotograficzne w Portugalii. Jest autorką pierwszego w Polsce podręcznika z marketingu dla fotografów „Od fotografki rodzinnej do fotografki gwiazd – sekret mojego sukcesu”.

“Napisałam książkę, którą sama chciałabym przeczytać na początku mojej drogi. Tą książkę chciałabym także przeczytać mając kilkuletnie doświadczenie jako fotograf działający lokalnie, żeby dowiedzieć się jak ruszyć z miejsca i przejść na wyższy poziom, na którym moje nazwisko byłoby znane wśród gwiazd. Tą książkę chciałabym także przeczytać we wszystkich ciężkich chwilach kiedy byłam albo wypalona zawodowo albo czułam się niedoceniana przez klientów („dlaczego tak drogo !!!???”). Jestem stuprocentowym praktykiem, a więc o wszystkim opowiadam z mojej perspektywy i na podstawie własnych doświadczeń. Zobaczysz zawód fotografa od podszewki opisany z bezwzględną szczerością. Moja droga pełna była sukcesów (wystawa w Parlamencie Europejskim, wydanie książek, kampanie reklamowe dla znanych marek, ogólnopolskie wystawy, okładki magazynów, sesje z gwiazdami i znanymi osobistościami), ale też ciężkich chwil, kiedy byłam o krok od zamknięcia biznesu.” – mówi autorka.

To idealna pozycja dla każdego, kto marzy o zawodzie fotografa oraz kurs marketingu dla fotografów w jednym. Dodatkową wartością książki jest prawdziwa historia fotografki oraz spojrzenie na zawód fotografa z perspektywy 12-letniego doświadczenia autorki.

„W dzisiejszych czasach co druga osoba jest fotografem, a fotografia amatorska jest wręcz na mistrzowskim poziomie. W dobie tak ogromnej konkurencji, sam talent i piękne zdjęcia już nie wystarczają.”

Książka jest odpowiedzią na pytanie, jak zostać fotografką gwiazd oraz jak rozwinąć działalność fotograficzną poza lokalne studio fotografii rodzinnej, od którego zaczynała Kat Piwecka.

„Jak zostać fotografką gwiazd? To jest pytanie, które zadaje mi dosłownie każdy. Stąd właśnie wziął się tytuł książki „Od fotografki rodzinnej do fotografki gwiazd”. Moja książka jest odpowiedzią na to pytanie. Na przykładzie mojej drogi oraz używanych przeze mnie narzędzi i wykonywanych działań, można przeczytać, jak to się stało w moim przypadku. Jednak nie da się tego zrobić szybko. Jest to długa i trudna droga, wymagająca ciężkiej pracy, wiele poświęceń i ogromnej determinacji.”

W książce autorka przedstawia model rozwoju biznesu fotograficznego na przykładzie 12-letniej działalności swojego studia.
“MÓJ SUKCES to przede wszystkim wielka pasja, ciężka praca i ogromna determinacja oparta na 5 filarach: silna marka osobista, indywidualny styl fotografii, trwałe relacje z klientem, efektywny marketing-mix oraz nieustanny rozwój osobisty i zawodowy.”

Czytelnik dostaje też zestaw narzędzi marketingowych idealnych dla działalności fotograficznej wraz ze szczegółowym omówieniem każdego z nich. Całość przeplatana jest bardzo osobistymi uwagami autorki, pokazującymi zarówno kulisy sukcesów, jak i jej zmagania, popełniane błędy oraz ciężkie chwile. To prawdziwa historia kobiety-fotografki i MUST HAVE każdego fotografa!
Książkę możecie zakupić bezpośrednio w studio fotografki lub w jej sklepie internetowym: WWW.KATPIWECKA.COM.

Closed novel book with blank cover on blue background, editable PSD mock-up series with smart object layers template ready for your design

 

 

 

 

 


Lifestyle

Dzieciństwo trwa tak długo, jak długo dzieci wierzą w magię

Redakcja
Redakcja
19 października 2021
 

Dzieci to mali geniusze. Pomóżmy im wierzyć w magię

Mózg dziecka może mieć nawet 100 miliardów neuronów, to tyle co u osoby dorosłej. A waży 4 razy mniej. Badania potwierdzają, że 98% przedszkolaków ma zdolności twórczego myślenia na poziomie geniusza. Wspierajmy je w utrzymaniu tego stanu – pomoże nam w tym Magic Mixies od TMToys.

Wciąż zapominamy, jak ważną rolę pełni u naszych dzieci wyobraźnia i myślenie abstrakcyjne. Stawiamy na rozwijanie konkretnych umiejętności. Wtóruje nam w tym system szkolnictwa, który młodego twórcę zmienia w ułożonego ucznia. Tak skutecznie, że po ukończeniu szkoły jedynie 2% młodych ludzi ma jeszcze zdolności twórczego myślenia. Tymczasem, warto dzieciom czytać baśnie, rozwijać ich wyobraźnię i bawić się w magię. Nowe technologie i pomysłowość projektantów zabawek pozwalają wprowadzić dzieci w świat iluzji. Taka właśnie jest Magic Mixies, nowa zabawka od TMToys. Potwierdza, że magia istnieje. Choćby przez chwilę. W doznaniach młodego człowieka.

Przedstawiamy bajkową sesję zdjęciową z udziałem młodych czarodziejów i czarodziejek. Magiczny, interaktywny kociołek, pozwala dzieciom na czarowanie, dodawanie tajemnych składników i wyczarowanie magicznej istoty. Dzieci będą wlewały do niego eliksiry, świetlisty pył, definiowały kolor istoty, muszą też odpowiednio mieszać wywar i machać różdżką. Aż nagle zawartość kociołka zabulgocze, zaświeci, pojawi się tajemnicza mgła i na dnie kociołka zobaczymy magiczną istotę. Pluszowy Magic Mixies wydaje dźwięki, reaguje na głaskanie i dotyk różdżki. Kryształ na jego czole świeci i zmienia kolory. Magia w czystej postaci!

Ekscytacja esencją dzieciństwa

– Dzieciństwo trwa tak długo, jak długo dzieci wierzą w magię. I tą zasadą kierowaliśmy się wprowadzając na rynek Magic Mixies. Te niepozorne na pierwszy rzut oka pluszaki kryją w sobie ogromną moc, którą maluch może wykorzystać najlepiej, jak to możliwe. Przy okazji nauczy się odpowiedzialności za innych oraz będzie miał wiele okazji, by dać upust swojej wyobraźni, a o to przecież chodzi w zabawie. – podkreśla Michał Klimek, menadżer produktu w dziale zarządzania produktem TM Toys.

Takiej zabawki jeszcze nie było. Bezpieczne czarowanie wywołuje na twarzach dzieci uśmiech, który nie znika. W ich oczach zobaczymy ekscytację, która jest esencją dzieciństwa. To świetny pomysł na organizację niezapomnianych urodzin. Warto tu zadbać o odpowiednią oprawę. Jak na zdjęciach z wykorzystaniem balonów przygotowanych przez Studio Dekoracji Balonowych.

– Jestem pewna, że Magic Mixies będzie hitem gwiazdki, a w listach do św. Mikołaja pisanych przez dziewczynki i chłopców znajdzie się na pierwszym miejscu. Czarować można wielokrotnie, umieszczając w odwracającym się podwójnym dnie różne przedmioty. Życzę wszystkim przeżycia tych magicznych chwil i satysfakcji, że obdarowaliśmy dzieci tak wyjątkowym prezentem. – mówi Magdalena Kordaszewska, ekspert rynku zabawek, założycielka serwisu Zabawkowicz.pl, terapeutka terapii sensorycznej i organizatorska konkursu Zabawka Roku, Nagroda Rodziców.

Jak to działa

Czarowanie zaczynamy od napełnienia butelki z eliksirem wodą. Wlewamy ją do kociołka. A ten odpowiada wydając tajemnicze dźwięki. Teraz czas na różdżkę. Gdy usłyszymy stukanie uderzmy różdżką o brzeg kociołka. Nagle pojawi się zielone światło. To czas na dodanie składników. Młody czarodziej ma pod ręką pył dźwiękowy, czarodziejską gwiazdkę, piórko, musujący kwiat i piękny kryształ. Po dodaniu każdego z nich kociołek zastuka i zmieni płyn na zielony. Wtedy powtarzamy uderzanie różdżką. Teraz czas na zaklęcie – jakie imię będzie miała nasza istota? Kociołek zaczyna bulgotać i pojawia się mgła. Z oddali słychać nasze Magic Mixie! I oto jest! Zaczarowany stworek, którego wyczarowaliśmy. Nasz nowy przyjaciel reaguje za zaklęcia, które rzucamy. Lubi być dotykany i głaskany. Im lepiej się nim zaopiekujemy, tym będzie szczęśliwszy. Usłyszymy to! W jego towarzystwie młody mag może czarować w dalej. I wydobywać z kociołka kolejne skarby. Bo zabawa z Magic Mixies się nie kończy!


Zdjęcia przygotowane przez Zabawkowicz.pl dla TMToys przy współpracy ze Studiem Dekoracji Balonowych – www.studiodb.pl
®TMToys

Oficjalna strona Magic Mixies: https://tmtoys.pl/magic-mixies


Lifestyle

Olej z nasion rącznika – pod tą nazwą kryje się popularny olejek do zadań specjalnych. Dlaczego warto mieć go na półce?

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
19 października 2021
Olej z nasion rącznika
Fot. iStock

Olej z nasion rącznika, to nic innego, jak inna nazwa na popularny olejek rycynowy. Ten doskonale znany naturalny specyfik jest ceniony za liczne właściwości pielęgnacyjne oraz lecznicze. Olej z nasion rącznika ma wiele zalet i w dodatku, dzięki niskiej cenie, jest on na każdą kieszeń. Dlaczego warto mieć na półce ten olejek?

Olej z nasion rącznika — pochodzenie 

Olej z nasion rącznika, zwany również olejem rącznikowym lub olejem rycynowym, jest produktem roślinnym pozyskiwanym z nasion rącznika pospolitego. Rącznik pospolity należący do rodziny wilczomlecznych, pochodzi z terenów Bliskiego Wschodu oraz północno-wschodnich regionów Afryki. Po rozprzestrzenieniu się go na inne kontynenty spotykany jest również w Polsce.

Olej z nasion rącznika

Fot. iStock

Rącznik przybiera postać krzewu lub niewielkiego drzewa, które może osiągać wysokość do 4 metrów. W Polsce uprawiany jest jako jest roślina jednoroczna, natomiast w krajach o tropikalnym klimacie rośnie jako roślina wieloletnia, na co wpływ mają wysokie temperatury przez cały rok. Rącznik pospolity funkcjonuje jako roślina ozdobna, i jako surowiec zielarski. Pozyskuje się z niego olej, który znalazł szerokie zastosowanie w kosmetyce i domowej pielęgnacji skóry, włosów i paznokci.

Przy okazji trzeba powiedzieć, że rącznik jest byliną silnie trującą. Zawiera dwie substancje toksyczne – rycyninę oraz rycynę. Dopiero tłoczenie oleju z nasion rącznika najpierw na zimno, a następnie wygotowanie go w wodzie, neutralizuje toksyny. Zjedzenie już 3 nasion rącznika może być równoznaczne z przyjęciem dawki śmiertelnej tych substancji.

Olej z nasion rącznika — po czym go rozpoznać?

Olej z nasion rącznika (olej rycynowy) jest dość gęstą cieczą, w kolorze białym lub jasnożółtym, nierozpuszczalną w wodzie. Charakteryzuje się delikatnym zapachem. Jest on tani i jednocześnie wydajny. Za niewielką buteleczkę trzeba zapłacić kilka złotych.

Olej z nasion rącznika

Fot. iStock/Olej rącznikowy (rycynowy)

Olej z nasion rącznika — właściwości dla urody 

Właściwości lecznicze oleju z nasion rącznika wynikają z substancji obecnych w jego składzie. Znajdują się w nim glicerydy kwasu rycynowego, oleinowego, linolowego, palmitynowego oraz stearynowego. Obecne są cenne nienasycone kwasy tłuszczowe omega 6. Nie brakuje witamin E i A, różnych minerałów, a także białka.

Ponieważ olej z nasion rącznika wykazuje właściwości bakteriobójcze i przeciwzapalne, często stosuje się go w branży kosmetycznej. Występuje jako składnik różnych kosmetyków, można go stosować bezpośrednio na skórę czy paznokcie, lub łączyć z innymi olejami do twarzy i ciała.

Olej z nasion rącznika do pielęgnacji skóry twarzy

Właściwości bakteriobójcze i przeciwzapalne oleju rącznikowego powodują, że jest on chętnie stosowany na skórę problemową, z trądzikiem, łuszczycą. Pomaga na przesuszoną skórę, oraz łagodzi skutki oparzeń słonecznych. Stosowany jest do zwalczania grzybicy i kurzajek.  Wypryski można bezpośrednio smarować punktowo olejem rącznikowym, natomiast na zamiany o większej powierzchni można obłożyć czystym materiałem namoczonym olejem i pozostawić na maksimum godzinę. Należy uważać jednak z nadmiarem takiej pielęgnacji, ponieważ olejek rycynowy może zatykać pory, powodować podrażnienia skóry i wypryski.

Olej z nasion rącznika poprawia produkcję kolagenu oraz elastyny w skórze, co opóźnia proces powstawania zmarszczek. Kobiety ciężarne sięgają po olejek rycynowy jako broń przeciwko bliznom i rozstępom już istniejącym, jak i zapobiegawczo, aby chronić przed uszkodzeniem rozciągającą się skórę brzucha.

Olej rącznikowy na włosy, rzęsy i brwi

Olej odżywia włosy przez pobudzenie krążenia krwi i jej dopływu do cebulek. Kwasy tłuszczowe omega-6 pozytywnie wpływają na kondycję skóry głowy. Aby wzmocnić włosy, można nieco podgrzać olejek i wsmarować go w skórę głowy, pozostawiając na noc. Warto owinąć włosy  foliowym czepkiem i ręcznikiem, by substancje odżywcze lepiej się wchłaniały, a włosy nie zabrudziły pościeli. Rano należy zmyć olej z włosów szamponem. Jeśli włosy nadal są obciążone, mycie należy powtórzyć. Aby zapobiec rozdwajaniu się końcówek, wystarczy wetrzeć nieco olejku w same końce włosów już po umyciu.

Olej z nasion rącznika wzmocni również brwi i rzęsy, ochroni je przed nadmiernym wypadaniem i łamliwością. Wystarczy przy pomocy  czystej szczoteczki do rzęs lub patyczka kosmetycznego nałożyć olejek na rzęsy i brwi, po czym zostawić go na noc. Po kilku tygodniach regularnego stosowania poprawa powinna być zauważalna.

Olej z nasion rącznika

Fot. iStock

Olej z nasion rącznika na paznokcie

Olejek rącznikowy wzmacnia również paznokcie. Obecność witaminy E w olejku sprawia, że płytki paznokci stają się mocniejsze, rzadziej się rozdwajają. Warto prowadzić kurację przez najmniej dwa miesiące, wcierając kropelkę oleju w paznokcie.

Olej z nasion rącznika (rycynowy) na zaparcia

Olej rycynowy jest znanym ze skuteczności naturalnym środkiem na zaparcia. Już 1-2 łyżeczki oleju pobudzą perystaltykę jelit i ułatwią wypróżnianie. Olejek powinien zadziałać po ok. 3 godzin od wypicia. Należy jednak pamiętać, że nie jest to środek odpowiedni do ciągłego stosowania, ale raczej jako doraźny sposób na kłopoty w toalecie. Ważne jest także, by nie podawać go samodzielnie dzieciom do 7 roku życia, kobietom ciężarnym i karmiących piersią. Przeciwwskazaniem są także bóle brzucha o nieokreślonym pochodzeniu i stany zapalne przewodu pokarmowego.

FB/ohmepl

 

 


Zobacz także

Sekret długowieczności? Trzymaj się z dala od facetów, przysparzają więcej kłopotów niż są tego warci

Separacja - wygodne zaprzeczanie rzeczywistości czy szansa na naprawienie związku?

Separacja – wygodne zaprzeczanie rzeczywistości czy szansa na naprawienie związku?

ESOTIQ radzi: Jak zmysłowo podkreślić kobiecość jedynie bielizną?